Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 12:09   #261
Quote:
unije kaže: Pogledaj post
Ide valjda namjestiti atlas prvo, a onda provjeriti dal će mu atlasprofovi reći dal ga treba namještati, ili će to prešutiti
Ajde bas me zanima.

brar kak je kod tebe stanje?
__________________
http://www.orgonit.bloger.hr/
keter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:01   #262
Quote:
ady_skot kaže: Pogledaj post
Eto ja sam prije dva dana bio na pregledu, mjesec dana nakon namještanja.

Pošto se osječaj napetosti i pritiska u vratu malo popustio i osječao sam se malo bolje, gosp. Ljubo Tomlj. iz Poreča mi je još jednom namještao Atlas odnosno malo ga " popravio" te sam dobio masažu sa nekim vibrirajučim strojevima uzduž cijelog tijela i kičme.

Osječaj je sada gotovo isti s tim da osječam laganu bol kroz cijelu kralježnicu, te neki čudni osječaj i stalnu želju za istezanjem i " namještanjem" kičme kao da mi nešto smeta.

Nadam se da je to samo privremeno dok sve ne dođe na mjesto jer imam dosta problema sa kralježnicom i vratom gdje je potpomogla moja visina i elegantnost

Sad je na meni da se istežem, vježbam, dobro hranim i naravno čekam.
Vjerujem u najbolji ishod

Lijepi pozdrav
Kojom je to metodom?
Taj čudni osjećaj i želja za istezanjem je zanimljiv. Vjerujem da je to zbog mišića koji se prilagođavaju novom ajmo reć, radnom rasporedu. Vjerojatno privremeno.
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:05   #263
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
A zašto u roku dva dana ideš na dva tretmana?
Lova mi nije problem, vremena imam. Jedini problem mi je zdravlje.
I dal bi sve kaj imam sam da se vratim u prijašnje stanje i formu.

A danas je takvo vrijeme da se i frizeru moraš naručit. Pa sam se ja naručil kod oba. Ak neki sjebe, odem drugome. A i znatiželjan sam. Baš da vidim kaj će reć?
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:10   #264
Quote:
Tabasco kaže: Pogledaj post
Lova mi nije problem, vremena imam. Jedini problem mi je zdravlje.
I dal bi sve kaj imam sam da se vratim u prijašnje stanje i formu.

A danas je takvo vrijeme da se i frizeru moraš naručit. Pa sam se ja naručil kod oba. Ak neki sjebe, odem drugome. A i znatiželjan sam. Baš da vidim kaj će reć?

Držim fige da odmah prvi tretman uspije i da osjetiš poboljšanje I da... baš me zanima kaj će ovi drugi reć
unije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:12   #265
Quote:
unije kaže: Pogledaj post
Ide valjda namjestiti atlas prvo, a onda provjeriti dal će mu atlasprofovi reći dal ga treba namještati, ili će to prešutiti
A kome vjerovat?

Imam strašnih problema sa zdravljem. Nadam se da će "ovo" dati rezultata.
Klasična medicina mi je više odmogla nego pomogla.
I skužil sam da u klasičnoj medicini kičma nije dokraja istražena. Bitnija je nego što se misli.

Vidjet ćemo. Ne nadam se nekom čarobnom štapiću ali sam sklon vjerovat da "taj" iščašeni atlas može uzrokovat puuuuno problema...

Quote:
unije kaže: Pogledaj post

Držim fige da odmah prvi tretman uspije i da osjetiš poboljšanje I da... baš me zanima kaj će ovi drugi reć


Hvala ti!

