Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2007., 19:18   #41
Quote:
Ivan1912 kaže: Pogledaj post
Dajte pravnici recite me sljedece polazem drzavni stomatolog sam. I na drzavnom imam:

Ustav
Mirovinsko
Zakon o radu
Zdravstvenom osiguranju
Zdravstvenoj zastiti

Recite mi kako da to ucim? Jer je ovo totalno drugacije od onoga na sto sam ja navikao.
Ako su za stomatologe isti ispitivaci kao i za lijecnike, a pretpostavljam da jesu, morat ces ozbiljno shvatit ZZZ i ZZO (postoji "opaka" gospodja, pomocnica ministra, koja zahtijeva i "nabrajajuce" znanje).
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 12:47   #42
Thx guys! Puno ste mi pomogli! Cuo sam za tu gospodu, ja izlazim u drugom na ovo a tko zna tko ce biti tada ministar.

Ro koliko mi vremena treba po tvom misljenju?
Ivan1912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:46   #43
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Polazu ga i svi zdravstveni djelatnici, sastoji se iz "struke" i zakona, ustava i sl.
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 15:50   #44
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
to nije istina. šta bi svi trebali ostati doma i čekati da im netko ponudi posao na neodređeno? U zdravstvu uglavnom se traže djelatnici sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, tak da to što ti pričaš ne drži vodu. prirpavnički staž treba svakako prihvatiti jer nakon njega imaš pravo na stručni ispit, a kad to položiš onda ipak si konkurentniji od onog koji sjedi doma i čeka da mu se ponudi posao na neodređeno.
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:49   #45
Quote:
kruskica666 kaže: Pogledaj post
to nije istina. šta bi svi trebali ostati doma i čekati da im netko ponudi posao na neodređeno? U zdravstvu uglavnom se traže djelatnici sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, tak da to što ti pričaš ne drži vodu. prirpavnički staž treba svakako prihvatiti jer nakon njega imaš pravo na stručni ispit, a kad to položiš onda ipak si konkurentniji od onog koji sjedi doma i čeka da mu se ponudi posao na neodređeno.
javne ustanove traže jedino liječnike sa radnim iskustvom,po mogućnosti završenom specijalizacijom itd.
za sve ostale(med.sestre,laborante,ing.radiologije,fiziot erapeute....)to ne vrijedi.
i upravo je istina da si konkurentniji ako čekaš na staž u javnoj ustanovi nego recimo ga odguliš u patronaži kod privatnika i zalupiš si vrata javne ustanove za vjeke vjekova...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 07:38   #46
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
i upravo je istina da si konkurentniji ako čekaš na staž u javnoj ustanovi nego recimo ga odguliš u patronaži kod privatnika i zalupiš si vrata javne ustanove za vjeke vjekova...
a onda sjedi doma i čekaj....
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:09   #47
Quote:
softic kaže: Pogledaj post
informacije možeš potražiti na stranicama Ministarstva pravosuđa, uprave i lokalne samouprave
taj naziv ministarstva je iz prošlog stolejća.
Iz tog naslova su postala dva ministarstva a lokalna samouprava je doslovno odvojena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:10   #48
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
a što nije veći apsurd ne položiti ga...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:03   #49
Ja sam po struci ekonomist (VŠC računovodstvo i financije) i htjela bi položiti državni ispit.Zna li netko gdje se u Splitu može prijaviti i što bi sadržavao s obzirom na moju struku?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:55   #50
Quote:
Ivan1912 kaže: Pogledaj post
Ro koliko mi vremena treba po tvom misljenju?

Oko 3 tjedna onak, koncentriranog iscitavanja i ponavljanja, sto je nesto izmedju neobaveznog citanja i strebanja ko da nema sutra.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:01   #51
Možda vam ovo pomogne: www.legalis.hr ima sve o državnom ispitu!

p.s. po stuci sam dipl. ing. i tek nakon godine dana citanja i šnjofanja po Zakonu o općem upravnom postupku mogu reći da ga razumijem.

Meni je to totalno apstraktna literatura. Sad spremam drzavni, zlo mi je pri samoj pomisli. Navodno da su počeli driblat s pitanjima oko EU za poludit. Krasno.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:37   #52
državni stručni ispit

Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
nisam ni sigurna da ova tema spada u ovu kategoriju, ali ako su nekome potrebne informacije glede državnih stručnih ispita i kako je bilo u zadnje vrijeme, rado ću probaljezgati o tome dok mi je još "svježe"
Zanima me od kuda si učila, da li imaš neke skripte? Što pita za EU?
josipa.sojat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:21   #53
ovako, za eu vam trebaju one knjizice koje izdaje mvpei, mozete ih naci kod njih, a postoji i skripta koja kola, raspitajte se malo.

