Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2015., 11:35   #1
Lightbulb Eksperiment - francuska zastava na profilu

Do sada najmasovniji eksperiment kako društvene mreže ne samo da ciljno nameću naše osjećaje, nego da i upravljaju našim postupcia.
Svaki dan se događaju tragedije ravne ili veće nego teroristički napad u Parizu.
No, nikada niko, ili gotovo niko ne stavlja u profil svakodnevno zastavu gdje se dogodila tragedija.
Zašto?
Neki bi rekli, ljudi su licemjeri. No, nije tome tako.
Većini ljudi je jednako žao i Kenijaca i Saudijaca, kao i Ukrajinaca i Rusa.
Vrijedi ono, čega nije bilo u medijima, nije se ni dogodilo.
Tako kod nas dan prije Pariza desio se teroristički napad na Bejrut. To mislim da nije ni spomenuto u medijima, niti jedan članak o tome.
Idući dan 90% medijskog prostora je bilo posvećeno Parzizu. Čak su uživo prenosili.
Na protalima su apsolutno svi članci bili posvećeni iduća dva dana napadima u Parizu.
danas je već četvrti dan od napada i većina je članaka o tome.
No, društvene su mreže išle i korak dalje.
SUgerirale su nam i da učinimo nešto vezano za događaj u Parizu.
Rekli su nam da ako osuđejemo taj zločin i da ako nam je žao poginulih ljudi da stavimo francusku zastavu na pofil.
Ogroman broj ljudi je postupio onako kako mu je facebook r+sugerirao.
Ovo je dokaz da ljudi ne samo da povjeruju, nego i da postupe u skladu s željama moćne kompanije, ako je marketinški slogan pogođen, ako su pogođene key words.
Naravop stavljanje francuske zastave u profil je jedna beningna stvar i sama po sebi nije loša, niti ima kakve negativne konzekvence,
ali jako dobro oslikava koliko je lako manipulirati ljudima.....


To što se dogodilo u petak na večer događa se svaki dan, ali mediji ne troše 90% meidjskog prostora na takve i veće tragedije. Brojčano veće. Kada se tako nešto desi u Siriji, Iraku, Sudanu i sl ljudi odu mirno spavati jer ni ne znaju što se desilo. Idući dan to niko ne spomene u medijima i ljudi o tome ne govore u busu, na Korzu, u čekaoni i sl.... Ljudi zbog njihve tragedijije nisu tužni. Fejs nam ne sugerira da bi trebali biti tužni niti da bi trebali obilježiti tu tragediju...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 15:10   #2
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
...
Sjetit ćeš se samo popularnih "ZA" i "PROTIV" markera ispod profilnih slika za vrijeme referenduma za definiciju braka.

Naravno, tu facebook kako tvrtka nije sugerirala ništa, ali efekti su bili isti kao i ovih dana sa francuskim zastavama - došlo je do podjele između ljudi.

To je u jednu ruku zanimljivo, jer ljudi koje imam kao prijatelje na facebooku me znaju uživo i poznaju me, zajedno s mojim stavovima i svjetonazorima, i nema problema.
Ipak, ukoliko se javno opredjeliš za jednu opciju (od recimo dvije), postoji velika mogućnost da pridobiješ simpatije jednog dijela, dok se drugom dijelu možeš zamjeriti.

Iz tog razloga ne volim sudjelovati u eskapadama takve naravi, naročito na društvenim mrežama, a da ne govorim o tome kako time ništa ne postižemo.
Kako bi rekli - acta, non verba.
__________________
Sent from my iSrać using Truć 3.0
Ubergeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:25   #3
Lightbulb Driving down an endless road Taking friends or moving alone Pleasure at the fairground on the way I

