Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 13:23   #61
Ja ću se pohvaliti, ide mi sedma godina hammerita na stupovima za ogradu i nije mi prebila ni točkica. Obojala sam sve sama, jedino prije mazanja sam sve dobro isčetkala s toplom vodom u koju sam stavila čarli za pranje suđa, to isprala i osušila, nakon toga nanijela hammerite u dva deblja sloja običnim kistom.
Pikabou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 17:10   #62
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
I u alatima kojima se nanosi ima priča, pogotovo valjci. Tu se najviše i zeznu, ne može se napraviti dobra struktura ako se jako ne razrijedi a ako se to radi boja gubi svoja svojstva.

Mada ipak moje mišljenje da koroziju treba maknuti čišćenjem i antikorozivom.

Hammerite boja (direkt na hrđu) radi po sistemu stvaranja međuprostora s podlogom, na bazi mikro mjehurića.
Quote:
Pikabou kaže: Pogledaj post
Ja ću se pohvaliti, ide mi sedma godina hammerita na stupovima za ogradu i nije mi prebila ni točkica. Obojala sam sve sama, jedino prije mazanja sam sve dobro isčetkala s toplom vodom u koju sam stavila čarli za pranje suđa, to isprala i osušila, nakon toga nanijela hammerite u dva deblja sloja običnim kistom.
Čestitam gospođice,uspjelo vam je nešto za što je nekim kvazi majstorima potrebno jedno 1000 kn alata,cpecjalni alat koji imaju samo ameri,o tehnici rada da ne govorim
Kistovi od 200-ak kuna izrađeni posebnom tehnologijom,koja se zove "prodavanje magle"

Evo primjera kako ni iz čega stvorit filozofiju,a sve zbog pomanjkanja osnovnog znanja
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.01.2011., 06:55   #63
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Čestitam gospođice,uspjelo vam je nešto za što je nekim kvazi majstorima potrebno jedno 1000 kn alata,cpecjalni alat koji imaju samo ameri,o tehnici rada da ne govorim
Kistovi od 200-ak kuna izrađeni posebnom tehnologijom,koja se zove "prodavanje magle"

Evo primjera kako ni iz čega stvorit filozofiju,a sve zbog pomanjkanja osnovnog znanja
Nejasno je šta ti u biti uopće želiš reći? Ja o valjcima, žena o koroziji a ti o kistovima.

Ženi je uspjelo obojati ogradu, u dva debela sloja obični kistom. I šta je tu čudno, da se treba povezati samnom i onome o čemu sam pisao?

A situacija tipa okačenih metalnih blindiranih vrata, zahtjev da se boja klasičnim Hammerite-om, ton Crni sjajni.

Znači tu zaboravi debelo, također da Hammerite nije kao klasični lak pa češ ga propeglat suhim kistom usput i još niz drugih stvari.

Ili kada te traže da Hammerite Effectom napraviš dijelove u kuhinjama i sl. Gdje su nekada bile pločice, jer se pokazao pet puta čvršći od klasičnih uljanih boja, a pošto ima raznih efekata vizualno je zanimljivo.

Tada češ shvatiti o čemu se radi, i kakvim češ se Sve "tehnikama" rada trebati služiti da bi postigao zadovoljavajući rezultat.

Što se tiče alata, pisao i postavio slike profesionalnog Soboslikarskog alata. I što je tu loše da me opet trebaš vrijeđati?

- Kvalitetan kist trajnost konstantnog rada oko godinu dana.

- Vakum tehnologijom dlaka ugrađena u okvir tako da ne ispada na lakiranju i pranju.

- Okvir izrađen od nehrđajućeg prokroma.

- Ergonomska drška, odlična za dugotrajni rad.

- Pojedini modeli s rezanom dlakom pod kutem, praktično za masu stvari.

- Ako je od prirodne dlake normalno da je skup, jer skup je svaki takav, bilo kojeg proizvođača.

Firma je Američka, i proizvodi ih od 1925 godine. Takav alat nije za hobby majstore.

