Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 10:47   #1
Za body bildere :) i iskusne na području teretane i slično...

Pa ovako novi sam u području... planiram se malo ozbiljnije počet bavit vježbanjem ... pomalo sređujem prehranu, sve nezdravo izbjegavam jest itd...
napravio sam si program za vježbanje

inače imam 183cm , 75 kg...

pa koliko sam skužio nakon treninga... je potrebno uzimat neke suplemente... kako bi se mišić oporavio i ne bi propadao...

i da vas pitam je dobro uzimat nakon treninga... whey + dekstrozu?

cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 16:26   #2
Dobro je.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:36   #3
za oporavak ti je dobar whey protein
a da ti se mišiči ne raspadaju ti služi glutamin (ja mislim)
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:45   #4
Oprezno s glutaminom (doziranjem) jer se u suficitu lako konvertira u secer koji se koristi za energiju, a visak se dakako deponira kao mast.
Inace je odlican za sprecavanje spazma misica te za obnovu sarkomera i a ima jos mnogo drugih beneficija koje su indirektno povezane s oporavkom-da sad ne nabrajam..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:37   #5
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Oprezno s glutaminom (doziranjem) jer se u suficitu lako konvertira u secer koji se koristi za energiju, a visak se dakako deponira kao mast.

Glutamin je dovoljno skup da se oko predoziranja ne treba brinuti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 21:36   #6
ok, malo sam se informirao ... i shvatio bit..


whey + dekstroza je idealno riješenje
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:38   #7
anticatabolic----BCAA i glutamin
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 23:06   #8
u toj fazi treninga pripazi na prehranu+ 1-2 doze whey proteina dnevno...
a dekstroze i gluposti zaboravi
pojedi bananu uz proteine nakon treninga ili malo grožđica i to je to.
i ne zaboravi TRENIRAT
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:26   #9
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:19   #10
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično


jebiga, nekima ce uvijek bit nesto nelogicno al to je tako...whey protein je brzi protein i zasto ne bi jos ubrzali glukozom, zasto bi stavljali glukozu u proteine? zato jer se na 30grama wheya moze stavit i 100g glukoze, sto je 3puta vise, a sta ce radit kante od 20kg, drugo, kad bi uzeo kantu da procitas sastav sta bi zakljucio: pa ovo je cisti secer koj ce mi to vrag...
i trece, whey protein kao i bilo koji drugi se mogu pit i prije spavanja a tada ne zelimo stvar ubrzat glukozom nego je sto vise usporit mlijekom posnim sirom itd.... kuzis? i inace teretana forum je odlican svi procitajte f.a.q prvo obavezno i onda kad se to procita 3puta se moze ic dalje
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:08   #11
Ako si tek počeo trenirati ne treba ti apsolutno ništa od dodataka...osim vitamina al ajd to bi svi trebali i ovak i onak uzimati.

Što točno znači "pomalo izbacujem nezdravo"?? Što je nezdravo , mnogi ljudi niti neznaju koliko "nezdravih" stvari jedu.
__________________
Too hot to handle, too cold to hold....
(msn > [email protected])
Q-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:01   #12
Vjerojatno sam fulala topic, ali vidim da tu dolaze oni kaj se kuže u vježbanje u teretani. Naime, ja vježbam 6x tjedno po dva sata, a sad idem na more do rujna. Pa me hvata panika, da se mišići ne omlohave. Da li je dovolja lopta za pilates (trbušnjake bi na njoj radila, s bučicom u rukama) i bučice od 3 i 5 kg za održavanje ruku. I puno plivanja.

Panika me čapava kad pomislim koliko treninga ne budem odradila...
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 18:09   #13
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam fulala topic, ali vidim da tu dolaze oni kaj se kuže u vježbanje u teretani. Naime, ja vježbam 6x tjedno po dva sata, a sad idem na more do rujna. Pa me hvata panika, da se mišići ne omlohave. Da li je dovolja lopta za pilates (trbušnjake bi na njoj radila, s bučicom u rukama) i bučice od 3 i 5 kg za održavanje ruku. I puno plivanja.
Misici se sigurno nece "omlohaviti" u dva mjeseca. Uz dobro prehranu izgubit ces minimum na masi. S druge strane, postoji hrpetina BW vjezbi za koje ti teretane nije potrebna i bez ikakvih problema mozes normalno nastaviti trenirati, dapace, trening je ugodniji uz miris borovine i soli u zraku...
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:38   #14
Quote:
Admin kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sam fulala topic, ali vidim da tu dolaze oni kaj se kuže u vježbanje u teretani. Naime, ja vježbam 6x tjedno po dva sata, a sad idem na more do rujna. Pa me hvata panika, da se mišići ne omlohave. Da li je dovolja lopta za pilates (trbušnjake bi na njoj radila, s bučicom u rukama) i bučice od 3 i 5 kg za održavanje ruku. I puno plivanja.