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Do sada najmasovniji eksperiment kako društvene mreže ne samo da ciljno nameću naše osjećaje, nego da i upravljaju našim postupcia.
Svaki dan se događaju tragedije ravne ili veće nego teroristički napad u Parizu.
No, nikada niko, ili gotovo niko ne stavlja u profil svakodnevno zastavu gdje se dogodila tragedija.
Zašto?
Neki bi rekli, ljudi su licemjeri. No, nije tome tako.
Većini ljudi je jednako žao i Kenijaca i Saudijaca, kao i Ukrajinaca i Rusa.
Vrijedi ono, čega nije bilo u medijima, nije se ni dogodilo.
Tako kod nas dan prije Pariza desio se teroristički napad na Bejrut. To mislim da nije ni spomenuto u medijima, niti jedan članak o tome.
Idući dan 90% medijskog prostora je bilo posvećeno Parzizu. Čak su uživo prenosili.
Na protalima su apsolutno svi članci bili posvećeni iduća dva dana napadima u Parizu.
danas je već četvrti dan od napada i većina je članaka o tome.
No, društvene su mreže išle i korak dalje.
SUgerirale su nam i da učinimo nešto vezano za događaj u Parizu.
Rekli su nam da ako osuđejemo taj zločin i da ako nam je žao poginulih ljudi da stavimo francusku zastavu na pofil.
Ogroman broj ljudi je postupio onako kako mu je facebook r+sugerirao.
Ovo je dokaz da ljudi ne samo da povjeruju, nego i da postupe u skladu s željama moćne kompanije, ako je marketinški slogan pogođen, ako su pogođene key words.
Naravop stavljanje francuske zastave u profil je jedna beningna stvar i sama po sebi nije loša, niti ima kakve negativne konzekvence,
ali jako dobro oslikava koliko je lako manipulirati ljudima.....


To što se dogodilo u petak na večer događa se svaki dan, ali mediji ne troše 90% meidjskog prostora na takve i veće tragedije. Brojčano veće. Kada se tako nešto desi u Siriji, Iraku, Sudanu i sl ljudi odu mirno spavati jer ni ne znaju što se desilo. Idući dan to niko ne spomene u medijima i ljudi o tome ne govore u busu, na Korzu, u čekaoni i sl.... Ljudi zbog njihve tragedijije nisu tužni. Fejs nam ne sugerira da bi trebali biti tužni niti da bi trebali obilježiti tu tragediju...
Svakog Evropljanina je francuska tragedija pogodila.
Mediji se ne smiju zloupotrebljavati na bilo koji način, a stvaranje kolektivne i dugotrajne histerije ima više štete od koristi.
To je najmanje potrebno Francuskoj, jer se život i turizam trebaju vratiti što prije humanosti i profitu.
Također, ne smije se koristiti nevini i neutralni medijski prostor, kako bi moja malenkost poantirala na eventualnoj, samom mom kompleksu poznatoj, hiperboliziranoj muci drugog: jedna osoba je, prije nekih mjeseci, iskoristila medijski prostor jedne balkanske TV-kuće i, s radošću, zaključila kako se u jedno mjesto, strašnih i recentnih ratnih događanja, život uveliko vraća, a u mjesto, još gorih ratnih dešavanja, susjedne države ne vraća.
Mediji trebaju širiti pozitivnost i otkrivati ono afirmativno, pa time i educirati.
Gdje je fejsbukovska profilna fotografija Adela Termosa?
Ko bi skočio na bombu da zaštiti živote mnogih slučajnika?
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:52   #4
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Do sada najmasovniji eksperiment kako društvene mreže ne samo da ciljno nameću naše osjećaje, nego da i upravljaju našim postupcia.
Svaki dan se događaju tragedije ravne ili veće nego teroristički napad u Parizu.
No, nikada niko, ili gotovo niko ne stavlja u profil svakodnevno zastavu gdje se dogodila tragedija.
Zašto?
Neki bi rekli, ljudi su licemjeri. No, nije tome tako.
Većini ljudi je jednako žao i Kenijaca i Saudijaca, kao i Ukrajinaca i Rusa.
Vrijedi ono, čega nije bilo u medijima, nije se ni dogodilo.
Tako kod nas dan prije Pariza desio se teroristički napad na Bejrut. To mislim da nije ni spomenuto u medijima, niti jedan članak o tome.
Idući dan 90% medijskog prostora je bilo posvećeno Parzizu. Čak su uživo prenosili.
Na protalima su apsolutno svi članci bili posvećeni iduća dva dana napadima u Parizu.
danas je već četvrti dan od napada i većina je članaka o tome.
No, društvene su mreže išle i korak dalje.
SUgerirale su nam i da učinimo nešto vezano za događaj u Parizu.
Rekli su nam da ako osuđejemo taj zločin i da ako nam je žao poginulih ljudi da stavimo francusku zastavu na pofil.
Ogroman broj ljudi je postupio onako kako mu je facebook r+sugerirao.
Ovo je dokaz da ljudi ne samo da povjeruju, nego i da postupe u skladu s željama moćne kompanije, ako je marketinški slogan pogođen, ako su pogođene key words.
Naravop stavljanje francuske zastave u profil je jedna beningna stvar i sama po sebi nije loša, niti ima kakve negativne konzekvence,
ali jako dobro oslikava koliko je lako manipulirati ljudima.....


