Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 00:03   #1
Opterećeni osmogodišnjak

Pozdrav svima,nesto me bas muci,da sam odlucila otvoriti temu na forumu po prvi put..najme kaj,imam osmogodisnjeg djecaka (srednje dijete),koji odnedavno ide u glazbenu skolu,uci svirati klarinet.instrument nismo kupili,posudjen je,skolski,za njega placamo mjesecni najam..
Moj dragi sin,inace krasan djecacic (bez ironije),jako je osjetljiv na taj posudjeni instrument.to izgleda tako da ne dopusta nikom da dodirne klarinet,ne prihvaca nikakvu pomoc(u smislu,pomoci oko sastavljanja i rastavljanja istog).e sad,to me uopce ne bi mucilo,trebala bi mi imponirati njegova savjesnost i samostalnost,medjutim,zaista mislim da je pretjerano opterecen cinjenicom da je to TUDJI klarinet,a ne njegov,da ga treba cuvati vise nego da je njegov itd itd,a to se manifestira tako da je stalno nervozan i nabrijan,lako se rasplace (kad se radi o klarinetu,ne cijeli dan ;-)
Ne znam kako da mu pomognem da se opusti,ocito mi je da ga to previse muci..
Ima li tko kakav savjet ili uputu?mali je djevica u horoskopu,ako to moze pomoci ;-)
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:05   #2
Quote:
AdrianaMole kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,nesto me bas muci,da sam odlucila otvoriti temu na forumu po prvi put..najme kaj,imam osmogodisnjeg djecaka (srednje dijete),koji odnedavno ide u glazbenu skolu,uci svirati klarinet.instrument nismo kupili,posudjen je,skolski,za njega placamo mjesecni najam..
Moj dragi sin,inace krasan djecacic (bez ironije),jako je osjetljiv na taj posudjeni instrument.to izgleda tako da ne dopusta nikom da dodirne klarinet,ne prihvaca nikakvu pomoc(u smislu,pomoci oko sastavljanja i rastavljanja istog).e sad,to me uopce ne bi mucilo,trebala bi mi imponirati njegova savjesnost i samostalnost,medjutim,zaista mislim da je pretjerano opterecen cinjenicom da je to TUDJI klarinet,a ne njegov,da ga treba cuvati vise nego da je njegov itd itd,a to se manifestira tako da je stalno nervozan i nabrijan,lako se rasplace (kad se radi o klarinetu,ne cijeli dan ;-)
Ne znam kako da mu pomognem da se opusti,ocito mi je da ga to previse muci..
Ima li tko kakav savjet ili uputu?mali je djevica u horoskopu,ako to moze pomoci ;-)
Dijete je očito preozbiljno shvatilo svoju obvezu da mora čuvati instrument.
Saznajte tko je i na koji način tvom sinu prenio njegove obveze.Bilo bi dobro da ta ista osoba pojasni da nije instrument nenadoknadiv čak i ako se ošteti.
Također i ti razgovaraj s njim i navedi mogućnost da se nabavi instrument koji će biti samo njegov,ako za to postoji mogućnost.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 15:28   #3
Suglasna sa Dlapek.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 18:37   #4
to je takav karakter. da nije instrument u pitanju, pazio bi i brinuo o nečem drugom.

zapravo, zavidim ti.
i ja imam klarinetisticu, koja je odmah tražila da joj kupim samo njen instrument i niti dva mjeseca nakon što sam kešnula na sniženju prosj.hr.plaću za klarinet i posebni usnik tresnula je koferom u stupić na cesti i natovarila mi još sto eura troška popravka.

ako se odlučiš na kupovinu, euro-unit ima popust od oko 25-30% početkom rujna i još negdje početkom godine, svake u drugo vrijeme pa čekaj popuste. inače je 15% na gotovinu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 21:22   #5
Hvala vam na konstruktivnim savjetima..danas sam razgovarala ravnateljem (njegovim profesorom u pripremnom razredu),potvrdio mi je da mi je sinak malo presavjestan i uputio me da malenom slobodno prenesem da sam bila zalosna sto se toliko opterecuje,pa da smo razgovarali (prof. i ja),da mi je objasnio da poslusam od mog glazbenika kako rukovati s instrumentom i da je svako rukovanje s klarinetom koje je uobicajeno,zapravo bezopasno (po instrument,naravno ;-)
Vidjet cemo hoce li ga to opustiti ( makar malo).
Pikuli,nismo mu mislili kupovati njegov klarinet barem do treceg razr,tako su nam savjetovali u skoli.na posudbu je dobio potpuno novi klarinet,svakako hvala na informaciji :-)
Drago mi je da cuva posudjeno,samo bih da malo skulira..
Mozda me najvise izmucila spoznaja da nema dovoljno povjerenja u nas?
Ne u smislu da nas dozivljava kao nespretnjakovice,nego da mu ne mozemo pomoci da se opusti..neam pojma,malo brijem mozda..
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 06:42   #6
Sve dok si ne postavite pitanje tko je, kako i zašto, sineka napravio malo presavjesnim, i sve dok si ne pokušate odgovoriti na to pitanje, niste napravili ništa. Usporedo s razmišljanjem kako mu pomoći da se opusti, trebalo bi razmisliti i zbog čega - odnosno, zbog koga - je neopušten.

