Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 14:01   #1481
Quote:
Aleš Ernst kaže: Pogledaj post
osobno mislim da je to prije upala mišiča nastalih kroz dekompresiju. mišiče koji su bili naviknuti biti u kontrakciji i time radili kompresiju kičme su kroz postupak dekompresije razvukli a ne i opustili te stvorili upalu koja je uzrok za temperaturu
Moguce! Iako ne osjecam upalu misica..temperaturu nemam preko dana nego se javlja navecer tek...
Ali moguce da ima veze sa dekompresijom...
Imam 2 pitanja...kako mogu znat pritisce li mi disk jos uvijek zivac? Ili je sad samo onaj dio kad se oporavlja pa zato ne osjecam palac skroz...

Drugo pitanje je koliki je neki prosjek resorbiranja diska u tijelu? Znam
Da je to i dividualno ali mozda ce moze reci ono tipa kroz 4 mjeseca, pol godine il tak nes?
Sono_Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:04   #1482
Jer ja bez beda i prekrizim noge dok sjedim i svasta ali sam u glavi jos ukocena pa sve oprezno radim a i zateze me u ledjima dok mi netko pokusa dici nogu onak dok lezim...puno toga jos nisam niti probala iz straha nekad slucajno nes napravim, neku rotaciju i nis me ne boli...hm...
Sono_Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:08   #1483
Ja bolje, samo me noga, zivac boli, ali za to treba vremena, ipak ga se oslobadjalo, kad vidim u sta je bio umotan, nije ni cudo.
Mozes samo magnetskom vidjet ako ti nema pritiska ili ako ti je Lasegue negativan. A bol u nozi ostaje duze vrijeme jer je zivac dobio po nosu.
Aha, sad vidim da te zateze kad dizu nogu, steta, pritisak je ziher tu.
Kad ides ono neuru?
Sva ova pitanja sto te muce pitaj njega i fizijatra.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:46   #1484
Mislila sam mozda vi laici iskusni znate odgovor
Naravno da cu njih pitati...idem 10.9., znaci za 2 tjedna!
Ma mene danas isto zivac boli u listu za poludit... Mislim
Napravit pauzu malo s neurobionom..popila jednu kuru od 20 tableta pa cu napravit pauzu do neura! Pa cu vidjet s njim sta i kako dalje... I nazvat cu prije pa cu vidjeti da li trebam radit novi MR ili nema potrebe, cisto da ne placam
Bzvz...

Cekaj, ako sam dobro shvatila ranije tebi je dr dao dio diska za doma? Se dobro sjecam???
Sono_Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:31   #1485
Pozdrav!

Javljam se sa jednim neobičnim problemom i dilemom. Već sam pisao o tome da sam prije 4 godine dao operirati ekstruziju diska L4-L5 i sve je bilo u redu do pred 2 i pol mjeseca kada sam ponovo dobio ekstruziju istog diska. Nekih 2 mjeseca sam skoro non stop ležao jer sam mogao hodati ili sjediti samo desetak minuta, prva 2 tjedna ni toliko. Neurokirurg mi je preporučio operaciju za koju nisam imao volju pa sam dogovorio pokušaj liječenja injekcijom ESI. Na injekciju moram neko vrijeme čekati jer sam naručen u državnu bolnicu. Problem i dilema je u tome da su zadnjih tjedan dana bolovi gotovo u potpunosti nestali, ostalo mi je samo utrnuto stopalo. Sad me zanima što bi bilo najpametnije uraditi, da li da ipak idem na tu injekciju ili da pričekam još kojih tjedan dana i ako se bolovi ne vrate jednostavno idem na posao jer sam već skoro 2 i pol mjeseca na bolovanju.
Svaki savjet je dobrodošao, a posebno od onih koji su imali ekstruziju diska sa kompresijom duralne vreće i korijena živca kao ja.
Hvala!
Sandstorm is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 00:04   #1486
Pozdrav.
I ja s ponovljenom ekstruzijom, steroidna injekcija pomogla 50 posto, pa sam isao na operaciju. Savjet je bio, ako prestane skroz od epiduralne, ne idi.
Ako te vise ne boli, nema smisla da ides na injekciju. Utrnuto stopalo moze i ostati dugo nakon operacije, ja za sad ne bi na tvom mjestu na op, vidi sta ce ti reci neuro, ak tteba, ponovo mr i emng. Tad ce se najbolje znati. A za stopalo ne bi stetila tura fizikalne, valjda. Pa nekako tim redom.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:13   #1487
Dakle.. ekstruzija diska vecinom zavrsi operacijom. Cast izuzetcima. Pogotovo u tvojem slucaju kada se radi o ponovljenoj hernijaciji.