To što se dogodilo u petak na večer događa se svaki dan, ali mediji ne troše 90% meidjskog prostora na takve i veće tragedije. Brojčano veće. Kada se tako nešto desi u Siriji, Iraku, Sudanu i sl ljudi odu mirno spavati jer ni ne znaju što se desilo. Idući dan to niko ne spomene u medijima i ljudi o tome ne govore u busu, na Korzu, u čekaoni i sl.... Ljudi zbog njihve tragedijije nisu tužni. Fejs nam ne sugerira da bi trebali biti tužni niti da bi trebali obilježiti tu tragediju...
Prije svega, pozdrav svima. Novi sam na forimu i sve vas lijepo pozdravljam.

A sad da se vratimo na temu. Tu je u prvom redu isplivala jedna daleko gora činjenica, koja se uostalom znala već i prije, samo sada je to bjelodano. Naime, činjenica da je još uvijek vrlo živa etnocentričnost, odnosno, eurocentričnost. Tajne službe Iraka, Turske i još nekih bliskoistočnih zemalja su nekoliko dana prije napada u Parizu upozoravale Francusku da se spremaju napadi. Frncuska nije reagirala, vjerojatno misleči da se to njima nemože dogoditi. To je ona ista priča: mi (civilizirani) i oni (divljaci. Pi čemu je pretpostavka da "oni" ne mogu napasti jednu takvu metropolu kao što je Pariz zato jer su, eto, zaostali.
Što se tiće stavljanja francuskih zastava na profile opet je u pitanju jedna doza etnocentričnosti. Naravno, ljudima je žao i ljudi u bliskoistočnim zemljama, barem tako kažu, ali ipak je lakše podnjeti nevine žrtve u tuđem dvorištu. Kad je SAD pobio sa bespilotnom letjelicom ljude na svadbi u Afganistanu (žrtve koje nisu nimalo manje od ovih pariških) nitko nije stavljao afganistanske zastave na profile. Ima u još puno slojeva o kojima vrijedi raspravljati.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 23:51   #5
Povodom napada u Parizu u kojima je više od 120 ljudi izgubilo život, oglasio se i iskusni novinar Mladen Marić.

Marić se oglasio na društvenoj mreži Facebook, a njegovo obraćanje prenosimo u cjelosti.

“Vidim da mnogi na FB preko svoje profilne slike stavljaju zastavu Francuske. Lijepo se solidarisati s nesrećom drugih, ali zašto preko svoje profilne slike nisu stavljali zastavu Palestine, Iraka, Libije, Afganistana ili Sirije, gdje su ubijeni milioni ljudi? Jesu li nečiji životi vrijedniji ili važniji od života nekih drugih?

Zašto nisu stavili sliku malenog Ajlana Kurdija, čiji je život uzelo more, dok je bježao iz pakla Sirije, iste one Sirije koju, između ostalih, Francuzi destabiliziraju već četiri godine? Masovno su stavljali naziv i horski ponavljali „Ja sam Šarli“ nakon napada u Parizu 7. januara, ali tog istog dana Boko Haram je u Nigeriji masakrirao 2.000 žena i djece. Niko se na to nije obazirao, niti je rekao „Ja sam jedna od 2.000 žrtava Boko Harama“. Ili, ja sam jedna od žrtava koje je NATO “greškom” ubio u bolnici u Kunduzu, ili u svatovima u Afganistanu. Ili, ja sam jedna od stotina hiljada izbjeglica koje je zapadna ratna mašina natjerala u Evropu? Jesu li njihovi životi manje vrijedni od života zapadnjaka? Krv ubijenih u Parizu iste je boje kao krv ubijenih u Afganistanu, Libiji itd. Jedni su žrtve islamskog, a drugi kršćanskog terorizma i fundamentalizma.

