Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 18:40   #21
Hm. Za početak, razmisli želiš li ti dijete kao samohrana majka. (Jer izgleda ovaj tvoj se baš i nije postavio kako je trebalo)

Želiš li ti uopće dijete?

Ako nije tako, abortiraj, imat ćeš još ohoho prilika za trudnoću. Vrlo si mlada. To u tebi nije dijete. Nije još. I nije ni život. To je samo malo više potencijalni život nego što je tvoja jajna stanica potencijalni život.

Nije mi isto jasno to da si ti pazila? Valjda on nije pazio? Oprosti na ovome, znam da ti nije lako.

A tip je zasluzio crveni karton zauvijek. Odmah. I ako se ne pojavi za tjedan dana s prstenom prekrizi ga za uvijek. Ako mozda jos mislis ista s njim.
HHmischko is offline  
Old 01.12.2008., 18:42   #22
Roditeljima nisi rekla za trudnocu? Ako ti momak ne zeli useljenje neplanirano, brak, djecu, ne sili ga. Popricaj sa svojima, nisi dijete, imas 23 godine, u nasim godinama moja mama je imala nas troje vec , druga vremena bijahu, nije bitno. Nego, sjedni sa svojima i s njima popricaj, ma kako losa situacija doma bila sumnjam da ce dic ruke od tebe. Ako si pri kraju faksa, mislim da mozes ovu godinu izgurat dok beba ne dodje a dalje vidi. S dtagim nemoj prekidat nego lijepo polako, pa nek on odluci sta zeli. Dijete moze s tobom biti, on neka posjecuje i tebe i dijete, pa ako veza i pukne s vremenom, ostanite prijatelji. Ima muskaraca koji nece pobjec od djeteta, imam i dokaz za to, covjek koji je prihvatio dvoje vec porasle djece kao svoju. A ako na kraju i odlucite biti zajedno tim bolje. Razgovorom i strpljenjem se sve moze rjesiti. Beba mozda trazi puno odricanja ali opet ne toliko da se odreknes nje ili njega kad moze ti biti najveca radost u zivotu. A i sama nisi spremna za abortus, stoga te i savjetujem da ne pokusavas. Potakla si me da razmisljam o tome da se meni sad zalomi, dragi i ja zivimo kod mojih, on radi, ja nesto kao student, nije bitno. Pomogli bi nam roditelji, dobri smo sa mojima i sa njegovima, sve se da rjesiti. Istina, sad mi dijete ponajmanje treba u zivotu, niti ga zelim, ali sta sad, da zatrudnim prihvatila bi to, lakse nego dragi mi i nastavili zivit tako kako je. Popricaj sa svima kojih se to tice najprije, reci dragom kako se osjecas i nek postupi kao musko, ako ne, daj mu priliku da apsorbira sve to.. Samo polako i razumno
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Old 01.12.2008., 18:50   #23
Quote:
Marko88 kaže: Pogledaj post
Dijete se definitivno mora roditi i morate ostati skupa,daj bebi šansu! Sve će biti u redu,samo se držite skupa
O čemu ti? Mora se jedino umrijeti.

Da li će zadržati trudnoću ili ne isključivo je stvar odluke pokretačice topica i njezinog dečka. Može zadržati dijete a i ne mora. I nitko ju nema prava osuđivati jer se radi o NJEZINOM životu.

Mi tu možemo laprdati do besvjesti i na kraju će se tema svesti na prepirku one za i protiv pobačaja i zato ću napisati samo sljedeće i bježim s ove teme:

Odvagni i procijeni što je za tebe najbolje no imaj na umu da je najlakše ostati trudan a dijete kad se rodi treba nešto jesti, imati robicu, topli krevet, kasnije vrtić.... to je strašno puno financijskih izdataka koje danas jedva podnose ljudi sa prosječnim plaćama. S druge strane dijete je neiscrpan izvor ljubavi, energije i po mom osobnom mišljenju svrha našeg postojanja.

I upravo zato treba imati djecu kada je čovjek uistinu spreman i kada ima zadovoljene preduvijete za pristojan odgoj, pa makar on bio skroman.