Nadalje, ESI nije lijek, vec kupovanje vremena... ili smanjenje boli dok se ne smiri odredjena faza (akutna).

I zadnje.. ako je bol nestala, to moze biti i los znak... a to je da zivac mozda odumire.



Quote:
Sandstorm kaže: Pogledaj post
Javljam se sa jednim neobičnim problemom i dilemom. Već sam pisao o tome da sam prije 4 godine dao operirati ekstruziju diska L4-L5 i sve je bilo u redu do pred 2 i pol mjeseca kada sam ponovo dobio ekstruziju istog diska. Nekih 2 mjeseca sam skoro non stop ležao jer sam mogao hodati ili sjediti samo desetak minuta, prva 2 tjedna ni toliko. Neurokirurg mi je preporučio operaciju za koju nisam imao volju pa sam dogovorio pokušaj liječenja injekcijom ESI. Na injekciju moram neko vrijeme čekati jer sam naručen u državnu bolnicu. Problem i dilema je u tome da su zadnjih tjedan dana bolovi gotovo u potpunosti nestali, ostalo mi je samo utrnuto stopalo. Sad me zanima što bi bilo najpametnije uraditi, da li da ipak idem na tu injekciju ili da pričekam još kojih tjedan dana i ako se bolovi ne vrate jednostavno idem na posao jer sam već skoro 2 i pol mjeseca na bolovanju.
Svaki savjet je dobrodošao, a posebno od onih koji su imali ekstruziju diska sa kompresijom duralne vreće i korijena živca kao ja.
Hvala!
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 19:39   #1488
Quote:
kisha1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
da ne iznosim cijelu priču sada, samo bih postavila pitanje:
ima li u zagrebu spinalnog neurokirurga kod kojeg vrijedi otići po drugo mišljenje? (izuzev dr. saftića).
Bila bih zahvalna na svakom prijedlogu.
dr. božić u vinogradskoj.
mene je spasio!
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 01:18   #1489
Zdravo svima!
imam 24 godine, i imam u zadnja 3 mj problema sa kicmom , koju sam zeznuo u teretani vjezbajuci, radi se o povredi donjeg dijela ledja. Ne znam tacno kakva je povreda u pitanju jer sam narucen za rtg pa kad odradim slikanje kod neurohirurga. Siptomi mi lice na herniju diska, jer mi trne oba stopala ne konstantno nego vise puta na dan uglavnom prilikom sjedenja, takodje palac lijeve nego je otrnio skroz, bolove u nogama nemam za sad, ali imam cudan osjecaj koji mi se u zadni 10 dana pojavio , a to je neki cudan osjecaj u misicima kvadricepsima, kada hodam kao da mi nisu opusteni misici , imam osjecaj da su napeti, opisao bi to kao kad posle zavrsenog treninga nogu izadje se hodati pa se osjeca blaga zategnutost i napetost, e takav nekakav osjecaj imam cudan, koji me bas zabrinjava, vjerovatno je od kicme , da li neko zna sta je tacno u pitanju, stim da se ta nelagoda mjenja svremena na vrijeme ali ja je osjecam da je prisutna, znaci nije slabost nogu nego kao da sam vjezbao noge a nisam uopste radio niakkva opterecenja nogu??? Bolove u ledjima imam konstante, kada hodam sav mi se donji dio ledja upali jedva se sagnemi ispravim, i ono sto me jos cudi su krckanja u tom dijelu ledja, za sada ne znam tacnu dijagonozu dok ne uradim neka snimanja i misljenaj doktora. hvala puno!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 07:08   #1490
Nemoguće je reć sa sigurnošću ali moguće/vjeroajtno bi bila spondiloliza, u svakom slučaju ODMAH prekinuti svako opterećivanje kralježnice dok se ne odradi obrada...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:25   #1491
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!
imam 24 godine, i imam u zadnja 3 mj problema sa kicmom , koju sam zeznuo u teretani vjezbajuci, radi se o povredi donjeg dijela ledja. Ne znam tacno kakva je povreda u pitanju jer sam narucen za rtg pa kad odradim slikanje kod neurohirurga. Siptomi mi lice na herniju diska, jer mi trne oba stopala ne konstantno nego vise puta na dan uglavnom prilikom sjedenja, takodje palac lijeve nego je otrnio skroz, bolove u nogama nemam za sad, ali imam cudan osjecaj koji mi se u zadni 10 dana pojavio , a to je neki cudan osjecaj u misicima kvadricepsima, kada hodam kao da mi nisu opusteni misici , imam osjecaj da su napeti, opisao bi to kao kad posle zavrsenog treninga nogu izadje se hodati pa se osjeca blaga zategnutost i napetost, e takav nekakav osjecaj imam cudan, koji me bas zabrinjava, vjerovatno je od kicme , da li neko zna sta je tacno u pitanju, stim da se ta nelagoda mjenja svremena na vrijeme ali ja je osjecam da je prisutna, znaci nije slabost nogu nego kao da sam vjezbao noge a nisam uopste radio niakkva opterecenja nogu??? Bolove u ledjima imam konstante, kada hodam sav mi se donji dio ledja upali jedva se sagnemi ispravim, i ono sto me jos cudi su krckanja u tom dijelu ledja, za sada ne znam tacnu dijagonozu dok ne uradim neka snimanja i misljenaj doktora. hvala puno!
imate prenapete mišiče kičme u lumbalnom dijelu. zbog toga vam vuče zadnji dio zdijelice prema gore i kukove prema natrag. od tu osječaj u kvadricepsima, vjerovatno nije došlo do hernie nego "samo " do istegnuča i povrjede mišiča u lumbalnom dijelu kičme. od tu teža pokretljivost i umor jer uspravnu posturu odrđžavate sa puno više truda nego što je to normalno
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:27   #1492
Trenutno ne radim nikakva opterecenja samo sto dosta hodam. Ali bas tako kao da su mi vise problemi sa misicima taj mi se donji dio sav upali i kad se savijam osjecam da su to vise misici mada ko zna, dok ne uradim nekakve pretrage nista ne znam , hvala vam puno na odgovorima, pa javim vam posle sta je u pitanju i kako. pozzz
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:39   #1493
Quote:
kisha1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
da ne iznosim cijelu priču sada, samo bih postavila pitanje:
ima li u zagrebu spinalnog neurokirurga kod kojeg vrijedi otići po drugo mišljenje? (izuzev dr. saftića).
Bila bih zahvalna na svakom prijedlogu.
Rotim i Sajko u Vinogradskoj, Chudy u Dubravi, Stančić i Vukić na Rebru, Perović i Houra privatno u Sv. Katarini, Kvesić privatno u Aritheri, Kejla u Draškovićevoj.


