Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 10:48   #101
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
moj psihić je rekao da je svega nekih 1 % ljudi sa anksioznošću koji su nesposobni za rad. onda su to valjda osobe " sa invaliditetom."
inače zna li netko koliko bi koštao otprilike privatni psihić i ima li itko preporuke za nekoga u zg-u?
samo da mi možda da terapiju, a kod ovog državnog odem na psihoter pa neka piše da sam bez terapije? ili da ovog državnog skroz maknem? mislim već sam uvedena pod tom dg kod dokt opće medicine. kako sada to maknuti iz kartona?
mene muči sljedeće- želim opet početi piti lijekove, a ne smije mi to biti uvedeno u karton jer neću dobiti potvrdu da sam sposobna za rad tamo gdje radim?
Dg iz kartona opce prakse ne mozes maknuti. Privatno sat kosta 200 i vise kn, ovisno o doktoru. Imas na internetu neke privatnike, a i ovi sto rade s uputnicom, cesto rade i privatno. Mozda bi bilo najbolje da pitas svog psihijatra o tome, pogotovo ako si zadovoljna njime. Objasni u cemu je problem i vidi sto ce ti reci. I oni su ljudi i shvacaju takve stvari, pogotovo egzistencijalne probleme.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:57   #102
od mog psihića ništa. pitala sam ga i ne da mi lijekove drugačije nego preko uputnice. ne slaže se s time da idem nekamo paralelno sa njim.
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:36   #103
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
za neke poslove?? pa koju ti dg imaŠ?
F23+Halucinacije slusne navodno po njima imao+pokusaj samoubistva
u psihozi/nervnom rajstrojstvu iako se nisam htjeo ubit.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 13:01   #104
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
F23+Halucinacije slusne navodno po njima imao+pokusaj samoubistva
u psihozi/nervnom rajstrojstvu iako se nisam htjeo ubit.
ok, imaš psihozu, ja neurozu. molim te da nas ne svrstavaš u isti koš.
ELICEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 18:17   #105
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
ok, imaš psihozu, ja neurozu. molim te da nas ne svrstavaš u isti koš.
Pa bas ne bi rekao da imam psihozu.
Puko dvaput zbog bolesti, bolova, nespavanja 4-5 dana, i uzimanja
kafetina koji mi nije prijao jos ga uzeo puno 4 tablete za 10-12 sati.
Psihoza mi navodna u remisiji otkako sam puko.
Napisao sam na drugim temama i ovoj da nisam imao halucinacije i prividzanja
i da mi nije uopste bila psihoza u misiji.
A puko jer mi doslo preko glave svih i svega.
Sa osobljem bolnice usao u raspravu da vidim krvna zrnca i da sam
fenomen.-Prvi put.
Tada imao deluziju ali ne halucinacije imao vjerovatno klinicku psihozu.
Drugi put nervno rastrojen bio.
Htjeo da me Bog ubije/uzme pa izletio na cestu.
Isto imao deluziju mozda tada, shizotipna uvjerenja oba puta mozda imao.
Oba puta bio Fizicki bolestan temperatura, bolovi, smrsao 20 kila skoro,
prvi put na internom bio hospitaliziran jetra problem otkriven itd.
Ne mogu sve navesti ovdje.
Tad urolog cak govorio da je sve to moje Psihosomatski.

Umislio temperaturu, bolove, konstipaciju itd.

Nisam Fizicki bas najbolje ali nikako da se utvrdi to jbjg.
Nisam imucan i nase bolnice bas i nisu dobro opremljene
da otkriju neku rijetku bolest ili mutaciju.
Ne kazem da imam to ali nisam ni dobrog zdravlja bas.
Jos nezaposlen normala zdravlje slabo, nezaposlenost i okolina uticu na
mene.-Na Psihu.

Al sto nikad od tada te simptome nisam imao opet ako sam sve to tad umislio.
Ne moze se problem sa jetrom umislit.

Jos sam mozda Aspergerovac.
Mozda imam nekih smetnji.
Fizickih najvise.

Uglavnom njb sam.

