Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 01:46   #1081
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ajde si daj karton za trolanje. Ona dva tipa nemaju veze sa homoseksualcima i prestani više lagati muka te je čitati. Osporili smo ti linkovima, a ti dalje po starome. I ta žena je optužena za urotu za ubojstvo muža, a ne preljub. I kazna nije kamenovanje, nego vješanje. Isto ti ima i Japan, pa ga nitko ne napada.
Što si ti to meni osporio? Sada te službeno upozoravam slijedeći put kad to napišeš dat ću ti karton za trollanje:

Quote:
So, what is Ahmadinejad's regime's policy on homosexuals in the military? We don't know, but according to Human Rights Watch, Iran is not a terribly friendly place for gay civilians:


On Sunday, November 13, the semi-official Tehran daily Kayhan reported that the Iranian government publicly hung [sic] two men, Mokhtar N. (24 years old) and Ali A. (25 years old), in the Shahid Bahonar Square of the northern town of Gorgan.


The government reportedly executed the two men for the crime of "lavat." Iran's shari'a-based penal code defines lavat as penetrative and non-penetrative sexual acts between men. Iranian law punishes all penetrative sexual acts between adult men with the death penalty. Non-penetrative sexual acts between men are punished with lashes until the fourth offense, when they are punished with death.

Izvor

Quote:
Ramzi Isalam, also from the LGBT human rights group OutRage!, pointed out that there were differing versions of why the executions were carried out.
“Some reports say the youths were hanged for gay sex. The Iranian government claims they were hanged for the rape of a 13 year old boy,” he said.

“We are not prepared to give the violently homophobic Iranian government the benefit of the doubt. It has previously lied to justify public executions. In any case, the death penalty is a disproportionate punishment. It is barbaric and should be abolished,” added Mr Isalam.
Izvor: UK Gay News
I da budemo sasvim precizni od Islamske Revolucije 1979 godine u Iranu je pogubljeno više od 4000 homoseksualaca.

Evo ti još jednog od njih. Pogubljen jer je kao dječak od 13 godina imao penetrativni homoseksualni odnos sa vršnjakom:



Quote:
Makwan Moloudzadeh is 21-years-old (he was born on March 31st, 1986) and he was sentenced to death for the crime of “lavat” (sodomy) according to the Iranian Criminal Code that foresees the death penalty. According to the motivation adopted by the Iranian Government, the young man, at the age of 13 had sexual intercourse with another boy.
Iranski državni mediji objavili su i reportažu iz mrtvačnice nakon pogubljenja
(potrebno je scrolati dok se ne dođe do video playera)

Makwan u mrtvačnici

Gays without borders: Makwan ubijen iako je Republika Italija ponudila azil ukoliko mu iranske vlasti dopuste da napusti zemlju

Ovaj je momak međutim imao više sreće. Iranske vlasti su mu ubile višegodišnjeg partnera, nakon čega je ilegalno prešao iransko-tursku granicu, te je u Turskoj ishodio vizu za Britaniju gdje mu je nakon brojnih komplikacija i snažne intervencije Anglikanske crkve dodjeljen doživotni azil. Zove se Mehdi Kazemi i u trenutku bijega iz Irana imao je 19 godina, ubijeni partner imao je 20 godina.

http://diaphania.blogspirit.com/medi...9c053fea1d.jpg

Vaša apologetika zločina me natjerala da kopam po googlu i pronalazim ove priče. I što više kopam nailazim na sve više dokaza da je riječ o režimu koji je duboko prožet zločinom. Koji mora nestati. Zločin je integralni dio iranskog režima. 4000 ubijenih homoseksualaca, pitaj Boga koliko kamenovanih žena...

Države su se napadale i za puno manje.

Zadnje uređivanje PowerLock : 19.08.2010. at 01:51.
PowerLock is offline  
Old 19.08.2010., 08:01   #1082
Evo naslova iz večernjeg

Quote:
John Bolton: Izrael mora napasti iransku nuklearku prije subote

Izrael ima vremena do ovog vikenda za pokretanje vojnih udara na iransku prvu nuklearnu elektranu prije nego humanitarni rizici postanu preveliki - smatra bivši američki veleposlanik u UN-u John Bolton.