To nije ni genetika ni horoskop.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 12:09   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve dok si ne postavite pitanje tko je, kako i zašto, sineka napravio malo presavjesnim, i sve dok si ne pokušate odgovoriti na to pitanje, niste napravili ništa. Usporedo s razmišljanjem kako mu pomoći da se opusti, trebalo bi razmisliti i zbog čega - odnosno, zbog koga - je neopušten.

To nije ni genetika ni horoskop.
potpisujem
dijete je u strahu a to nije doslo samo od sebe
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 14:44   #8
Zapravo se ova presavjesnost odnosila samo na pricu s instrumentom,ne primjecujem ju u ostalim segmentima njegovog djetinjevanja (roba ce se bez problema zateci na podu,d.z.niposto nije prvo sto ce napraviti kad dodje kuci..)
Primjedbe Lordove i Mom2be svakako stoje nacelno,ali stvarno nisam sigurna da ih mogu ovdje primijeniti..
Pitala sam djecaka jos prije dva dana boji li se klarineta ili s tim u vezi,tvrdi da ne,moram mu vjerovati
S druge strane,sumnjam da je gledajuci nas (roditelje),mogao nesto krivo (makar u ovom dijelu)pokopcati,jer ja i sebe tjesim kad mi je tesko i vjerujem u onu:i kad te vuk pojede,imas dva izlaza
A sto se tice genetike i horoskopa,slazem se,ali postoji temperament i karakterne osobine koje svako dijete odmalena pokazuje.vjerojatno to uvjetuje nase ponasanje prema odredjenom djetetu,pa tako u krug (ovo pisem jer sam razmislila prije nego sto sam htjela napisati da je stariji-jednako odgajani sin,drugaciji od brata.ovaj mi sin iz price oduvijek samostalniji,ali nesigurniji (ako kuzite)..ma eto,razmisljat cu dalje
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 12:30   #9
Quote:
AdrianaMole kaže: Pogledaj post
Zapravo se ova presavjesnost odnosila samo na pricu s instrumentom,ne primjecujem ju u ostalim segmentima njegovog djetinjevanja (roba ce se bez problema zateci na podu,d.z.niposto nije prvo sto ce napraviti kad dodje kuci..)
Primjedbe Lordove i Mom2be svakako stoje nacelno,ali stvarno nisam sigurna da ih mogu ovdje primijeniti..
Pitala sam djecaka jos prije dva dana boji li se klarineta ili s tim u vezi,tvrdi da ne,moram mu vjerovati
S druge strane,sumnjam da je gledajuci nas (roditelje),mogao nesto krivo (makar u ovom dijelu)pokopcati,jer ja i sebe tjesim kad mi je tesko i vjerujem u onu:i kad te vuk pojede,imas dva izlaza
A sto se tice genetike i horoskopa,slazem se,ali postoji temperament i karakterne osobine koje svako dijete odmalena pokazuje.vjerojatno to uvjetuje nase ponasanje prema odredjenom djetetu,pa tako u krug (ovo pisem jer sam razmislila prije nego sto sam htjela napisati da je stariji-jednako odgajani sin,drugaciji od brata.ovaj mi sin iz price oduvijek samostalniji,ali nesigurniji (ako kuzite)..ma eto,razmisljat cu dalje
Ja bih na tvom mjestu zanemarila dva prethodna posta.
Djeca svoj odnos prema nekoj novoj situaciji/predmetu/osobi formiraju na temelju informacija i nesvjesnih dojmova koje upijaju.
Slažem se s profesorom da porazgovaraš,ali ne onak "sjedi da razgovaramo" nego mu uputi neke usputne ležerne savjete i isto takvim tonom prenesi što prof misli o tome.
A mislim da će i klinjo dok se malo navikne na instrument,olabaviti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:03   #10
Veceras mi je objasnjavao kako se sastavlja klarinet (sreca da sam jos u srednjoj prosla obuku sa m-48),cak me nutkao da ja probam sama,sramila sam se ko snasa i rekla sam da nisam jos spremna :-)
Sutra ce mi opet drzati instrukcije iz rukovanja klarinetom,pa se mozda odvazim probati..mislim da ce biti ok,valjda mu treba vremena da se malo privikne,ali i da savlada instrument..
Hvala Dlapek,bit ce po tvome,vjerujem
Svakako,i Lordova i Momina primjedba su mi dale misliti,mozda sam mu se malo vise posvetila ovih par dana,valjda mu je to trebalo,a meni je ocito trebalo da se zabrinem,pa da to shvatim..
AdrianaMole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.