Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2022., 13:15   #1
Trudnice zbor vol. 50

Nova tema

Link na staru

Sretno svima
Lei is offline  
Old 19.02.2022., 13:40   #2
@Nemi Mi ćemo dobiti sličnu ovoj ajmo reći. Mislim da će super biti za malo odmoriti, ako bude htjela u nju naravno Danas idemo u tamo po madrac i podlogu za prematanje. Možda i još neke stvari budu, ako me hormoni uhvate
@Pepeljuska Čestitke!!! Baš je brz porod Brz oporavak i puno zdravlja bebi, još jedna velika beba
Btw. ja bi isto na tablicu 8.5. curica
Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
makicho5 is offline  
Old 19.02.2022., 14:23   #3
Čestitke Pepeljuška, ekspresan porod!!!

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Old 19.02.2022., 14:47   #4
Quote:
NiT kaže: Pogledaj post
Išla sam pogledati u staru trudničku. Ja sam imala u 38+4 AFI 23. A na kontroli prije AFI 17. Nitko mi nikad nije rekao ništa od ovoga. A baš su mi se činili ekstremno oprezni...
Nemam pojma. Razmisljam da prestanem opće išta čitati jer kad pročitam ovakve stvari ne može se čovjek ne zabrinuti,a možda fakat totalno nepotrebno.
Hvala sto si isla pogledati , bila sam procitala i smirilo me tvoje iskustvo (ali kako sam jurcala po UZV-CTG-pregled cijeli dan, nisam stigla se ulogiravati u forum. Evo update nakon pol dana u TA jucer). Uglavnom sam se primirila, CTG je bio OK, vjerojatno se na UZV zena toliko iscudjavala zato jer je naglo skocila kolicina (od AFI 12 to AFI 20). Pa ce me sada malo cesce kontrolirati na TA -- idem na CTG svaka 3 dana, i na UZV svaki tjedan.
Tako da sam mirnija, ali sam se bila uspanicila jer me mjesec dana nitko nije htio pregledati, morala sam ih prakticki moliti u TA da me virnu na ultrazvuk. I sad kad su pogledali, ipak su me odlucili malo detaljnije pratiti. Sto mene smiruje (iako znaci vise vremena u TA, ali ajde, nije mi vise ostalo dugo), ali bas glupo da od pocetka cijelo vrijeme "vi niste rizicni, nikakvi UZV ni CTG do termina", a ja sam ipak 37godisnja prvotorkinja s GDom. Nije neka velika patologija, ali bilo bi OK da se ponekad malo zaviri sta se unutra dogadja. I onda kako su oni bili slabo komunicirali, prvo sam htjela zvati tu dr u Njemackoj da ju pitam, a ona me nije osobno pregledala, pa je valjda odmah bubnula neke tamo najgore scenarije, pa me samo vise zaplasila.


Moj mali napadaj panike vjerojatno bio jedan od tih koji je unio opci nemir , i isprike zbog toga, jer mi nije namjera prepadati dodatno vec ionako osjetljivu populaciju nas trudnica . Meni nekako ovaj forum bas sluzi tome da, dok se pokusavam probiti do nekog doktora koji ce mi dati korisnu informaciju, cujem iskustva drugih, i to me smiri. Mislim da sam mozda pratila trudnocu privatno i imala dr koji malo vise voli objasniti sta se dogadja (osim nekog komentara koji uznemiri, a bez objasnjenja), manje bih se morala obracati ovdje. Ali eto, ovaj put je bilo tako kako je. Ako imam iskustvo kojim mogu smiriti druge, isto ga podijelim. Naravno, kao sto je netko vec rekao, ne spomenem kad imam super dan, ili da nisam imala mucnine, i te ljepse stvari, nekako, kaj da se hvalim . Nekako mi je ocekivano da ce prevladavati teme kojima je netko zbunjen i zabrinut, i to u onom prvom napadaju panike dok se jos nije stiglo pitati doktora... Zato je i bitno da naknadno onda se javim i kazem ako je sve ipak proslo dobro, pa kad neka trudnica u buducnosti panicno googla visak plodne vode, da moze popratiti da je nadam se moja mini panika ipak ok zavrsila. Ja sam zahvalna na svim iskustvima koja sam procitala ovdje, mislim da me to ucinilo spremnijom na neke stvari.