Prema najavama, Rusija bi od subote trebala pomagati Iranu pri punjenju gorivom prve nuklearne elektrane u Bušehru. Poslije toga bi napad na aktivni nuklearni reaktor mogao izazvati opasnu radijaciju, što Izrael pokušava izbjeći, objasnio je Bolton
Čini se da ćemo uskoro znati da li će biti napada na Iran ili neće.
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline  
Old 19.08.2010., 08:13   #1083
Quote:
Krik kaže: Pogledaj post
Evo naslova iz večernjeg



Čini se da ćemo uskoro znati da li će biti napada na Iran ili neće.
-kokice Check
-pivo Check
-sendvici Check

neka show krene


salu na stranu,
nekako sumnjam da bi rusi poslali svoje ekipe i strucnjake da to rade ako ocekuju napad

ima li gdje provjerena informacija da za vikend pustaju nuklearku u pogon
Grom is offline  
Old 19.08.2010., 08:51   #1084
Quote:
Kiowa Warrior kaže: Pogledaj post
Ja nista ne racunam, to racunaju tvoji istomisljenici koji po n-ti put laprdaju o mijesanju Rusije i Kine, ako do sukoba dodje.

Non stop tupis o off topicu i onda na temu o Iranu guras Tursku.
Kiowa, nas dvojica zaista nemamo o cemu pricat. U tebi kljuca neka teska mrznja (cini mi se prema Islamu), pljujes po svemu sto nije po tvojem, a koliko vidim i smatras da Turska nema veze sa zbivanjima na bliskom Istoku. Iz iskustva znam da diskusije sa ljudima ciji se stavovi temelje na mrznji ne vode nikamo (buduci su emocije jace od razuma pa se svaki razum podsvjesno negira), stoga cu se suzdrzat od odgovora na tvoj upis.

Vidm i moderator Powelock i dalje trubi o homoseksualcima na topicu o nuklearnom Iranu... cestitam, uspjeli ste sjebat topic koji je imao potencijala.
FileExplorer is offline  
Old 19.08.2010., 09:37   #1085
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Vidm i moderator Powelock i dalje trubi o homoseksualcima na topicu o nuklearnom Iranu... cestitam, uspjeli ste sjebat topic koji je imao potencijala.
Pa kako neću trubiti? 4000 nevino ubijenih ljudi - većina u 20-im godinama života - i Anton koji tvrdi da se to ne događa i da je on nešto argumentima pobio. Sinoć dok sam ovo detaljnije istraživao ja sam osobno osjećao nagon da se prijavim kao dobrovoljac u US Army i krenem u napad ... a vi pričate o zločestoj Americi i zločestom Izraelu - te koristite taktiku relativizacije svih iranskih zločina usporedbama sa Saudijskom Arabijom i zaljevskim državama - a ti osobno si našao za shodno kamenovanje preljubnica usporediti sa nekakvim navodnim i nikada definitivno dokazanim incidentom u Hrvatskoj između provincijskog hotelijera i američke košarkašice.

Ovdje se dakle ne priča ni o Saudijskoj Arabiji, ni o Emiratima - još manje o Hrvatskoj. Priča se o Iranu - a dio priče o Iranu je da se islamski režim odnosi prema homoseksualcima okrutnije i užasnije nego što su se Nacisti odnosili prema njemačkim Židovima - a nije puno bolji ni prema ženama koje kamenuje zbog gluposti. Takvom režimu dozvoliti posjed nuklearnog oružja bilo bi samoubojstvo za sav civilizirani svijet. Za naš zapadni koji se temelji na liberalnim građanskim slobodama, individualizmu, kapitalističkom gospodarstvu i slobodnom tržištu nuklearni Iran predstavljao bi permanentnu sigurnosnu prijetnju, te u konačnici bi nas prisilio plaćati i trošiti nesrazmjerno mnogo za mjere preventivne zaštite od istog. Takav novi "hladni rat" gdje je, za razliku od prošlog, na drugoj strani neprijatelj koji svoje odluke ne donosi na temelju razuma nego na temelju duboko kompromitiranog interpretiranja vjere nitko na zapadu ne želi.