Bio sam kod jedne ženske, kineziolog(ili kiropraktičar, neznam ni sam), i malo me zmasirala, istegnula i namjestila kičmu i kosti. Osjetio sam zaista trenutno olakšanje. Nestale vrtoglavice, zujanje u ušima, loše raspoloženje. Čak i umor.
Taj dan(prekjučer) mi je cijelo vrijeme poslije tretmana strujalo nekaj kroz tijelo. Pa je čak i malo groznice se javilo.
A sljedeći dan me bolilo u vražju mater. Kičma, vrat i leđa. Većinom mišići.
Vjerojatno su se namještali i prilagođavali novoj situaciji
Danas je ok. Malo me još vrat kao ne sluša, boli i žulja.
Sutra idem na još jedan tretman kod nje.
Usput sam je pitao šta ona misli o namještanju atlasa. Veli: ako želite nekome pokloniti novaca, to je vaša stvar...
Nisam je ništa više pitao na tu temu. A nisam ni ništa zaključio iz toga...
Kaj vi mislite?
Ja ću svejedno skočit do ayurvede, neću propast za tih 200-300 kuna a možda nešta naučim...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 12.05.2011. at 23:48.
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:47   #266
Quote:
Tabasco kaže: Pogledaj post


Hvala ti!

Bio sam kod jedne ženske, kineziolog(ili kiropraktičar, neznam ni sam), i malo me zmasirala, istegnula i namjestila kičmu i kosti. Osjetio sam zaista trenutno olakšanje. Nestale vrtoglavice, zujanje u ušima, loše raspoloženje. Čak i umor.
Taj dan(prekjučer) mi je cijelo vrijeme poslije tretmana strujalo nekaj kroz tijelo. Pa je čak i malo groznice se javilo.
A sljedeći dan me bolilo u vražju mater. Kičma, vrat i leđa. Većinom mišići.
Vjerojatno su se namještali i prilagođavali novoj situaciji
Danas je ok. Malo me još vrat kao ne sluša, boli i žulja.
Sutra idem na još jedan tretman kod nje.
Usput sam je pitao šta ona misli o namještanju atlasa. Veli: ako želite nekome pokloniti novaca, to je vaša stvar...
Nisam je ništa više pitao na tu temu. A nisam ni ništa zaključio iz toga...
Kaj vi mislite?
Ja ću svejedno skočit do ayurvede, neću propast za tih 200-300 kuna a možda nešta naučim...
Znači ona je dosta skeptična što se namještanja atlasa tiče?
Ovo "krckanje" kako to MM i ja zovemo je nama super, isto smo išli dosta na masaže i "namještanja" kod jedne žene koja ima ordinaciju za to (iza Tehničkog muzeja) i super je... ali to nas je koštalo par mjeseci valjda jednu plaću samo na to. Naš problem je što nas ubija sjedenje na poslu, treba se svakodnevno istezati i vježbati. A još ako nam je atlas u krivom položaju, eto ti cijelu kičmu u krivom položaju.

Gdje je ekipa koja je namjestila atlas? Više nikog nema da izvještava o zdravstvenom stanju?
unije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:16   #267
Ja se od namještanja osjećam super.Nema vrtoglavice,ljuljanja,zategnutosti u vratu,bolova u donjem djelu kićme ,sve u svemu super i preporućila bi svakome.Uvijek mi se ćinilo da mi desna strana lica nekako visi tj nije simetrićna s lijevom a sada se i to ispravilo.Nije moje subjektivno mišljenje nego ljudi oko mene to primjećuju.


.
vivaneu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 00:45   #268
Quote:
keter kaže: Pogledaj post
Ajde bas me zanima.

brar kak je kod tebe stanje?
Hvala na pitanju, ja sam puno bolje nego sam bila... Onaj dio kod ramena me više nije zabolio otkad sam namjestila atlas i doista se nadam da će to ići samo na bolje...
Ali, još me nešto zanima; ovo mi je jako interesantno, pa me zanima da li itko zna išta o tome:

KIROPRAKTIČAR DR. ANTHONY DEUTSCHER

http://www.facebook.com/pages/Kiropr...C/119492463798

Radi se o vraćanju kralježnice u prirodan položaj. Jako me interesira, a stranica je www.vertesana.hr
Ako itko zna kakav je to tretman - javite.
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 01:31   #269
Evo, ja bio u ayurvedi premi.

