Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 01:25   #1
Isplata za godišnji odmor

Pozdrav

Radio sam od 3.06.2016 do 05.01.2017 (tada mi je istekao ugovor,znači nisam produžio ugovor) i sad...imam 9 dana starog godišnjeg (6mjx1.5dana) i dal imam novi godišnji 21 dan (neki kažu da imam a neki da nemam),rekli su mi da ce mi isplatiti godišnji ali ja ne znam na koliko dana imam pravo,na samo tih 9 ili još nekoliko ili cijeli puni godišnji (21 dan) i jos od tih 9 dana ja sam 2 iskoristio...danas je bila plaća i nije mi placen nijedan dan godišnjeg nego samo čista placa,ici cu vidjeti sta s godisnjim al tu pitam na kolko zakonski imam pravo...Hvala
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:27   #2
Imaš isključivo pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora za prošlu godinu, kojeg si jošk tome i krivo izračunao - imaš 7 mjeseci, što znači da imaš 12 dana GO za 2016.-u.
Za ovu godinu nemaš pravo na godišnji.
A otkud si iščupao 21 dana nisam uspjela shvatiti ni uz najbolju volju
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:58   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Imaš isključivo pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora za prošlu godinu, kojeg si jošk tome i krivo izračunao - imaš 7 mjeseci, što znači da imaš 12 dana GO za 2016.-u.
Za ovu godinu nemaš pravo na godišnji.
A otkud si iščupao 21 dana nisam uspjela shvatiti ni uz najbolju volju
Kiss, a gdje si ti iščupala 12 dana?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 00:25   #4
Pa radio je 7 mjeseci puta razmjerni dio po mjesecu... ne razumijem što me pitaš, tj što ne razumiješ?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:17   #5
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa radio je 7 mjeseci puta razmjerni dio po mjesecu... ne razumijem što me pitaš, tj što ne razumiješ?
Sorry, razmjerni dio nije 1,5 kako je xoc napisao... , a ja nisam provjeravala. Inače bi bilo 11, a ne 12.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 00:55   #6
Bome si i ti mene zbunila.. tolko da sam išla uzimat kalkulator u ruke
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.