U ovom kontekstu priča o homoseksualcima iznimno je važna, jer zorno pokazuje kako bi se Iran sutra odnosio i prema drugima koji se ne uklapaju u njegovu kulturu i njegovo viđenje svijeta.
PowerLock is offline  
Old 19.08.2010., 09:55   #1086
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Pa kako neću trubiti? 4000 nevino ubijenih ljudi - većina u 20-im godinama života - i Anton koji tvrdi da se to ne događa i da je on nešto argumentima pobio. Sinoć dok sam ovo detaljnije istraživao ja sam osobno osjećao nagon da se prijavim kao dobrovoljac u US Army i krenem u napad ... a vi pričate o zločestoj Americi i zločestom Izraelu - te koristite taktiku relativizacije svih iranskih zločina usporedbama sa Saudijskom Arabijom i zaljevskim državama - a ti osobno si našao za shodno kamenovanje preljubnica usporediti sa nekakvim navodnim i nikada definitivno dokazanim incidentom u Hrvatskoj između provincijskog hotelijera i američke košarkašice.

Ovdje se dakle ne priča ni o Saudijskoj Arabiji, ni o Emiratima - još manje o Hrvatskoj. Priča se o Iranu - a dio priče o Iranu je da se islamski režim odnosi prema homoseksualcima okrutnije i užasnije nego što su se Nacisti odnosili prema njemačkim Židovima - a nije puno bolji ni prema ženama koje kamenuje zbog gluposti. Takvom režimu dozvoliti posjed nuklearnog oružja bilo bi samoubojstvo za sav civilizirani svijet. Za naš zapadni koji se temelji na liberalnim građanskim slobodama, individualizmu, kapitalističkom gospodarstvu i slobodnom tržištu nuklearni Iran predstavljao bi permanentnu sigurnosnu prijetnju, te u konačnici bi nas prisilio plaćati i trošiti nesrazmjerno mnogo za mjere preventivne zaštite od istog. Takav novi "hladni rat" gdje je, za razliku od prošlog, na drugoj strani neprijatelj koji svoje odluke ne donosi na temelju razuma nego na temelju duboko kompromitiranog interpretiranja vjere nitko na zapadu ne želi.

U ovom kontekstu priča o homoseksualcima iznimno je važna, jer zorno pokazuje kako bi se Iran sutra odnosio i prema drugima koji se ne uklapaju u njegovu kulturu i njegovo viđenje svijeta.
Pa ako ti smatras da je to kako se u Iranu kaznjavaju iranski seksualni prijestupnici ili homoseksualci prijetnja za citav svijet, slobodno se prijavljuj ko dobrovoljac da unistis tu golemu prijetnju za citav svijet. Razlozi su ti fakat vrlo opravdani i ja bih ti se pridruzio u tom napadu ali imam dogovoren jedan sastanak pa ne mogu. Ali ti zelim puno srece i da potamanis sto vise iranaca koji gledaju da pokore citav svijet i nametnu i tebi i meni te kazne za homoseksualce. Prica o homoseksualcima je zaista vrlo mjerodavna, naravno da je to nepobitni dokaz da zele zavladat svijetom i na taj nacin kaznjavat homoseksualce i u Hrvatskoj, sto je meni i tebi naravno neprihvatljivo. Smatram da je situacija u Iranu vrlo zabrinjavajuca, no malo mi je prekomplicirano ic proucavat takticku i stratesku poozadinu iranske prijetnje kao i realnu opasnost od Irana te posljedice nekakvog napada. Evo i ja cu ic proucavat to sa homoseksualcima, mozda se uspijem dovoljno nabrijat poput tebe pa cu odgodit ovaj svoj sastanak pa ti se pridruzim u napadu na Iran.
FileExplorer is offline  
Old 19.08.2010., 11:23   #1087
Quote:
John Bolton: Izrael mora napasti iransku nuklearku prije subote
koje gluposti, iranska nuklearka je potpuno nevazna za vojni nuklearni program
metilj ili trakavica is offline  
Old 19.08.2010., 11:54   #1088
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ovdje se dakle ne priča ni o Saudijskoj Arabiji, ni o Emiratima - još manje o Hrvatskoj. Priča se o Iranu
Zar ti misliš da ljudi ovdje iz zabave spominju SA i Emirate? Poanta je da pitanje ljudskih prava u Iranu nije razlog zašto itko hoće napasti Iran. Da je to istina, napale bi se i navedene zemlje. Budući da se one ne napadaju, riječ je o čistoj propagandi protiv Irana, a ne o brizi za ljudska prava. Ne treba biti genijalac za to vidjeti.

