Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2006., 12:02   #21
a šta mislite o supradyn-u od Bayer-a?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 12:35   #22
sve je to lijepo, ali u 90% slucajeva, to nije medicinski opravdano
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:20   #23
Mali savjet prije uzimanja vitamina..otići na pregled stanja vitamina u organizmu...jer vitamin E i A imaju mnoga negativna svojstva ako se akumuliraju u organizmu..dakle..ne krkati se samo tako vitaminima
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 15:48   #24
a koja su to negativna svojstva?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:47   #25
npr. vitamin A u prevelikoj kolicini unistava jetru.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:03   #26
Pravilo je: 2 mjeseca uzimati multivitamine, pa 2-3 mjeseca nista, onda moze opet.

B i C vitamini se mogu uzimati konstantno jer su topljivi u vodi i ne nakupljaju se u tijelu kao A i E (koji su topljivi u masti).

Zasto dodatno uzimati vitamine??? Zar netko zaista misli da ima dovoljno vitamina u hrani koju jedemo?
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:40   #27
rekoh... ako se vitamina c uzima previse (a neki ga izgleda uzimaju u gramima!!), onda se on talozi u bubrezima kao oksalatni kamenac. Ako se pri tome ta osoba prehladi i uzme aspirin, moze dobiti gastritis.

da li ima dovoljno vitamina u hrani koju jedemo? da
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:46   #28
uzimam isključivo i samo twin labove vitamine (magnezij, kalcij, cink, folna kiselina..) i kalov c.
uzimam ih svaki drugi dan i nisu mi uvijek svi u kombinaciji, a svakih par mjeseci radim pauzu i po 2, 3 mjeseca ne uzimam ništa.
naravno kada osjetim umor i razdražljivost povećavam dozu, a također i kada trčim 5, 6 puta tjedno.
no moja prehrana uključuje puno polukuhanog povrća, maslinovog ulja..
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 16:10   #29
jel netko zna koliko dode taj twinlab multivitamin?
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:42   #30
Uvjerljivo najkvalitetnije stvari, bolje čak i od Twinlaba, proizvodi jedna mala firma u Kanadi koju dobro znaju profi terapeuti s te strane oceana: www.aor.ca, a njihove stvari se mogu naručiti najpovoljnije isključivo preko www.globalvitamins.ca U Europi nema toga za kupiti.
Njihova otkrića su stvarno avangardna, recimo da se bakar i cink moraju uzimati skupa i to u omjeru 15 + 2 = 17 mg dnevno, i ne više od toga...
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:44   #31
Ma to je čista papilova, a više ne možeš nać čovjeka koji ne guta raznorazne suplemente! Bez ikakve kontrole i znanja!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 20:22   #32
Na žalost kod nas u Hr nemamo baš neki izbor. Natural wealth prolazi samo zato jer nije skup, dok je Twinlab s druge strane preskup, a činjenica da su u SAD-u zapali u poslovne i financijske teškoće govori da tamo gdje postoji jaka konkurencija ne stoje dobro.

Quote:
Špranja kaže:
1 naranča sadrži 116% potrebnog dnevnog unosa vitamina C!
http://www.whfoods.com/genpage.php?t...dspice&dbid=37

Ta količina Vitamina C te neće spasiti niti od pogubnog utjecaja slobodnih radikala niti od bilo kojeg virusa. To je kolicina koja je dovoljna tek da bi organizam mogao normalno funkvionirati.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 20:28   #33
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Ma to je čista papilova, a više ne možeš nać čovjeka koji ne guta raznorazne suplemente! Bez ikakve kontrole i znanja!
Procitaj ovo:
http://www.commonvoice.com/article.asp?colid=3610

http://www.crnusa.org/PR05_0127_Moyad.html

Ako imas vremena reci, pa cu postati jos par desetaka raznih neovisnih studija radjenih na velikom broju ispitanika koje jasno govore o važnosti suplementacije vitaminima, ali i drugim suplementima tipa omega-e, laneno ulje, whey proteini...
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:59   #34
Quote:
Laganini kaže:
Procitaj ovo:
http://www.commonvoice.com/article.asp?colid=3610

http://www.crnusa.org/PR05_0127_Moyad.html

Ako imas vremena reci, pa cu postati jos par desetaka raznih neovisnih studija radjenih na velikom broju ispitanika koje jasno govore o važnosti suplementacije vitaminima, ali i drugim suplementima tipa omega-e, laneno ulje, whey proteini...

Ključna je riječ UMJERENOST!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 15:41   #35
Ja ovo kaj trošim, trošim isključivo na preporuku liječnika zbog nekih drugih zdravstvenih problema. I ne radi sa samo o vitaminima nego i o ostalim sličnim preparatima (Omega 3, češnjak u kapsulama, brusnica...).
What the fuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 03:14   #36
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Ključna je riječ UMJERENOST!
Slažem se!
maja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 09:42   #37
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Ključna je riječ UMJERENOST!
Zar to treba posebno naglašavati? Umjerenost je ključ kad je riječ o hrani, sportu, trošenju, cuganju, izlascima, kavama, radu , gledanju sapunica...
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 09:46   #38
Minerali i vitamini?

kakva je njihova funkcija u organizmu , jesu li neophodni ,sta koristite i je li po vama to dovoljno?



ja uzimam one šumeće tablete...Calcium ,multivitamin.....
smao neko mi rece da to i nije zdravo .........




zanima me ima li ko kakvu bolju preporuku?

Zadnje uređivanje bullmastiff : 08.01.2007. at 10:17.
bullmastiff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:00   #39
Šumeći magnezij, dva puta dnevno.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 10:04   #40
Quote:
Rock Star kaže:
Šumeći magnezij, dva puta dnevno.

i ja sam tako calcium i magnezijum koristio....ali pitanje je koliko je to zdravo.....

ja sam cuo da se samo 5% apsorbuje u organizam...
bullmastiff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.