Nemam još nekih dojmova, javim kroz par dana...
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 12:25   #270
imam 40 godina i do 39 godine nisam osječao velike tegobe
evo i mene po prvi puta po ovoj temi....nevjerovatan sam skeptik .....
problemi
- zujanje u ušima lagano
- krckanje kod okreta glave lagano
- zamaranje očiju nakon 3-4 sata na pc-u...(plivadoni su moji bombončići)
- bol u vratu i leđima lagano
- brzo umaranje
- koljena povremeno zabole-propadaju
- bol u donjem djelu kralješnice jak evo več mjesec dana nesmijem praviti nikakve nagle pokrete, teško ustajem, te ako se sagnem na 10-tak sekundi ..ispravljanje traje duplo duže,te mi je prošle godine zbog istih problema trnula i desna noga...sada nakon 30 dana problema boli me i ljevi dio zdjelice....zadnje dvije godine osječam se kao da sam ostario 20 godina.
Igram rekreativno nogomet i sam sebe nemogu prepoznati koliko sam nazadovao zadnje dvije-tri godine.

Za tri dana u srijedu idem na atlasprofilax metodu...napominjem da do sada nisam bio kod doktora zbog ovih problema
I mene kao skeptika zanima što će se dalje desiti...mislim da vrat okrećem dovoljno ljevo i desno te gore i dolje....
Dragon17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:34   #271
Quote:
Dragon17 kaže: Pogledaj post
imam 40 godina i do 39 godine nisam osječao velike tegobe
evo i mene po prvi puta po ovoj temi....nevjerovatan sam skeptik .....
problemi
- zujanje u ušima lagano
- krckanje kod okreta glave lagano
- zamaranje očiju nakon 3-4 sata na pc-u...(plivadoni su moji bombončići)
- bol u vratu i leđima lagano
- brzo umaranje
- koljena povremeno zabole-propadaju
- bol u donjem djelu kralješnice jak evo več mjesec dana nesmijem praviti nikakve nagle pokrete, teško ustajem, te ako se sagnem na 10-tak sekundi ..ispravljanje traje duplo duže,te mi je prošle godine zbog istih problema trnula i desna noga...sada nakon 30 dana problema boli me i ljevi dio zdjelice....zadnje dvije godine osječam se kao da sam ostario 20 godina.
Igram rekreativno nogomet i sam sebe nemogu prepoznati koliko sam nazadovao zadnje dvije-tri godine.

Za tri dana u srijedu idem na atlasprofilax metodu...napominjem da do sada nisam bio kod doktora zbog ovih problema
I mene kao skeptika zanima što će se dalje desiti...mislim da vrat okrećem dovoljno ljevo i desno te gore i dolje....


O, Bože moj...
Želim ti svu sreću ovoga svijeta i da ti pomognu maksimalno - poslije tretmana da budeš Ronaldinho...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 11:23   #272
Quote:
Tabasco kaže: Pogledaj post
Evo, ja bio u ayurvedi premi.

Nemam još nekih dojmova, javim kroz par dana...
Pa da napišem koju...

Odmah poslije tretmana sam se osjećao 2 cm višiji. A to mi laska jer sam patuljak... I hodam drugačije, uspravnije. Promijenio sam držanje. I kad sjedim i kad stojim i kad hodam.

Malo o nuspojavama. Tretman je zaista bezbolan i brz. Sljedeći dan sam bio ko na speedu. preaktivan i super raspoloženja. Jučer, hm-hm, ne baš sjajno.
Od jutra lošeg raspoloženja, glava ko da je bila najnagrađivanija lubenica na sajmu u Gudovcu... Cijelim tijelom su strujali trnci, od glave preko kičme pa valda do svih mišića i kosti...
To je bilo čak i ugodno mada neobično. I imam osjećaj da izgaram, cijelo vrijeme mi je lice užareno, vruće mi je, kao neka groznica. Apetit nikakav. Ne jedem skoro ništa. Pijem sve šta vidim, žeđ je stalna i neugasiva...