PS. Prolazna psihoza u remisiji. F23
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 18:28   #106
Prije bi rekao da i Ja imam neurozu a ne psihozu.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 18:39   #107
Povremeno nalete bolovi manji nego tada na istom mjestu.
Al imam bolova malo malo na raznim mjestima.
Evo 3-4 dana Srce me bolilo.
Al sam bio i nasikiran pa nije ni cudo.
Imam skoro stalno bolove u zglobovima ruku, nogu itd.
Jos mi stalno pucaju/krckaju.

Ma ne znam ni sam objasnit pola.
Najbolje bi bilo sve zapisat pa dat doktoru.
Al mi kazu da je to ludo.
Htjeo sam zapisati sve sto mi problem predstavlja i dat doktoru.
Al ludo kazu to uradit.
Imam i slabo pamcenje za mnoge stvari ne sve.
Bas zbog toga sam to htjeo uradit.
Ne mogu objasnit doktoru nikako.
I Ja sam pokusavao i clanovi porodice.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:45   #108
Dižem malo temu ...

Nisam imala pojma da se kod potvrde o zdravstvenoj sposobnosti za rad pišu F dijagnoze. Ja sam mislila da su to tajni podaci. Ono, sad sam u blagoj nevjerici.
Naime, igrom slučaja i ja imam mali F-ić
Nakon dugog izuzetno stresnog perioda na poslu, gdje se tražilo od mene da radim do neljudskih granica, otišla sam na bolovanje i između ostalog tražila razgovor s psihijatrom. Otišla 2 puta kod nje (državna bolnica, nije privatnik), i dobila taj F koji je označavao stres zbog krizne situacije (ne znam koji broj).
Propisan mi je jedno normabel po potrebi.
Kak se situacija kod mene smirila, nisam ni išla više kod psihijatrice.
Pošto već duže vremena tražim drugi posao, bilo bi baš urnebesno smiješno da ne mogu biti primljena na isti zbog ovo F-ića
Ima li tko neko mišljenje, jel bi ovo moglo pisati u potvrdi od liječnika?
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 00:44   #109
Ne.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:22   #110
Hvala
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:22   #111
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Dižem malo temu ...

