Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 16:17   #1
Sistematski pregled - 8.razred

Što pregledavaju na sistematskom u 8.r?
tea5923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 17:43   #2
Quote:
tea5923 kaže: Pogledaj post
Što pregledavaju na sistematskom u 8.r?
Isto što i u sedmom
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:24   #3
AHHAHA...
Pregledavaju sve po redu:urin, oči, kralješnicu, stopala, srce, vade krv i tako.. ma rutinski pregled.
__________________
"Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.
lonely_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 23:03   #4
je daaa,a ono najdelikatnije si zaboravio napomenut, da se treba skidat do pasa kod doktora,tak je kod nas bilo
i jos ti nategne gaćice i pogleda unutra da vidi jel sve u redu,al kratko to traje
emanuella77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:34   #5
gleda ti skoro sve: vid,tlak,razlkovanje boja,težinu,visinu,cijepljenje u obe ruke,testise i još nešto sitno
__________________
Ko se mača laća....lakukaraća.
CJ. Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:40   #6
kako to da skoro svi imaju po jedan post

(odgovor je već dan al morala sam ovo "naglas" primijetiti)
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:39   #7
- težina
- visina
- tlak
- pluća
- vid (pita slova na daleko i koje simbole vidiš iz one knjižice gdje su lude šarene boje )
- malo ti gurne ruku pod rebra da vidi kaj ima
- gleda ti kičmu, sagneš se pa provjerava
- muškima čačka po jajima s palcom da vidi jel ima kvržica i jel spušteno jaje i nategne kitu da vidi kožicu
- curama istu stvar samo + bonus sise

Mislim da ne vade krv u 8. razredu.
OzzyTheMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 03:49   #8
^^ ne sjećam se da je meni itko prčkao po spolnom organu hehe, a za sise se sjećam na faksu za sistematski a ne baš za osnovnu, no davno je to bilo
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 21:34   #9
za par dana idem na sistematski pregled za osme razrede. mene je samo sram ako mi pogleda dolje a vidi da se ja brijem....
mala kisela6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 21:37   #10
Nije ti to ginekološki pregled, neće te nitko pregledavati kako ti kažeš dolje.

Kod muških se pregledava da li mogu prevući kožicu preko glavića, kod cura koliko se ja sjećam nema nikakvog skidanja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:39   #11
Mi smo se se danas cjepili ili imali sistematski nemam pojma (8raz) pregledava vid mjeri visinu i kilazu, tlak, gleda grlo, kičmu pita ako se bavis kakvim sportom pusis+ 2 inekcije jedna u ljevu ruku jedna u desnu.zanima me ako cemo mi jos kakav sistematskih imat do kraja godine
kuvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:20   #12
sistematski 8.raz

znači...8.raz, sistematski! znam sve o tome, čuo sam za google.
zanima me sljedeće: što ako odbijem skinut gaće???nedam da božo proviri van xD. oće li pravit probleme sa raskom i starcima ili je ipak neće biti dovoljno briga.ili se neće usudit...?
p.s. sry ako je sam pogriješio mjesto za ovo pitanje.
p.p.s ne počinjite s onim "šta ti smeta ako ti ga i gleda" glupostima. smeta me i gotovo, šta vas briga zašto.
bigkarlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:07   #13
ako bas ne zelis, nemoj doci i pravi se lud.

ja se u srednjoj nisam cjepio protiv tetanusa i nitko me nije nista pitao. a sistematski sam zadnji isao u 4. osnovne
__________________
So Exclusive!
Caution757 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 16:16   #14
nisam sigurna, ali mislim da sam jednom eskivirala sistematski.
i to, naravno, zbog iste stvari.
a mislim da te nitko ne može prisiliti na ništa. odbij i amen.
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 11:48   #15
Quote:
SamaraMorgan kaže: Pogledaj post
nisam sigurna, ali mislim da sam jednom eskivirala sistematski.
i to, naravno, zbog iste stvari.
a mislim da te nitko ne može prisiliti na ništa. odbij i amen.
U biti ne može, ja sam npr. odbio cijepivo protiv tbc-a u OŠ, do danas se nisam cijepio. Kad sam rekao da se ne želim cijepiti, sestra je zvala doktoricu, ona je nešto upisala u karton, par mjeseci kasnije, staru su mi zvali na razgovor, prijetili joj socijalnom službom, morala je potpisati da odbija da se ja cijepim i ja ni danas nisam cijepljen protiv TBC-a.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:53   #16
Drage forumašice i forumaši, lijepo vas molim da pripazite na rječnik u svojim postovima jer se nalazite na temi koja pripada pdf-u Dječje zdravlje. Zbog vrlo ružnih riječi pri opisivanju liječnice koja provodi sistematski pregled prethodni post je obrisan.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:12   #17
izgleda da sam išla u normalnu školu. nitko mi nije gledao sise, a kamoli ono drugo.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 17:27   #18
Nama su mjerili visinu, masu, tlak, vid, onda su nam dali onaj test za daltonizam, cjepili smo se( 3 cjepiva) itd uglavnom ne puno stvari
andreamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 00:30   #19
molila bih vas,ako tko zna da mi odgovori.radi se zapravo o sistematskom pregledu za upis u prvi razred(nisam nigdje nasla za prvi,pa se javljam ovdje).konkretno me zanima:"da li je obavezan pregled srčanog ritma".
nena1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 13:04   #20
Ovako ja danas bio na sistematskom. Nista strasno gledas ona slova da vide dali si izuzetno kratkovidan i knjižicu u kojoj su brojevi ispisani bojom.
Onda te važu, pa mjere visinu i možda cjepe. Pa na kraju, se moras skinut total i ako nisi obrezan prevuc kozicu. I to je to nek vas nebude sram nikad se skinut pred zenom, jer ce onda biti problema i kad ce se treba imat odnos, jedino mozda ak imate doktora onda nis.
I da izmjerit ce vam tlak.
To je sve zapravo za srednju. Pitat ce vas u koju srenju zelite ic i onda rec da bi malo trebo popravit ocjene za tu srednju ili rec da imas dovoljne ocjebe za tu skolu.
I za kraj ovo je za decke, a curama nemrem pomoc zao mi je.

Zadnje uređivanje zvonimir6666 : 17.09.2015. at 13:11. Reason: Nepotpuni odgovor.
zvonimir6666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.