Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 15:11   #1
Težak izbor

Kupujem svoj novi prvi autić , mora biti dobre vanjštine, malen za parkiranje,jeftin za održavanje. Gledala sam rabljene , ali .... Nekako mi se više svidja novi, moja boja (bijela ili žarko crvena), garancija....

Vidim da se razumijete u automobile, pa me zanima :
Imam ponudu za Ford Ka, 1.2 sa svom opremom za oko 83.000 (super mi je, nemam zamjerki ) , Lancia Ipsilon 1.2 Argento (s dodatnom klimom) dodje oko 92.000 s popustom (čudni pokazivači na sredini i skupa mi je) ili Fiat 500 za 89.900 na akciji (sa svom opremom,sad je na akciji).

Svakoga si mogu zamislit na parkingu , ali što če ma najbolje služiti, da sam sigurna na cesti. Hvala
marinela33 is offline  
Old 13.10.2009., 15:15   #2
Pogledaj i Twingaća.
to sam ja is offline  
Old 13.10.2009., 15:20   #3
pogledaj dali je twingić još uvijek ispod 60 000kn, to bi bilo isplativo
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 13.10.2009., 15:21   #4
Ovaj Ka ? http://www.ford.hr/osobna_vozila/ka/index.asp
Panj_u_šumi is offline  
Old 13.10.2009., 15:22   #5
U tome rangu možda da se baci oko na novi Polo..
Nino81 is offline  
Old 13.10.2009., 15:24   #6
Novi Polo je preskup.
Hildegard is offline  
Old 13.10.2009., 15:37   #7
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Da. Dobila sam ponudu za 1.2 s Titanium opremom - popust.
Ka mi se svidja cijenom, dok bih zbog izgleda najradje Lanciu.

Ako je Lancia bolja, izdržljivija i pouzdanija... Ili ?


Polo... djeluje mi preozbiljno,veliko, ali mi svi govore da je dobar auto. Nisam baš oduševljena.

Twingo, ne hvala. Stari Twingo mi je bio puno zgodniji, ovakav novi nije po mome izboru.
marinela33 is offline  
Old 13.10.2009., 15:39   #8
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Novi Polo je preskup.
Pa s obzirom na automobile koje je pokretačica topica prethodno nabrojala, ne čini mi se da Polo cjenovno puno odskače.

Ja sam isto za novi Polo ako si ga može priuštiti a što se jeftnijih varijanti tiče, preporučam da pogledaš malo: Clio, i20, C2 i 207 (sad je došao redizajn, iako ne vidim da su se baš nešto potrudili).

E da, i obavezno se cjenkaj... sad je pravo vrijeme za to, bez obzira da li je automobil na akciji ili ne
MRCINA2102 is offline  
Old 13.10.2009., 15:42   #9
Ona oce jos manji auto od pola,corse clia itd. ak niste skuzili.
to sam ja is offline  
Old 13.10.2009., 15:43   #10
E da... Lanciu bih trebala čekati (više od mjesec dana), dok Fiata i Ka mogu dobiti skoro odmah.
marinela33 is offline  
Old 13.10.2009., 15:50   #11
Quote:
marinela33 kaže: Pogledaj post
E da... Lanciu bih trebala čekati (više od mjesec dana), dok Fiata i Ka mogu dobiti skoro odmah.
Ja bi tu i birao, među ta dva
Panj_u_šumi is offline  
Old 13.10.2009., 15:52   #12
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Ja bi tu i birao, među ta dva
Jedino mi se čini da u Ka stanu dve vrečice i frendica za šoping više nego i 500.

uostalom kriza je, odi u salon i traži probnu vožnju oba pa vidi.
Panj_u_šumi is offline  
Old 13.10.2009., 15:53   #13
Neš ti trileme .... 500 i Ka su isti auti - identični. Samo je "pakovanje" različito
Lancia je de facto Punto.

Ukratko - gledaš zapavo isti ili skoro isti auto u tri izvedenice. Dakle kojeg kod da uzmeš - kvaliteta (ili ne kvaliteta) će biti ista. S tim što je Y pol klase veći auto. Ali je sklapan na Siciliji
CDRW is offline  
Old 13.10.2009., 15:59   #14
Quote:
marinela33 kaže: Pogledaj post
Kupujem svoj novi prvi autić , mora biti dobre vanjštine, malen za parkiranje,jeftin za održavanje. Gledala sam rabljene , ali .... Nekako mi se više svidja novi, moja boja (bijela ili žarko crvena), garancija....

Vidim da se razumijete u automobile, pa me zanima :
Imam ponudu za Ford Ka, 1.2 sa svom opremom za oko 83.000 (super mi je, nemam zamjerki ) , Lancia Ipsilon 1.2 Argento (s dodatnom klimom) dodje oko 92.000 s popustom (čudni pokazivači na sredini i skupa mi je) ili Fiat 500 za 89.900 na akciji (sa svom opremom,sad je na akciji).