Sono_Lei, kako se ti osjećaš? Jesi bila kod još nekoga po mišljenje? Obavila još koju pretragu?
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:15   #1494
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
Trenutno ne radim nikakva opterecenja samo sto dosta hodam. Ali bas tako kao da su mi vise problemi sa misicima taj mi se donji dio sav upali i kad se savijam osjecam da su to vise misici mada ko zna, dok ne uradim nekakve pretrage nista ne znam , hvala vam puno na odgovorima, pa javim vam posle sta je u pitanju i kako. pozzz
Ako teziste tijela nije u centru dolazi do nepravilne raspodjele tezine pa je tijelo samo sebi opterecenje,ne treba nikakvo dodatno opterecenje da bi se osjetila posljedica.Teziste vam je vjerojatno pomaknuto prema naprijed i zato noge preuzimaju vecinu i od tuda bolovi.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:27   #1495
To sve stoji , mada samo me zabrinjava taj cudan osjecaj u nogama, primjetio sam da to osjetim i kad sjedim,nekako to nije vise isti osjecaj u nogama kao prije, izgleda sam bas zeznuo nesto, jer mi pri pokretima nesto i krcka u kicmi, mada nije bolno ali toga prije nije bilo, bolovi mi se smire lezeci, mada svako hodanje, sjedenje, savijanje i bol se javlja u lumbalnom dijelu.
Posto sam narucen tek sredinom sledeceg mj, za rendgen jer je velika guzva, pa se naruuje, zanima me sta se sve tacno moze vidjeti na rengenu, znam da je crno bijela slika, da se najbolje kosti vide, ali da li se moze vidjeti ako je diskus iscurio ili ako je nesto napuklo da se to primjeti ,da ne leze najbolje prsljenovi pa da po tome se vidi ako je doslo do hernije diska , hvala unaprijed!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:24   #1496
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
To sve stoji , mada samo me zabrinjava taj cudan osjecaj u nogama, primjetio sam da to osjetim i kad sjedim,nekako to nije vise isti osjecaj u nogama kao prije, izgleda sam bas zeznuo nesto, jer mi pri pokretima nesto i krcka u kicmi, mada nije bolno ali toga prije nije bilo, bolovi mi se smire lezeci, mada svako hodanje, sjedenje, savijanje i bol se javlja u lumbalnom dijelu.

Posto sam narucen tek sredinom sledeceg mj, za rendgen jer je velika guzva, pa se naruuje, zanima me sta se sve tacno moze vidjeti na rengenu, znam da je crno bijela slika, da se najbolje kosti vide, ali da li se moze vidjeti ako je diskus iscurio ili ako je nesto napuklo da se to primjeti ,da ne leze najbolje prsljenovi pa da po tome se vidi ako je doslo do hernije diska , hvala unaprijed!

Zao mi je sto te muce ti problemi, nadam se da je nesto bezazleno, misicna prica.
Ali hernia se ne vidi na rendgenu, samo na magnetskoj.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 20:04   #1497
Hvala na odgovoru! Daj Boze da je nesto bezazleno ,treba biti optimista. lijep poz!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:57   #1498
Mene zanima da li itko ima iskustva s centrom za fizioterapiju Mediostym?

P:S: moj dečko ima proplaps diska, mazala sam mu svakojakim preparatima, ali on misli da mu pomaže magnezijevo ulje.
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 01:19   #1499
Ljudi molim pomoć dobio sam termin na Rebru i u bolnici Dubrava za neurokirurga gdje da idem?
Mislio sam da se dugo čeka pa poslao na 2 mjesta.
fala na odgovorima
Digit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 22:48   #1500
Wink

Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Rotim i Sajko u Vinogradskoj, Chudy u Dubravi, Stančić i Vukić na Rebru, Perović i Houra privatno u Sv. Katarini, Kvesić privatno u Aritheri, Kejla u Draškovićevoj.


Sono_Lei, kako se ti osjećaš? Jesi bila kod još nekoga po mišljenje? Obavila još koju pretragu?
Hej! Ja se osjecam super dekompresije su me spasile i izgleda da mi je organizam popapao disk koji je izasao jer mi ni stopalo ne pada i osjet je najnormalniji, cak imam i snage pruzati otpor prstima noznim... Uglavnom, sve ovisi o organizmu..u vinogradskoj mi je dr koji je bio na zamjeni dr Sajka rekao da je moj slucaj od prije 4 god pa tako i ovaj ocito, tolko rijedak da je prakticki nemoguc mislim i inace znam da mi organizam brzo odbacuje ono kaj smeta npr.. Npr napravila sam biotetovazu i unjesto da traje cca 5 godina, meni je izblijedila nakon godinu...i tako 2 puta...mozda je tako i sdiskovima sad... Nisam jos slikala doduse al budem za cca mjesec dana... Zasad pocinjem vjezbati ovaj tjedan i to je to nadam se pitajte ak vas nes zanima jos
Sono_Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.