Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 21:51   #1
Šparna žarulja titra kad je ugašena

Dal netko zna što je razlog da šparna žarulja zatreperi svakih cca 5 sekundi dok je ugašeno svjetlo? Na većini rasvjetnih mjesta se to ne događa, ali na dva imam navedeni slučaj. To je prilično iritirirajuće dok je mrak u sobi . Kad stavim običnu žarulju, sve je u redu.
Hu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:00   #2
Nisma siguran, ali možda je prekidač sj...
Jesi ga pokušao promijeniti?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 02:30   #3
E to imam i ja kod matorog, u mrklom mraku pulsira... Vrazja su to posla...
Da napomenem da su spojena 3 prekidacha koja bi trebala da rade tako da se na pocetku hodnika upali a na kraju ugasi ali to ne radi bash uvek
Mozda je do toga probl?
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 11:17   #4
perpetummobile ????????
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 13:57   #5
jel to u onoj kući što ju je vlasnik prodao ispod cijene , panično napustio , jer su se čuli "čudni" šumovi iz podruma ?
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:39   #6
Kao što ti je ego napisao provjeri prekidače. Objašnjenje je jednostavno. U štednim žaruljama je oscilator koji u sebi sadrži i napajanje sa kondenzatorom koji se polako puni zbog parazitnog spoja na prekidaču ili čak je negdje nagnječena instalavija. Kako se oscilator pali kada diac u njemu provede iz kondenzatora dođe dovoljno struje za povremeni bljesak. Količina struje ne pali klasičnu žarulju jer je nedovoljna da zažari žarnu nit. Probaj sa ispitivačem faze i vidjeti ćeš da ti na obje žice u grlu svijetli tinjalica.

EPP imam kolegu koji još računa u markama i popravlja i kvari struje svih boja i rasa.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 16:10   #7
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Probaj sa ispitivačem faze i vidjeti ćeš da ti na obje žice u grlu svijetli tinjalica.[/COLOR].
i onda kakve to veze ima sa prekidačem? mislim, OK ak je jedna žica stalno pod naponom, pa je prekidač, ali kakve veze nula ima sa prekidačem,
a svjetli, zamisli čuda......

Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
EPP imam kolegu koji još računa u markama i popravlja i kvari struje svih boja i rasa.
zaboravio si dodati da silikonira razvodne kutije i zažbuka ih u zid, budi iskren kad reklamiraš......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 18:44   #8
Možda su dovoljne akcije zamjeniti fazu i nulu na prekidaču
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:03   #9
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Možda su dovoljne akcije zamjeniti fazu i nulu na prekidaču
da?
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:09   #10
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
da?
5 min posla ,ako ne pomaže ideš dalje ja sam svoj (sličan ) problem riješio tako..a nemam puno veze sa strujom
BTW. jel znaš gdje se može nabaviti G9 grla u zgb.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:13   #11
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
5 min posla ,ako ne pomaže ideš dalje
ma ne to, nego koju nulu na prekidaču......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:15   #12
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
E to imam i ja kod matorog, u mrklom mraku pulsira... Vrazja su to posla...
Da napomenem da su spojena 3 prekidacha koja bi trebala da rade tako da se na pocetku hodnika upali a na kraju ugasi ali to ne radi bash uvek
Mozda je do toga probl?
je, u tome je problem.....
križni prekidač ti nije dobro spojen..
to je onaj srednji, jedini sa 4 žice, prvi i zadnji su ti izmjenični, imaju tri žice, i vjerovatno su dobro spojeni, al nemora biti,sve provjeri il daj nekom stručnom.........
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 00:56   #13
Imao sam isti problem sa fluorescentnim lampama. Problem je bio u tome sto je prekidac prekidao nulu a ne fazu.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 00:58   #14
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
i onda kakve to veze ima sa prekidačem? mislim, OK ak je jedna žica stalno pod naponom, pa je prekidač, ali kakve veze nula ima sa prekidačem,
a svjetli, zamisli čuda......

zaboravio si dodati da silikonira razvodne kutije i zažbuka ih u zid, budi iskren kad reklamiraš......
Evo za ovo prvo imaš pravo, pisao sam istovremeno post za čovjeka koji je htio staviti osigurač na nulu i zabooooravio sam se.... Dakle samo na jednoj žici bez obzira je li kontakt prekidača uključen ili ne, tinjalica svijetli.
Evo exAzriele napokon i Tvoj svijetli trenutak. Hvala.


Za ovo drugo . Čovjek je znalac i ispričaj mu se. Ti si samo reproduktor.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 02:30   #15
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Evo za ovo prvo imaš pravo, pisao sam istovremeno post za čovjeka koji je htio staviti osigurač na nulu i zabooooravio sam se.... Dakle samo na jednoj žici bez obzira je li kontakt prekidača uključen ili ne, tinjalica svijetli.
Evo exAzriele napokon i Tvoj svijetli trenutak. Hvala.


Za ovo drugo . Čovjek je znalac i ispričaj mu se. Ti si samo reproduktor.
ne seri...
veze nemaš i to je prava istina.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:36   #16
Imao sam isti slučaj sa titranjem štedne žarulje, a problem je bio u prekidaču s tinjalicom (lokatorom).
Izbacivanjem tinjalice sve je ok.
djoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:05   #17
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
ne seri...
veze nemaš i to je prava istina.....
Gle, da Ti napišem zatvori usta nebi bilo lijepo, jel da? ... no odražavalo bi stvarnost.
Znamo da znaš gotovo ništa i da si opasan po okolinu. Ako nemaš što napisati jer nemaš odgovor daj se malo potrudi.
A glede veze, Tvoja veza sa košuljom koja se kopča na leđima vidim još radi. Zaista Ti nisam zavidan na takvoj vezi.

ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:09   #18
Quote:
djoni kaže: Pogledaj post
Imao sam isti slučaj sa titranjem štedne žarulje, a problem je bio u prekidaču s tinjalicom (lokatorom).
Izbacivanjem tinjalice sve je ok.
Evo jednog od objašnjenja. Bravo.

Tinjalica ima probojni prag od 72 do 80 volti tak da kroz nju se (malom strujom) može napuniti kondenzator u štednoj lampi.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:15   #19
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Gle, da Ti napišem zatvori usta nebi bilo lijepo, jel da? ... no odražavalo bi stvarnost.
Znamo da znaš gotovo ništa i da si opasan po okolinu. Ako nemaš što napisati jer nemaš odgovor daj se malo potrudi.
A glede veze, Tvoja veza sa košuljom koja se kopča na leđima vidim još radi. Zaista Ti nisam zavidan na takvoj vezi.

bedak.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:37   #20
Thumbs up

Quote:
djoni kaže: Pogledaj post
Imao sam isti slučaj sa titranjem štedne žarulje, a problem je bio u prekidaču s tinjalicom (lokatorom).
Izbacivanjem tinjalice sve je ok.
Imao sam i ja isto, sa istim rješenjem!
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.