Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 12:59   #1
Mrlje u vidu....

Od kada znam za sebe, imam ajmo reći, nekakve mrlje u vidu. Kao da plovi po očima, dok ne stabiliziram oko i onda se i one smire, no i dalje su prisutne. Inače nosim naočale od 2000.

Recimo da sam navikao već na to, međutim unazad pola godine mi se na desnom oku intezivno stvorila neka koja mi je baš na "centru" i svaki put kada se fokusiram na nešto, to mi zamuti sliku.


WTF? Ima li kakav naziv za ovo ili je rječ o prolaznom procesu? hvala...
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:21   #2
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Od kada znam za sebe, imam ajmo reći, nekakve mrlje u vidu. Kao da plovi po očima, dok ne stabiliziram oko i onda se i one smire, no i dalje su prisutne. Inače nosim naočale od 2000.

Recimo da sam navikao već na to, međutim unazad pola godine mi se na desnom oku intezivno stvorila neka koja mi je baš na "centru" i svaki put kada se fokusiram na nešto, to mi zamuti sliku.


WTF? Ima li kakav naziv za ovo ili je rječ o prolaznom procesu? hvala...
odi kod doktora... nije se s tim za igrati... ja isto imam nekih problema s vidom, i što više tražim po netu informacije, to više nelogičnosti nalazim...

Zato najbolje otići na očnu pa nek te pregledaju... jer na netu nećeš ništa pametnog naći...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:44   #3
vazi, hvala
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:50   #4
I ja imam kao neke mrlje u vidu! Kao da prate ono sta gledam.....ne znam sta je to!!
Anonimus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 18:56   #5
Ja isto, kao nekakve okrugle jezgre!
__________________
The leading horse is White...The second horse is Red...The third one is Black...The last one is Green..
systatika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:20   #6
Quote:
Anonimus123 kaže: Pogledaj post
I ja imam kao neke mrlje u vidu! Kao da prate ono sta gledam.....ne znam sta je to!!
navodno to može biti prvi znak ablacije retine... s tim se nije za igrati... nebi bilo loše posjetit okulista...

nemora bit ništa, a može bit svašta... bolje otić stručnjaku pa mirno spavat poslije nego se poslije tuć po glavi što nisi otišao...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:19   #7
ma bila sam ja kod okulista, ali sam mu zaboravila reci za to, on mi je samo propisao naocale -0.5
Anonimus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:25   #8
meni je okulist na rebru rekao da je to zamucenje ocne staklovine


a moze biti i uveitis sto je gadno jer je to upala, zato idi na pregled da se utvrdi o cemu je tocno rijec
wanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:12   #9
ja imam nekakvu ko dlakicu da vidim al samo ponekad u desnom oku,jako je tanka i mislim da je vidim samo kad se fokusiram na nju, pomice kad gledam dole i gore.isao sam kod doktorice i rekla je da se stvara zbog manjka proteina ja mislim il tak nekaj
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 09:35   #10
svi ste naveli identicno to sto se i meni događa....


zadnje što sam ja cuo je da se to ljušte neki dijelovi oko (prirodni proces) i da otpadaju.. pa izgleda kao da plovi..

no meni je vec duze vremena na isto mjestu desnog oka i zna me izluditi...



nista, idem doktoru... hvala svima na odgovorima
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:00   #11
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
svi ste naveli identicno to sto se i meni događa....


zadnje što sam ja cuo je da se to ljušte neki dijelovi oko (prirodni proces) i da otpadaju.. pa izgleda kao da plovi..

no meni je vec duze vremena na isto mjestu desnog oka i zna me izluditi...



nista, idem doktoru... hvala svima na odgovorima
Evo iz ovih svih odgovora je vidljivo koliko zapravo zbunjujuće informacije možeš dobiti na različitim mjestima...

pa uveitis, pa ljuštenje, pa proteini, pa ablacija blablablablabla... i sad ti znaj šta ti je...

I na kraju od svih tih informacija poludiš i odustaneš od svega...

Ali nemoj odustati... odi kod specijalista i potanko objasni što se događa pa ćeš onda vidjeti što dalje...

Jer očito je da tu pojavu može uzrokovati više uzročnika... treba se vidjeti što je to uzrokuje kod tebe...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:10   #12
Jedno pitanjce - Da li su vam te mrlje stalno prisutne ili samo ponekad?
Naime ja imam problema s vratnom kralježnicom i znam imati vrlo jake vrtoglavice. Inače imam i astigmatizam na desnom oku 90 posto.Ponekad mi se javlja 'čudan vid' (kako ja to zovem). Naime nekako mutno vidim, bijele mrlje, neke točkice itd. Kad imam vrtoglavice taj 'čudan vid' se pogorša.
Jel ima netko slično iskustvo?
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 14:27   #13
hmmm kod mene nije takav slucaj, međutim također imam astigmatizam....
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:03   #14
A kakav je onda kod tebe slučaj?
Koliki imaš astigmatizam?
petraa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:47   #15
Dakle, bio danas kod doktorice... dijagnoza...

zamucenje staklovine... Nema pomoci.

Uzork je kratkovidnost, neka fora s cirkulacijom, jer oko nije dovoljno napeto, nemam pojma.... Moram se naviknuti i to je to.. jebiga, zivot ide dalje.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:49   #16
To se zove očna mušica. Meni se javlja samo ponekad al nisam skužila u kojim uvjetima. I onda ju pokušavam "ulovit" zj. fokusirat al ne ide
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 20:41   #17
Quote:
systat kaže: Pogledaj post
Ja isto, kao nekakve okrugle jezgre!
I kod mene je slično samo ja ne zovem jezgre već bijeli mišek
a često se nađe i pokoja dlakica koja putuje
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.