Danas je ok. Još uvijek mi je pritisak u glavi, nešto manje nego jučer.

Sve u svemu, čini mi se da tretman daje rezultate iako sam sada(bar mislim) u nekakvoj fazi prilagodbe na novo stanje. Koliko će to potrajati, nemam ideje. Nadam se da neće više od par tjedana...

Eto, javim se opet kroz par dana...
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 16:32   #273
Ja sam bio prije nekih mjesec-dva kod varaždinskog vladimira, i osim sto sam pljunuo lovu nisam primijetio neke promjene (leđa me još uvijek bole, vrat jos uvijek pucka kad okrecem glavu s lijeva na desno,sve po starom)...do zadnjih par dana, od kada imam bolove u tom dijelu vrata gdje je atlas....tako da prosto ne znam sto bi reko, moram se cut s njim da vidim sta on kaze na to sve...
Avtomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 17:24   #274
Quote:
Avtomatik kaže: Pogledaj post
Ja sam bio prije nekih mjesec-dva kod varaždinskog vladimira, i osim sto sam pljunuo lovu nisam primijetio neke promjene (leđa me još uvijek bole, vrat jos uvijek pucka kad okrecem glavu s lijeva na desno,sve po starom)...do zadnjih par dana, od kada imam bolove u tom dijelu vrata gdje je atlas....tako da prosto ne znam sto bi reko, moram se cut s njim da vidim sta on kaze na to sve...
A i kod mene se nije nista znacajnije promjenilo kolko vidim sad sa vremenom.Nemam bas previse povjerenja u svoj vrat, a proslo je mjesec i pol od tretmana.
Bas me zanima kad se cujes sa njim sta ce ti reci pa objavi to ovdje
__________________
http://www.orgonit.bloger.hr/
keter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 00:20   #275
Izgleda da atlas tretman ipak nije čudotvoran i ne odnosi probleme
u stilu- "kao rukom odnešeno", nažalost...
Bar u mom slučaju. Čini mi se da moj zdravstveni problem leži negdje drugdje...

Pozdrav svima na temi i pišite...
Tabasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 08:57   #276
danas je prvi dan nakon namještanja i neosječam nikakve promjene osim što me boli iza jednog i drugog uha gdje je lupao "čekić" za namještanje atlasa. Mogu zaključiti da se atlas nemože namjestiti golim rukama jer je ovaj "čekić dosta dugo lupao na mjestu iza uha i nije da nije bolilo a osjetio sam i pomicanje atlasa nešto u smislu vađenja zuba pod anestezijom......da i rekao mi je da mi je jedna noga kraća za 1 cm tj. zdjelica mi je na desnoj nogi podignuta višlje.....čak mi je to opipom na meni pokazao i imao sam osječaj da je u pravu. Možda malo osječam da je glava "lakša" al ne bi to pripisivao ničemu....