Sve ostalo bih nazvala sebičnošću - dokaz za to nam domovi i jesu prepuni neželjene dječice danas.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Old 01.12.2008., 18:52   #24
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
[COLOR="darkred"]
Imam prijateljicu koja ima dvoje djece, zatrudnila je i s trećim djetetom, te se odlučila u dogovoru sa suprugom za abortus... J ga, to je njena odluka i kao takvu to poštujem.
Ovakve stvari mi nisu jasne.Kako se ozbiljnoj zeni koja je u vezi ili braku moze dogoditi da ostane trudna?
A najbolje je sto im se obicno kao dogodilo slucajno.
Jes vala...

Inace pobacaj kao kontracepcija
Jovan Trapatoni is offline  
Old 01.12.2008., 18:53   #25
Sa svojim starcima ja nemam odnos. Možda bih mogla vjerovat da ću sve izgurat da se moj "dragi" barem imalo založio da to i izduramo (znam da nije ni njemu lako, ali nije ni zgodno kraj sebe imati takvog trtaroša - možda nisam fer što to govorim). Znam da to nije smak svijet i da se sve da nekako.. Ali financije.. Čak i da ne znam šta ispadne, radije bih rodila, nego ubila. A tko kaže da je to samo malo više od jajne stanice.. potencijalni život.. to nije život. to je potencijalni život.. abortirala bih bez problema da to nije nikakav život. Ne bi me peklo.. A u tom slučaju se ne bi vodile polemike.. Trudna sam oko 17-20 dana; sutra bih trebala u bolnicu na pobačaj. Ne mogu. Hvala svima
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 18:55   #26
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
Sa svojim starcima ja nemam odnos. Možda bih mogla vjerovat da ću sve izgurat da se moj "dragi" barem imalo založio da to i izduramo (znam da nije ni njemu lako, ali nije ni zgodno kraj sebe imati takvog trtaroša - možda nisam fer što to govorim). Znam da to nije smak svijet i da se sve da nekako.. Ali financije.. Čak i da ne znam šta ispadne, radije bih rodila, nego ubila. A tko kaže da je to samo malo više od jajne stanice.. potencijalni život.. to nije život. to je potencijalni život.. abortirala bih bez problema da to nije nikakav život. Ne bi me peklo.. A u tom slučaju se ne bi vodile polemike.. Trudna sam oko 17-20 dana; sutra bih trebala u bolnicu na pobačaj. Ne mogu. Hvala svima
da si u ne znam kako lošim odnosima sa stracima,mislim da će popustiti kad ima kazeš da će biti baka i djed.

ali to je samo moje skromno mišljenje.
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Old 01.12.2008., 18:57   #27
Vjeruj mi, osjetili bi samo opterećenje
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 19:01   #28
Quote:
Jovan Trapatoni kaže: Pogledaj post
Ovakve stvari mi nisu jasne.Kako se ozbiljnoj zeni koja je u vezi ili braku moze dogoditi da ostane trudna?
A najbolje je sto im se obicno kao dogodilo se slucajno.
Jes vala...

Inace pobacaj kao kontracepcija
Ajde sredi se, ne povraćaj tu, ispada da smo mi muški curice kojima se sve gadi!


Kako se to dogodilo ozbiljnoj ženi?? Eto, dogodi se, možda su bili pijani, bili bez kontracepcije, u svakom slučaju, dogodilo se; ovo nije debata kako to da se dogodilo, nego što učiniti kad se dogodi.
Za debatu što učiniti da se ne dogodi imamo Top temu: Prvi put mi je.
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
Sa svojim starcima ja nemam odnos. Možda bih mogla vjerovat da ću sve izgurat da se moj "dragi" barem imalo založio da to i izduramo (znam da nije ni njemu lako, ali nije ni zgodno kraj sebe imati takvog trtaroša - možda nisam fer što to govorim). Znam da to nije smak svijet i da se sve da nekako.. Ali financije.. Čak i da ne znam šta ispadne, radije bih rodila, nego ubila. A tko kaže da je to samo malo više od jajne stanice.. potencijalni život.. to nije život. to je potencijalni život.. abortirala bih bez problema da to nije nikakav život. Ne bi me peklo.. A u tom slučaju se ne bi vodile polemike.. Trudna sam oko 17-20 dana; sutra bih trebala u bolnicu na pobačaj. Ne mogu. Hvala svima

Kako si ti patetično dosadna u ovim odgovorima.