Ali evo, promjena na nevezanu i manje ozbiljnu temu gledala sam si nabaviti par majci za dojenje (onako jos za ove hladnije temperature, a da imaju zgodne otvore). I nije mi jasno kako svugdje gdje gledam majce/haljine za dojenje budu istoremeno i za trudnice (s onim ekstra velikim trbuhom). Pa jel nije logicno da ako redovito dojim (ono posvuda, svakih par sati), da taj cas najvjerojatnije nisam istovremeno u visokoj trudnoci? Ne kuzim. Trebala bi mi haljina/majca za dojenje koja mi nije masu prevelika u struku, a 90% robe koju vidim online, bude bas taj kroj za trudnice, plus funkcija za dojenje. Jesam ja jedina koju zbunjuje zasto to dvoje nije odvojeno na puno tih web shopova bar gdje gledam?

Inace volim staromodno kupiti robu u zivo, pa ako netko ima prijedlog duckasa u Zagrebu sa zgodnom odjecom za dojenje, pretvaram se u uho. A inace cu vec naruciti nesto, ali me prvi pregled opcija bas zbunio.


Cestitke Pepeljuska i Lorealis!
guli ha is offline  
Old 19.02.2022., 15:43   #5
Čestitam Pepeljuška! Stvarno porod za poželjeti!
gugolina is offline  
Old 19.02.2022., 15:56   #6
Lorealis, Pepeljuska - cestitam i zelim brz oporavak

Updateam tablicu sutra kad dodjem doma. Zadnji vikend u zg prije poroda. Nemrem ovak vise, precrknuta dodjem doma. Ak nas oce ko vidjet, nek se dopelja tih 80km.
cvexa is offline  
Old 19.02.2022., 21:00   #7
Čestitke Pepeljuska i Lorealis!! Uzivajte u svojim slatkisima <3

Guli hahha, nisam obracala pozornost na te majice ranije ali u pravu si sve trudnicke majice
Malo sam bacila pogled na amazon https://www.amazon.com/Best-Sellers-...ion/5674543011

tu ima normalnijih
mamasita37 is offline  
Old 19.02.2022., 21:43   #8
Cure cestitam na bebacima !!
dear is offline  
Old 20.02.2022., 08:47   #9
Čestitke na novim bebama i fantastičnim porodima!


Vidiš nisam baš do sad obraćala pažnju na to, ali zbilja jest tako dojilja = trudnicki kroj. Meni nisu toliki problem majice i haljine jer sve sto imam iz doba prije trudnoće je ili dovoljno dekoltirano i rastezljivo da mogu nabacit sa strane sise ili je topić ili na bratelice koje lako skinem i spustim. A moja beba će za početak bit u ljetu pa nisam tu mislila nešto ne znam koliko dodatne robe kupovat jer valjda imam za prvu ruku pa ću vidit koje su potrebe za dalje, ali super bi bilo kad bi netko znao gdje u ZG ima ok robe za trudnice i dojenje jer isto ne volim online naručivat. Naručila do sad dvi stvari (koje nisu haljine) kao za trudnoću – obe sam zezla veličinu, a trud oko vraćanja mi ne dolazi u obzir

Ono što će mi trebat su grudnjaci za dojenje i to uopće ne znam kako prepoznat koji je dobar i neće se sam od sebe otkačit, a da opet se lako otkači kad želim. A i da je ok podrška za veće grudi a da nema neke bolne žice i sranja koja mi u trudnoći sad užasno smetaju. Prije sam uvijek imala neke čvršće grudnjake (bez postave, ali čvršće) sad mi je to sprava za mućenje i nosim isključivo one najtanje ne čipkane i bez ičega sto se igdje može urezat i smetat pa bradavice skrivam slojevima majici ili sportski grudnjak. Dajte neke preporuke za grudnjake …. To sam tek pobornik kupovine fizički jer nemam pojma kako bi online pogodila dobar grudnjak i bez trudnoće. Za to mi cijena nije bitna jer planiram kupit doslovna dva dobra za po vani i to je to. Doma se luftamo.
ljubavmevoli is offline  
Old 20.02.2022., 11:05   #10
Quote:
ljubavmevoli kaže: Pogledaj post
Čestitke na novim bebama i fantastičnim porodima!