Eto toliko o "prodavanju magle", "neznanju" i "filozofiji"....LP i ugodan radni dan ako imaš posla...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:29   #64
Povezujem s tobom buduči da si rekao da je "alat posebna priča",šta nije istina.
Želim reči (zar nije očigledno)da nije potreban nikakv cpecjalni alat!
Ako nije potreban amateru
Jedino ispravno je debelo mazanje buduči da je to debeloslojna boja,mikroni su jedino pravilo.
Nitko te ne vrjeđa samo govorim da stvarš filozofiju gdje apsolutno nije potrebna.
Posla imam koliko mi treba,punjenje baterija za sezonu koja počinje oko 25.1

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 12.01.2011. at 11:35.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:28   #65
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Povezujem s tobom buduči da si rekao da je "alat posebna priča",šta nije istina.
Želim reči (zar nije očigledno)da nije potreban nikakv cpecjalni alat!
Ako nije potreban amateru
Jedino ispravno je debelo mazanje buduči da je to debeloslojna boja,mikroni su jedino pravilo.
Nitko te ne vrjeđa samo govorim da stvarš filozofiju gdje apsolutno nije potrebna.
Posla imam koliko mi treba,punjenje baterija za sezonu koja počinje oko 25.1
Ostaje još samo pitanje gdje ja to spominjem specijalni alat? "a alat je druga priča" stoji upravo za posao gore naveden. Što uključuje valjke, par kistova i ostalo.

A prosječnom čitatelju to je u svakome slučaju "posebna priča". Jer se ovdje piše za njih a ne za Tebe.

Kažeš debeloslojno a ja napisao točno ovo : "ne može se napraviti dobra struktura ako se jako ne razrijedi a ako se to radi boja gubi svoja svojstva."

I opet ostaje kao i uvijek enigma, što si ti uopće želio napisati a da nije napisano i reći a da nije rečeno.

Usput, neki lik nam počeo drobiti po facebook grupi (više ne bu) ima lažni profil i točno iste gramatičke greške kao i ti uz totalno isti stil pisanja.

Ali to je vjerojatno slučajnost....
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:02   #66
Dečki, tajm-aut.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:49   #67
Imam pitanje za majstore upravo bojam ogradu Hammerite bojom, dao sam prvu ruku,a pošto ograde ima podosta računao sam za obe ruke 1100 kn na ogradu ,pošto mi je to malo preskupo dali bi mogao drugu ruku opaliti običnim bijelim hempelom ? kako se slaže s ovom Hammerite bojom pozz
teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 13:33   #68
moraš specificirati čime ti farbaš-hammerite je firma koja proizvodi svašta;da li misliš na boju s efektom koja ide na hrđu ili na običnu boju s efektom? imaš i daleko jeftinijih proizvođača boja s efektom takozvanih hamershlaga ;uglavnom dođeš u boje i lakove i pitaš koje hameršlage imaju;samo budi siguran kolko točno farbe trebaš i tolko kupi jer tonovi od ralzličitih proizvođača nisu baš isti
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 08:48   #69
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
moraš specificirati čime ti farbaš-hammerite je firma koja proizvodi svašta;da li misliš na boju s efektom koja ide na hrđu ili na običnu boju s efektom? imaš i daleko jeftinijih proizvođača boja s efektom takozvanih hamershlaga ;uglavnom dođeš u boje i lakove i pitaš koje hameršlage imaju;samo budi siguran kolko točno farbe trebaš i tolko kupi jer tonovi od ralzličitih proizvođača nisu baš isti
Ne kužim Pa klasična bijela Hammerite koja ide direct na hrđu.Ne zanimaju me tonovi boja ionako je to druga ruka, nego da se neka druga ruka nebi odljepila ili dobro uhvatila na prvu boju toga me strah...U tom smislu mislim dali se može bijeli obični hemppel na hammerite s obzirpm da ovaj hammerite ima kao lak u sebi..??
teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:01   #70
Quote:
teribile kaže: Pogledaj post
Ne kužim Pa klasična bijela Hammerite koja ide direct na hrđu.Ne zanimaju me tonovi boja ionako je to druga ruka, nego da se neka druga ruka nebi odljepila ili dobro uhvatila na prvu boju toga me strah...U tom smislu mislim dali se može bijeli obični hemppel na hammerite s obzirpm da ovaj hammerite ima kao lak u sebi..??
Mislim da bi moga,ali nisam nikad proba!