Quote:
Za naš zapadni koji se temelji na liberalnim građanskim slobodama, individualizmu, kapitalističkom gospodarstvu i slobodnom tržištu nuklearni Iran predstavljao bi permanentnu sigurnosnu prijetnju, te u konačnici bi nas prisilio plaćati i trošiti nesrazmjerno mnogo za mjere preventivne zaštite od istog.
Oprosti što sam se nasmijao, ali deportacija Roma u Francuskoj sigurno nisu liberalne građanske slobode i slobodno tržište. Ili primjerice umišljanje zapadnih "liberalnih demokracija" da su kolonijalne velesile. Mislim da je dovoljno vidjeti relativno nedavnu povijest za vrijeme raspada Jugoslavije da bi se vidjelo da "liberalne demokracije" još uvijek kroje malim narodima sudbinu sukladno svojim interesima, a ne nekakvim ljudskim pravima. Oprosti, ali ja sam se nasmijao kada si ovo napisao.

Quote:
Takav novi "hladni rat" gdje je, za razliku od prošlog, na drugoj strani neprijatelj koji svoje odluke ne donosi na temelju razuma nego na temelju duboko kompromitiranog interpretiranja vjere nitko na zapadu ne želi.
Hladni rat je loš vic. Jedna velesila uništava drugu koja je pred unutarnjim i vojnim kolapsom (Afganistan) i njome opravdava agresiju i ubojstva. O čemu ti govoriš?

Što se tiče odluka na temelju razuma, SAD kažu da pokušavaju nabaviti oružje kao "deterrent strategy". Jedino propagandisti tvrde da su to ludi đihadisti koji žele uništiti svijet.

