Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 23:18   #1
Smile Bob Dylan

Evo i jedan topic o Dylanu...
Spominje se više/manje svugdje i utjecao je na više/manje svih..
Što vi mislite o njemu, koje vam se njegove stvari sviđaju, koliko uopće znate o njemu?
Ja ga obožavam još od daaavno- kad sam si prvi put pustila blonde on blonde (koji mi je i danas jedan od naj-albuma ikad!) i još uvijek mi njegova glazba može uljepšat dan i dati mi sasvim neki novi pogled na stvari o kojima razmišljam...
Svi znaju za njega, a znaju i njegove najpoznatije pjesme koje su čuli na nekom best of-u od staraca ili znaju obrade njegovih pjesama, mnogo ljudi ne voli njegov glas, ali velika većina ga jednostavno priznaje kao konstantu ali ne znaju baš puno o njegovom opusu i nikada nisu uzeli vremena da ga poslušaju i istraže. A vi?

p.s. ovo je moj prvi topic!!!! jei!
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 23:56   #2
dylan je legenda stara! danas sam cula "is your love in vain" i to na radiju! vow imam doma 3 njegova albuma, a najdrazi mi je "duplic" Live at Budokan. nabavit cu ja jos materijala da ga mogu nahvalit kak spada, a sad te pozdravljam uz, evo, The times they are a changin' bok
 
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 00:43   #3
live at budokhan je odličan live album, ako ne i najbolji dylanov.. to što me u dylana fascinira kako mu pjesme potpuno drukčije zvuče u studijskim i live verzijama... i svaka mi je bolja od prethodne.. (npr. stuck inside a mobile with the memphis blues again na hard rainu.... moja najdraža dylanova pjesma je odjednom postala dvaput bolja!)
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 00:53   #4
...

Dilan. Da je barem vise danas glazbenika poput njega. Svaka pjesma je posebna. Stvarno je izuzetan glazbenik, i jako ga postujem. Imam dosta njegovih stvari, bilo na kazetama i cd-ima. Odoh sada staviti nesto u cd-player od njega.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 01:10   #5
ja ga volim slušat po albumima, svaki ima neki svoj mood i to mi je super (iako to u 80ima i kasnim 70ima nije baš više pravilo), i svaki je jedna savršena lijepo zaokružena cjelina....
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 01:55   #6
nemam sta da kazem o dylanu. nedostaju mi rijeci.
mogu samo reci da me je prvo zaintrigirao kao tekstopisac, prije mnogo godina. tek kasnije je dosla njegova muzika, uvukla se pod kozu.

blonde on blonde takodje najdrazi njegov album i jedan od najdrazih ikad.

no ipak mi je najdraza (ne najbolja) njegova mnogo kasnija lovesick.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 02:57   #7
love sick... prekrasna pjesma, sjećam se kako sam iščekivala time out of mind da izađe i prva pjesma kad sam ga stavila u discman... ali ipak s tog albuma mi je najdraža "make you feel my love", tako je savršeno jednostavna. ne mogu vjerovat da taj čovjek i nakon više od 30 godina bavljenja glazbom još uvijek može napisat tako zanimljiv, a ipak jednostavan i lijep album bez ikakvih preseravanja i kompliciranja...
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 10:17   #8
How many times can a man turn his head and pretend that he just doesnt see? The answer, my friend, is blowing in the wind...
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 11:17   #9
prittpen,
jesi li ga gledala kad live?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 13:00   #10
Ma rec cu samo da je Dylan legenda, pravi umijetnik
Pjesme su mu fenomenalne kao i lyrics. Mi smo iz engleskog na faxu jedan tjedan analizirali njegove pjesme, lik je totalno unikatan
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 14:50   #11
Unhappy

Quote:
Cinnamon Girl kaže:
prittpen,
jesi li ga gledala kad live?
nažalost nisam, trebala sam ići u graz 26.10 ali moj dečko (koji se sad kiselo smiješi pored mene) nije htio ići sa mnom.... ali eto valjda ću ić za koju god. kad opet dođe u europu, zaprvo, tad idem bez obzira na sve ( kad sam bila 8. osnovne, dva velika cilja u životu - kako smiješno zvuči danas- su mi bila ići na dylanov koncert i živjet godinu dana u parizu, pa imam još vremena da ih ostvarim osim ako dylan ne umre ili ga sruše švabe :-)) a pariz strada u potresu ili požaru ili ga sruše švabe :-)) ......)
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 14:57   #12
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Ma rec cu samo da je Dylan legenda, pravi umijetnik
Pjesme su mu fenomenalne kao i lyrics. Mi smo iz engleskog na faxu jedan tjedan analizirali njegove pjesme, lik je totalno unikatan
jesi možda filozofski?
mani naj-prijateljica i isto je na engleskom i znam da su imali nekog profesora koji ih je pitao ko pjeva lily of the west i nije mogao vjerovat da nitko ne zna :-)) -a moja prijateljica nije bila na tom satu... (zašto nas na feru ne pitaju to???)