Nisam imala pojma da se kod potvrde o zdravstvenoj sposobnosti za rad pišu F dijagnoze. Ja sam mislila da su to tajni podaci. Ono, sad sam u blagoj nevjerici.
Naime, igrom slučaja i ja imam mali F-ić
Nakon dugog izuzetno stresnog perioda na poslu, gdje se tražilo od mene da radim do neljudskih granica, otišla sam na bolovanje i između ostalog tražila razgovor s psihijatrom. Otišla 2 puta kod nje (državna bolnica, nije privatnik), i dobila taj F koji je označavao stres zbog krizne situacije (ne znam koji broj).
Propisan mi je jedno normabel po potrebi.
Kak se situacija kod mene smirila, nisam ni išla više kod psihijatrice.
Pošto već duže vremena tražim drugi posao, bilo bi baš urnebesno smiješno da ne mogu biti primljena na isti zbog ovo F-ića
Ima li tko neko mišljenje, jel bi ovo moglo pisati u potvrdi od liječnika?
Ak si sretna ko Ja [Baksuz] pa ti u Zdrastvenu Knjizicu upisu CZMZ i broj
telefona zavoda, onda gdje god sa njom dodzes svi te gledaju ispod oka.
Ono da si da si i da umisljas bolesti itd.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:51   #112
Neće imati nikakvih problema i ovo joj neće pisati u potvrdi o radnoj sposobnosti. Kraj priče.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:28   #113
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Neće imati nikakvih problema i ovo joj neće pisati u potvrdi o radnoj sposobnosti. Kraj priče.
Pisati će ako bude proglašena NESPOSOBNA i to po članku tom i tom, tog i tog pravilnika. Pisati će u tom slučaju od A do Ž.
Sve sad ovisi o tome DA LI JE NJENA DIJAGNOZA NA POPISU KONTRAINDIKACIJA ZA POSAO NA KOJI SE ŽELI ZAPOSLITI I DA LI ĆE JOJ IZAĆI DR. MED RADA U SUSRET (a u hr su susretljivi kad treba potpisat svojim imenom i pečatom da je to čudo jedno). Na početnim stranicama je forumašica Lyte As A Rock sve rekla točno. Žao mi je.
Jebiga
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:48   #114
Ja sam se 2000. iša izvlačiti sa vojnog roka. Glumio sam bolesnog majmuna i upalilo je. Zalijepili su mi dg F 60.3 borderline.
Kad sam se skinio iz vojske nisam pio nikakve lijekove, samo dok nije bilo još riješeno dizao sam terapiju iz svoje amb. i poslije nikad više.
Sve je funkcioniralo sa tim liječničkim pregledima za određene poslove i firme do jedno 2009. Do te godine sam morao samo potpisat izjavu da ne bolujem od nikakvih epilepsija i psihičkih bolesti i pojeo vuk magare (u moju korist).
Onda su skužili da u hr ima masa "psihičkih bolesnika" koji uredno rade po školama, zaštitarskim firmama, bolnicama, vrtićima, brodovima, avionima, vlakovima, vojsci, policiji, medicini...nastavite niz.... Tako je u zg jedan zaštitar ubio službenim vatrenim oružjem svoju bivšu curu a liječio se od depresije i tako je počela hajka na vještice... kako je mogao dobit dozvolu za rad i oružje vamo namo došla cica na kolica... Sada dr med rada OGRAĐUJU SVOJU GUZU sa potvrdom od vašeg dr.op. prakse. Pa ako što bude neka on nahebe. -Mi nismo znali.
Zbog te moje dijagnoze F 60.3 proglašen sam NESPOSOBNIM ZA DO ITI JEDAN POSAO NA KOJI SU ME IZ FIRMI SLALI. Jer ako te šalju znači da ćeš obavljati posao za koji se očekuje da snosiš odgovornost a meni kao REGISTRIRANOM BOLESNIKU nitko više neće potpisat suglasnost da sam sposoban.
Donio sam im i kasnije nalaze od privatnih i državnih doktora psihijatara , gdje sve redom piše da sam psihički zdrav i da ne bolujem od spomenutog sindroma borderline. Te nalaze NITKO NE JEBE 3 POSTO! SVI SE VJERUJU ONOME ŠTO PIŠE U ZDRAVSTVENOM KARTONU. I fino me pošalju u ustanovi medicina rada KOD SVOG PSIHIJATRA KOJI REDOM POBIJA TE MOJE "OK" NALAZE i fino on ti napiše da se ne preporuča tvoje zaposlenje kao BOLESNIKA i sad možeš pjevat borbene za tebe posla nema. Tražio sam psiho testiranje, NE MOŽETE VI NA PSIHO TEST VAMA JE BOLEST ODAVNA POTVRĐENA KAD VAM PIŠE U PAPIRIMA.
I sad sam se našao u situaciji da za jedno 70% poslova u ovoj banana državi sam pravno nesposoban za rad. Imam završen fakultet za profesiju koju nikad neću moći legalno obavljati. Ja više u hrvatskoj ne mogu dokazati da sam zdrav a s ovim "dodatnim nalazima" mogu obrisat guzicu.
A vi gospodo i dalje odlazite kod tih šarlatana falše struke bez znanstvene podloge i dokaza. Oni ne moraju ništa dokazivat, napišu vam dg kako im se puca i njihovo "mišljenje" postaje vaša sudbina do kraja života.

Zadnje uređivanje Fox Mulder X : 16.11.2016. at 13:45.
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:22   #115
Fox Mulder X: Zar ti ne bi bilo jednostavnije da si se od vojske išao izvući na račun spuštenih stopala ili tako neke bezazlene dijagnoze (a dovoljne za oslobođenje od služenja vojske) ili da si, u krajnjoj liniji, odslužio tih 6 mjeseci ili koliko je već trajalo?