Quote:
U ovom kontekstu priča o homoseksualcima iznimno je važna, jer zorno pokazuje kako bi se Iran sutra odnosio i prema drugima koji se ne uklapaju u njegovu kulturu i njegovo viđenje svijeta.
Ako je važna, ne budi licemjeran i drži jednaka mjerila za sve zemlje (što uključujuće saveznike SAD-a). To je previše za očekivati.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.08.2010., 12:34   #1089
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Oprosti što sam se nasmijao, ali deportacija Roma u Francuskoj sigurno nisu liberalne građanske slobode i slobodno tržište. Ili primjerice umišljanje zapadnih "liberalnih demokracija" da su kolonijalne velesile. Mislim da je dovoljno vidjeti relativno nedavnu povijest za vrijeme raspada Jugoslavije da bi se vidjelo da "liberalne demokracije" još uvijek kroje malim narodima sudbinu sukladno svojim interesima, a ne nekakvim ljudskim pravima. Oprosti, ali ja sam se nasmijao kada si ovo napisao..
dportacija roma u francuskoj je urpavo primjer par excellance demorkatske i pravne države. ilegalni useljenici bivaju deportirani, što je tu čudno vama? to se zove vladavina zakona.
divizija is offline  
Old 19.08.2010., 12:43   #1090
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
dportacija roma u francuskoj je urpavo primjer par excellance demorkatske i pravne države. ilegalni useljenici bivaju deportirani, što je tu čudno vama? to se zove vladavina zakona.
Pa cudno je vjerojatno to sto Powerlock ne priznaje vladavinu zakona kako kad mu se sprdne i postavlja svoje dogme kao jedine ispravne. Francuzi dakle smiju proganjat ljude na temelju rase, Iranci ne smiju proganjat ljude na temelju spolne orjentacije - iako su i jedan i drugi progon u skladu sa zakonom doticnih drzava. Licemjerje na sve strane. Valjda svi smiju postivat svoj zakon osim Iranaca, oni bi trebali rasirit guzove, odreci se svojeg sustava vrijednosti i cinit ono sto im Powerlock kaze.
FileExplorer is offline  
Old 19.08.2010., 12:49   #1091
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da ljudi ovdje iz zabave spominju SA i Emirate? Poanta je da pitanje ljudskih prava u Iranu nije razlog zašto itko hoće napasti Iran. Da je to istina, napale bi se i navedene zemlje. Budući da se one ne napadaju, riječ je o čistoj propagandi protiv Irana, a ne o brizi za ljudska prava. Ne treba biti genijalac za to vidjeti.
Pa ja nigdje nisam ni negirao tvrdnje da se i u drugim državama regije ljudska prava krše na slične ili još teže načine. No postoje i razlike u detaljima: Saudijska Arabija "nepoželjne" iz svog društva aktivno, pa i financijski, potiče na iseljenje. Preljubnice i homoseksualci se tako jednostavno isele, ili periodično odlaze na vikende nesputane zabave u Bahrein, Libanon i slične destinacije - što podrazumijeva da imaju i platežnu moć i neke temeljne slobode koje građani međunarodno izoliranog Irana u ovom trenutku nemaju. Problem nije ni izbliza tako akutan kao u Iranu. Ako bi zemlje poput Brazila ili Italije nekom homoseksualcu osuđenom na bičevanje u SA (jer smrtnih kazni za "pogrešnu" spolnu orijentaciju baš i nema, ako nije povezana sa još nekim kaznenim dijelom) SA bi takvu ponudu objeručke prihvatila i osobu istog dana deportirala iz zemlje. Režim je dakle zločinački, ali i različit. Nešto kao titova Jugoslavija - ne volite socijalizam? OK evo vam pasoš odite u Njemačku, samo nas nemojte ovdje gnjaviti.

No najvažnije za uočiti je elementarna stvar: Činjenica da i druge zemlje krše ljudska prava ne može abolirati iransko kršenje ljudskih prava. Ja sam uvjeren da će sve te zemlje prije ili kasnije "doći na red" uključivo i Saudijsku Arabiju. Sada je "na tapetu" Iran, i slažem se, ne zbog kršenja ljudskih prava. No činjenica da osim strateških, političkih i vojnih razloga postoji i stalna pojava zločinačkog terora nad vlastitim građanima (koji nisu nikakvi "seksualni prijestupnici" nego najnormalniji muškarci i žene koji upražnjavaju svoju seksualnost onako kako to oni žele, dobrovoljno i konsezualno, što mora biti elementarno ljdsko pravo svakog živog bića). Pa dakle nema razloga da se Iran pretjerano ni brani - pogotovo ne argumentima o nekakvom "pravu" Irana da bude ostavljen na miru, da mu se stranci ne miješaju u unutarnje stvari i slično. Režim koji se na najbrutalniji način miješa u privatne i intimne stvari svojih građana ne zaslužuje niti smije biti "ostavljen na miru".


Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Oprosti što sam se nasmijao, ali deportacija Roma u Francuskoj sigurno nisu liberalne građanske slobode i slobodno tržište. Ili primjerice umišljanje zapadnih "liberalnih demokracija" da su kolonijalne velesile. Mislim da je dovoljno vidjeti relativno nedavnu povijest za vrijeme raspada Jugoslavije da bi se vidjelo da "liberalne demokracije" još uvijek kroje malim narodima sudbinu sukladno svojim interesima, a ne nekakvim ljudskim pravima. Oprosti, ali ja sam se nasmijao kada si ovo napisao.
Prvo nemam ti što oprostiti što se smiješ mojim argumentima. Drago mi je razgovarati sa ljudima koji misle svojom glavom, pa i onda kada su im moji stavovi ili argumenti "smiješni". Nitko nije prorok, ja ponajmanje.