Zadnje uređivanje Dragon17 : 26.05.2011. at 09:04.
Dragon17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:40   #277
Quote:
Dragon17 kaže: Pogledaj post
danas je prvi dan nakon namještanja i neosječam nikakve promjene osim što me boli iza jednog i drugog uha gdje je lupao "čekić" za namještanje atlasa. Mogu zaključiti da se atlas nemože namjestiti golim rukama jer je ovaj "čekić dosta dugo lupao na mjestu iza uha i nije da nije bolilo a osjetio sam i pomicanje atlasa nešto u smislu vađenja zuba pod anestezijom......da i rekao mi je da mi je jedna noga kraća za 1 cm tj. zdjelica mi je na desnoj nogi podignuta višlje.....čak mi je to opipom na meni pokazao i imao sam osječaj da je u pravu. Možda malo osječam da je glava "lakša" al ne bi to pripisivao ničemu....
pa fala bogu da nema nikakve promjene, misliš da će ti nekakvi šarlatan namjesti atlas, daj razmisli malo, atlas je kralježak koji s axisom nosi cijelu težinu glave, misliš stvarno da će ti takva neupućena osoba koja nema pojma o liječenju to moći namjestit? odi kod fizijatra!
radij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 12:48   #278
Quote:
radij kaže: Pogledaj post
pa fala bogu da nema nikakve promjene, misliš da će ti nekakvi šarlatan namjesti atlas, daj razmisli malo, atlas je kralježak koji s axisom nosi cijelu težinu glave, misliš stvarno da će ti takva neupućena osoba koja nema pojma o liječenju to moći namjestit? odi kod fizijatra!
lega...ništa ja nemislim a ti nemaš pojma....dok sam ja bio tamo na čekanju tri fizijatra iz Makedonije i jedan naš čekali su u redu za namještanje.....
Dragon17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:18   #279
Ja sam bio i nikakvih promjena nema.Eventualno malo bolja pokretljivost varta..Mislim da je sve to na psihološkoj bazi i sad sam nekako skeptičan što se tiče nekakvih promjena..Eto to je moje iskustvo
Poki_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:34   #280
Evo javljam da smo napokon i MM i ja ispravili atlas ovaj vikend Nakon pomnog istraživanja, čitanja, proučavanja i razgovora smo ipak odlučili otići u Celje, na metodu ATLANTOTEC. Nekako mi je bilo nelogično otići na ispravljanje atlasa u Profilax obzirom da oni nikad ne rade nikakve snimke, a i čula sam par slučajeva da su ljudima kojima je atlas bio zarotiran u desno napravili još veći problem od onog koji su imali... Tako da moj savjet svima koji su možda bili na Atlasprofilax, a nije im ništa bolje, nego čak i gore nakon tretmana, napravite CT snimak, provjerite u kojem vam je položaju atlas.

Uglavnom, napravili smo CT snimke atlasa u Mariboru i na temelju njih nam je odličan Atlantotec terapeut Boštjan namjestio atlase. Sam tretman se sastoji prvo od masaže nekim vibrirajućim aparatima koji zagriju i omekšaju mišiće i tek nakon toga se radi namještanje atlasa. Tretman je poprilično bolan i neugodan, ali srećom ne traje jako dugo, svega možda par minuta i može se izdržati. Aparat je mislim sličan onom kojeg koristi i Atlasprofilax, jedino se razlikuje u tome što Atlasprofilax ne radi masažu mišića, te nikad ne radi CT snimke atlasa nego vjeruju da je on uvijek zamaknut u lijevu stranu, što zapravo nije tako. Atlas može biti zarotiran i u lijevo i u desno, meni je bio zarotiran u lijevu stranu, a MM nezamjetno u desnu stranu, ali mu je zato bio jako pomaknut prema naprijed, što se tek na CT snimci moglo vidjeti. Osjećaj poslije namještanja je da se držimo potpuno uspravno i nekako imam dojam kao da mi je cijela kičma napokon nekako u ispravnom položaju, kao da je sad tek sve došlo na svoje mjesto, prije sam ju osjećala nekako rasklimano kao da je bila izokrenuta u svim smjerovima, ma dosta teško za opisati osjećaj razlike. Nekako i čvršće stojim na nogama, stabilnije se osjećam, obzirom da je cijela kičma u stabilnijem položaju nakon tretmana. Danas nas bole mišići u predjelu vrata i to će trajati još cca dan dva. Nakon samog tretmana nam je bio možda mrvicu čudan osjećaj u glavi i bili smo umorni i otišli ranije taj dan u krevet. Nema bolova u leđima i vratu, čini mi se da smo savitljiviji u predjelu kičmenog stupa i mi smo prezadovoljni. Sad ćemo u međuvremeno do kontrole još otići na osteopatsku masažu u centar gdje obično idemo na masaže i krckanje, a osteopatsku masažu je navodno dobro napraviti nakon namještanja atlasa a prije kontrole koju imamo za 3 tjedna.
unije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.