Dokle ćemo se dijeliti na “naše “i “njihove”? I “naše” i “njihove” rodile su majke koje oplakuju svoje mrtve koji su nestali s lica zemlje zbog više politike i razbojničkih interesa gangstera svjetske politike. Svi smo mi žrtve luđaka na vlasti za koje su ubijeni u Parizu, ili ubijeni na Bliskom istoku, samo brojevi na njihovoj beskrajnoj traci smrti”.

http://balkanbreakingnews.com/mladen...e-i-palestine/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 13:45   #6
Milioni ljudi diljem svijeta na društvenim mrežama izražavaju solidarnost s građanima Pariza zbog ubistva više od 130 ljudi, ali urednica jednog francuskog online magazina Charlotte Farhan to ne namjerava učiniti.

Na svom je Facebook profilu objavila da bi bilo pogrešno mijenjati profilnu fotografiju samo nakon tragedije koja se dogodila u Parizu.

“Neću mijenjati svoju profilnu fotografiju u francusku zastavu, iako sam Francuskinja i iz Pariza sam. Razlog je to što bi to bilo pogrešno, kad bih to učinila samo za Pariz. Da sam to napravila za svaki napad na svijetu, morala bih mijenjati svoju fotografiju nekoliko puta na dan. Moje srce je uz svijet, bez granica, bez hijerarhije, smatram da svaki ljudski život ima vrijednost bez obzira na to je li napadnut od strane vjerskih ekstremista, predrasuda ili profita. Nemojte biti dio “mi i oni” mentaliteta, što ratni huškači žele da budete”, napisala je.

Njen status ubrzo se počeo širiti društvenim mrežama, a o njoj su već pisali brojni svjetski mediji. Status je dosad podijeljen više od 88.000 puta, a lajkalo ga je više od 134.000 ljudi.


http://www.fokus.ba/135582/vijesti/g...-boje-zastave/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 18:10   #7
World supports France, ignores other terror attacks
https://www.youtube.com/watch?v=oltDl79PF24
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 19:27   #8
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Do sada najmasovniji eksperiment kako društvene mreže ne samo da ciljno nameću naše osjećaje, nego da i upravljaju našim postupcia.
Već je postojao ranije "eksperiment":

http://www.thenewamerican.com/tech/c...cal-experiment

Sada bi samo bilo dobro usporediti je li više ljudi imalo duginu ili francusku zastavu.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 00:40   #9
Lahko je kriviti ISIL i njihove pristalice, koji su nesumnjivo gomila krvožednih psihopata, ali je važnije ko im je omogućio da uspiju i na koji način?
Francuska i EU su pomogle da se stvori takozvana „Islamska država“, onda su joj poželjeli doborodošlicu u Evropu, a sada traže da sve to zaboravimo. Da, znam da ovo može zvučati potpuno demode. Uostalom, prema plačljivoj masi sa Facebooka i Twittera, jedino još treba da podignemo zastavu revolucionarne Francuske, da se pretvaramo da smo veoma uznemireni, i da se priključimo kolektivnoj tugi i izlivu histeričnih emocija u stilu Hollywooda i sahrane princeze Dajane.

Nije veliko iznenađenje što korporativni mediji i zapadna politička klasa podstiču takvo iracionalno ponašanje, jer oni ne žele da javnost pažljivo i promišljeno razmisli o njihovoj propaloj politici i propagandi. Jer, kada bi se to desilo, postalo bi očigledno da su do ove tragedije, koja se sigurno mogla izbjeći dovele francuska i luda paradoksalna politika Evropske unije.

Lahko je kriviti ISIL i njihove pristalice, koji su nesumnjivo gomila krvožednih psihopata, ali je važnije ko im je omogućio da uspiju i na koji način? Nikad neću zaboraviti kako su zapadni mediji zvali teroriste koji su kasnije postali ISIL. Zvali su ih ”prodemokratski aktivisti ”, “prozapadni pobunjenici ” ili jednostavno ”demokratska opozicija”. Kako zanimljiv izbor riječi! A Francuska i dalje podržava ono što je ostalo od takozvane ”umjerene opozicije” u Siriji, grupa koje nisu dio ISIL-a samo zbog borbe za vlast, a ne zato što se ne slažu sa metodama ili ideologijom te organizacije.