a za lyricse- smatram da je danas jako malo umjetnika koji uglazbljuju smislenu i lijepu poeziju a ne nekakve polu-smisleno poredane riječi da bi se slagale sa melodijom

p.s. i u filmu opasne misli su oni "bad students" obrađivali mr. tambourine man
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:18   #13
Quote:
PrittPen kaže:
znam da su imali nekog profesora koji ih je pitao ko pjeva lily of the west i nije mogao vjerovat da nitko ne zna
...cim tvoji profesori (ili jos gore- roditelji) slusaju istu glazbu znaci da nesto nije u redu s tvojim glazbenim odabirom...
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:33   #14
bob dylan - ritam mu je dobar, al' rijeci, rijeci...

uvijek cu radje slusati woody guthriea negoli dylana, dapace, vjerujem da malo sta vrijedi slusati osim woody guthrieaeaea. mozda jos samo hank williams.
a i the band su mi puno bolji minus dylanov nazalni vokal, tekstove da i ne spominjem, i uopce, ne mogu shvatiti mu status polubozanstva koju je stekao u rokenroul mitologiji. svi su mu utjecaji puno bolji od njeg samog.
ramona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 19:58   #15
Quote:
anch_io kaže:
...cim tvoji profesori (ili jos gore- roditelji) slusaju istu glazbu znaci da nesto nije u redu s tvojim glazbenim odabirom...
yeah, moras slusati ono sto je in na pitchforku



np The Headcoats - murder on the moors
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:20   #16
Quote:
PrittPen kaže:
jesi možda filozofski?
mani naj-prijateljica i isto je na engleskom i znam da su imali nekog profesora koji ih je pitao ko pjeva lily of the west i nije mogao vjerovat da nitko ne zna :-)) -a moja prijateljica nije bila na tom satu... (zašto nas na feru ne pitaju to???)

a za lyricse- smatram da je danas jako malo umjetnika koji uglazbljuju smislenu i lijepu poeziju a ne nekakve polu-smisleno poredane riječi da bi se slagale sa melodijom

p.s. i u filmu opasne misli su oni "bad students" obrađivali mr. tambourine man
Nisam filozofski ja sma na komunikaciji.

POtpisujem to sta si reko da jako malo pjevaca danas zna lijepo napisat lyricse jedne pjesme. To je po meni jako jako rijetko i svaka cast onima koji to mogu i kojima to uspijeva
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:24   #17
Quote:
anch_io kaže:
...cim tvoji profesori (ili jos gore- roditelji) slusaju istu glazbu znaci da nesto nije u redu s tvojim glazbenim odabirom...
pobogu zašto?? i šta ti imaš protiv mojih (iako nisu moji) profesora i roditelja? Što ja nemam pravo slušat dylana jer nisam rođena 50neke??? Ja se smatram "glazbeno upućenom i prosvjetljenom" (:-P) i pratim sve i svašta šta se događa u današnjoj glazbi.. a svejedno mi je dylan genijalan... valjda je to ono šta se zove "nemati predrasude" i "nezatucanost"
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:29   #18
Quote:
ramona kaže:
bob dylan - ritam mu je dobar, al' rijeci, rijeci...

uvijek cu radje slusati woody guthriea negoli dylana, dapace, vjerujem da malo sta vrijedi slusati osim woody guthrieaeaea. mozda jos samo hank williams.
a i the band su mi puno bolji minus dylanov nazalni vokal, tekstove da i ne spominjem, i uopce, ne mogu shvatiti mu status polubozanstva koju je stekao u rokenroul mitologiji. svi su mu utjecaji puno bolji od njeg samog.
a pretposavljam da će uvijek biti prvi puta za sve... ti si jedina osoba ikad koja mi je rekla da DYLANOVE RIJEČI nisu dobre? ok neću komentirat.
woody guthrie je legendaran i meni se osobno jako sviđa(ne samo zato šta je bio dylanov uzor), ali po općenitom utjecaju ne može se mjeriti sa dylanom. neću ni govorit o opsegu- diskografskom, žanrovskom, tematskom. tvrdit da je guthrie bolji od dylana je u (većini slučajeva) besmisleno.
The band ne bi ni postojao da nije dylana (i to je sve što imam reći o tome, a i the band sam slušala puno i volim ih)
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:31   #19
Quote:
Alyssa Milano kaže:
POtpisujem to sta si reko da jako malo pjevaca danas zna lijepo napisat lyricse jedne pjesme.
rekLA :-)))
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 20:50   #20
Quote:
PrittPen kaže:
rekLA :-)))
Ops, sorrrrrrrry nisam znala
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.