Drugo: Deportacija Roma iz Francuske je Sarkozyijev "probni balon" - Romi Francuzima nisu nikakav problem. Ali Arapi iz Alžira i Maroka jesu. Sarkozy jednostavno na Romima testira mehanizam francuske države (osobito pravosuđa) da vidi kako će u nekom budućem trenutku deportirati one koji doista prijete opstojnosti vrijednosnog sustava pete republike - mnogi od kojih imaju i francusko državljanstvo. Već 6 mjeseci se i u Nizozemskoj najavljuje protjerivanje određenog broja nizozemskih državljana marokanskog podrijetla koji su sudjelovali, gle čuda, baš u napadima na tamošnje homoseksualce. "Liberalne" države očito zaključuju da je "vrag odnio šalu" i da dolazi vrijeme za neke nimalo "liberalne" metode utvrđivanja vlastitih sustava.
PowerLock is offline  
Old 19.08.2010., 13:40   #1092
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Pa ja nigdje nisam ni negirao tvrdnje da se i u drugim državama regije ljudska prava krše na slične ili još teže načine. No postoje i razlike u detaljima: Saudijska Arabija "nepoželjne" iz svog društva aktivno, pa i financijski, potiče na iseljenje. Preljubnice i homoseksualci se tako jednostavno isele, ili periodično odlaze na vikende nesputane zabave u Bahrein, Libanon i slične destinacije - što podrazumijeva da imaju i platežnu moć i neke temeljne slobode koje građani međunarodno izoliranog Irana u ovom trenutku nemaju. Problem nije ni izbliza tako akutan kao u Iranu. Ako bi zemlje poput Brazila ili Italije nekom homoseksualcu osuđenom na bičevanje u SA (jer smrtnih kazni za "pogrešnu" spolnu orijentaciju baš i nema, ako nije povezana sa još nekim kaznenim dijelom) SA bi takvu ponudu objeručke prihvatila i osobu istog dana deportirala iz zemlje. Režim je dakle zločinački, ali i različit. Nešto kao titova Jugoslavija - ne volite socijalizam? OK evo vam pasoš odite u Njemačku, samo nas nemojte ovdje gnjaviti.

No najvažnije za uočiti je elementarna stvar: Činjenica da i druge zemlje krše ljudska prava ne može abolirati iransko kršenje ljudskih prava. Ja sam uvjeren da će sve te zemlje prije ili kasnije "doći na red" uključivo i Saudijsku Arabiju. Sada je "na tapetu" Iran, i slažem se, ne zbog kršenja ljudskih prava. No činjenica da osim strateških, političkih i vojnih razloga postoji i stalna pojava zločinačkog terora nad vlastitim građanima (koji nisu nikakvi "seksualni prijestupnici" nego najnormalniji muškarci i žene koji upražnjavaju svoju seksualnost onako kako to oni žele, dobrovoljno i konsezualno, što mora biti elementarno ljdsko pravo svakog živog bića). Pa dakle nema razloga da se Iran pretjerano ni brani - pogotovo ne argumentima o nekakvom "pravu" Irana da bude ostavljen na miru, da mu se stranci ne miješaju u unutarnje stvari i slično. Režim koji se na najbrutalniji način miješa u privatne i intimne stvari svojih građana ne zaslužuje niti smije biti "ostavljen na miru".
Ja se slažem s time da ne smiju biti ostavljeni na miru. Nije mi ni na kraju pameti abolirati iranski režim. Naime riječ je o gnjusnome režimu i nisu mi jasni ljudi ovdje koji ga brane kao da je sve u redu. Iranu bi bilo u interesu da popravi stanje ljudskih prava, ali njihova politička elita je toliko bolesna da ne može odustati od moći da maltretira svoje građane. Ono u čemu je problem je neiskrenost SAD-a (i Izraela). Njih nije nimalo briga za ljudska prava i koriste mizerno stanje u Iranu kao propagandu za potpuno druge ciljeve.

Mislim da je to očito i ne treba posebno napominjati. S druge strane, ako je problem u iranskome narodu koji je možda po prirodi fanatičan (s time se ne slažem, ali navodim kao teoretsku mogućnost), bombe ga sigurno neće educirati i promijeniti.


