Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 08:41   #2201
izila je ona đavla crnoga a ne pašticadu
tako san ja ima jednu susidu koja bi izašla u dvor sa štikadenton u zubiman i pričala da jon je ostalo nešto jerbo je doma jela pršut
a svi smo znali da je u stvari jela ruski sendvić - dvi fete kruva bez ičega
majud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:44   #2202
Hahaha samo nas draži...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:47   #2203
ako će van bit lakše danas mi je za obid ribetina
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:49   #2204
Quote:
majud kaže: Pogledaj post
izila je ona đavla crnoga a ne pašticadu
e baš ću ti slikat sljedeću sridu ili četvrtak kad opet bude pašticada.
pa pati hahaha
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:16   #2205
Kad cemo meeting?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:39   #2206
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Kad cemo meeting?
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:35   #2207
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:25   #2208
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Kad cemo meeting?
ne znan kad ali može na žnjan
tamo su super kafići
majud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:46   #2209
Pa i jesu... Nije Žnjan samo 5m od mora 😉

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:25   #2210
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nije Žnjan samo 5m od mora 😉
nama iz ZG je to sve isti Qratz

evo recimo kaže HTV da je Split priselija u Žaborić

majud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:55   #2211
Quote:
majud kaže: Pogledaj post
nama iz ZG je to sve isti Qratz

evo recimo kaže HTV da je Split priselija u Žaborić

jebote šta ste nepismeni


lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:10   #2212
Ma ko još gleda prognozu na HRT-u... Kao da ne znamo da Zagreb ne poznaje ništa posli Karlovca
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:04   #2213
Pozdrav dragi ljudi,
htjela bih se doseliti u Split u nekoj blizoj/daljoj buducnosti, pa me zanima kakav je zivot kod vas? Je li tesko naci kakav posao? Jesu li ljudi pristupacni? Cijene stanova kao i u ostatku Hrv. ili mislite da su vece? I koja su naselja dobra za zivot, koja vam se svidaju? Hvala.
Vivienne05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:18   #2214
Quote:
Vivienne05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi ljudi,
htjela bih se doseliti u Split u nekoj blizoj/daljoj buducnosti, pa me zanima kakav je zivot kod vas? Je li tesko naci kakav posao? Jesu li ljudi pristupacni? Cijene stanova kao i u ostatku Hrv. ili mislite da su vece? I koja su naselja dobra za zivot, koja vam se svidaju? Hvala.
Mislim da trenutno ima više onih koji biže odavde nego dolaze vamo.

Cijene stanova su skuplje nego u zagrebu, stan u najam jedva nađeš, posla nema (osim sezona). Ljudi su u kurcu.
Naselja koja se meni sviđaju su naravno Bačvice, Grad, Gripe, Lučac, Manuš i sl. al tamo neš nać ništa za iznajmit za duže jer su svi u turizmu a kvadrat stana po Bačama za kupit je cca 3-4 iljade eura

Odakle dolaziš?
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:22   #2215
Imaš drugu temu, najbolji grad za život ili tako nešto, pa ti tamo piše dosta tih stvari. Ako se želiš doselit, doseli se. Život je onakav kakvim si ga napraviš. Meni je super i ne bi živjela nigdje drugo. Puno sunčanih dana, dovoljno velik da imaš sve na po sata, a dovoljno mali da ne moš nigdje maknit, da nekog poznatog ne sretneš. Ljeti svi brontulaju kako je gužva, zimi svi kukaju kako nigdi nema pasa - čari Dalmacije. Kako god bilo susjedova trava je zelenija. Tko hoće radit, radi, kome se ne da nađe izliku zašto ne može. Sve je više stranaca koji su došli nekad na godišnji, zaljubili se i ostali tu i živjeti. Imaš na FB grupu expats meet Split, igrom slučaja sam upoznala par, a onda preko njih i jako puno drugih iz te ekipe. Zanimljivo je vidjet grad iz perspektive Amerikanaca, Britanaca, Nijemaca, Kanađana... ljudi koji su svojim izborom baš Split odabrali za život, iako su mogli ići bilo gdje. Generalno smo jako nezahvalni i u pogledu Splita i Hrvatske i volimo izvlačiti samo pesimizam na površinu. Ljudi su isti ko i svuda. Između 170 000 registriranih, još toliko iz okolice koji u gradu obitavaju, rade, školuju se, naće se i kretena i pametnih, i idiota i prijateljski nastrojenih itd... Svatko sam sebi bira koje će od toga okupit oko sebe u svoje društvo.Cijene stanova su uvijek bile veće nego u drugim gradovima, a zbog turizma su još i veće. Garsonijeru jeteškko naći ispod 250€ + režije, ako na nešto liči i više. S cimerima se da za 150-200€ naći nešto pristojno. Izbrisale su se granice cijena između Spinuta/Bačvica i Splita3, Visoke, Mejaša... Sve je to u Splitu jako blizu i biciklom se može s jednog kraja na drugi za 15minuta, pješke šetnjom za sat vremena, a otkad je Kampus gore nekretnine su se izjednačile, možda 20ak posto razlike, nešto više u sezoni, ali sve je to tu li la i ovisi isključivo o opremljenosti i izgledu.
Kako rekoh, Split je mali grad i svaki kvart je dobar. Ovisi malo što želiš i što ti treba, jesi li sama ili s obitelji, želiš li biti u centru, ili bi radije nešto mirniji ambijent pa ćeš naći neki stančić u obiteljskoj kući na Mejašima, Pujankama, čime se baviš i gdje bi htjela raditi...
Tri su shopping centra, Joker za centar grada i Mall i CCO na ulazu grad do kojih opet s Rive imas 20min autom/busom, što znači nikakva udaljenost ako ti trebaju. Svaki kvart ima svoju malu tržnicu ili centar, 3 Lidla, Tommy, Konzum, Ribola, Studenac sad i Spar su na svakom koraku... Grad ko grad.
Dođi prvo na koji mjesec pa vidi je li ti odgovara, ako ne produžiš dalje, ako da ostaneš i to je to.

