Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 19:32   #361
SWIFT (PBZGHR2X) i IBAN.
Broj kartice ne znači ništa i ne treba.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 20:25   #362
Puno hvala
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:26   #363
Trebam savjet.
Živjela sam u UK godinu dana, sada sam u Bosni i želim iz UK prebaciti novac od zaostalih plaća u BiH. Koji je najjeftiniji način da to uradim?
Paypal je jeftin za male iznose, 3.9% i nije mala provizija kad je veći iznos u pitanju. Kao ni Western Union.

Imam račun u Nationwide banking society, oni naplaćuju 20 funti za SWIFT uplate. Ako otvorim devizni račun (recimo ProCredit banka ima 0.3% provizije na priliv iz inozemstva). Međutim, mislim da transferi u Bosni idu preko određenih banaka (mahom njemačkih, da li i one naplaćuju svoju proviziju?)
Imate li vi još neke prijedloge? Hvala!
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 20:52   #364
Pozdrav svima!

Ako neko moze da pritekne u pomoc-bila bih zahvalna!

Zbog honorarnih poslova sam morala otvoriti devizni racun.Cula sam da treba otvoriti tekuci devizni,zbog IBAN-a i SWIFT-a.U banci sam lepo rekla da mi tekuci devizni treba,ali su mi urucili i stednu deviznu knjizicu,i dva dokumenta na kom su SWIFT i IBAN,postanski br banke...E sada,to je valjda tekuci devizni cim ima SWIFT i IBAN?...A na tom papiru imam DR2 ...(ID).Valjda je to-to.

Na pitanje da li primam u eurima novac,ja rekoh u dolarima...ali mi na tom dokumentu pise INSTRUCTION FOR PAYMENT ORDERS IN FAVOR OF NATURAL PERSON IN EUR...Ja sam pitala zasto tako kada rekoh u dolarima,ali ona zena rece da to nema veze,da samo ja posaljem SWIFT i IBAN,a inace sam rekla da nije zarada,na pitanje da li jeste...Ono i nije stalni posao,vec honorara...

Da,i ovaj broj ABA Routing Number?To nije za nas odavde (ja sam inace iz Srbije)...

Hvala unapred,ako neko odgovori.Nisam mogla sve citati,posto mi to hitno treba.
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 09:11   #365
Trebam primiti €320 iz Njemacke + nekih €35 za troskove postarine. Jel uzima banka kavu proviziju, da znam ako ce meni uzimat. Ako da, kolku? Radi se o ZABI
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:56   #366
Bok!

Samo da pitam ako trebam primiti novac iz inozemstva jel bitno jel dajem ziro ili tekuci racun?
I sta se tice swift-a on je specifican za odredenu banku i koristi ga bilokoji klijent ili postoji nekakav odredeni swift za svakog korisnika ovisno kakav racun koristi?

I hvala unaprijed
__________________
Nickname je jadan koliko je i star, a ne znam ga promijenit.
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 01:30   #367
Tekući
SWIFT kod je oznaka banke
IBAN je oznaka (broj) računa


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:29   #368
Trebao bih primiti 3500€ iz inozemstva poradi prodaje automobila.
Zele mi uplatiti preko paypala, pa da ce navodno agent doci po auto.
Paypal koristim duze vrijeme, ali samo za placanje, a ne za primanje novca.
Sad me malo strah prevare, pa me zanima, da li je moguće da mi uplatu novac, ja njima dam auto i onda oni preko paypala traže refund.
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 18:24   #369
Quote:
bobi.bobif kaže: Pogledaj post
Trebao bih primiti 3500€ iz inozemstva poradi prodaje automobila.
Zele mi uplatiti preko paypala, pa da ce navodno agent doci po auto.
Paypal koristim duze vrijeme, ali samo za placanje, a ne za primanje novca.
Sad me malo strah prevare, pa me zanima, da li je moguće da mi uplatu novac, ja njima dam auto i onda oni preko paypala traže refund.
Samo im nemoj zaboravit poslat password od paypala, inace ti nece moc uplatit lovu za tvoju krsinu koju je nigerijski princ odlucio uvrstiti u svoju zbirku krsina....

Ocito je da ce biti vune dok ima ovaca.....