Hoćeš ti odgovoriti nešto od onog što sam ja i ostali pitali??

Od toga znaju li nj. i tvoji roditelji za to (očito da, vjerojatno s njoma trebaš ići sutra na pobačaj, ili ne, možda i doznamo od tebe... )
pa do toga jesi već bila na pregledu ili samo je samo test pokazao crticu?

Ok, znamo da si trudna manje od mjesec dana, što je dobro za situaciju.

Nema zajebancije, izbacimo patetiku i poetičnost o jajnim stanicama, tebi je budućnost u pitanju i vrijeme je da se suočiš s time. Malo hrabrosti ne bi škodilo..

I taj tvoj nek dođe i priča s tobom, ne djeluje mi baš kao luzer, ne znam što si sad očekivala od njega, j ga... On je tu negdje s tobom (barem u mislima), tako da nije pobjegao!
Deedy is offline  
Old 01.12.2008., 19:02   #29
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, osjetili bi samo opterećenje
Ja ti ne vjerujem i dajem soma dolara na to!
Deedy is offline  
Old 01.12.2008., 19:02   #30
meni je prijateljica imala istu situaciju prosle godine, identicnu i pobacila je. danas joj nije zao, i ja takoder mislim da je ucinila pravilnu odluku. na stranu eticka dilema oduzimanja zivota nerodenom ljudskom bicu. ali roditi ga i onda se netezati u nesredenoj zajednici je gore nego abortus. barem meni. osobno nisam ni ja za pobacaj, sve naravno ovisi o sotuaciji u uzoj i soroj okolini.
billy001 is offline  
Old 01.12.2008., 19:04   #31
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

Jednako tako, ovo prvenstveno moraš odlučiti TI, a ne ja ili neko od nas ovdje, pa niti tvoj dečko, na stranu to što s njim treba obaviti niz ozbiljnih razgovora o tome.

U redu, to moram odlučiti ja. Tko kaže da nismo razgovarali. To što nismo donijeli nikakvo pametno rješenje što se mene tiče, druga je stvar. Ukoliko rodim, dijete i svi oko nas neće imati niti lak niti sretan život, a ukoliko ne rodim, ubijam vlastitom odlukom nešto što je u meni počelo rasti i smijem se svakog dana s grčem u želucu, pravim sretnom i bezbrižnom pred ljudima koje ne znam; čak i pred vlastitim roditeljima kojima smatram samo ljudima "usput", tj. ljudima kod kojih sam se trenutno zatekla.

Da li ITKO može donositi ovakve odluke..
i kažem da, sama sam si *ebeno kriva
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 19:08   #32
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ajde sredi se, ne povraćaj tu, ispada da smo mi muški curice kojima se sve gadi!


Kako se to dogodilo ozbiljnoj ženi?? Eto, dogodi se, možda su bili pijani, bili bez kontracepcije, u svakom slučaju, dogodilo se; ovo nije debata kako to da se dogodilo, nego što učiniti kad se dogodi.



Kako si ti patetično dosadna u ovim odgovorima.

Hoćeš ti odgovoriti nešto od onog što sam ja i ostali pitali??

Od toga znaju li nj. i tvoji roditelji za to (očito da, vjerojatno s njoma trebaš ići sutra na pobačaj, ili ne, možda i doznamo od tebe... )
pa do toga jesi već bila na pregledu ili samo je samo test pokazao crticu?

Ok, znamo da si trudna manje od mjesec dana, što je dobro za situaciju.

Nema zajebancije, izbacimo patetiku i poetičnost o jajnim stanicama, tebi je budućnost u pitanju i vrijeme je da se suočiš s time. Malo hrabrosti ne bi škodilo..