Ako ste mogli čuti u šta ”umjereni ” vjeruju i govore, uvjerili biste se da se oni mnogo ne razlikuju od terorista koji su ubili toliko ljudi u Parizu. Prije samo nekoliko nedjelja, francuski liberalni guru, Bernar Anri-Levi je i dalje navijao za ”umjerene ”, kao da žali što Obama nije bombardovao Asada prije nego što se DAIŠ pojavila na sceni.

Naravno, gospodin Anri-Levi je najviše ljut na dežurnog krivca, predsjednika Putina, kao suprotnost od njegovih prijatelja iz evropskih elita, koji su pomogli i podržavali revoluciju Washingtona protiv Asada u Siriji.

Šta sa Libijom? Čini se da su francuske i evropske političke ustanove jednostavno zaboravile na svoj rat u Libiji i nasilni teroristički puč protiv Gadafija koji su izazvali. Francuzi su u vezi sa zbacivanjem Gadafija bili glasniji čak i od Obame, i učestvovali su u bombardovanju Libije. Posljedice ove bezobzirne intervencije su takve da je sada Libija propala država u kojoj terorizam i „islamizam“ imaju odriješene ruke.

Francuska je pomogla da se destabilizuju dvije zemlje u kojima su ISIL i slične grupe sada nezvanični vladari. Francuska je bombardovanjem navela mnoge muslimane, koji se ne bi priključili terorističkim grupama, da im se pridruže i da ih vide kao neku vrstu otpora protiv Zapada. Počeli su vjerovati da su islam i muslimani napadnuti i krenuli da hrle u ISIL radi zaštite i odmazde. Zapad vodi rat protiv svih i svakoga koji ne želi da prihvati njegove lažne vrijednosti, bez obzira na vjeru.

Očigledno, trebalo bi da budemo potpuno slijepi da ne očekujemo da ovakve intervencije na Bliskom istoku ne mogu da dovedu ni do čega drugog nego do porasta kriminalnih, radikalnih grupa koje obećavaju zaštitu i osvetu, Tako je Francuska pomogla da se stvori ISIL.

Međutim, do nedavno je ISIL postojala samo u zemljama čiju je destabilizaciju pomogla Francuska, i u mislima malog broja muslimana koji žive u Evropi. Ova situacija se promijenila sa kriminalno glupom evropskom politikom ”otvorenih granica za sve”. Otvaranjem vrata za milione izbjeglica bez ozbiljnog pokušaja da se napravi razlika između pravih izbjeglica i mogućih terorističkih infiltratora, elite EU su na građane Evrope i sve prave izbjeglice pustile čudovište koje su stvorili.

Kao što sam ranije pomenuo, mnoge sirijske žene i djeca su u izbjegličkim kampovima smešteni sa kriminalcima i teroristima, koji su ih podvrgnuli fizičkom zlostavljanju, silovanjima i nezamislivoj brutalnosti. Izbjeglice koji su prošle kroz velike teškoće da bi pobjegle od ISIL-a su primorane da žive, spavaju i jedu sa militantima u evropskim izbjegličkim kampovima! Nije iznenađujuće što se ispostavilo da su najmanje dvojica terorista koji su ubili toliko ljudi u Parizu ušli u zemlju predstavljajući se kao ”izbjeglice ”.



Jedina svrha ISIL-a je da ubije i uništi. Francuska i EU su ih dočekali u Evropi koja je izgubila volju za životom ili za odbranom, i koja je postala više dekadentna nego i staro Zapadno rimsko carstvo.

Ovo neće dobro završiti. Ali zapadne elite bi radije da plačemo na Facebooku nego da sjednemo i razmislimo, jer tada bi mogli shvatiti zašto se sve ovo desilo, i još važnije, šta tek dolazi …

http://balkanbreakingnews.com/isil-o...to-zaboravimo/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 12:06   #10
I ova djeca Libanona su ubijena od ISIL-a. Isti dan kada su stradali ljudi u Parizu.