Quote:
lucijalu kaže: Pogledaj post
Mislim da trenutno ima više onih koji biže odavde nego dolaze vamo.

Cijene stanova su skuplje nego u zagrebu, stan u najam jedva nađeš, posla nema (osim sezona). Ljudi su u kurcu.
Naselja koja se meni sviđaju su naravno Bačvice, Grad, Gripe, Lučac, Manuš i sl. al tamo neš nać ništa za iznajmit za duže jer su svi u turizmu a kvadrat stana po Bačama za kupit je cca 3-4 iljade eura

Odakle dolaziš?
Aj se ti lijepo odseli Takvi "Splićani" Splitu ne trebaju Slobodno povedi i svoje prijatelje istomišljenike
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:48   #2216
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post

Aj se ti lijepo odseli Takvi "Splićani" Splitu ne trebaju Slobodno povedi i svoje prijatelje istomišljenike
Stigao nam na temu HDZ
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:05   #2217
Hahaha kakav crni HDZ... oni mogu skupa s njim
Mislim argumenti su mu vrh...
Cijene stanova više... pa i trebaju bit, iako nije istina, jer i u Zg ima kvadrata po 2700+€. Stan u najam se nalazi jednako kao i u Zagrebu. Ima tema tu na forumu pa se mogu vidjet iskustva. Muka ježeva. Ali sestra mi je podstanarka i u 3 godine je promijenila 2 stana, i to svojim izborom jer je promijenila posao, pa i stan. Je li teško nać - pa je jer je tlaka tražiti oglase, pretraživati fejs, obilaziti stanove, poklopiti se s najmodavcima, prihvatiti da živjeti sam nije besplatno. Je li teže nego u nekom drugom gradu - ne.
Ljudi su u k... ma vidi stvarno... je ljudska rasa zna bit zeznuta... Kad otkrije dio zemaljske kugle gdje ljudi nisu takvi nek nam javi

Cijeli život sam provela na Spinutu i slažem se da je centar super za život mladim ljudima. Zadnju godinu sam u vanjskom djelu grada i pošto vozim nije mi ništa lošije, iako sam do prije par godina govorila kako ne bi nikad mijenjala Spinut za "predgrađe". Zadnjih godina turizam je uzeo svoje i u centru je vreva, ne više samo od 7.-9., nego već od Uskrsa pa sve do iza Nove Godine. Prije mi je to odgovaralo, ali sad mi ipak odgovara mirniji ritam, a onda se zaletim na Spinut i do centra kad mi dođe.

Što ću, vezana sam i žestoka na svoj grad, većina ljudi koji me okružuju su tu isto zato što ne žele nigdje drugdje živjeti, ne jer ne možemo, nego jer smo bili svuda i ipak nam je doma najljepše. I nervira me to forsiranje bježi jer je svuda bolje nego tu. Nije i uvijek ću argumentirano ustati protiv tog stava. Onaj tko tako misli, nije tu ni zaslužio živjeti.

Zadnje uređivanje tiluriumm : 26.10.2017. at 09:31.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:34   #2218
majud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:38   #2219
ne znan koje ste vjeroispovjesti vi drugi ali ovin puten čestitan drugarici beli dan oslobođenja splita
alomomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:29   #2220
hihihi da da... morali bi opet svi u partizane/antifašiste da odamo počast jel... bar nije glavna vijest svuda, ajde...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.