I taj tvoj nek dođe i priča s tobom, ne djeluje mi baš kao luzer, ne znam što si sad očekivala od njega, j ga... On je tu negdje s tobom (barem u mislima), tako da nije pobjegao!
Neka se tebi dogodi slično, pa ćemo vidjeti tko je patetičan. A možda bi se sakrio pod vlastiti rep? Jer, lako je drugome soliti pamet, jel' tako?
Ne zna nitko, osim mene i njega, i test je pokazao crticu i menga kasni 5 dana. Zadovoljan..? Očekujem nepatetični odgovor.
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 19:09   #33
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
U redu, to moram odlučiti ja. Tko kaže da nismo razgovarali. To što nismo donijeli nikakvo pametno rješenje što se mene tiče, druga je stvar. Ukoliko rodim, dijete i svi oko nas neće imati niti lak niti sretan život, a ukoliko ne rodim, ubijam vlastitom odlukom nešto što je u meni počelo rasti i smijem se svakog dana s grčem u želucu, pravim sretnom i bezbrižnom pred ljudima koje ne znam; čak i pred vlastitim roditeljima kojima smatram samo ljudima "usput", tj. ljudima kod kojih sam se trenutno zatekla.

Da li ITKO može donositi ovakve odluke..
i kažem da, sama sam si *ebeno kriva
A ti točno znaš da će BAŠ tako biti? Malo pretjeruješ.
Što je najzanimljivije, sve tvoje rečenice govore kako bi najradije napravila abortus, jer trudnoću i budućnost s djetetom vidiš vrlo crno, a opet ne želiš abortus.
Koka, sjedni sa dragim, duuuugo i opsežno razgovarajte što točno oboje želite, i donesite odluku.
Ako želiš roditi, ovakve misli -nesretan život itd.- ti nikako ne trebaju. Ako odlučite za abortus, NITKO nema prava suditi, jer to je TVOJ, VAŠ život.

Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
Neka se tebi dogodi slično, pa ćemo vidjeti tko je patetičan. A možda bi se sakrio pod vlastiti rep? Jer, lako je drugome soliti pamet, jel' tako?
Ne zna nitko, osim mene i njega, i test je pokazao crticu i menga kasni 5 dana. Zadovoljan..? Očekujem nepatetični odgovor.
Nepatetičan odgovor - odi na pregled ginekologu. Testovi znaju pogriješiti, a menga može kasniti upravo zbog brige i stresa.
Pa kad dobiješ rezultate, opet isto -razgovor s dragim, i definitivno razgovor s roditeljima.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Old 01.12.2008., 19:10   #34
imam pitanje za autoricu... zašto si postavila topic dan prije nego što trebaš ići pobaciti?

Kolebaš se. Ok, koliko ti treba da završiš fakultet?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Old 01.12.2008., 19:11   #35
Quote:
billy001 kaže: Pogledaj post
meni je prijateljica imala istu situaciju prosle godine, identicnu i pobacila je. danas joj nije zao, i ja takoder mislim da je ucinila pravilnu odluku. na stranu eticka dilema oduzimanja zivota nerodenom ljudskom bicu. ali roditi ga i onda se netezati u nesredenoj zajednici je gore nego abortus. barem meni. osobno nisam ni ja za pobacaj, sve naravno ovisi o sotuaciji u uzoj i soroj okolini.
Nisi za rađanje djeteta u takvoj okolini, ali ni za abortus. Također. Ali vidiš, lijepo sam se zafrknula, i sad mogu bacati novčić za što da se odlučim. Lako je pričati o tamo nekome, prijateljici i slično.. Meni su se uvijek gadile takve stvari, i mislila sam, radije ću se ubiti, nego napraviti pobačaj. Dakle, odluka kao da je jasna, ali nije ni približno.
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 19:13   #36
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
U redu, to moram odlučiti ja. Tko kaže da nismo razgovarali. To što nismo donijeli nikakvo pametno rješenje što se mene tiče, druga je stvar. Ukoliko rodim, dijete i svi oko nas neće imati niti lak niti sretan život, a ukoliko ne rodim, ubijam vlastitom odlukom nešto što je u meni počelo rasti i smijem se svakog dana s grčem u želucu, pravim sretnom i bezbrižnom pred ljudima koje ne znam; čak i pred vlastitim roditeljima kojima smatram samo ljudima "usput", tj. ljudima kod kojih sam se trenutno zatekla.

Da li ITKO može donositi ovakve odluke..
i kažem da, sama sam si *ebeno kriva
Onda j*no odluči!

S kakvim grčom ćeš se smijati? Život teče dalje, ništa ti nisi kriva, osim što se samo sažaljevaš ko zadnje dijete, slabo i nesigurno!

Sredi se, riješi to kojom god odlukom od ove dvije moguće, ali riješi u glavi!