Ali, daleko je od nas Libanon, zar ne? Daleko je plač libanonske djece i vapaj libanonskih majki.Pozdrav prijatelji, kako ste? Jesu li nam molitve na ustima, a srca su nam hladna i proračunata? Volimo li se pokazati dobrima, a već trenutak kasnije lažemo prijateljima, ogovaramo bližnje, uzmemo što nije naše, činimo grijeh jer nam je to slađe nego ostati vjeran Spasitelju? Njišu li se te krunice po retrovizorima naših automobila dok nam ogavne psovke prelaze preko jezika, a prijeteći prsti bivaju usmjereni na nekog drugog u prometu? Prepoznajemo li se u licemjerima o kojima je govorio Učitelj, da su izvana izbjeljeni grobovi, a iznutra legla gujinja?

Budući su milijuni i milijuni onih koji mole za užasne žrtve sumanutih napada u Parizu, ja ću danas moliti posebno i jednu krunicu za 44 ubijenih i 239 teško ranjenih civila, djece, žena, muškaraca u Libanonu. Moj Učitelj bi tako. Da molim za one koji su zaboravljeni, koji nisu dospjeli na naslovnice tiska, u udarne vijesti, za one čije zastave ljudi neće stavljati preko profilne fotografije. Za sve one marginalizirane i malene. Zaboravljene. I ova djeca Libanona su ubijena od ISIL-a. Isti dan kada su stradali ljudi u Parizu. Ali, daleko je od nas Libanon, zar ne? Daleko je plač libanonske djece i vapaj libanonskih majki.Misli mi huče


pjesnika kojeg toliko ljubim. Čija nutrina brojnih knjiga je utkane i u moj duh. Osećam ga svojim. Bratom. Prijateljem. Kahlil Gibran.

citiram te pjesniče:

“…tragedija je mojega naroda tiha, smišljena u glavama ljudi koje bi valjalo nazvati gujama i zmijama… moj je narod umro na križu. Moj narod je umro pružajući ruke na istok i zapad, i očiju uprtih u tamu nebesa. Umrije u tišini jer se uši čovječanstva oglušiše na njegov krik… Umrije jer bijaše miroljubiv. Umrije u zemlji u kojoj teče med i mlijeko. Umrije jer zmija paklena ščepa sva njegova stada i svu ljetinu njegovih polja.” (Prorok, Prorokov vrt)

Dragi ljudi, iskreni molitelji, molimo za sve. Molimo za obraćenje silnika, molimo za stradale i ubijene ne samo one nama blizu, nego i za one na koje je ovaj svijet odavna namjerno zaboravio.
Neka nam se Gospodin smiluje. Svima.

http://balkanbreakingnews.com/daleko...nonskih-majki/
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:34   #11
Etnocentrizam i različiti centrizmi su stara stvar, ne vidim pretjeranog razloga za čuđenje. Kako se određena tragedija događa bliže nama samima pa i našim susjedima koje simpatiziramo, to smo je skloniji emotivno jače doživjeti. Empatija je stupnjevana.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:48   #12
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Etnocentrizam i različiti centrizmi su stara stvar, ne vidim pretjeranog razloga za čuđenje. Kako se određena tragedija događa bliže nama samima pa i našim susjedima koje simpatiziramo, to smo je skloniji emotivno jače doživjeti. Empatija je stupnjevana.
Da, što znači, kad nam je Facebook glavni izvor vijesti da ćemo prije svega vidjeti ono što su drugi primijetili i podijelili. Uostalom - http://blogs.channel4.com/lindsey-hi...-interest/5646.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:13   #13
I facebook, kao i ostale društvene mreže, su zato potencialno jako opasne ako ih se ne koristi kritički. Nažalost, imamo sve više ljudi kojima je to glavni izvor informacija. To je na neki način ona priča, malo modificirana, ako nije bilo na internetu (stavi medij koji hočeš) nije se ni dogodilo. Da ne govorim o razimjevanju uzročno-posljedičnih veza događaja.
Hell Boi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 18:29   #14
Manipulacija strahom...Malo teze ide kod razvijenih drustava.

Nacionalizam je kao struna na gitari...svaka budala moze zasvirati.
Heuel Dannaeus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.