Vidiš nisam baš do sad obraćala pažnju na to, ali zbilja jest tako dojilja = trudnicki kroj. Meni nisu toliki problem majice i haljine jer sve sto imam iz doba prije trudnoće je ili dovoljno dekoltirano i rastezljivo da mogu nabacit sa strane sise ili je topić ili na bratelice koje lako skinem i spustim. A moja beba će za početak bit u ljetu pa nisam tu mislila nešto ne znam koliko dodatne robe kupovat jer valjda imam za prvu ruku pa ću vidit koje su potrebe za dalje, ali super bi bilo kad bi netko znao gdje u ZG ima ok robe za trudnice i dojenje jer isto ne volim online naručivat. Naručila do sad dvi stvari (koje nisu haljine) kao za trudnoću – obe sam zezla veličinu, a trud oko vraćanja mi ne dolazi u obzir



Ono što će mi trebat su grudnjaci za dojenje i to uopće ne znam kako prepoznat koji je dobar i neće se sam od sebe otkačit, a da opet se lako otkači kad želim. A i da je ok podrška za veće grudi a da nema neke bolne žice i sranja koja mi u trudnoći sad užasno smetaju. Prije sam uvijek imala neke čvršće grudnjake (bez postave, ali čvršće) sad mi je to sprava za mućenje i nosim isključivo one najtanje ne čipkane i bez ičega sto se igdje može urezat i smetat pa bradavice skrivam slojevima majici ili sportski grudnjak. Dajte neke preporuke za grudnjake …. To sam tek pobornik kupovine fizički jer nemam pojma kako bi online pogodila dobar grudnjak i bez trudnoće. Za to mi cijena nije bitna jer planiram kupit doslovna dva dobra za po vani i to je to. Doma se luftamo.
Ljubav, ja sam uzela u H&M bez zice sivi i svijetlo rozi, malo su mi babski kad ih obucem, al bas me briga, udobni su i lijepo mi drzi sve. No, ja nemam bas velike cice, pa svakako moras probat tamo, jos su cudne velicine jer ja inace imam valjda 75 a ili b, ovisno o modelu, a sad sam uzela L ja mislim. A nisu mi toliko narasle cice, realno.

Btw, radila OGTT, jutarnji 5,4 i uopce mi se ne da baviti sad sa GUK profilom jer imam aparatic i doma mjerim plus sto pazim na prehranu vec tjednima, tako da sam bas nikakva sad sto to moram prolazit, a znam da ne bude bolje. Plus sto sam do 26.tjedna dobila samo 3.5kg, pa mi doktor s jedne str govori da moram vise dobivat, a s druge moram bit na dijeti

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Old 20.02.2022., 11:20   #11
Isto preporuka za HM grudnjake. Ja nisam sise mogla strpati u svoje grudnjake, pa sam odmah kupila ove za dojenje.

Nosim 75D, s najtanjom kosaricom sto postoji a da nije samo tkanina, a ove sam isto morala L uzeti.

Malo su mi presiroki, ali kosarica na M mi je bila premala, ovo ce rijesiti krojacica.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Old 20.02.2022., 11:30   #12
Quote:
makicho5 kaže: Pogledaj post
@Nemi Mi ćemo dobiti sličnu ovoj ajmo reći. Mislim da će super biti za malo odmoriti, ako bude htjela u nju naravno Danas idemo u tamo po madrac i podlogu za prematanje. Možda i još neke stvari budu, ako me hormoni uhvate

Da, i ja gledam za dobiti pa biram malo Bila sam sinoc tamo, zaustavila se na drugim stvarima i zaboravila pogledati uzivo ovu


I HM grudnjake sam bas trazila proslu nedljelju, nisam nasla u ducanu
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Old 20.02.2022., 12:21   #13
H&M trudnički odjel je samo u Areni mislim, nisam sigurna za Westgate (što se Zagreba tiče).

