Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 17:53   #41
Quote:
Tweety1980 kaže: Pogledaj post
Sestra od moga muza je prosli tjedan otisla na redovni ginekoloski pregled i prilikom pregleda dojki lijecnik je napipao kvrzicu. To je bilo u petak. U ponedjeljak su vec saznali da je tumor i odmah u utorak su je operirali. Odstranili su joj cijelu dojku i sad ce ici na kemoterapije.
Samo sam htjela reci da ima 34 godine, i da je cijeli zivot pazila na prehranu, tjelovjezbu i sve ostalo, i nitko u obitelji joj nema rak.
Znaci, nije to mjerilo. Trebao bi se svatko pregledati.
da, tako nekako biva. Ili ju sama osjetiš ili ju uzv, mamografija, ginekolog otkrije.

najgore je ako metastazira. Želim joj puno sreće.

Sad se treba privići na novo tijelo. To je nešto najgore jer nisi više isti, svaki pogled na ogledalo svaki dodir na to je nešto grozno.

Ja sam to jako teško podnjela.
__________________
ALAN FORD JE ZAKON...
Modesty-Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:55   #42
Quote:
Lisa kaže: Pogledaj post
ultrazvuk nije dovoljno precizan
u slucaju da se sto napipa svakako uz ultrazvuk preporucujem i mamografiju

ja sam svoju kvrzicu napipala sama i na ultrazvuku nisu vidjeli nis sumnjivoga, dok su na mamografiji odmah sumnjali da je karcinom sto se i potvrdilo

tada mi je bilo 30 g.


Modesty-Bl. :
pretpostavljam da si trenutno u terapijama i da je tvoje iskustvo prilicno "frisko"

naravno da psiha igra veliku ulogu u svemu tome al se nemoj zapustiti, kao sto sama velis

i ja sam prosla sve to

em sto sam po prirodi "ravnija" em su mi od lijeve dojke odstranili trecinu

pa 0 - 1/3 = ???

i kosa mi je opala i izgledala sam isto tako umorno i bolesno al i to je proslo
ne dam se ja

proci ce i kod tebe
hebeno je, al i tome je jednom kraj .....


drago mi je da si dobro sada. Da li si ti išla na medicinske proteze koje se stavljaju ispod prsnog mišića?

da, i kosa otpadne, sav si umoran, osjetljiv, pun neke tjeskobe

Drago mi je da nisam sama. Autorica ovog topica svaka joj čast na hrabrost otvorila je ovom temom pandorinu kutiju i drago mi je da su se djevojke i žene javile.
__________________
ALAN FORD JE ZAKON...
Modesty-Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:00   #43
Quote:
Žumberak kaže: Pogledaj post
Ja sam prije isto smatrala da je mamografija super i da nema ništa loše u preventivnim pregledima. A onda sam u diskusiji pročitala mišljenje druge strane, tj. argumente zašto je mamografija loša. I sad ne znam što bih mislila....

što god znanost kaže uzmi sa rezervom. I zapamti bolje da ti kaže doktor ZAŠTO STE DOŠLI, nego KASNO STE DOŠLI
__________________
ALAN FORD JE ZAKON...
Modesty-Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:03   #44
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ja sam mamografiju platila 200 kn
valjda je uzv jeftiniji

pitanjce za modesty i lisu, ako ste voljne o tome pričati
kad ste skužile kvržice da li ste same po ičem prepoznale da bi mogle biti zločeste... prema onim nekim opisima; da se koža uvlači na tom mjestu, promjeni boju, iscjedak iz bradavice?
ili su bile tek kvržice... bez naročitih karakteristika?
thanks
pa tuširaš se lijepo kao uvjek i napipaš kvržicu kao neki potkožni malo veći prištić.

Zamislis se ali brzo zaboraviš. Slijedeće tuširanje opet isto, pa se zamisliš i odeš doktoru.

Vjeruj mi nikakvih simptoma ostalih, čak ni tu kvržicu ne osjetiš uvjek, samo pod određenim kutem kada ju napipavaš. Lako se moze i pomisliti da je nestala.
__________________
ALAN FORD JE ZAKON...
Modesty-Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:34   #45
Još jedno ptanjce. Mi mlađe cure uglavnom imamo tzv granule (to mi je objašnjavala doktorica na sistematskom). Kak da ja skužim onda kaj je prava kvržica a kaj je normalno. Jer ja sad kad se pipam osjećam puno malih "neravnina."