Svakoga si mogu zamislit na parkingu , ali što če ma najbolje služiti, da sam sigurna na cesti. Hvala
najljepše žene se uvijek voze u talijanskim ili francuskim automobilima, premda oni se najviše kvare...ali imaju najljepšu vanjštinu, što ženama jako imponira - kako kod njih samih, tako i kod automobila!

izbaci Forda iz te priče (javi se na PM, pa ti objasnim zašto)...zamijeni ga s Mazdom, koja je puno bolji izbor - a u biti isti automobil...

sretno u odabiru!
KLiK is offline  
Old 13.10.2009., 16:01   #15
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
najljepše žene se uvijek voze u talijanskim ili francuskim automobilima, premda oni se najviše kvare...ali imaju najljepšu vanjštinu, što ženama jako imponira - kako kod njih samih, tako i kod automobila!

izbaci Forda iz te priče (javi se na PM, pa ti objasnim zašto)...zamijeni ga s Mazdom, koja je puno bolji izbor - a u biti isti automobil...

sretno u odabiru!
Panj_u_šumi is offline  
Old 13.10.2009., 16:08   #16
Kako to misliš da su Ka i 500 isti auto? Si ti siguran ?
marinela33 is offline  
Old 13.10.2009., 16:15   #17
Quote:
marinela33 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da su Ka i 500 isti auto? Si ti siguran ?
Po mom skromnom mišljenju, CDRW je navjeći stručnjak za automobile na forumu, pa ako on kaže da su Ka i 500 isti... onda su isti
MRCINA2102 is offline  
Old 13.10.2009., 16:22   #18
Ma vi ste smiješni. Pa jeste li vidjeli kako auti izgledaju ? Meni izgledaju različiti ko nebo i zemlja. Fiat je slatki, okrugli, bucmasti, Ka mi izgleda mačkasto i razigrano, Lancia je posebna,ima lijepi prednji dio... a najviše straga se razlikuje od bilokojeg auta u gradu.

Veličina... nije mi bitna, i Ka i 500 imaju dovoljno mjesta za mene. Čak trebam podignut sjedalo, da mogu do pedali . U Lanciji nisam bila, izvana je velika ko ova dva.


Više me zanima, ako netko vozi jedan od autiča i dal je zadovoljan njime, kvari li se, troši li puno.....

Potrošnjaizelaši nisu za mene, em su skuplji, em mi prijatelji govore da im zimi treba puno dok se ugriju, glasniji su ujutro....
marinela33 is offline  
Old 13.10.2009., 16:25   #19
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
U tome rangu možda da se baci oko na novi Polo..
Može i daciu logan, ali vidiš da je ženskica zapela na ženstvenije ala modni dodatci modele. Tako da moj glas ide za Fiat500. U njemu će izgledat ovako:

I da... Ford Ka je rađen na bazi Fiata 500. Dakle, između njih dva biraš zapravo po izgledu jedino.
-GT- is offline  
Old 13.10.2009., 16:31   #20
Quote:
marinela33 kaže: Pogledaj post
Ma vi ste smiješni. Pa jeste li vidjeli kako auti izgledaju ? Meni izgledaju različiti ko nebo i zemlja. Fiat je slatki, okrugli, bucmasti, Ka mi izgleda mačkasto i razigrano, Lancia je posebna,ima lijepi prednji dio... a najviše straga se razlikuje od bilokojeg auta u gradu.

Veličina... nije mi bitna, i Ka i 500 imaju dovoljno mjesta za mene. Čak trebam podignut sjedalo, da mogu do pedali. U Lanciji nisam bila, izvana je velika ko ova dva.
OK ljepoto - Sjedila si u oba? Kako izgleda mjenač u jednom a kako u drugom? Kako izgleda ploča iza mjenjača? Otvori ventilacije? Tipke za otvaranje prozora? Da te ne tjeram da se zavlačiš ispod auta.

Oba auta su zapravo 500. Sklapaju se u ISTOJ Fiatovoj tvornici u Tichy-u u Poljskoj, na ISTIM linijama od strane istih ljudi i istih robota. Motori u Fordu su isključivo Fiatovi 1242ccm FIRE i 1248ccm dizlo. Mjenjači su Fiatovi. Imam sliku di je frajer skinuo blatobrane sa Ka i namontirao ih na 500 - pašu na šaraf - linija uz vrata je identična .... jel dosta? Ili još ne vjeruješ da je to identičan auto.

Ostalima - bez gluposti kako ovjes nije isti. Od kad je izašao 500C - isti je. Fiat je preuzeo Fordov set-up i anti roll štangu iza.
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.