Za sve većosisne žene, dobila preporuku za Carriwell grudnjake za dojenje, da su jedini koji zapravo drže kako spada. Ja si još nisam nabavila, ali planiram (čekam da vidim hoćel ovo još rasti.. ) .
Sam me živcira što nemaju normalne brojeve opseg+košarica, nego s, m, l, xl itd. Morat ću uživo pogledati u koji bih stala.
Hippolyta is offline  
Old 20.02.2022., 12:49   #14
Ja sam isto kupila u H&M na Cvjetnom u ZG grudnjake -- ima gore na katu jedan kutak sa stvarima za trudnice. Moje cice su male, ali bilo je vise modela, neki vise onako kao sportski, a neki bas s kosaricom.

I ja sam ih na kraju pocela nositi vec u trudnoci, jer su me moji poceli stezati oko rebara. Tako da @enedielle, mozda ti ne bude ni trebalo krojenje, jer se i prsni kos rasiri malo, pa ti i treba malo vise lufta nego inace. bar je meni tako bilo. Ne znam dal ce se odmah nakon poroda rebra vratiti na staro ili ne.

Bilo je u H&M i pokoja majca za dojenje, ali bez rukava samo sto sam ja vidjela tad. A sad ovako dok jos nije toplo sam si mislila uzeti nesto tek toliko jer nemam bas dekoltirane robe i volim se zabundati, pa da imam jednu ili dvije majce/haljine koje imaju taj prorez ili pod sisama, ili sa strane.

@mamasita hvala za Amazon link, nije mi ni palo na pamet pogledati tamo jos!
guli ha is offline  
Old 20.02.2022., 13:52   #15
Moj h&m nema odjel za trudnice, a nije baš da sam u nekom malom gradu. Jedino što bih preporučila su njihove tajice za trudnice, nisu one klasične i tanke i nemaju onaj laganiji materijal za stomak. Ove su baš deblje tajice i nisu tanke kao iz lidla. Grudnjak mi je tad bilo rano za kupovati, navodno će to još rasti Zapravo ni ne znam gdje mogu odmah u trgovini isprobati te grudnjake, nisam vidjela baš.
@Nemi Ako imaš od koga dobiti uzmi, mislim da je to do godine dana. Osim ako netko nema nunu, to je već nešto drugo.

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
makicho5 is offline  
Old 20.02.2022., 14:10   #16
Ta ljuljacka, to je OK vec za novorodjence, nije previse "sjedeci" polozaj? Ili se tek koristi nakon par mjeseci?
Znam da mi je frendica bila spominjala da je njenoj frendici spasilo zivot od konstantog hopsanja s bebom u rukama, ovo bi bas umirilo bebu. Ali nisam tad bila pitala koliko je beba bila stara kad su poceli koristiti.

(btw ovo samo pitam, nemam zapravo nikakvog jos znanja o tim polozajima beba itd, samo onako sto sam cula kao da nije dobro da dugo bude novorodjence u jajetu npr, nego samo u autu, ali ne da se vozika u tom polozaju u kolicima. a ne znam usporediti je li ovo slican polozaj ili ipak 'ravnije')
guli ha is offline  
Old 20.02.2022., 15:20   #17
Quote:
ljubavmevoli kaže: Pogledaj post
Čestitke na novim bebama i fantastičnim porodima!


Vidiš nisam baš do sad obraćala pažnju na to, ali zbilja jest tako dojilja = trudnicki kroj. Meni nisu toliki problem majice i haljine jer sve sto imam iz doba prije trudnoće je ili dovoljno dekoltirano i rastezljivo da mogu nabacit sa strane sise ili je topić ili na bratelice koje lako skinem i spustim. A moja beba će za početak bit u ljetu pa nisam tu mislila nešto ne znam koliko dodatne robe kupovat jer valjda imam za prvu ruku pa ću vidit koje su potrebe za dalje, ali super bi bilo kad bi netko znao gdje u ZG ima ok robe za trudnice i dojenje jer isto ne volim online naručivat. Naručila do sad dvi stvari (koje nisu haljine) kao za trudnoću – obe sam zezla veličinu, a trud oko vraćanja mi ne dolazi u obzir

Ono što će mi trebat su grudnjaci za dojenje i to uopće ne znam kako prepoznat koji je dobar i neće se sam od sebe otkačit, a da opet se lako otkači kad želim. A i da je ok podrška za veće grudi a da nema neke bolne žice i sranja koja mi u trudnoći sad užasno smetaju. Prije sam uvijek imala neke čvršće grudnjake (bez postave, ali čvršće) sad mi je to sprava za mućenje i nosim isključivo one najtanje ne čipkane i bez ičega sto se igdje može urezat i smetat pa bradavice skrivam slojevima majici ili sportski grudnjak. Dajte neke preporuke za grudnjake …. To sam tek pobornik kupovine fizički jer nemam pojma kako bi online pogodila dobar grudnjak i bez trudnoće. Za to mi cijena nije bitna jer planiram kupit doslovna dva dobra za po vani i to je to. Doma se luftamo.

Ja sam uzela u lidlu nema zice, nema one spuzve unutra, obican pamucni grudnjak. S 85C na 85D su mi narasle i ta velicina mi odgovara. Ne otkopcava se sam od sebe, trebala sam par min da skuzim kak otkopcat.

A i ok mi je jer tam mi nije prob vratit jer smo 1x tj tam.
cvexa is offline  
Old 20.02.2022., 15:21   #18
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
Ljubav, ja sam uzela u H&M bez zice sivi i svijetlo rozi, malo su mi babski kad ih obucem, al bas me briga, udobni su i lijepo mi drzi sve. No, ja nemam bas velike cice, pa svakako moras probat tamo, jos su cudne velicine jer ja inace imam valjda 75 a ili b, ovisno o modelu, a sad sam uzela L ja mislim. A nisu mi toliko narasle cice, realno.

Btw, radila OGTT, jutarnji 5,4 i uopce mi se ne da baviti sad sa GUK profilom jer imam aparatic i doma mjerim plus sto pazim na prehranu vec tjednima, tako da sam bas nikakva sad sto to moram prolazit, a znam da ne bude bolje. Plus sto sam do 26.tjedna dobila samo 3.5kg, pa mi doktor s jedne str govori da moram vise dobivat, a s druge moram bit na dijeti

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Doma kad si mjeris ti je isto tolko ujutro na taste?
Ostali seceri su ti ok?
cvexa is offline  
Old 20.02.2022., 15:25   #19
Quote:
cvexa kaže: Pogledaj post
Doma kad si mjeris ti je isto tolko ujutro na taste?
Ostali seceri su ti ok?
Doma mi je do 5.2, to jutro mi je bio 4.8 doma na taste, jos sam setala do laba cisto da ga probam jos malo smanjiti, al nista. Drugi mi je ok, doma bio 8.7 nakon 1,5h i setala do laba par min, pao mi na 4.5 taj nakon 2h. Nakon 1h mi nisu mjerili. Ma ja pazim i ponasam se kao da imam GD, mjerim stalno doma, nije mi to problem, samo bih voljela izbjec to nahodenje po bolnici, pogotovo zbog posla sad dok radim jos mjesec i nesto sitno... s dijetom sam se pomirila vec davno..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Old 20.02.2022., 19:46   #20
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
Doma mi je do 5.2, to jutro mi je bio 4.8 doma na taste, jos sam setala do laba cisto da ga probam jos malo smanjiti, al nista. Drugi mi je ok, doma bio 8.7 nakon 1,5h i setala do laba par min, pao mi na 4.5 taj nakon 2h. Nakon 1h mi nisu mjerili. Ma ja pazim i ponasam se kao da imam GD, mjerim stalno doma, nije mi to problem, samo bih voljela izbjec to nahodenje po bolnici, pogotovo zbog posla sad dok radim jos mjesec i nesto sitno... s dijetom sam se pomirila vec davno..

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
da, kuzim te... i dalje mi se cini ogromna razlika s 4,8 doma na 5,4 kod njih s obzirom da nisi niš jela po putu.
kod vas nije ono da moraš skupljat krv pa čuvat ko vampir u frižideru? (pitam, jer je od bratića žena imala tak na vuk vrhovec prošle god).
cvexa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.