E da, i kaj ak je kvržica negdje unutra da ju ni nemreš napipat? Fakat bi trebalo ić na ultrazvuk bar...
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:16   #46
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
neću, hvala. ponovit ću mu ovo što sam ovdje napisala - da mi ne pada na pamet zračit sise svakih godinu dana od sad do kraja života. i reć mu da samopregledavam sise već 7 godina, da just in case idem doktorici i kad me bole zbog upale mišića, i nek fakofa.
Ipak se slazem sa Lisom.A ona iz svega sta je prosla najbolje i najtacnije savete moze da da drugima.U svakoj boljoj firmi godisnje salju svoje radnike na sistematski pregled gde se npr.obavlja snimak pluca i gde zene na svake 3 godine urade mamografiju.Svakako zivimo u takvom vremenu gde smo svakodnevno izlozeni koliko tolikom zracenju,pocev od mobilnih telefona,racunara...
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:23   #47
lisa nigdje nije napisala da preporučuje preventivnu mamografiju od dvadesete godine. pa planiram živit 1oo godina, jel znaš ti koliko je to zračenja?

samopregledavaš li dojke svaki mjesec?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 18:54   #48

ne me krivo citati
rekla sam da bi , u slucaju da se nesto napipa, svakako preporucila mamografiju

vazno je da se mi redovito samopregledavamo i redovito se damo pregledat od nasih ginokolog/a/ica

nakon trideset i koje nije na odmet napravit bazalnu mamografiju, tek toliko da se ima snimak za kasniju usporedbu

@Modesty-B. :
nemam protezu, meni su odstranili "dio" dojke , no posto su po prirodi male, ne zamjecuje se toliko razlika

ne posustaj, modesti, gledaj unaprijed i uzivaj u svakom danu
mozes ti to
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 20:30   #49
Da,a ko je rekao nesto drugo?Htela sam reci da se slazem sa Lisinim misljenjom,da u slucaju da se nesto napipa svako treba da ode na pregled,sto ujedino podrazumeva da se neslazem sa misljenjem alexxx.
"Ipak se slazem sa Lisom.A ona iz svega sta je prosla najbolje i najtacnije savete moze da da drugima."Svaki ce doktor kome nesto nije dovoljno vidljivo i jasno na Uz-pregledu,poslati zenu na mamogram.
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:14   #50
Quote:
Modesty-Blaise kaže: Pogledaj post
pa tuširaš se lijepo kao uvjek i napipaš kvržicu kao neki potkožni malo veći prištić.

Zamislis se ali brzo zaboraviš. Slijedeće tuširanje opet isto, pa se zamisliš i odeš doktoru.

Vjeruj mi nikakvih simptoma ostalih, čak ni tu kvržicu ne osjetiš uvjek, samo pod određenim kutem kada ju napipavaš. Lako se moze i pomisliti da je nestala.

Draga modesti,

A da li to kada opipaš 'kvržicu' ima kakve boli, kakvog neugodnog osjećaja ili nečeg trećeg?

Ispada da je netko može nositi godinama ili neki X period u sebi a da je nije ni svjestan (ako kažeš da se svaki put i u svakom poožaju ne može napipati)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:35   #51
ja npr imam isto neke kvržice onako sastrane ali to se mrde i imam već dugo uvijek je jednako jedino pred mengu mal naraste i ja sam uvjerena da je to žljezda mlječna za sada ne paničarim..ja sam čula kada je tumor da je to kvrga koja se ne mice.samo bude tvrdo
LiLu: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 20:46   #52
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Da,a ko je rekao nesto drugo?Htela sam reci da se slazem sa Lisinim misljenjom,da u slucaju da se nesto napipa svako treba da ode na pregled,sto ujedino podrazumeva da se neslazem sa misljenjem alexxx.
a s kojim dijelog mog mišljenja se ne slažeš, draga? s onim da mi ne pada na pamet ići na preventivne mamografije svakih godinu dana, s obzirom na obzir da mi je 2o?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 21:07   #53
Draga Alexxx,meni je 26, i takodje mi nepada na pamet ici svake godine ni svake 5.,ni 10. iz cistog mira tj.na preventini pregled mamogramom.Neslazem se s tim koliko si zapela za to zracenje(ograniceni pogledi)a u zivotu nikad,nikad ne znas sta te iza sledece krivine ceka.Sa 20 ces razumeti sta sam ti ovim htela reci.
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:30   #54
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Sa 20 ces razumeti sta sam ti ovim htela reci.
onda sam propali slučaj, jer ne razumijem.

da, znam da sam dnevno izložena većoj količini zračenja nego mogu pojmiti, da hranom, disanjem i kroz kožu unosim u sebe bogznašta, i tako dalje. i svejedno mislim da je glupo slikat se bezveze. idem i ja kad me pošalju zbog nečega, i naravno da ću ići na mamografije kad budem matora ali mi se ne da za bezveze.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.