Quote:
Prvo nemam ti što oprostiti što se smiješ mojim argumentima. Drago mi je razgovarati sa ljudima koji misle svojom glavom, pa i onda kada su im moji stavovi ili argumenti "smiješni". Nitko nije prorok, ja ponajmanje.

Drugo: Deportacija Roma iz Francuske je Sarkozyijev "probni balon" - Romi Francuzima nisu nikakav problem. Ali Arapi iz Alžira i Maroka jesu. Sarkozy jednostavno na Romima testira mehanizam francuske države (osobito pravosuđa) da vidi kako će u nekom budućem trenutku deportirati one koji doista prijete opstojnosti vrijednosnog sustava pete republike - mnogi od kojih imaju i francusko državljanstvo. Već 6 mjeseci se i u Nizozemskoj najavljuje protjerivanje određenog broja nizozemskih državljana marokanskog podrijetla koji su sudjelovali, gle čuda, baš u napadima na tamošnje homoseksualce. "Liberalne" države očito zaključuju da je "vrag odnio šalu" i da dolazi vrijeme za neke nimalo "liberalne" metode utvrđivanja vlastitih sustava.
Donekle imam simpatije prema toj struji razmišljanja, ali problem je da se nad Romima koji ne mogu biti prijetnja "vrijednosnom sustavu" koriste nehumane metode. Postavlja se onda pitanje kakav je to vrijednosni sustav? Što se tiče Arapa, eventualnim premještanjem ne rješava se problem, već se odgađa i uzrokuje veći antagonizam i možda još veće nerede. Moje rješenje problema koje imaju je radikalna sekularizacija. Međutim, to ne ide u prilog kršćanima. To je onda pitanje civilizacijskog opredjeljenja, ili će sve vjerske zajednice nositi teret ili će se stvar svesti na standardni diskriminatorni međureligijski sukob koji lako može eskalirati. Ja sam za prvu opciju.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 19.08.2010., 16:01   #1093
Sanjam svijet gdje su svi ljudi slobodni. Iran zato mora postat demokracija, Izrael i SAD moraju napast i svgnut vlast u Iranu.
Harry_potter is offline  
Old 19.08.2010., 16:43   #1094
Quote:
Harry_potter kaže: Pogledaj post
Sanjam svijet gdje su svi ljudi slobodni. Iran zato mora postat demokracija, Izrael i SAD moraju napast i svgnut vlast u Iranu.
Yeah right, bas su u SADu svi ljudi slobodni. Vlada im cak i zabranjuje da putuju gdje god pozele. A Izrael je Arapa koji je jednoj curi s kojom je imao konsenzualni seks rekao da je Izraelac osudio na visegodisnju kaznu zbog silovanja. Toliko o slobodama u Izraelu.

Ako zelis uzet primjer ljudksih sloboda onda si definitino uzeo pogresne primjere, te bi drzave po tvojoj logici najrpije trebale sebe bombardirat. No o tome koga tko napada ipak odlucuju pragmaticni razlozi.
FileExplorer is offline  
Old 19.08.2010., 17:17   #1095
Quote:
Sanjam svijet gdje su svi ljudi slobodni. Iran zato mora postat demokracija, Izrael i SAD moraju napast i svgnut vlast u Iranu.


... u Afganistanu i Iraku vojska sije "demokraciju" godinama ... al vidi vraga nesto se bas ne prima ....

Sad ce opet da siju ! (svoje sjeme "demokracije") u Iran !

To je taj mentalni sklop .. ako nisi za njih .. onda nema druge .. automatski si protiv njih ! I ne zasluzujes da zivis na istoj planeti !
O_D_E_Z is offline  
Old 19.08.2010., 17:22   #1096
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post


... u Afganistanu i Iraku vojska sije "demokraciju" godinama ... al vidi vraga nesto se bas ne prima ....

Sad ce opet da siju ! (svoje sjeme "demokracije") u Iran !

To je taj mentalni sklop .. ako nisi za njih .. onda nema druge .. automatski si protiv njih ! I ne zasluzujes da zivis na istoj planeti !