To ti se inače radi tako da u jednom kantunu,di bi eventualno nastala najmanja šteta,probaš namazat Hempel pa ako se ne dogodi ništa nakon 24-48 sati,nebi se trebalo ni dogoditi.
Probaš malo,kao dodatno osiguranje brusnim papirom skinut Hempel na mjestu di si ga namaza,ako se neskida vjerujem da se neče nikad ni ljuštit.

Jedino tako možeš nešto više saznat,buduči da nitko nije probao.

Po sastavu mi djeluju da su kompatibilne,da nebi trebalo biti problema!
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:02   #71
Pitanje !

jesu to one boje kad dotakneš ofarbani materijal izgleda kao da ima kvarcnog pijeska u njima ?
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:08   #72
Thumbs up

Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Mislim da bi moga,ali nisam nikad proba!

To ti se inače radi tako da u jednom kantunu,di bi eventualno nastala najmanja šteta,probaš namazat Hempel pa ako se ne dogodi ništa nakon 24-48 sati,nebi se trebalo ni dogoditi.
Probaš malo,kao dodatno osiguranje brusnim papirom skinut Hempel na mjestu di si ga namaza,ako se neskida vjerujem da se neče nikad ni ljuštit.

Jedino tako možeš nešto više saznat,buduči da nitko nije probao.

Po sastavu mi djeluju da su kompatibilne,da nebi trebalo biti problema!
Hvala na odgovoru !
teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:11   #73
Hammerite bojom nislim prefarbat auto prikolicu, na njoj je dosta hrđe, znači sa malom brusilicom i šmirglom prešmirglat i prefarbat.
Pitanje je sad dali se može ta boja špricati sa špricom a ne samo penzlom?
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:23   #74
ako ideš s hameritom na hrđu,onda ne trebaš šmirglati i brusiti jako,samo skinuti trusne dijelove dolje pa otprašiti i gore hamerit; ne ide nikako kompresorom jer se ona u principu ne rijedi i jako je gusta; a zakaj ne namažeš dobro sve sredstvom za hrđu,mislim da se zove ferolin, to ti je nekakva kiselina koja hrđu pretvara u neki bijeli sloj kemijskom reakcijom pa na to udariš klasičnu temeljnu, možeš i špric kit i gore boju po želji,to možeš onda kompresorom
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:57   #75
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Hammerite bojom nislim prefarbat auto prikolicu, na njoj je dosta hrđe, znači sa malom brusilicom i šmirglom prešmirglat i prefarbat.
Pitanje je sad dali se može ta boja špricati sa špricom a ne samo penzlom?
Može,ali se treba 4 ruke špricat da bi se dobila optimalna debljina boje.
Bolje ti je kistom,ovo šta ti je Nemo01 rekao je odlično.
Poslje svega udariš Hamerite i to ti je vječno.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:33   #76
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
ako ideš s hameritom na hrđu,onda ne trebaš šmirglati i brusiti jako,samo skinuti trusne dijelove dolje pa otprašiti i gore hamerit; ne ide nikako kompresorom jer se ona u principu ne rijedi i jako je gusta; a zakaj ne namažeš dobro sve sredstvom za hrđu,mislim da se zove ferolin, to ti je nekakva kiselina koja hrđu pretvara u neki bijeli sloj kemijskom reakcijom pa na to udariš klasičnu temeljnu, možeš i špric kit i gore boju po želji,to možeš onda kompresorom
Ma morao sam prešmirglat jer je neki "majstor" na orginal lak natrljao samo temeljnu koja se počela ljuštit sa tog laka i to nebi bilo dobro jer se ni hamerit nebi imao za šta uhvatit.

