Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 02:45   #1
Mercedes C ili E ?

Pozdrav, zanima me koja je razlika izmedju serije C i E kod mercedesa, naime planiram kupovinu mercedesa i zapeo sam na ta 2 modela, zanima me samo 220D 97 ili 98. mane i prednosti. unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 11:03   #2
E klasa 220D tog godišta najgori mercedes ikada.tad su počeli surađivat sa amerima i dobili su koroziju,lukas pumpu.kod mercedesa uvijek gledaj redizajn modele.C klasa isto to jer je isti motor ali ima manje problema sa korozijom.Razlika između C i E je u klasama,E je veća klasa skuplja,duža,komfornija itd sve što se podrazumijeva pod klasom općenito.
epox is offline  
Old 16.01.2012., 13:22   #3
a koje starije godiste te E klase je dobro? msm s obzirom da 97 i 98 nevalja
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 14:16   #4
Quote:
epox kaže: Pogledaj post
E klasa 220D tog godišta najgori mercedes ikada.tad su počeli surađivat sa amerima i dobili su koroziju,lukas pumpu.kod mercedesa uvijek gledaj redizajn modele.C klasa isto to jer je isti motor ali ima manje problema sa korozijom.Razlika između C i E je u klasama,E je veća klasa skuplja,duža,komfornija itd sve što se podrazumijeva pod klasom općenito.
Daj ne brljavi! Imam oba w202, jedan je 250 turbodizel iz 98e godine i nema ni grama korozije, niti ima lucas pumpu!

Drugi je w202 220 CDI 2000ta godina isto nema korozije ( upravo dobio daljnje 2 godine TUV)

I nije u svim w210 LUCAS PUMPA!

Ne volim kad se paušalizira, ok ovo što je u HR na cestama su drlozi iz 5 ili 6te ruke

Svaki rabljeni auto treba dobro pregledat pa tako i oba ova modela mercedesa....ako je zdrav onda će iostat zdrav ( lim) a mehanika je ionako pouzdana i vječna! Moji oba imaju 200.000 km i niti je CDI imao problema sa injektorima niti je 250 turbodizel imao problema sa pumpom!


A lim ako i ima korozije ....to je na rubovima blatobrana, rub poklopca prtljažnika, rubovi vrata....što nije niti teško niti skupo sanirat!

Ja unatoć godinama ne namjeravam se "rastat" od nijednog od njih!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 16.01.2012., 14:32   #5
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Daj ne brljavi! Imam oba w202, jedan je 250 turbodizel iz 98e godine i nema ni grama korozije, niti ima lucas pumpu!

Drugi je w202 220 CDI 2000ta godina isto nema korozije ( upravo dobio daljnje 2 godine TUV)

I nije u svim w210 LUCAS PUMPA!

Ne volim kad se paušalizira, ok ovo što je u HR na cestama su drlozi iz 5 ili 6te ruke

Svaki rabljeni auto treba dobro pregledat pa tako i oba ova modela mercedesa....ako je zdrav onda će iostat zdrav ( lim) a mehanika je ionako pouzdana i vječna! Moji oba imaju 200.000 km i niti je CDI imao problema sa injektorima niti je 250 turbodizel imao problema sa pumpom!


A lim ako i ima korozije ....to je na rubovima blatobrana, rub poklopca prtljažnika, rubovi vrata....što nije niti teško niti skupo sanirat!

Ja unatoć godinama ne namjeravam se "rastat" od nijednog od njih!
Kolega, naj se srditi ali mislim da si nekaj pobrkal. Ti imaš 220CDI i 250 TD a ovde se govori o 220 D(atmosferac) koji ima Lucas pumpu.

Kaj se tiče lima te E klase su najlošiji mercedesi po tom pitanju, ali se slažem s tobom da ako nema korozije ni nebu je bilo.

A Lucas pumpa se popravi ili se metne mehanička sa sajlom i gas.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Old 16.01.2012., 14:51   #6
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Kolega, naj se srditi ali mislim da si nekaj pobrkal.
ma sve 5!....dođe mi zlo kad se generalizira! uvijek je u serijama bilo auta koji su hrđali....tak je i sa w210!

Ovdje ih ima još masa koji nemaju pinkicu hrđe!

isto tako sam prva serija ima lucas ....mercedes je brzo promjenio dobavljača


Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče lima te E klase su najlošiji mercedesi po tom pitanju, ali se slažem s tobom da ako nema korozije ni nebu je bilo.

A Lucas pumpa se popravi ili se metne mehanička sa sajlom i gas.
ma nema ni 3-4 mjeseca frend je kupil w210 T...automatika .....za bagatelu, bilo je na oko ružno vidit rubove blatobrana i zadnje haube.....otišel je s njim u Hrvatsku.....rešil to za sitnu lovu i polakirallllll......auto sad zgleda ko novi, a mehanika je vječna, njegov ima prek 350.000 km !
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 16.01.2012., 15:33   #7
ja sam inace mladi vozac, sad sam istrazivajuci vidio da mi pase i E 250 D koji ima 83 KW (ja smije 80) dali on ima problema sa tom pumpom? kakva je kod njega masina? za lim lako, nije problem polakirate blatobrane.
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 15:50   #8
Quote:
NorcoMan kaže: Pogledaj post
ja sam inace mladi vozac, sad sam istrazivajuci vidio da mi pase i E 250 D koji ima 83 KW (ja smije 80) dali on ima problema sa tom pumpom? kakva je kod njega masina? za lim lako, nije problem polakirate blatobrane.
naj veci problem kod w202 i w210 je hrdja i to hrdja u velikim kolicinama pa cak i na opasnim mjestima kao sto je npr salica federa koja puca sto moze biti jako opasno ako se dogodi u voznji.ako ti hrdja ne smeta i ako je auto za bagatelu onda nije los izbor postu su im masine jako pouzdane i prakticno nerazderljive i jako su udobni auti, pogotovo w210.
kunde is offline  
Old 16.01.2012., 15:51   #9
@norcoman kako misliš paše ti auto jači od dozvoljenog? smiješ voziti 200cdi(75kW) i npr w124 300d(76kW)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 16.01.2012., 18:31   #10
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Daj ne brljavi! Imam oba w202, jedan je 250 turbodizel iz 98e godine i nema ni grama korozije, niti ima lucas pumpu!

Drugi je w202 220 CDI 2000ta godina isto nema korozije ( upravo dobio daljnje 2 godine TUV)

I nije u svim w210 LUCAS PUMPA!

Ne volim kad se paušalizira, ok ovo što je u HR na cestama su drlozi iz 5 ili 6te ruke

Svaki rabljeni auto treba dobro pregledat pa tako i oba ova modela mercedesa....ako je zdrav onda će iostat zdrav ( lim) a mehanika je ionako pouzdana i vječna! Moji oba imaju 200.000 km i niti je CDI imao problema sa injektorima niti je 250 turbodizel imao problema sa pumpom!


A lim ako i ima korozije ....to je na rubovima blatobrana, rub poklopca prtljažnika, rubovi vrata....što nije niti teško niti skupo sanirat!

Ja unatoć godinama ne namjeravam se "rastat" od nijednog od njih!
i onda se čudite kad vam se kaže da ste vi 90% vozača mercedesa kreteni...pa jel ti citas sta je on pitao.on je tražio točno navdeni model točno 220D točno 97 ili 98.kog to briga sta si ti imao, nema odmah potrebe za tvojom životnom pričom.to su serijski problemi na tom autu a sad koji ih ima ili nema i koji je kako održavan je druga stvar.čitaj malo,spusti ego.
epox is offline  
Received Infraction
Old 16.01.2012., 18:40   #11
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Daj ne brljavi! Imam oba w202, jedan je 250 turbodizel iz 98e godine i nema ni grama korozije, niti ima lucas pumpu!

Drugi je w202 220 CDI 2000ta godina isto nema korozije ( upravo dobio daljnje 2 godine TUV)

I nije u svim w210 LUCAS PUMPA!

Ne volim kad se paušalizira, ok ovo što je u HR na cestama su drlozi iz 5 ili 6te ruke

Svaki rabljeni auto treba dobro pregledat pa tako i oba ova modela mercedesa....ako je zdrav onda će iostat zdrav ( lim) a mehanika je ionako pouzdana i vječna! Moji oba imaju 200.000 km i niti je CDI imao problema sa injektorima niti je 250 turbodizel imao problema sa pumpom!


A lim ako i ima korozije ....to je na rubovima blatobrana, rub poklopca prtljažnika, rubovi vrata....što nije niti teško niti skupo sanirat!

Ja unatoć godinama ne namjeravam se "rastat" od nijednog od njih!
Prijatelju nemaš blage veze.Mercedesa okca treba zaobići u širokom luku. To što ti imaš primjerak koji je bolji od prosjeka ne znači da je ta linija preporučljiva. 124 je duplo bolji Mercedes, a E klasu treba kupovati poslije 2003.g. mada niti oni nisu bezgešni. Mercedes nije što je nekad bio.
Razlog je u suradnji sa lošim kooperantima koji su isporučivali dijelove.
I kad mi netko napiše da je motor vječan....
Žalosno je slušat kako se hvališ da tvoji auti nemaju korozije, a to godište Punto ima bolju limariju.
Svaki je auto primjerak za sebe, ali u globalu na E klasu između 1995. i 2003. treba zaboraviti. Bolji je konkurent BMW 5 ili Audi A 6. Jasno tih godina.
KrasnodarRora is offline  
Old 16.01.2012., 18:44   #12
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post

Ja unatoć godinama ne namjeravam se "rastat" od nijednog od njih!
Eno moj susjed se unatoć godinama ne rastaje od Yuga 45.

Zgodan ad hominem
*rabbit* is offline  
Old 16.01.2012., 18:48   #13
1995-2005 10 najgorih godina u mercedesovoj povijesti.

w210 navedeni problemi
prva a klasa problemi sa trakcijom
w211 prije redizajna elektronika,270 cdi,sbc

u tim godinama nije to rang i kavaliteta mercedesa.ne generalizram da su to svi modeli ali puno problematičnih dolazi iz ovoga vremamena.novi nemaju tih problema(ustvari nemaju nikakvih,na ovim novima 220cdi i 250cdi znaju probleme radit injektori ali to je radi loseg goriva i mal postotak auta.ostalo je sve na nivou premium klase)
epox is offline  
Old 16.01.2012., 19:20   #14
Quote:
epox kaže: Pogledaj post
i onda se čudite kad vam se kaže da ste vi 90% vozača mercedesa kreteni...
Ovime si tatu počasti!

Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Prijatelju nemaš blage veze.Mercedesa okca treba zaobići u širokom luku. To što ti imaš primjerak koji je bolji od prosjeka ne znači da je ta linija preporučljiva. 124 je duplo bolji Mercedes, a E klasu treba kupovati poslije 2003.g. mada niti oni nisu bezgešni. Mercedes nije što je nekad bio.
Razlog je u suradnji sa lošim kooperantima koji su isporučivali dijelove.
I kad mi netko napiše da je motor vječan....
Žalosno je slušat kako se hvališ da tvoji auti nemaju korozije, a to godište Punto ima bolju limariju.
Tebi ne trebam ništa ni objašnjavat ....kad se kupuje auto naravno da ga se pregleda ...ako onda kupi drlog od limarije, sam je kriv! A tehnika je POUZDANA! Bar se neće iskeširat 2 soma eura za prednju osovinu!

Naći ću ti ovdje par w210 od prve na koje češ slinit u kakvom su stanju! Ali njih nećeš dobit za 2000€ !


Quote:
epox kaže: Pogledaj post
1995-2005 10 najgorih godina u mercedesovoj povijesti.

w210 navedeni problemi
prva a klasa problemi sa trakcijom
w211 prije redizajna elektronika,270 cdi,sbc

u tim godinama nije to rang i kavaliteta mercedesa.ne generalizram da su to svi modeli ali puno problematičnih dolazi iz ovoga vremamena.novi nemaju tih problema(ustvari nemaju nikakvih,na ovim novima 220cdi i 250cdi znaju probleme radit injektori ali to je radi loseg goriva i mal postotak auta.ostalo je sve na nivou premium klase)
I opet ti kažem, prdiš samo ono što si popabirčio po internetu! To svaki klinac u ulici serucka a da nije ni vidio merca!

@rabbit

ako mu je to dobro, zašto da mjenja? njegova stvar!
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje spyker22 : 17.01.2012. at 01:42.
Actros1841 is offline  
Old 16.01.2012., 20:18   #15
decki necemo se sad tu vrijedjat, svi koji nevole mercedese nesmiju bit u ovoj temi, ja samo zelim saznati dal mi se isplati iskesirati 35 000 kuna za mecu 97 godiste. ja ocu mecu sad koja nije bitno bitno da je novija od 95 godine, obozavatelj sam mece i jednostavno ju moram imat.
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 20:25   #16
Kao što sam i gore rekao izbjegavaj w210 prije redizajna.ako vec mora biti toga godišta onda w202 ali da nije 220diesel.

Zadnje uređivanje spyker22 : 17.01.2012. at 01:30.
epox is offline  
Old 16.01.2012., 20:25   #17
Gledal sam i Merc kod kupovine, al sam se odlučil za Audi. Ali, u tih skoro pa leto dan, saznal sam i neke korisne informacije. Prva je da je Lucas osjetljiva pumpa, ali nije ni tak strašna reparacija. A druga je da je to ipak malo preslab motor za E klasu, dakle onda radije C (meni osobno premali auto). A treća je da velike probleme s hrđom imaju samo razbijeni primjerci. Ovo oko blatobrana i na haubi je pi...n dim, sitnica. Isto ko i na mom C4, donji čoški stražnjih vrata i par pikica na krovu oko vjetrobrana.

Ajmo dalje, čekam vaše odgovore, dugo nisam bil kartoniran, odkad je Seljo tjun zatvoren
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....

Zadnje uređivanje spyker22 : 17.01.2012. at 01:29.
Nalc is offline  
Old 16.01.2012., 20:32   #18
a koje bi mi onda modele preporucili da gledam, uz uvjet da su do 80kw. ak nebi bio problem, ja sam mlad pa se nekuzim u mece, znam da imam doma 190 D i da je ok auto, ima tek 190 000 i radi ko svicarski sat, da ima rđe ima, al to se lako popravi.
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 20:54   #19
dal bi mi se isplatilo uzet razbitu 190 sa dizel masinom 1.9 ili 2.0 neznam tocno sad, znam da ima 190 000 i da je prije 2500 zamjenjene karike i grijaci i dizne valjda, sad treba jos fazni promjenit?
NorcoMan is offline  
Old 16.01.2012., 20:59   #20
C klasu uzmi bez bojazni. Drastično je kvalitetnija od E klase, ali nažalost i nešto neudobnija. Uzmi 124 liniju (ako možeš poslije redizajna) i nadživjet će ove hrđave i loše okce.
KrasnodarRora is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.