Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 09:02   #81
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
He-he...ja mislim da nije bas pametno pisati djeci zadace, bolje da pisu sami i dobe 4 ili 5, nego da dobe neku trojkicu. I da si ako je vec losija ocjena...sam bude kriv, a ne da se mama i/ili tata zblamiraju.
U svakom slucaju je bolje da djeca sama pisu svoje zadace,pa nek dobiju koliko dobiju.

Imam sestasa i od jeseni prvasicu.
Vec sam im odavno stavila do znanja da sam ja davnih dana zavrsila skolu,a samim tim i testove i zadace.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 19:59   #82
Danas dođem na zadnje informacije svoj kćeri - učiteljica me blijedo pogleda i kaže: kaj ste vi došli? Odite negdje popiti kavu, a ne tu stajati - uz tužan dovik: popite jednu i za mene.
No, dobro jasno vam je svima da sam se došla hvaliti.
A nisam joj nikada pisala lektire niti zadaće.
Jučer je imala test iz hrv. jezika , pitala sam jer joj treba pomoć - odbila je doslovno je vježbala 2 minute
Vrati se i kaže mama ja to znam - reko dobro i fakat mala to zna jel je pobrala petaka.
A što se šuvarove škole tiče ja o tome nemam blage veze.
Jel bi to značilo da spadam u mladu generaciju, recite da, da
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 20:09   #83
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Danas dođem na zadnje informacije svoj kćeri - učiteljica me blijedo pogleda i kaže: kaj ste vi došli? Odite negdje popiti kavu, a ne tu stajati - uz tužan dovik: popite jednu i za mene.
No, dobro jasno vam je svima da sam se došla hvaliti.

Quote:
A nisam joj nikada pisala lektire niti zadaće.
Jučer je imala test iz hrv. jezika , pitala sam jer joj treba pomoć - odbila je doslovno je vježbala 2 minute
Vrati se i kaže mama ja to znam - reko dobro i fakat mala to zna jel je pobrala petaka.
Jos jedan
A sad za zbilja...
Sorry, ali moram. Petaci u drugom osnovne, bez ucenja su za svako imalo inteligentn(ije)o dijete najnormalnija stvar.
Time uopce ne zelim reci da tvoja nije bas posebno pametna i da je nesto posebno...mozda je. Ali otom potom...
Quote:
Jel bi to značilo da spadam u mladu generaciju, recite da, da
Da, ti si bas mlada i super si, a i mala je super i bas je pametna...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 20:46   #84
Otvorena je nova tema školovanje nekada i danas i tamo su vaši dosadašnji postovi na tu temu
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:20   #85
Priznajem, kad bi bila glupa ili zatupljujuća zadaća ili zadaci uz lektiru, znala sam pomoći pa i diktirati. Sve je ostale zadaće koje su bile u granicama normalnih, razumnih, smislenih pisala sama.

Nisam popuštala ni pred kakvim cendranjem ako sam u zadaći vidjela imalo smisla. No kad je morala iz tehničkoga u petom razredu nabrojiti "strna žita" (a sva su strna), tada sam joj lijepo izdiktirala sve žitarice.

I lektire sam znala pisati s njom. Primjerice kad bi učiteljica tražila pouku u dječjem romanu, tada bih joj izmislila pouku (koje nema) inače bi bilo suza do koljena, a i red upitnika ako ne bi napisala odgovor na tako glupo pitanje.
Usput, rekla bih svojoj curici zašto to radim.

Plakate i projekte katkad smo zajedno radile - radi druženja, ne radi pomoći.

Kad je malo stasala, uputila sam je kako pametno odgovoriti na glupa i besmislena pitanja.

Svojim učenicima već dugo ne zadajem pisanje lektira. Trudim se da zadaća nikoga ne zatupljuje. Ako očekujem suradnju roditelja, tada to djeci kažem (pr. pitajte roditelje neka vam kažu vaše tri dobre osobine; uz obradu pridjeva; zamolite baku ili djeda da vam na svome dijalektu ispričaju neku zgodu iz svoga djetinjstva...). Za sve ostale zadaće molim ih da ne gnjave roditelje ako očekujem da bi to mogli učiniti jer je zadatak neobičan.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:54   #86
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
...

Pazi, što se crteža tiče- i to se (kao i sve ostalo) može vježbati, ali naravno da postoji dio talenta (koji se ne može fejkati). Zadaćnica je još bolji primjer- svrha zadaćnice je UPRAVO literarni izričaj i vježbanje istog. Kakvo poznavanje teme, majke ti??

...
prvo - esej i zadaćnica su različite stvari. bar su nama bile esej je bio o tipa književniku i njegovom opusu, a zadaćnica dana mašti na volju uz samo zadan naslov.

drugo - ne mislim ja da ne trebaju se pisati zadaćnice ili crtati. ali, mislim da to su stvari koje ne bi trebale biti za ocjenu. ili da ta ocjena ne bi trebala ulaziti u prosjek sa ostalima. jer da, retardirano mi je da ja imam 4 iz hrvatskog jer imam tri zadaćnice 2 a sve ostalo gradivo pet ili 4 iz biologije jer imam par dvojki iz domaćih zadaća koje su bile crtanje životinja i biljaka dok netko tko ima pretežito četvorke iz gradiva te mu zadaćnice i domaće zadaće prevagnu i ima pet.

sori, ali meni je to glupo. usput da, inače su mi književnost i crtanje jake strane, nije da govorim iz jala
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:09   #87
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
drugo - ne mislim ja da ne trebaju se pisati zadaćnice ili crtati. ali, mislim da to su stvari koje ne bi trebale biti za ocjenu. ili da ta ocjena ne bi trebala ulaziti u prosjek sa ostalima. jer da, retardirano mi je da ja imam 4 iz hrvatskog jer imam tri zadaćnice 2 a sve ostalo gradivo pet ili 4 iz biologije jer imam par dvojki iz domaćih zadaća koje su bile crtanje životinja i biljaka dok netko tko ima pretežito četvorke iz gradiva te mu zadaćnice i domaće zadaće prevagnu i ima pet.
jedino: kod zadaćnice se ne ocjenjuje samo vrijednost teksta, tj talent za pisanje. ocjena je kompleksna, u nju idu sve jezične razine (ocjenjuje se pravopis, sintaksa, stil), pa onda orginalnost teme itd.

moja profesorica iz hrvatskog je bila jako stroga kod zadaćnica, dugo ih je ocjenivala, 4 i 5 bi dobilo samo nekoliko ljudi u razredu, nekad nitko.
i zato je na tu ocjenu znala zažmiriti ako bi značila nižu zaključnu ocjenu.

iz biologije nam nitko nikad nije ocjenjivao crtanje
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 14:38   #88
ma znam, ali nekako je najbitniji taj literarni izričaj - dakle, ideja, stil, sintaksa - a manje bitan pravopis. mislim, bar je nama tako bilo. ljudi su dobivali 1 i 2 uz savršen pravopis

nama su ocjenjivali i crtanje iz biologije.. i urednost bilježnice iz matematike.. i u osnovnoj bilježnice i crtanje iz matematike i kemije.. i vjeronauka neko vrijeme. znam da nije pravilo, ali velim - ima svakakvih bisera od profesora. iskreno, da, nacrtala bih svom djetetu kukca ili savršeno osjenčanu piramidu ili veronikin rubac da mora nacrtati ih za ocjenu.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:12   #89
Ja još nemam djece, al zato imam kolegicu na poslu koja ako slucajno trenutno nemamo posla uzima od malca lektiru, čita i piše natuknice (mali joj ide u 5. razred).. Na pocetku godine nabavi testove i onda ih malom ujutro prije testa daje da ih rješava ( time nam se hvali)..
Sad sam se sjetila kako su prošle godine ona i njezina mama prepisivale cijelu biljeznicu iz hrvatskog kad ju je mali negdje izgubio.. On nije htio prepisivat jer je vec škola vec skoro gotova, pa njemu to nije imalo smisla..
Zadaće piše s njim, sve mu traži po internetu.. Baka je posadila i uzgajala grah preko Uskrsnih praznika, on je to samo odnio u školu i usput ga je negdje strgao..
Svaki dan ga baka vodi u školu jer je on "mali", do škole ima 15 min pješke.. Jednom su ga samog pustile da ide iz škole doma, to je bilo prije par dana, i sad mali nije došao točno u minutu doma, zove baka na posao kolegicu da ga još nema doma, ona zove njega da gdje je, on joj veli da je skoro pred zgradom i da će sad doći.. Kolegica zove baku da će sad doći da je pred zgradom... Nakon 5 min opet telefon, opet zove baka da ga nema, kolegica zove malog da gdje je, veli mali da je pred zgradom i da se razgovara s dečkima, kad se ona počela derat na njega da jel on normalan i da nek ide u stan da se baka brine.. Nakon 2 min zove baka da je došao doma.. Ah..

Uglavnom, svaki dan gledam kako unistava malog, pokušale smo joj nešto reći da ne smije s djetetom tako, da ga pusti, neka sam radi svoje školske zadatke i zadaće, ali meni je rekla da ću vidjet kad ću imat djeci, a kolegici da ona nema djece i nezna kako je to..
Aria Mont is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 00:48   #90
Quote:
Aria Mont kaže: Pogledaj post
Na pocetku godine nabavi testove i onda ih malom ujutro prije testa daje da ih rješava ( time nam se hvali)..
Kaj mu nabavlja testove iz svih predmeta? S obzirom da je 5. razred?

I onda kad njezin dragi i mili sinčić krene u srednju školu i počne dobivati jedinice i dvojke, tko će biti kriv? Pa naravno, profesori - jer oni ne vole njezino milo, drago i pametno dijete. Oni imaju nešto protiv njega, on je jako pametan i sve zna, ali se nije uklopio... bla bla bla

Povraća mi se od takvih ljudi. Od vlastitog djeteta će napraviti idiota, misleći da mu olakšava u školi. Glupača.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 06:59   #91
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Kaj mu nabavlja testove iz svih predmeta? S obzirom da je 5. razred?

I onda kad njezin dragi i mili sinčić krene u srednju školu i počne dobivati jedinice i dvojke, tko će biti kriv? Pa naravno, profesori - jer oni ne vole njezino milo, drago i pametno dijete. Oni imaju nešto protiv njega, on je jako pametan i sve zna, ali se nije uklopio... bla bla bla

Povraća mi se od takvih ljudi. Od vlastitog djeteta će napraviti idiota, misleći da mu olakšava u školi. Glupača.
Njezina prijateljica ima kcer koja je godinu starija od njezinog malog i idu u istu školu pa od nje nabavlja ispite, knjige i radne bilježnice iz kojih onda njemu "pomaže".
Prije 3 tj je učiteljica pohvalila malog kako ima dobre ocjene i nerko iz zadnje klupe je viknuo "kad je štreber", mali se nakon toga totolna smotao i nije znao nista odgovorit kad ga je učiteljica ispitivala..
Svi profesori su joj glupi i idioti, to pred malim govori..
Svaki čas ide u skolu, provjerava ocjene, žali se razrednici na ponašanje profesora.. Ostalo mi je u pamćenju kad je profesorica iz likovnog rekla malom "dal bi mladi gospodin mogao donijet sliku vec jednom u školu da mu se ocijeni",
ajme, koji je to bio show, da kako to profesoria može tako njemu reći, ona se njemu izruguje i pravi budalom..

Neznam dal mogu tu pisat o scenama s mobitelom.. Ali smatram da djeca do 7,8 razreda ne smiju nosit mobitel u školu, njen mali ga ima od prvog razreda...

Zaista je tužno svaki dan gledat i slušat luđakinju što radi od djeteta.. Žao mi je tog djeteta jer će mu kasnije bit teško i neće se znati sam učit niti snaći..
Kolko puta joj je kolegica rekla da petice školi koje on dobiva, da su to njene petice..
Aria Mont is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 07:38   #92
Quote:
Aria Mont kaže: Pogledaj post
Ali smatram da djeca do 7,8 razreda ne smiju nosit mobitel u školu
Ovo je za zasebnu temu (koliko se sjećam, ovo je i bila zasebna tema), tek ukratko: djetetov mobitel ima smisla u trenutku kad počnu situacije u kojima je dijete sâmo (bez pratnje).