Zadnje uređivanje zoran1973 : 11.05.2011. at 14:40.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 14:38   #77
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Može,ali se treba 4 ruke špricat da bi se dobila optimalna debljina boje.
Bolje ti je kistom,ovo šta ti je Nemo01 rekao je odlično.
Poslje svega udariš Hamerite i to ti je vječno.
Neću razređivat hamerit mada ima razređivač i za njega, kupio sam dva kg i to mora bit dosta za prikolicu, razgovarao sam i sa jednim kolegom koji će mi to prešpricat veli mi da ima špricu i za gustu boju prešpricat i da neće bit problem.
Pa evo kad ju špricnem budem poslikao pa stavim ovdje a ovako je izgledala kad sam ju dovezao.



By zoran38 at 2011-05-04


By zoran38 at 2011-05-04
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 16:02   #78
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post


By zoran38 at 2011-05-04


By zoran38 at 2011-05-04
Haha, istu tu situaciju imam i ja, samo sto sam ovakvom istom crvenom farbao i ja na original lak. A to je zato sto mi prikolica nije bila registrirana jos od juge, pa nisam bio siguran hoce li se uopce moci registrirat, i nisam htio ulagat puno love. Tako da sam sad to obavio, i imam istu situaciju kao i ti

Jel to Tehnika 350? Moja je 250. Al imam i jednu 350 koja ce isto imat sredjivanje, samo ona ima drveni pod pa je to jos ekstra treba sredit.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:54   #79
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Haha, istu tu situaciju imam i ja, samo sto sam ovakvom istom crvenom farbao i ja na original lak. A to je zato sto mi prikolica nije bila registrirana jos od juge, pa nisam bio siguran hoce li se uopce moci registrirat, i nisam htio ulagat puno love. Tako da sam sad to obavio, i imam istu situaciju kao i ti

Jel to Tehnika 350? Moja je 250. Al imam i jednu 350 koja ce isto imat sredjivanje, samo ona ima drveni pod pa je to jos ekstra treba sredit.
Tehnika Bjelovar ATP-460. 1987 god.
Registrirat se može, i ja sam vadio registraciski list za ovu isto je bila zadnji put regana u bivšoj jugi.
U registraciskom listu je sve, i orginal račun i atest prikolice i podaci o vlasniku.
Probila ju je hrđa al nije izrađena ni uništena, gume su ko nove a orginal otkad je i prikolica no od starosti su ispucale između ripni i nevaljaju više.
U nedjelju ide Hammerite na nju pa budemo vidli kak će to ispasti i šta će biti, nadam se da će ispast ok.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 06:18   #80
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Tehnika Bjelovar ATP-460. 1987 god.
Registrirat se može, i ja sam vadio registraciski list za ovu isto je bila zadnji put regana u bivšoj jugi.
U registraciskom listu je sve, i orginal račun i atest prikolice i podaci o vlasniku.
Probila ju je hrđa al nije izrađena ni uništena, gume su ko nove a orginal otkad je i prikolica no od starosti su ispucale između ripni i nevaljaju više.
U nedjelju ide Hammerite na nju pa budemo vidli kak će to ispasti i šta će biti, nadam se da će ispast ok.
Aha to je onda mozda jos veca. Iako, jel ti pise mozda u atestu jel tih 460 nosivost ili najveca dopustena masa? Ovih 350 je nosivost.

Uspio si izvadit registracijski list iz juge? Gdje? Il sam nesto krivo shvatio?

Ova moja 250 je iz 1983, isto original gume, al ona ima male kotacice, 8 cola s gumama 4.00. Kak je stajala u jednoj garazi tipa od tako negdje 89 do 05, nisu ispucale, ali mislim da ce ic preventivna promjena, ako nista barem zracnica, iako one nisu prve koliko mi se cini.

Ne znam kak je na tvojoj, al na mojoj 250 se sanduk skida pomocu 6 ili 8 serafa, nisam tocno siguran, i to sam svakako mislio napravit da pofarbam i tamo gdje se to naslanja da ne pocne tu hrdjat. Jer se tu zavlaci blato i sol s ceste najvise.

Ak ces moc, ajde napisi malo kad ces brusit i to s cim je najbolje/najbrze boja isla dole, i sto si sve radio sto se tice pripreme, slojeva i tak.

Fala.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.