Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 10:00   #1
Question Gledanje u kavu

Dakle...tu i tamo nakon prve jutarnje krmeljuše u uredu, bacim oko na mustre u šalici...ajd dobro,svašta ima...i vjeverica i kišobrana i peseka i puteva i puteljaka...ali kad nakon popijene kave na unutarnjoj strani šalice ostane lijepo i čitko ispisano ime osobe???

Zapravo ne ime već nadimak kojim ga svi zovu...što onda? Mislim, to mi je momče poprilično napeto, ali da me još i kava mora podsjećati na to?

Da li se to nekome dogodilo i koji je to andrak?
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:47   #2
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
Dakle...tu i tamo nakon prve jutarnje krmeljuše u uredu, bacim oko na mustre u šalici...ajd dobro,svašta ima...i vjeverica i kišobrana i peseka i puteva i puteljaka...ali kad nakon popijene kave na unutarnjoj strani šalice ostane lijepo i čitko ispisano ime osobe???

Zapravo ne ime već nadimak kojim ga svi zovu...što onda? Mislim, to mi je momče poprilično napeto, ali da me još i kava mora podsjećati na to?

Da li se to nekome dogodilo i koji je to andrak?
ha ha...meni se dogodilo u jeku ljubavnog zanosa - da smo zajedno pili kavu (espresso!!!) i da je u šalici ostalo potpuno čitko MIvelikim slovima i ispod toga srce??
kako to objasniti - jungov sinhronicitet!! što drugo. Po jungu silina psihičke sile (zaljubljenost) radi čuda po šalicama i gdje god može

katalitička eksteriorizacija (tak se to stručno zove) - odnosno što se babi snilo to se babi zbilo.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:07   #3
Meni uvijek ispod salice bude racun da moram platiti

Ma nikada mi se to nije dogadalo, neznam mozda neka pozitivna energija ljubavi kao u mandragora.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:13   #4
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ha ha...meni se dogodilo u jeku ljubavnog zanosa - da smo zajedno pili kavu (espresso!!!) i da je u šalici ostalo potpuno čitko MIvelikim slovima i ispod toga srce??
kako to objasniti - jungov sinhronicitet!! što drugo. Po jungu silina psihičke sile (zaljubljenost) radi čuda po šalicama i gdje god može

katalitička eksteriorizacija (tak se to stručno zove) - odnosno što se babi snilo to se babi zbilo.


katal...ekster...joj...
a baba se ponadala kako je dobar usud malo svratio i na njenu adresu...

no kad ono samo projekcija vlastitog zanosa.

ubi me načisto.
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:16   #5
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post


katal...ekster...joj...
a baba se ponadala kako je dobar usud malo svratio i na njenu adresu...

no kad ono samo projekcija vlastitog zanosa.

ubi me načisto.
ma nije tak crno.... možda je i njegova projekcija zanosa u igri - ne samo tvoja.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:22   #6
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Meni uvijek ispod salice bude racun da moram platiti

Ma nikada mi se to nije dogadalo, neznam mozda neka pozitivna energija ljubavi kao u mandragora.
E yebiga...meni nikad ne stave račun ispod šalice...valjda vide s kim imaju posla...pa zato skoro da mi račun na čelo ne nalijepe

Pozitivna energija ljubavi...slatko i toplo rečeno.
Molim lijepo energije svih predznaka da se češće očituju u šalici kako bih tu i tamo ipak izbjegla brodolome. Ili barem ublažila njihove posljedice.
A ne kao sad...prvo mi u šalici ispišu njegov nadimak, ali se mudro ušute prije gosn. Napisani napravi tuku od mene.
Mda.
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:25   #7
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
ma nije tak crno.... možda je i njegova projekcija zanosa u igri - ne samo tvoja.
hvala ti za ovo, ali uslijed nesporazuma i čudnih situacija u kojima se ne snalazim, mislim da ta priča ide kraju...bilo bi lijepo da nije tako, ali eto...

no u svakom slučaju, ovo mi se prvi puta dogodilo i na tome sam zahvalna.

bilo je tu i čudnih snova i svega i svačega, ali eto...a neka...eto meni zabave za iduću inkarnaciju
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:33   #8
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
E yebiga...meni nikad ne stave račun ispod šalice...valjda vide s kim imaju posla...pa zato skoro da mi račun na čelo ne nalijepe

Pozitivna energija ljubavi...slatko i toplo rečeno.
Molim lijepo energije svih predznaka da se češće očituju u šalici kako bih tu i tamo ipak izbjegla brodolome. Ili barem ublažila njihove posljedice.
A ne kao sad...prvo mi u šalici ispišu njegov nadimak, ali se mudro ušute prije gosn. Napisani napravi tuku od mene.
Mda.
Meni uvjek, neznam mozda ima izgledam opasno, i kazu svaki put izvolite Gospodine zelite li jos nesto. I kada ga zelim platiti kazu je li sve bilo dobro.