Panika me čapava kad pomislim koliko treninga ne budem odradila...
ovako, ako treniras vec duze vrijeme znaci vise od 1 god pa na vise, onda nemas razloga za paniku, misici koje imas nece omlohavit, samo moras jest kvalitetnu i zdravu hranu tjekom tog razdoblja, taj odmor ako treniras kako kazes 6x tjedno po 2 sata(zanima me koliki su ti odmori izmedju vjezbi) ce ti dobro doci, i to nije nista strasno vec pozitivno, odmr je jako bitan za misice i tjelo opcenito... ja bih ti preporucio da ne radis nikakve "gluposti" sa bucicama i loptom tijekom tog odmora prek ljeta, bolje ti je da iskoristis to vrijeme na trcanje i plivanje(i jako dobro istezanje)... i neces nis omlohavit...
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:02   #15
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično
onda si kupi gainere ima ti svega smeča i glukoze koja košta nešto sitno a ti češ tu mješavinu platit koda su čisti proteini.
Majstor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 01:45   #16
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
Ja isto nek užin to s glukozom. OK protein, ali mi nije jasno da se taj whey protein ne može dobro ili dovoljno brzo apsorbitat bez te glukoze. Pa kog boga onda proizvođači odma ne krknu glukozu s wheyem? To forsiranje glukoze, pogotovo onih likova s teretana.net foruma mi je malo nelogično

To je vrlo logično i vrlo jednostavno...

Proizvođači krknu nešto jednostavno s wheyem, nije točno da to ne postoji. To najčešće nazovu "carbo gainer" (NE miješati s Inkosporovim Muscle Gainerom, koji je čisti protein!), i kao što ti je netko već rekao naplate ti sedam puta skuplje nego što ti treba.

A zašto glukoza s wheyem - zato jer ti glukoza treba posve neovisno o wheyu, ovako i onako.
Razlog je taj što su ti glikogenske rezerve u mišićima poslije treninga prazne. I takav brzi ugljikohidrat ti tijelo u tom stanju poslije treninga odmah iskorištava na idealan način ako se popije u shakeu nekih pola sata ili 45 minuta poslije treninga.

A whey protein ko whey protein, obnova mišićnog tkiva i izgradnja novog. Whey se pije poslije treninga jer se brže probavlja od ostalih varijanti proteina.

Piješ li whey bez ičega, taj whey će ti biti razgrađen do nivoa gdje se koristi na vrlo sličan način na koji se koristi glukoza u tijelu poslije treninga. Kao sredstvo za obnovu energetskih zaliha, a ne za obnovu i oporavak mišićnog tkiva.
Po otprilike deset puta višoj cijeni.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 07:04   #17
Pilates lopta meni uglavnom sluzi kao klupica I sve vjezbe koje radis u teretani u pravilu mozes izvesti I bez teretane, naravno sa bucucama/utezima. Napravio sam si zamjene za sprave, naravno da nije isto, ali ipak se nadopunjuje nekako. Lat sprava se zamijeni zgibovima itd.

Inace mislim da je 6 dana teretane u tjednu malko previse I jos po dva sata. Hmmm, ali ako te ne umara, samo naprijed.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:14   #18
Ma ja to tako samo dok ne izdefiniram mišiće onako kako bi htjela, a i izgubila na težini. Još samo kilu dvije za izgubiti, a onda smo trener i ja dogovorili da ćemo se viđati 4x tjedno.

EDIT: @Moonlight Cat - Hvala, neću više skretati s teme.
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 11:14   #19
imas teretana forum! tam ti sve pise.
__________________
Those who are afraid to fall, will never fly
cezarejski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 16:55   #20
vježbaš 6 puta tjedno po 2 sata?



pa kak to vježbaš?

a da rađe malo bicikl voziš i trčiš?

pa plivanje ti je definitivno najbolje ako si na moru

uteg od 5 kg ti je previše
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.