Quote:
bobi.bobif kaže: Pogledaj post
Zaposlena sam 2 godine bez prekida i sad mi 31.12 istječe ugovor.
Imam nisku trudnocu i preporuceno mi je mirovanje.
Posebno pazi da ti ta prodaja auta ne zakomplicira trudnocu....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 03.02.2015. at 18:29.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:28   #370
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Samo im nemoj zaboravit poslat password od paypala, inace ti nece moc uplatit lovu za tvoju krsinu koju je nigerijski princ odlucio uvrstiti u svoju zbirku krsina....

Ocito je da ce biti vune dok ima ovaca.....



Posebno pazi da ti ta prodaja auta ne zakomplicira trudnocu....
Pitanje je na mjestu.
Žena koja živi vani želi kupiti auto za ljeto.
Želi mi platiti preko paypala zbog manjih troskova, a ja ne bih htio da me prevare.

Pitanje za trudnoću se odnosilo na moju ženu, a ne na mene.

Ti ako želiš nekom pomoci odgovorom na temu, pomozi, a nemoj davati satiričke odgovore.
Neki pojedinci imaju život i ne vise stalno po forumu nabijajuci postove, niti liječe svoje probleme na taj način.
To je sve sto cu reći, ne uvlacite me u raspravu o tome.
Lp
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 18:32   #371
Quote:
bobi.bobif kaže: Pogledaj post
Pitanje je na mjestu.
Žena koja živi vani želi kupiti auto za ljeto.
Želi mi platiti preko paypala zbog manjih troskova, a ja ne bih htio da me prevare.

Pitanje za trudnoću se odnosilo na moju ženu, a ne na mene.

Ti ako želiš nekom pomoci odgovorom na temu, pomozi, a nemoj davati satiričke odgovore.
Neki pojedinci imaju život i ne vise stalno po forumu nabijajuci postove, niti liječe svoje probleme na taj način.
To je sve sto cu reći, ne uvlacite me u raspravu o tome.
Lp


Nemoj zaboravit javiti kako je proslo... Mislim, prodaja auta, tvoja trudnoca/promjena spola/whatever me ne zanima
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:14   #372
Trebam primiti neki novac iz inozemstva na Pbz tekuci racun, zanima me kad traze iban prilikom uplate, jel to moj iban ili od banke?
i koliko treba da sjednu novci? ima li kakve provizije i tko ju placa, ja ili uplatitelj?
iva06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 12:18   #373
Treba dati IBAN deviznog računa ako se ne radi o kunama, iz EU treba dan ili dva, platitelj plaća troškove, primatelj samo 1 EUR (ili čak i manje)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 15:19   #374
Odlično hvala ti
iva06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:07   #375
Pardon jer dizem temu, jeli pbz swift broj koji mi treba za dobivanje place iz inozemstva isti za sve korisnike i sve racune? Jeli to PBZ HR 2X za sve?
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 11:33   #376
Da, PBZG HR 2X
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 16:26   #377
Pozdrav,imam pitanje. Neznam da li je postavljeno ali mi hitno treba odgovor. Znaci trebam dobiti novce iz Amerike i trebam upisati routing broj svoje banke(PBZ).Koji broj upisujem?
max4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:56   #378
Quote:
max4444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam pitanje. Neznam da li je postavljeno ali mi hitno treba odgovor. Znaci trebam dobiti novce iz Amerike i trebam upisati routing broj svoje banke(PBZ).Koji broj upisujem?
Naše banke nemaju taj broj.
piši svoj IBAN i Swift banke.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:26   #379
Ostao sam ugodno iznenađen brzinom primanja uplate iz Amerike. Ovu subotu oko 14h po našem vremenu sredstva uplaćena internet bankarstvom, i danas ujutro već bila na računu Zagrebačke banke. Očekivao sam da će trebati barem tjedan dana.
Američka banka naplatila 10$ naknade, a Zaba meni 7,50kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 18:16   #380
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ostao sam ugodno iznenađen brzinom primanja uplate iz Amerike. Ovu subotu oko 14h po našem vremenu sredstva uplaćena internet bankarstvom, i danas ujutro već bila na računu Zagrebačke banke. Očekivao sam da će trebati barem tjedan dana.
Američka banka naplatila 10$ naknade, a Zaba meni 7,50kn.
Na deviznom računu Zabe?

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.