Ljubav je to 100 posto, ma nece napraviti nitko od tebe tuku,
Vjeruj u ljubav.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:10   #9
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
Dakle...tu i tamo nakon prve jutarnje krmeljuše u uredu, bacim oko na mustre u šalici...ajd dobro,svašta ima...i vjeverica i kišobrana i peseka i puteva i puteljaka...ali kad nakon popijene kave na unutarnjoj strani šalice ostane lijepo i čitko ispisano ime osobe???

Zapravo ne ime već nadimak kojim ga svi zovu...što onda? Mislim, to mi je momče poprilično napeto, ali da me još i kava mora podsjećati na to?

Da li se to nekome dogodilo i koji je to andrak?
E nije mi se baš tak dogodilo, ali evo šta mi se dogodilo...
Isto tako nekad okrenem šalicu, onako iz štosa... i prije nekog vremena upoznam jednu soobu koja živi od mene 1000 km. I kako sam se zainteresirala, a nismo se detaljnije upoznali, ja u šalici pronađem neke šare, likove i simbole, i nesvjesno valjda prepoznam da se radi o toj osobi. I nazovem ga na telefon, ispričam to i to, pitam jel to tako, čak i izgled kuće gdje živi i još neke detalje, njegov lik, kapa, naočale, par pasa... kasnije saznam da i je jer nosi kacigu i vozi motor, bijela velika kuća sa lukovima, par pasa itd... E i tip mi na telefon kaže - a kako ti to sve znaš ??? A meni je bilo malo hm neugodno i kažem da sam sanjala... Al on veli ono - pogodila sam. I poslao mi je sliku svoje kuće i još neke stvari koje su bile upravo onakve kakve sam vidjela u šalici i ispričala mu.
E od onda sam počela to malo detaljnije proučavati, i bilo je čak i nekih čudnih podudarnosti i rezultata. U stvari meni to više nije čudno, jer se toliko puta već do sada ponovilo da znam da nije slučajnost.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 08:16   #10
Quote:
YourAngel kaže: Pogledaj post
E nije mi se baš tak dogodilo, ali evo šta mi se dogodilo...
Isto tako nekad okrenem šalicu, onako iz štosa... i prije nekog vremena upoznam jednu soobu koja živi od mene 1000 km. I kako sam se zainteresirala, a nismo se detaljnije upoznali, ja u šalici pronađem neke šare, likove i simbole, i nesvjesno valjda prepoznam da se radi o toj osobi. I nazovem ga na telefon, ispričam to i to, pitam jel to tako, čak i izgled kuće gdje živi i još neke detalje, njegov lik, kapa, naočale, par pasa... kasnije saznam da i je jer nosi kacigu i vozi motor, bijela velika kuća sa lukovima, par pasa itd... E i tip mi na telefon kaže - a kako ti to sve znaš ??? A meni je bilo malo hm neugodno i kažem da sam sanjala... Al on veli ono - pogodila sam. I poslao mi je sliku svoje kuće i još neke stvari koje su bile upravo onakve kakve sam vidjela u šalici i ispričala mu.
E od onda sam počela to malo detaljnije proučavati, i bilo je čak i nekih čudnih podudarnosti i rezultata. U stvari meni to više nije čudno, jer se toliko puta već do sada ponovilo da znam da nije slučajnost.
Ups, nešto slično mi se nikad nije dogodilo, ali često sanjam ono što će se dogoditi...što nije baš uvijek veliki plus.
I da...osjetim smrt osoba...što je poseban kolačić.
Još samo da naučim s tim izaći na kraj...
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 08:21   #11
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Ljubav je to 100 posto, ma nece napraviti nitko od tebe tuku,
Vjeruj u ljubav.
A bi se ti ženio?

__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 17:13   #12
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
A bi se ti ženio?