meni je bilo dovoljno bilo uciti iz zakona, napravila sam si prociscene tekstove, nikakva pitanja uz to nisam koristila. osim, naravno, za uredsko poslovanje, to sam malo i po pitanjima prosla i po skripti, no nis strasno, uglavnom se vrte pitanja tipa sto predstavlja klasu sto urbroj i kako se tocno pisu, ali ni to ljudi nisu znali, te sto je AA i slicno.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:09   #54
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
ovako, za eu vam trebaju one knjizice koje izdaje mvpei, mozete ih naci kod njih, a postoji i skripta koja kola, raspitajte se malo.

meni je bilo dovoljno bilo uciti iz zakona, napravila sam si prociscene tekstove, nikakva pitanja uz to nisam koristila. osim, naravno, za uredsko poslovanje, to sam malo i po pitanjima prosla i po skripti, no nis strasno, uglavnom se vrte pitanja tipa sto predstavlja klasu sto urbroj i kako se tocno pisu, ali ni to ljudi nisu znali, te sto je AA i slicno.
Da li imaš možda tu skriptu za EU?
josipa.sojat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 16:41   #55
Ako netko ima skriptu iz područja financija, posebni dio, molila bi da mi pošalje na e-mail [email protected]
Unaprijed zahvaljujem.
Lilyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 13:27   #56
Državni stručni ispit

Trebao bi izaći na DSI u rujnu ili listopadu, pa me zanima tko zna, kod Općeg dijela ispita do kojih detalja (prema ključu: -samo pročitati ; -znati ; -detaljno znati) treba znati pojedine zakone.
Npr. kod USTAVNO UREĐENJE uključuje: Ustav RH koji treba znati -detaljno,
ali što je ostalim zakonima u ovom predmetu kao što su Zakon o :
-pravima nacionalnih manjina
-ustavnom sudu RH
-političkim strankama
-grbu,zatavi i himni
-popisu birača
-državnom pečatu
-izboru zasrupnika
-o izboru predsjednika
.............dali ih treba -samo pročitati,-znati ili detaljno znati ??????
Isto tako iz predmeta SLUŽBENIČKI ODNOSI,pravni izvori su :
-Zakon o državnim službenicima i namještenicima-pretpostavljam da ga treba znati detaljno,ali što je sa osalim zakonima kao :Zakon o radu ,Zakon o plaćama u javnim službama.
Trebam informacije,neka se javi tko je nedavno bio na ispitu.
Apple 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:32   #57
Državni stručni ispit

Neznam da li ova tema spada ovdje ali nisam znao gdje bi je drugdje stavio.

Molim da mi netko odgovori kada smijem najranije, a kada najkasnije prijaviti državni stručni ispit ako mi pripravnički ugovor od jedne godine (pripravnički staž) ističe 30.09.2008.? Drugo pitanje koje me muči je da li je pripravnički staž u državnoj službi isto što i probni rad jer mi neke kolege u firmi govore da je to isto, nitko mi nezna reći ništa točno, kadrovska isto nezna, traži me da prijavim prije isteka svog ugovora, a na stranicam središnjeg državnog ureda piše da se ispit smije prijaviti tek nakon isteka probnog rada i to ako je osoba na tom radu zadovoljila.

P.S.
Ako netko ima odgovore ili iskustva iz posebnog dijela državnog ispita za HZMO, molim da ih samnom podijeli. Unaprijed hvala.
Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:48   #58
tako je, u roku od 6 mjeseci nakon isteka vjezbenickog od 12 mjeseci, morate poloziti drzavni strucni ispit.


u uredbi o polaganju drzavnog strucnog te programu, imas propisano sto moras znati sto se tice posebnog dijela. a na stranicama sduu ti i pise o tome!

http://www.uprava.hr/index.cgi?A=dsi_opci_podaci&P=w


Uredba o postupku, načinu polaganja i Programu državnog stručnog ispita („Narodne novine", broj 61/06.)

http://www.uprava.hr/doc/uredba_o_postupku_dsi.html

tu nadji sto moras polagati iz posebnog dijela
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:14   #59
vjezbenicki i probni rad nisu isto.

tebe ce, nakon isteka 12 mjeseci vjezbenickog, celnik tijela ocijeniti. ako je ocjena pozitivna, nastavljash dalje raditi i duzan si u roku od 6 mjeseci poloziti drzavni ispit. ispit se prijavljivao dva mjeseca prije polaganja te nakon toga, a mejsec dana prije polaganja, dobijes poziv na ispit.

najbolje da nazovesh sduu i raspitash se.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:28   #60
Evo i mene..još jedne uspaničene duše koja očekuje državni u 9 mjesecu. Nešto sam već počela čitat, ali malo mi sporo ide.. Sve mi je to jako logično ali kad treba ponovit..hm...
Kako sam završila politologiju u Italiji, stvarno smo prošli u EU uzduž i popreko, u najrazličitijim predmetima, tako da mi je predmet poznat, ali poglavlje u knjizi za Državni mi je katastofa..čini mi se da je pristup malo "religijski"..bar u prvih nekoliko stranica.. Što oni uopće pitaju o tome?
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba
Dementia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.