Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 16:36   #1
Talking Sporazumna rastava - cekanje pravomocnosti

Pozdrav svima,

pitanje na brzinu.

Bivsi i ja smo se sporazumno rastavili te dobili rjesenje nakon rocista 1.6. E sad, cekamo pravomocnost odluke. Posto smo u inozemstvu, odrekli smo se zalbe tako da smo cekali da rok prodje i sad je pitanje - koliko dugo treba da od rjesenja rastava postane pravomocna?

Odvjetnici nemaju nekih rokova, na internetu isto nista ne mogu naci, pa eto cisto da vidim iskustva.

Rastava je glatka, nema djece, oboje slozni ni nema zalbi.

Hvala!
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:18   #2
Koliko ja znam, ukoliko ste se odrekli prava na žalbu pravomoćnost stupa odmah na snagu.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:16   #3
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, ukoliko ste se odrekli prava na žalbu pravomoćnost stupa odmah na snagu.

Cekali smo rok 15 dana da prode period za zalbu. To je bilo prije vise od mjesec i nesto. I jos nam nije pravomocna rastava. Ne znam koliko dugo treba cekati da postane.

Navodno sjede papiri na sudu te se cekaju neke povratnice. Ne znam od cega ni sta. Nitko se nije zalio ni nista.

Cisto me zanima koliko dugo se zna cekati na ovo finalno rjesenje. Ovako ispadam jos uvijek u braku, ne mogu se nigdje prijaviti (u inozemstvu sam) jer onda moram upisivati i bivseg partnera, komplikacija zesca. Strah me da ce trebati za ovo mjeseci..
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 20:30   #4
povratnice?
a jeste platili rjesenje??
ako da, trebali bi gospodi pod nos odnijeti uplatnice, nsiu oni bas toliko pametni da sami lako skuze da im je placeno
osim toga, koliko ja znam, ako ste se odrekli prava na zalbu, presuda je pravomocna s danom donosenja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 18:36   #5
Čekaju da se vrati povratnica od CZSS ako je bio stranka u postupku. Ili je sudac koji treba konstatirati da je rješenje pravomoćno na g.o. Biti će uskoro, ne vjerujem da vam je tako hitno
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:19   #6
Quote:
OliviaPope kaže: Pogledaj post
Čekaju da se vrati povratnica od CZSS ako je bio stranka u postupku. Ili je sudac koji treba konstatirati da je rješenje pravomoćno na g.o. Biti će uskoro, ne vjerujem da vam je tako hitno
Zapravo je iznimno hitno jerbo se ne mogu ukljuciti u sistem drzave u kojoj sad jesam (porezni) dok ne dobijem pravomocnu rastavu, imam novog partnera tako problem je jer se onda moram upisati kao udana a moj bivsi isto ima novu partnericu te mora i sam uci u sistem druge drzave. Bez upisa u sistem ne mogu otvoriti banku, dobiti placu ni nista. Tako zadnja 3 mjeseca zivim na ustedjevini i cekam da se to rijesi da mogu placu retroaktivno dobiti. Nije bilo djece u postupku, sporazumno sve i sve je placeno s nase strane. Ja sam se odrekla prava na zalbu a bivsi je cekao rok jer nije imao prisustvo na sudu. Tako ne znam koliko dugo na to treba cekati, na pravomocnost, jerbo gori mi oko ukljucivanja u zivot gdje jesam. Plus nemam mogucnost primanja place dok se ne sredi kao sto sam navela gore. Nadam se da nece dugo trebati... 😫
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:36   #7
Uspjelo se rijesiti! Sad dobila potvrdu! Yay!
Ne znam jesu li duhovi pravosudnog sistema vidjeli ovaj forum - a ako jesu - hvala vam!
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.