Nemoj sada kukati zbog neželjenih posljedica kad si si sam skuhao tu kašu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:21   #116
S obzirom na društvo u kojemu živimo, ako imate mogućnost platite privatno gdje Vam neće ništa pisati.
Imati čete razne posljedice o kojemu prije nitko nije razmišljao.
Jednom zaveden , uvijek zaveden.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:26   #117
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Moj savjet je odlazak i lijecenje kod privatnika ako si to ikako mozete priustiti. Cak i osoba s bipolarnim poremecajem moze odlicno funkcionirati uz terapiju (taj dio s terapijom koji je netko napisao ne razumijem), no moze ne dobiti posao zbog dijagnoze. Pamet u glavu, pogotovo s dijagnozama tipa anksioznosti i sl, posao je svima vazan, a lijecenje je nesto sto se ne mora svima spominjati.
Slažem se u potpunosti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:11   #118
Quote:
Fox Mulder X kaže: Pogledaj post
Pisati će ako bude proglašena NESPOSOBNA i to po članku tom i tom, tog i tog pravilnika. Pisati će u tom slučaju od A do Ž.
Sve sad ovisi o tome DA LI JE NJENA DIJAGNOZA NA POPISU KONTRAINDIKACIJA ZA POSAO NA KOJI SE ŽELI ZAPOSLITI I DA LI ĆE JOJ IZAĆI DR. MED RADA U SUSRET (a u hr su susretljivi kad treba potpisat svojim imenom i pečatom da je to čudo jedno). Na početnim stranicama je forumašica Lyte As A Rock sve rekla točno. Žao mi je.
Jebiga
Tvoj slučaj je u odnosu na nju nebo i zemlja i čista je nepromišljenost s tvoje strane što joj sugeriraš mogućnost svog ishoda. Po tebi bi onda svatko tko je jednom nekad doživio smrtni slučaj u obitelji, ili iznenadni otkaz, ili tešku bolest, ili možda fizički napad i sl., a to su mnogi ljudi doživjeli barem jednom, pa potražio stručnu pomoć kod rješavanja privremenih posljedica takvog proživljenog stresa i usput po potrebi popio tri normabela mogao biti proglašen nesposobnim. Daj se saberi i ne plaši ljude nepotrebno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 01:36   #119
Slušajte ajmo sad podvuć crtu i rezonirati. Pringles, ti tvrdiš da nije govno nego se pas posra. Izgubili smo svi prava , neko veća neko manja. Sranje je sranje kako god okreneš. Da dotična ode tražit dozvolu za oružje ili službu zaštitara proći će malo morgen. -Poslat će je na pregled kod njihovog psihijatra i taj će joj nakalemiti još neku dijagnozu to se zna samo nitko ne govori. Treba joj debela veza.

Martian 7 nemoj ti meni palamudit šta nisi ovako šta nisi onako. Vjeruj ti meni da sam ja imao pojma DA ĆE SE PROMIJENIT SISTEM da ja nebi iša na tu šemu. I ta ravna stopala ne prolaze odavna. I ja sam se skinija USRED VOJNOG ROKA. Najprije svi tvrdite da nije (govno) e a onda kada detaljno ljudi elaboriraju svoju situaciju tad na scenu stupa JEBIGA FAKTOR ( što nisi ovo što nisi ono -u daljnjem tekstu NEGO SE PAS POSRA). Napušite mi se svi odreda kurca. Jebiga što si diza kredit u švicarcima, što si iša psihijatru, što si ovo što si ono. -A što si ti glup ko kurac? Ajde lipo izmisli vremeplov pa se javi i ti i tebi slični. NISAM ZNAO ZA OVAKVE DRASTIČNE POSLJEDICE JER MI NITKO NIŠTA NIJE REKAO I DA STVAR BUDE GORA PROLAZIJA SAM OD 2001-2009 BEZ PROBLEMA. I JA SAD PIŠEM OVDJE DA LJUDIMA PRENESEM SVOJ ZAJEB DA SE ONI NE ZAJEBU JER DOK GOD SE OVCE IDU "LIJEČITI" NIŠTA SE NEĆE PROMIJENITI.
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.11.2016., 01:42   #120
Azaleja ti si skužila. Ali ima ovdje po ovom forumu glupih ljudi ili se prave glupi ja ne znam što je ovo. Treba bježat da ne budeš zaveden u sustav i to je amen.
Psihijatrija je znanost bez dokaza i zato ne postoji niti jedna medicinska pretraga koja može dokazati da si zdrav ili bolestan. Ali je sudski priznata disciplina u svim zakonima i državama.
Zato medicina rada s lakoćom pobija moje "naručene" nalaze. Jednom kad vam neki doktor upiše da imate dijagnozu duševne bolesti treba vam jebeni rođo u HDZ-u da se izvučete.
Fox Mulder X is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.