Moze, samo se javi na PP, da dogovorimo vjencanje
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:50   #13
Quote:
Jopa_od kaže: Pogledaj post
Moze, samo se javi na PP, da dogovorimo vjencanje
Ovak...dobiješ sliku i popis onoga što nosim u miraz. Pa sad ti vidi.
Pa kad se nas dvoje, ovako intuitivni, udružimo...eh, ima da nam kavice romane ispisuju
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:57   #14
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
Ovak...dobiješ sliku i popis onoga što nosim u miraz. Pa sad ti vidi.
Pa kad se nas dvoje, ovako intuitivni, udružimo...eh, ima da nam kavice romane ispisuju
Moze salji sliku da vidim, ja najvise volim kada mi domaca kava roman napise, ili cak domacu zadacu ili esej
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:44   #15
Kad smo vec kod kafice, zna li netko možda neku ženu u Rijeci koja gleda u kavu, a da nije muljatorica? Može broj na PP.
rubinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:07   #16
Gledanje u kavu

Kakva su vam iskustva?
Moja nisu najbolja. Bila sam kod par zena, sve se svodi da pocnu pricu o urocima, naravno one ih otklanjaju. Muljaju ne bi li pokupile pare. Inace, znala mi je pogledati poznanica i to je skroz druga prica, stvarno mi je svasta pogodila.
Zna li netko s foruma gledati u kavu?
rubinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 22:12   #17
niko nista
__________________
Prijatelj je osoba koja zna sve o vama i unatoc tome ste joj dragi!!
ninator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 21:56   #18
Moja baba gleda u kavu i sve pogadja meni i mojim prijateljicama.Dugo je zivila u Sarajevu i tamo je naucila od muslimanki,one najbolje gledaju u kavu.
Inace i njoj su sve pogodili kad je bila mlada u kavi su joj vidili kad ce se udat i za koga i jos dosta toga.
To za uroke prvi put cujem,da se vide u salici.Puno ljudi znam da gledaju ali rijetko ko pogodi,meni baba uvik pogodi i mene je naucila dosta toga,a ona to ima i u sebi.
Nije bit znati sta koji simbol znaci bitno ih je uociti i ispricati pricu,povezati.Ali danas ima puno varalica koji se time bave da bi zaradili,ljudi koji stvarno znaju ne uzimaju novac.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 13:53   #19
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Moja baba gleda u kavu i sve pogadja meni i mojim prijateljicama.Dugo je zivila u Sarajevu i tamo je naucila od muslimanki,one najbolje gledaju u kavu.
Inace i njoj su sve pogodili kad je bila mlada u kavi su joj vidili kad ce se udat i za koga i jos dosta toga.
To za uroke prvi put cujem,da se vide u salici.Puno ljudi znam da gledaju ali rijetko ko pogodi,meni baba uvik pogodi i mene je naucila dosta toga,a ona to ima i u sebi.
Nije bit znati sta koji simbol znaci bitno ih je uociti i ispricati pricu,povezati.Ali danas ima puno varalica koji se time bave da bi zaradili,ljudi koji stvarno znaju ne uzimaju novac.

Nisam znala da se u kavi moze vidjeti kad ce se netko udati i za koga. Mislim, koliko sam dosad skuzila nekako se vidi maximum narednih 6 mjeseci sta ce se desavati. Mozda one bolje vide i dalju buducnost?
Ne bi bio problem ni platiti neku razumnu cifru, krece se oko 100 kn, ali sta kad nemaju pojma. To im je samo nacin zarade (ovima sto se oglasavaju po novinama).
rubinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:35   #20
Quote:
rubinna kaže: Pogledaj post
Nisam znala da se u kavi moze vidjeti kad ce se netko udati i za koga. Mislim, koliko sam dosad skuzila nekako se vidi maximum narednih 6 mjeseci sta ce se desavati. Mozda one bolje vide i dalju buducnost?
Ne bi bio problem ni platiti neku razumnu cifru, krece se oko 100 kn, ali sta kad nemaju pojma. To im je samo nacin zarade (ovima sto se oglasavaju po novinama).
Uvijek pamtim pricu svoje bake, jedna zena joj je jos kao mladoj djevojci gledala u kavu i zena joj je pogodila neke kljucne dogadaje vezane za cijeli zivot, toliko jasno i detaljno da je bilo za nepovjerovati. Baka mi uvijek prica kako ser tada nije obazirala na to jer je smatrala to kao zabavu i nesto nevazno, dok nije shvatila da su se neki dogadaji ostvarili identicno kako joj je ta zena rekla.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.