Ništa se posebnoga ne dogodi u sedmaškim ili osmaškim glavama pa da bi te glave smjele/trebale nositi mobitel (za rzliku od mlađih glava).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:44   #93
dogodi se pubertet
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:23   #94
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Roditelji, dakle, pišu djeci lektire.
Pišu im zadaće, crtaju im crteže u prvom razredu i fejkaju dječji rukopis valjda misleći da su profesori idioti koji to neće skužit.
Susretala sam se s tim dok sam i sama išla u školu, a moja teta je sestrični čitala i pisala lektiru, koju je ova sama bila savršeno sposobna napisati, iz nepoznatog razloga. U odnosu na prije 10 godina, sad je količina roditeljskih zadaća i lektira nevjerovatno porasla.
Zašto?
Iako, otkad sam u bilježnicu nekoliko puta napisala ispod zadaće "ovo je zadaća za Marka/Anu/Peru, a ne mamu i tatu" - Marko, Ana i Pero su počeli stvarno sami pisati zadaće

Dakle, pitanje je jednostavno. Jeste li to ikad radili, radite li to, i zašto?
Nikad mi nije palo na pamet napisati domaći svojoj kćeri. Prekontroliram domaći, pojasnim joj zadatak, značenje neke riječi, ispitam je gradivo ili takvo što, ali nikad joj mm ili ja nismo napisali domaći.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 02:12   #95
meni su pisali lektire, zato sam danas tupav i osuđujem to šatro pomaganje jer je bilo ODMAGANJE. Kome? Pa meni! Ne njima koji su čitali i pisali...

Roditelj koji piše lektiru svom djetetu ne zna kakvu štetu čini.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:06   #96
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Dakle, pitanje je jednostavno. Jeste li to ikad radili, radite li to, i zašto?
ne, smatram to medvjeđom uslugom
zadaće kontroliramo i, ako je potrebno, usmjerimo je gdje tražiti odgovore/znanje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 17:06   #97
radila sam u osnovnoj jer mu je trebala pomoć- i smatram to normalnim

danas u gimnaziji ispitam ga kada me zamoli jer mu to daje sigurnost- no danas je to već rijetko

Zadnje uređivanje Monstera : 01.07.2012. at 10:18.
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 12:52   #98
prvo danasnje lektire u skolama su obicne gluposti, djecje bajkice i stvari gore od biblije


2. domaci radovi su isto jedna velika glupost i trag zastarjelosti u školskom obrazovanju, tko danas vise pise domaci molimte, pogotovo u srednjoj skoli


pa to je postala rutina da se lektire prepisuju s interneta, domaci uglavnom i neradi, tako da smatram da nije grijeh ako roditelj napise djetetu domaci samo zato da djete nebi imalo problemas ocjenama samo pod uvjet da u skoli ima dobre ocjene pa eto .....cisto da mu ta lijenost pisanja domaceg rada nestvara probleme


u ostalom po modernom civiliziranom sistemu djetetu škola treba biti na pameti od trenutka kad uđe u skolu do trenutka kad iziđe iz skole


kod kuce se djete treba zabavljati, druziti s roditeljima, vanka s ekipom . U školi se stece skolsko obrazovanje, kod kuce osobno-obiteljska iskustva i obrazovanje i vanka društveno, samostalno obrazovanje i klesanje svojevrsnog vlastitog karaktera kombinirajuci te 3 segmenta odgoja i obrazovanja, ulica-škola-roditelji
harbinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 13:17   #99
Eh, kad bi tako bilo, kod nas je od 5. osnovne uglavnom bilo popovanje kako nemamo radne navike, kako smo lijeni, i ništa ne učimo. Na roditeljskima je bilo popovanje roditeljima u osnovnoj kako ne rade dovoljno s nama, a u srednjoj da nam plate instrukcije ako nešto ne znamo. Zadaća je bila svakodnevna, preko vikenda malo-više jer je vikend, pa se ima više vremena.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 06:26   #100
Još sam u osnovnoj pročitala većinu lektira za srednje škole. Gutala sam redom knjige, i šta treba i šta ne treba, takva sam i danas.
Nastavnici i profe su cijenili to toliko da sam kod različitih nastavnika bila jedina koja je prolazila bez pisanja lektire, to mi je bilo debilno.
Tako da nema šanse da bi svom klipanu pisala istu. Ionako je lektira jedino što čita, nezainteresiran je za čitanje pa "odrobija" to što mora.
Dobar mi je sistem sad u srednjoj školi mog sina kad se lektire ne pišu kao nekad nego ide test, usmeni ili pismeni. Jedino što bi im ja uvela bar 2-3 lektire mjesečno.

Zadaće mu nisam nikad pisala, eventualno uskočila savjetom ako je tražio pomoć. Prosječan je đak, ali savjestan, i samostalan, pa kako bi napisao, takvu ocjenu bi i dobio, nismo mu ni kontrolirali zadaće.
Lady Mo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.