Da, tvrdoglavi su ti teroristi, draže im je ubiti stotine tisuća Iračana nego dopustiti narodu da živi u slobodi i bira svoje vođe.
Kanzas is offline  
Old 19.08.2010., 17:27   #1097
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
Ne bih se štel miješati, ali ako smijem primjetiti mislim da File ima point i da se previše zabrazdili u, za ovu temu, gotovo ne bitnu raspravu o preljubima, smrtnim kaznama i superiornostima ovog ili onog društva ili kulture.

Da se pokušamo vratiti na "Mogući napad na Iran"(?) - zašto, kako/na koji način, tko, koje bi bile posljedice, moguće reakcije, stavovi i ponašanje EU, Rusije, Kine, UN-a, Turske, Sirije, arapskog svijeta (kako vlada, tako i naroda) ... itd. itd.

Nije da se nema o čemu pisati.

Udaraju Izrael, SAD, Saudijska Arabija i UAE na nuklearna postrojenja, ako se dogovore o zajedničkoj akciji. Ako ne, samo Izrael. Daljnji razvoj sukoba ovisi o odgovoru Irana, ako prihvate situaciju bez odgovora, kao Sirija, ništa se više neće dogoditi. Ako odgovore, daljni udari na Iran ovisit će o vrsti iranskog vojnog odgovora. Ukoliko napadnu američka naftna postrojenja ili čak sam Izrael, odgovor će biti strašan, možda će Iran biti uništen i nuklearnim udarima.
Kanzas is offline  
Old 19.08.2010., 17:57   #1098
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Yeah right, bas su u SADu svi ljudi slobodni. Vlada im cak i zabranjuje da putuju gdje god pozele. A Izrael je Arapa koji je jednoj curi s kojom je imao konsenzualni seks rekao da je Izraelac osudio na visegodisnju kaznu zbog silovanja. Toliko o slobodama u Izraelu.

Ako zelis uzet primjer ljudksih sloboda onda si definitino uzeo pogresne primjere, te bi drzave po tvojoj logici najrpije trebale sebe bombardirat. No o tome koga tko napada ipak odlucuju pragmaticni razlozi.
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post


... u Afganistanu i Iraku vojska sije "demokraciju" godinama ... al vidi vraga nesto se bas ne prima ....

Sad ce opet da siju ! (svoje sjeme "demokracije") u Iran !

To je taj mentalni sklop .. ako nisi za njih .. onda nema druge .. automatski si protiv njih ! I ne zasluzujes da zivis na istoj planeti !
Ja nisam rekao da su SAD savršene, daleko od toga, ali u normalnim svjetovima ovog nema, a u Iranu ima.. I to samo zato što su ili gay ili žena

http://2.bp.blogspot.com/_YGeU2nHmk9...gays+noose.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:W...g-iran.gif&t=1

Zadnje uređivanje Harry_potter : 19.08.2010. at 18:03.
Harry_potter is offline  
Old 19.08.2010., 18:05   #1099
Quote:
Harry_potter kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekao da su SAD savršene, daleko od toga, ali u normalnim svjetovima ovog nema, a u Iranu ima.. I to samo zato što su ili gay ili žena
Ajde ne offtopicari, i u SADu se maloljetnici osudjuju na smrt.
Zaista je dirljivo kako ti je stalo do ljudskih prava u drugim drzavama. Toliko ti je stalo da bi bombardirao te ljude unatoc tome sto to bombardiranje ne bi nista promjenilo po pitanju koje tebe navodno smeta i koje koristis kao izgovor da ih se bombardira.
Kristalno je jasno da drukas da se Iran bombardira iz ciste mrznje koju ne ocito mozes kontrolirat.
FileExplorer is offline  
Old 19.08.2010., 18:07   #1100
http://2.bp.blogspot.com/_YVK9luYdli...woman+flog.jpg

A sta mislis di je ovo pajdo ?
Kod americkih prijatelja

Da pozovemo Abdulaha da ga pitamo sta ovaj gospon radi na slici ?
O_D_E_Z is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.