Ima jedna fora, kakaš po ljudima koji se tu iščuđavaju i povraću o tome kako se to može dogoditi da niste pazili, a onda i ti sama sebe preispituješ kako si si sama kriva, da si utučeno odgovorna za to... da blabla.... aloooooooo!!!

Buđenjeeeeeeeee!!

Izvoli se suočiti sa situacijom i poduzeti nešto. Živcira me kako su ljudi slabi. Zaboli me što si trudna, nemaš izgovor ne biti odgovorna prema sebi.



A za roditelje i dalje ne vjerujem; to da si usput kod njih... jao, neću to ni započinjati, o tom odnosu djece prema roditeljima;

a opet, ko zna kakvi su i oni... a ko zna kakva si i ti!
I zato se ograničimo samo na tvoju Y/N odluku o trudnoći!
Deedy is offline  
Old 01.12.2008., 19:14   #37
situacija sigurno nije toliko strašna koliko ti se čini.. samo si preplašena i očito usamljena u tomu svemu. ako se odlučiš na porod, ne zaboravi da je tvoj partner zakonski obavezan plaćati alimentaciju.. ovo ti je jedna od onih situacija u životu gdje jednostavno moraš stisnuti zube i que sera, sera.. kud puklo da puklo. samo nemoj pravit gluposti da pobjegneš od problema.
puno sreće ti želim

edit: i ove koji seru po tebi ovdje pošalji u 3 pi*ke materine
__________________
Die dulci freure
~reptile is offline  
Old 01.12.2008., 19:15   #38
Mozda je okrutno pitati sada, ali imam bolesnu znatizelju. Jel mozes reci kako si to pazila, pa da se zalomilo? Cisto informativno za druge koji paze na slican nacin.

Inace, rekao sam svoje. Ne bih imao moralnu dilemu da sam ja u pitanju. Mislim da sanse dobrog rezultata bez abortusa su jako male. Momak ce se vjerojatno osjecati prisiljenim, i ne bi me iznenadilo kada bi ti kasnije predbacivao tvoju odluku, do toga da ces imati hrpu obaveza i problema s odgajanjem malog djeteta u tvojoj situaciji. Nazalost u danasnje vrijeme vidimo hrpu razvoda, a ovakve situacije su jedan od razloga za to.

Imam osjecaj da si ti vec odlucila, ali trazis podrsku ovdje kako bi si rekla da si napravila pravu odluku. Zato oprosti sto te nagovaram na drugo, i pokazujem neka losa lica posljedica tvoje odluke. U svakom slucaju sretno stogod izabrala, i ako se dovoljno posvetis mislim da mozes svaku situaciju pozitivno rjesiti. Imam prijatelje kojima se ovakva situacija dogodila. Oboje su imali 18 godina no odlucili su zadrzati dijete i danas 6 god kasnije su sretni zajedno s djetetom.

Moze se, ali ce zahtjevati puno rada i odricanja.
Klonasto Pismo is offline  
Old 01.12.2008., 19:16   #39
Saznala sam prekjučer da sam trudna, a pobačaj nije dogovoren, nego samo mogu otići sutra tamo ako želim to napraviti. Nemam vremena za razmišljanje jer što prije obaviti pobačaj, to bolje. Dakle, odluku trebam donijeti brzo, ali Bože sveti, opet patetično mogu reći da ne mogu odlučiti o tome u 2 dana (ni nikada) jer sam kukavica i nisam ni sanjala da će mi se desiti..
ubijena is offline  
Old 01.12.2008., 19:17   #40
Quote:
ubijena kaže: Pogledaj post
Neka se tebi dogodi slično, pa ćemo vidjeti tko je patetičan. A možda bi se sakrio pod vlastiti rep? Jer, lako je drugome soliti pamet, jel' tako?
Ne zna nitko, osim mene i njega, i test je pokazao crticu i menga kasni 5 dana. Zadovoljan..? Očekujem nepatetični odgovor.
Ne bih krivio nikoga za to, pa ni sebe. Za početak!
Donio bih odluku i suočio bih se s tim.

U svom životu sam se morao suočiti (barem u 2 navrata) s malo zajebanijim stvarima u životu od ove, pa zato i mogu reći ovo sa sigurnošću. Stojim iza onog što kažem, time ti pokušavam pomoći, vjeruj!
Deedy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger