Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2014., 03:56   #101
O MLM-u

Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
Matija, nisam ja pljuvao po tome bezrazlozno, samo iznosio cinjenicno stanje i svoje misljenje potaknuto 15godisnjim iskustvom na internetu.

- ako je to sve divno i legalno zasto vlasnik ima blokirane whois podatke, svoje ime itd?
- a gle cuda, jedina adresa koja tamo pise i koja nije blokirana je:

11400 W. Olympic Blvd. Suite 200
Los Angeles, CA 90064


ups - upisemo to u google i dodemo na hrpicu tema o prevarama napravljenima s te adrese - kradama brojeva kreditnih kartica,
prodavanja laznih louis vuitton torbica
i jos nekim deliktima
ako ne vjerujes evo samo nekih tema: jedan, dva

- ako ides pokrenuti firmu sa milijunima korisnika i stotinama milijuna dolara potencijalnih prihoda da li:
a) uzmes paint u ruke i sam nacrtas logo svoje megauspjesne firme, ili b) odes na elance i platis 50ak dolara da ti netko skolovan, sa iskustvom nacrta kvalitetan logo?
na sta ti ovo njihovo lici?

-ok recimo da ti se jako, jako, jako svida taj abortus od logotipa, koji je onda sljedeci korak?
uzeti neku jadnu 1000000 puta videnu sablonu za lazne "get rich quick" siteove, uzeti 5 stock slika sretnih ljudi s interneta i potpisati ih laznim imenima kao to su njihove izjave o uspjesnosti ovoga?

Ili ces platiti na istom onom elanceu nekog kvalificiranog dizajnera da ti slozi lijep, pregledan, kvalitetan site za parsto dolara?
sad mi odgovori na sta ti ovo njihovo lici?

zaradio si 54 dolara? kada i kako oni to isplacuju?

Cilj je dovoditi druge ljude svojim referral linkom koristeci one marketinske alate koje su ti oni dali na raspolaganje? U principu nema stvaranja nikakve nove vrijednosti, nego je to jedna velika piramida koja stare clanove hrani novcem novih clanova, a vlasnici si zadrze mali komadic koji ce ih vjerojatno uciniti obijesno bogatima + ne trose nista na marketing jer clanovi to rade umjesto njih?

Prijatelju, nisi ti kriv sto si naivan - kriv je vlasnik toga sto je napravio tako los posao u predstavljanju toga kao legitiman i potencijalno ogroman posao.
Bilotko sa 15 minuta vremena i googlom moze naci na hrpe u najmanju ruku sumnjivih informacija oko stiforpa.

Moja pretpostavka je da ce ovo uistinu i nekako funkcionirati, ali samo neko odredeno vrijeme prije nego se sve urusi ili se dogodi jedan od scenarija koje sam opisao na prethodnoj stranici.

A gdje bi bio kraj nekoga od vas da odlucite sami napraviti takvu MLM stranicu koja se sama promovira? Niste o tome razmisljali? Danas je dovoljno par stotina dolara za pokrenuti to sve skupa, skripte za to postoje na blackhat forumima, programera u rumunjskoj/bangladeshu koji rade za 2$ po satu ne fali, a tako biste se SIGURNO vise obogatili nego isprobavajuci tude sisteme..
<< shorty >>
O MLM-u nisi baš čitao za tih 15 godina na internetu.
“Ja sam čuo da u Kini vešaju sve koji se bave Multi Level Marketingom!”
veli meni jedan “egg-head” na Facebook-u.
“Hay egg-head have you ever heard about GOOGLE ?!?!”
Kada si već na Facebook-u onda imaš kompjuter sa internet vezom.
Pa pokušaj da “guglaš” na pojam bilo koje MLM kompanije.
Odeš na “ve ve ve tačka gu gle tačka com“ i tamo ukucaš na primer “Amway China”.
To ti je ime najveće MLM kompanije, koja je kinezima stigla iz “kapitalističke amerike”.
Nešto ne mogu da nađem pune bandere ovešanih! Evo vam nekih slika dole pa pokušajte vi.
http://tinyurl.com/nfgsjxn
http://tinyurl.com/pe8v78v
http://tinyurl.com/omazyhw
http://tinyurl.com/pq5ay4l

“Sve je to nelegalno i ne plaća se porez!”

Ma sigurno. Zato i jeste u krivični zakon ubačena utaja poreza,
baš zbog svih tih silnih MLM kompanija. Nikako zbog raznih “rajskih ostrva”,
izmišljenih firmi bez zaposlenih, friziranih faktura, kumovskih veza …

“To su piramidalne šeme u kojima uvek zarađuje onaj ko je na vrhu!”

A da se malo zagledamo i razmislimo nad donjom slikom koja predstavlja tipično ustrojstvo bilo koje “klasične” kompanije.
I pokušamo da odgovorimo sebi na neka pitanja:

zašto je onih na dnu najviše?
koliko zarađuju ti što su na dnu?
koliko zarađuju oni što su na vrhu a “ne rade ništa”?
koje godine će taj sa dna doći do vrha?
koliko se ulaže da bi se došlo na dno? Tu mislim koliko godina i novaca za školovanje, stresa dok se nađe posao, stresa da se zadrži taj isti, te sa kakvom perspektivom sve to radimo?
šta je tu sigurno i gde je tu taj “siguran posao”?
ima li tu neisplaćenih zarada, neuplaćenih doprinosa, favorizovanja?
iz kakvog modela poslovanja potiču reči “mobing”, “stres”, “prinudni odmor”, “štrajk”, “radim jer moram”… ?
i tako dalje i tako dalje.

http://tinyurl.com/q3tdtf9
UKOLIKO VAM JOŠ UVEK NIJE JASNO DA JE U SVAKOJ “KLASIČNOJ” FIRMI GVOZDENO ČVRSTA
PIRAMIDALNA STRUKTURA POGLEDAJTE I OVU SLIKU!
http://tinyurl.com/p4zca6h

“MLM sistemi jesu piramida jer se ljudi učlanjuju jedni na druge!”

Pa kada bi za VAŠU zaradu TO bilo bitno onda bi MLM bio piramida. Pošto se mnogi nisu uopšte udubljivali u to kako im se obračunava zarada nisu shvatili poentu!
A to je: za vašu zaradu kao i dodatne statuse i bonuse gleda se promet strukture od VAS pa na dole – vi i svi koje ste vi učlanili, oni učlanili itd.
Vi ste svi ujedno i u strukturi vašeg sponzora. No vaš sponzor sem vas ima još ljudi – “ostatak” svoje mreže. Sada sledi ključna stvar.
Ako je promet tog ostatka manji od prometa u vašoj strukturi vaš sponzor će “na vama” zaraditi samo delić onoga što zarađujete vi.
Time se sprečava da vaš sponzor ne radi ništa a živi na račun vašeg rada. Ali ni vi ne možete živeti na račun rada drugih.
Da biste zarađivali PUNO morate napraviti više “grana” – pod-timova u vašoj strukturi i pomoći tim ljudima.

“Imate pun internet članaka da je MLM prevara gde upozoravaju ljude na to!”

“Držte lopova!” U svakoj MLM kompaniji ljudi su tu DOBROVOLJNO! Iako ćete naići na razne “gurue” koji vas vuku za rukav da “ne nasedate” na MLM priču.

Mi koji jesmo u toj priči, a ima nas na DESETINE MILIONA širom sveta, svih nivoa obrazovanja, pola, godišta, imovnog stanja, religije … mi smo tu jer SMO ZADOVOLJNI!
Briga nas šta “gurui” misle, većinom su to baš oni “egg-head”-ovi koji su bili i ostali neuspešni pa sad opravdavaju svoj neuspeh “lošim sistemom”.
I da, naravno da se pojavi ponekad i neka kompanija koja nije korektna. Da, pa?
Veća šansa je da vas potkradu na kusuru u nekoj “klasičnoj” prodavnici, dobijete otkaz, neisplate vam platu i slično, pa i to ne znači da su sve radnje, svi trgovci, firme i poslodavci loši.
A koja je razlika u MLM-u?

Svaka MLM kompanija koja je ikada pokušala da potkrada svoje članove brzo je propala!
Baš zbog bliske veze sponzor – saradnik svi takvi pokušaji se brzo raščuju i to je onda kraj takve kompanije.
Nas niko ne može da natera da preporučujemo proizvode kompanije koja nas ne plaća, ili čiji se kvalitet proizvoda iskvario i slično.
“Ćuti, ne talasaj!” i “Može i gore!” je nastalo u klasičnom a ne u MLM poslovanju. Mi smo slobodni ljudi!

NAMA SU “PLATE” REDOVNE …
Ko je vama šta rekao ili da li ste hteli da se udubljujete u priču ne znam, ali ovde se ne dele pare “za ništa”!
dekiprofits is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 04:07   #102
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
pa nema više onog koji te može uvjerit da to nije scam, ako nađeš takog taj je genije
Evo nas nema da vas uverimo da Stiforp nije scam a vi nam silne dokaze serviraste da jeste scam. Samo mlatite praznu slamu i pričate priče za koje nemate niti jedan argument. Ja sam jedan od mnogih zadovoljnih saradnika Stiforp kompanije i nemam šta vama koje uopšte ne zanima ovaj posao da dokazujem.
Vidim da i o MLM-u pišete da je piramida, a ja vam kažem da će pre biti da je piramida klasičan posao a ne MLM i STIFORP.

Pročitajte ovo, malo je podugačko ali i poučno i obavezno pogledajte slike.
“Ja sam čuo da u Kini vešaju sve koji se bave Multi Level Marketingom!”
veli meni jedan “egg-head” na Facebook-u.
“Hay egg-head have you ever heard about GOOGLE ?!?!”
Kada si već na Facebook-u onda imaš kompjuter sa internet vezom.
Pa pokušaj da “guglaš” na pojam bilo koje MLM kompanije.
Odeš na “ve ve ve tačka gu gle tačka com“ i tamo ukucaš na primer “Amway China”.
To ti je ime najveće MLM kompanije, koja je kinezima stigla iz “kapitalističke amerike”.
Nešto ne mogu da nađem pune bandere ovešanih! Evo vam nekih slika dole pa pokušajte vi.
http://tinyurl.com/nfgsjxn
http://tinyurl.com/pe8v78v
http://tinyurl.com/omazyhw
http://tinyurl.com/pq5ay4l

“Sve je to nelegalno i ne plaća se porez!”

Ma sigurno. Zato i jeste u krivični zakon ubačena utaja poreza,
baš zbog svih tih silnih MLM kompanija. Nikako zbog raznih “rajskih ostrva”,
izmišljenih firmi bez zaposlenih, friziranih faktura, kumovskih veza …

“To su piramidalne šeme u kojima uvek zarađuje onaj ko je na vrhu!”

A da se malo zagledamo i razmislimo nad donjom slikom koja predstavlja tipično ustrojstvo bilo koje “klasične” kompanije.
I pokušamo da odgovorimo sebi na neka pitanja:

zašto je onih na dnu najviše?
koliko zarađuju ti što su na dnu?
koliko zarađuju oni što su na vrhu a “ne rade ništa”?
koje godine će taj sa dna doći do vrha?
koliko se ulaže da bi se došlo na dno? Tu mislim koliko godina i novaca za školovanje, stresa dok se nađe posao, stresa da se zadrži taj isti, te sa kakvom perspektivom sve to radimo?
šta je tu sigurno i gde je tu taj “siguran posao”?
ima li tu neisplaćenih zarada, neuplaćenih doprinosa, favorizovanja?
iz kakvog modela poslovanja potiču reči “mobing”, “stres”, “prinudni odmor”, “štrajk”, “radim jer moram”… ?
i tako dalje i tako dalje.

http://tinyurl.com/q3tdtf9
UKOLIKO VAM JOŠ UVEK NIJE JASNO DA JE U SVAKOJ “KLASIČNOJ” FIRMI GVOZDENO ČVRSTA
PIRAMIDALNA STRUKTURA POGLEDAJTE I OVU SLIKU!
http://tinyurl.com/p4zca6h

“MLM sistemi jesu piramida jer se ljudi učlanjuju jedni na druge!”

Pa kada bi za VAŠU zaradu TO bilo bitno onda bi MLM bio piramida. Pošto se mnogi nisu uopšte udubljivali u to kako im se obračunava zarada nisu shvatili poentu!
A to je: za vašu zaradu kao i dodatne statuse i bonuse gleda se promet strukture od VAS pa na dole – vi i svi koje ste vi učlanili, oni učlanili itd.
Vi ste svi ujedno i u strukturi vašeg sponzora. No vaš sponzor sem vas ima još ljudi – “ostatak” svoje mreže. Sada sledi ključna stvar.
Ako je promet tog ostatka manji od prometa u vašoj strukturi vaš sponzor će “na vama” zaraditi samo delić onoga što zarađujete vi.
Time se sprečava da vaš sponzor ne radi ništa a živi na račun vašeg rada. Ali ni vi ne možete živeti na račun rada drugih.
Da biste zarađivali PUNO morate napraviti više “grana” – pod-timova u vašoj strukturi i pomoći tim ljudima.

“Imate pun internet članaka da je MLM prevara gde upozoravaju ljude na to!”

“Držte lopova!” U svakoj MLM kompaniji ljudi su tu DOBROVOLJNO! Iako ćete naići na razne “gurue” koji vas vuku za rukav da “ne nasedate” na MLM priču.

Mi koji jesmo u toj priči, a ima nas na DESETINE MILIONA širom sveta, svih nivoa obrazovanja, pola, godišta, imovnog stanja, religije … mi smo tu jer SMO ZADOVOLJNI!
Briga nas šta “gurui” misle, većinom su to baš oni “egg-head”-ovi koji su bili i ostali neuspešni pa sad opravdavaju svoj neuspeh “lošim sistemom”.
I da, naravno da se pojavi ponekad i neka kompanija koja nije korektna. Da, pa?
Veća šansa je da vas potkradu na kusuru u nekoj “klasičnoj” prodavnici, dobijete otkaz, neisplate vam platu i slično, pa i to ne znači da su sve radnje, svi trgovci, firme i poslodavci loši.
A koja je razlika u MLM-u?

Svaka MLM kompanija koja je ikada pokušala da potkrada svoje članove brzo je propala!
Baš zbog bliske veze sponzor – saradnik svi takvi pokušaji se brzo raščuju i to je onda kraj takve kompanije.
Nas niko ne može da natera da preporučujemo proizvode kompanije koja nas ne plaća, ili čiji se kvalitet proizvoda iskvario i slično.
“Ćuti, ne talasaj!” i “Može i gore!” je nastalo u klasičnom a ne u MLM poslovanju. Mi smo slobodni ljudi!

NAMA SU “PLATE” REDOVNE …
Ko je vama šta rekao ili da li ste hteli da se udubljujete u priču ne znam, ali ovde se ne dele pare “za ništa”!
dekiprofits is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:19   #103
Quote:
dekiprofits kaže: Pogledaj post
RC Da Kookee

Mnoge kompanije potpisuju ugovore sa drugim kompanijama iz nekog razloga, razloga ima mnogo a ti ovde porediš babe i žabe.
I jos kad se prestanes glupirat i naucis citat...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 20:48   #104
@dekiprofits

Samo cu reci Ne riSe!!!
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:44   #105
Onda, nakon svega, može li netko meni reći koja MLM kompanija je najbolja da se uključim. Naravno, ne zanimaju me one koje rade offline modu, nego online.

