Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 08:35   #2881
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
otic doktoru ti nije palo na pamet?
naravno da je.. ali mislio sam prvo malo više saznati o tome, da znam jeli to nešto normalno ili postoje nekakvi razlozi..
Erik8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:56   #2882
Kratka pomoć oko madeža

Inače sam prepun madeža danas idem kod doktorice ali evo prije samog pregleda ako netko ima iskustava samo da mi kaže jel u pitanju nešto strašno i jeli netko operirao melanome/madeže i kako to ide? http://s15.postimg.org/pd48yiyq2/image.jpg

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.07.2014. at 19:20. Reason: -IMG
Occupiedfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:51   #2883
meni rece moj lijecnik da se mladezi koje imam mogu spaliti.

koliko je to sigurno da nema opasnosti od zlocudnih bolesti ili nesto trece?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 16:05   #2884
Prije 8 mjeseci sam odstranila 3 madeža na leđima. Inače, imam svijetu put, zelene oči i jako puno madeža. Do sada sam ih ukupno odstranila 9, a ovaj zadnji put dakle ta tri. E sad, nalaz patologa je bio uredan, naevus naevocellularis. No, prije nekoliko dana točno do jednog ožiljka od madeža koji sam vadila, pojavilo mi se crvenilo i svrbež. Pošto je to na leđima, prvo sam mislila da je ubod komarca, no kako ne prolazi, pokušala sam pogledati malo bolje (na meni je teško vidljivom mjestu) i pokazati drugima, izgleda da nije ubod, nego kao neko crvenilo kože, malo uzdignuto, ne znam kako bi opisala. E sad, da li ići odmah dermatologu, to mi je jako nezgodno, s obzirom da idem na put, ili se može pričekati mjesec dana? Frka me je da nije bio pogrešan nalaz, pa me strah.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:02   #2885
Bok može pitanje?

Dakle želio bi obavit pregled madeža obzirom da se u zadnje vrijeme paranoiram vezano uz isto. E sad zanimaju me prvi koraci obzirom da bi mi to bio prvi pregled (onda je kao brže u javnom zdravstvu?ili se varam?):

- dakle javno ili privatno

- ako javno gdje je najbolje, ako privatno gdje je najbolje

- ako je privatno gdje je najpovoljnije, a gdje je best buy (tipa vidio sam da ima od 100 - do 400 kn ) , ali sam sumnjičav prema ovim jeftinima, a opet ne bi bacao pare ak je sve to isto (neki rade samo s ručnim d...neštonešto skopom,, a neki sa .. valjda strojem nekim.. je li to isti rezultat na kraju ?

- gdje je najbolje privatno ( ne kužim se baš u te dr. rang liste , a opet znam da svašta završava medicinu, a ne bi volio da me netko onako bolonjski jedostavan pregledava )

- kada su rezultati pregleda gotovi kod javnog, a kada kod privatnog

Evo za sada bi me te stvari zanimale
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 15:42   #2886
dermatoskopom svi pregledavaju i to je bitno. privatno ces brze doc na red, naravno.
nalaz ti natipkaju dok si tamo i odmah ga dobijes.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:35   #2887
Savjet uklanjati ili ne?
+ kako to ide placa se dodatno ili ide pod obvezno + dopunsko?
I koja je procedura? Lijecnik opce prakse -> dermatolog ->?
Hvala.

Evo slike
http://imgur.com/PMP6Gwc
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:15   #2888
Najbolje je da odes dermatologu na pregled. Ne placa se nista ako imas dopunsko.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:20   #2889
Quote:
Madafaka_The_Root kaže: Pogledaj post
Savjet uklanjati ili ne?
+ kako to ide placa se dodatno ili ide pod obvezno + dopunsko?
I koja je procedura? Lijecnik opce prakse -> dermatolog ->?
Hvala.

Evo slike
http://imgur.com/PMP6Gwc
Najbolje ukloniti.
Liječnik opće prakse pa dermatolog pa kirurg, tako je barem kod mene išlo. I ne plaćaš ništa ako imaš dopunsko.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:23   #2890
Ok, hvala na odgovorima.
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:56   #2891
bok

Dali ici na estetsko uklanjanje madeza na tijelu( po cijelom tijelu) sa laserom ako ti madezi izgledaju normalno i ne smetaju mi, jel može biti nešto loše, jel mislim da se tak mogu sprijeciti kak ne bi mozd dalje rasli iako to nisam primjetio osim mozd ak se izlazem suncu puno( iako nisam baš siguran u to.)?
hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 07:33   #2892
Quote:
player_201 kaže: Pogledaj post
Dali ici na estetsko uklanjanje madeza na tijelu( po cijelom tijelu) sa laserom ako ti madezi izgledaju normalno i ne smetaju mi, jel može biti nešto loše, jel mislim da se tak mogu sprijeciti kak ne bi mozd dalje rasli iako to nisam primjetio osim mozd ak se izlazem suncu puno( iako nisam baš siguran u to.)?
hvala
madezi rastu iz korjena, tako da bi trebalo odstranit i korijen madeza, a to se laserski ne odstranjuje.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 16:24   #2893
bio sam jucer kirurski odstraniti 2 madeza na ledjima
sestra je stavila gazu preko rana ali se to danas pocelo odljepljivati

mogu li ja to skinuti? znam da rana ne treba dolaziti u doticaj sa vodom, ali da li je ok da rana bude na suhom bez flastera/gaze?

ako nije ok, sta da stavim preko toga? rekla mi ova sto me operirala da za 13 dana skidam savove, ne mogu tu gazu furati 13 dana na ledjima lol

tnx
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:02   #2894
Najbolje otiđi kod svoje dr na previjanje
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:14   #2895
je da, rekla mi doktorica da se gaza mora nositi sve do vadjenja savova
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:49   #2896
da, zato je meni to kirurško skidanje užas. Ne bi više nema šanse. baš gnjavaža, previjanje, vađenje punata... o ožiljku neću niti pričat koliki bude :/
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:40   #2897
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
da, zato je meni to kirurško skidanje užas. Ne bi više nema šanse. baš gnjavaža
Pa da, bolje je umrijeti nego otici na previjanje i vadenje konaca.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:48   #2898
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Pa da, bolje je umrijeti nego otici na previjanje i vadenje konaca.
ne nego je bolje ić skinit madež na laser ili radiofrekfencijski nož pa bit bez šavova.
đizus
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:31   #2899
Da, đizus, dobro si napisala.

Baš me zanima koji bi ti doktor preporučio lasersko uklanjanje sumnjivog madeža.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:48   #2900
Naravno kad se baš mora rezat, ako je velik i sumnjiv naravno da se mora kirurški. Ali vidim da većinom tu svi skidaju iz estetskih razloga.
Btw, meni je sestri doktor u bolnici sumnjivi madež spalio ko bradavicu. Toliko o tome da neće ili ne žele nikako nego rezat. A prijateljici ga je istrugalo. To nisam mogla vjerovat ali eto nisam vidila kakav je pa ne mogu ništa reć ali sastrugalo joj ga je nekim nožićem. Također u bolnici skidaju i elektrokoagulacijom iako je to namjenjeno skidanju bradavica. meni je ta metoda ispala najbolja od svih šta se tiče ožiljaka. Laser je najmanje traumatičan al mi je ubio pigment na djelu gdje je dizao madež. Doduše svaki ožiljak je upočetku bez pigmenta, valjda će se vratit nakon nekog vremena.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.