Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 13:28   #1
Fizički napad na osobu u vlastitoj kući

Ovako, imam slucaj u kojem je moja mama jednoj susjedi posudila USB stick za bezicni internet s dogovorom da ce joj ona platiti koristenje toga onoliko koliko potrosi.

Ta susjeda je onda nabila 2500kn racuna na to, i kad je moja mama otisla kod nje da se dogovore oko placanja toga, zena se pocela derati na nju, udarala ju je, bacala je stvari na nju i htjela ju istuci stolicom prije nego je muz od te zene intervenirao i moju mamu (koja se od straha i bolesti nije mogla micati) izveo van.

Naime sve se to dogodilo u kuci od te zene, pa me zanima ima li kakvog smisla zvati policiju, i sto se moze napraviti po cijelom tom pitanju?
balistix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 13:54   #2
Quote:
balistix kaže: Pogledaj post
Ovako, imam slucaj u kojem je moja mama jednoj susjedi posudila USB stick za bezicni internet s dogovorom da ce joj ona platiti koristenje toga onoliko koliko potrosi.

Ta susjeda je onda nabila 2500kn racuna na to, i kad je moja mama otisla kod nje da se dogovore oko placanja toga, zena se pocela derati na nju, udarala ju je, bacala je stvari na nju i htjela ju istuci stolicom prije nego je muz od te zene intervenirao i moju mamu (koja se od straha i bolesti nije mogla micati) izveo van.

Naime sve se to dogodilo u kuci od te zene, pa me zanima ima li kakvog smisla zvati policiju, i sto se moze napraviti po cijelom tom pitanju?
Drug, ovako da li su oni pismeno dogovorili tu posudbu?? A iako je napad na kuci trebalo je zvati policiju, jer kod nas nije stvar jednako regulirana kao npr. u SAD-u (gdje privatni posjed svetinja i imas pravo i ubiti na njemu). Tako da to sto je bilo u njenom stanu ne predstavlja neki problem za prijevu fizickog napada.
prima-robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 15:41   #3
nije, to je bilo na dogovor kao, oni nemaju telefon za internet pa smo im dali usb pa ce oni kao platiti sta potrose
balistix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 17:03   #4
Aha, onda ce biti tesko dug naplatiti. Ali prijaviti se napad moze to je bitno. Trebali ste odmah zvati policiju.
prima-robot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.