Ovdje se spomijao:
1. Stiporf
2. All in one profits
3. Penny Matrix
4. SFI
5. GDI
...Ima li još nešto?

Dakle, treba mi neki koji nema skupu članarinu, dakle neki u koji je lako regrutirati nove ljude. Također me zanimaju oni koji su jednostavni kasnije za rad i korištenje, da ne moram svojim članovima davati puste instrukcije, učiti ih HTML, CSS, JavaScript i ostale tehnikalije. To će ih najprije otjerati.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:57   #106
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Onda, nakon svega, može li netko meni reći koja MLM kompanija je najbolja da se uključim. Naravno, ne zanimaju me one koje rade offline modu, nego online.

Ovdje se spomijao:
1. Stiporf
2. All in one profits
3. Penny Matrix
4. SFI
5. GDI
...Ima li još nešto?

Dakle, treba mi neki koji nema skupu članarinu, dakle neki u koji je lako regrutirati nove ljude. Također me zanimaju oni koji su jednostavni kasnije za rad i korištenje, da ne moram svojim članovima davati puste instrukcije, učiti ih HTML, CSS, JavaScript i ostale tehnikalije. To će ih najprije otjerati.
ciljaš na naše ili tuđe tržište?

kwikprofits

ako se reggaš preko njih u stiforp mislim da dobiješ isti takav sajt ili tako nešto
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 08:54   #107
WEBDIMENION?

Da li netko ima informacije o webdimensionu?
rocknroll000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 06:02   #108
Quote:
rocknroll000 kaže: Pogledaj post
Da li netko ima informacije o webdimensionu?
Prevara !!
Zar nemaš google ?!
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 10:36   #109
keisuke, imam google, ali apsolutno niša ne nalazim..di si ti našao o tome nešto o prevari?
rocknroll000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 11:35   #110
Ma pusti keisukea. On u ništa ne vjeruje.

Kako bi mogla bit prevara kad se moze zaraditi 100.000€ godisnje...

Njemu valjda nije uspjelo pa misli da je prevara.

Ko bi lud išao nesto raditi ako moze ovako lako zaraditi tolike iznose.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 15:50   #111
Jel može neko reći u kojo su poziciji danas oni koji su se u stiforp uključili 2012. god??
liker24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:37   #112
U poziciji su da više niko ne odgovara.

Očigledno je da je prvo potrebno ubijediti ljude da uplate novac pa tek onda stiže zarada, a prije toga i sam trebaš uplatiti novac poslije registracije. Jedno je sigurno, ovo nije nikakva prijevara (ukoliko iza svega toga stoji kompanija iza koje stoji neki biznis na osnovu koga ista daje određeni procenat od prodaje nekog proizvoda ili usluge).
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:05   #113
Pozdrav!
Ovo je nešto novo i ja ću pokušati. Obećanja su velika i ne vjerujem da će baš sve biti tako blistavo, ali ako bude i prilično manje neće biti zanemariva zarada.
Zarada koju obećavaju je 25 dolara po satu. Radi se o gledanju videa i zamišljeno je prilično dobro, a ja se nadam da će se bar dio obećanog i ostvariti.
Nema ulaganja, samo vrijeme pa ako ionako već provodite vrijeme gledajući videe vrijedi pokušati. Osim vremena doista se ništa ne može izgubiti , ako i ne bude zarada kakvu obećavaju. Ukoliko se odlučite učlaniti, vama je svejedno preko koga ćete to učiniti pa možete i preko mene. Mislim da ne smijem ostaviti ovdje link pa ako je netko zainteresitan neka mi se javi privatnom porukom.
U svakom slučaju zvuči dobro!
Pozdrav!
malalasica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.