Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 20:33   #81
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Vi koji ćete na FPZG koji prosjek imate? Čisto da vidim kakva mi je konkurencija!!!?
Moj je 3,6.
Uf,nemoj da ti to bude baš mjerilo,tu će ti se prijaviti dosta elite,onih s 5,0 i iz najboljih srednjih škola,tako da se samo posveti maturi i to je to. PS. Moj 4.0
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 22:00   #82
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Vi koji ćete na FPZG koji prosjek imate? Čisto da vidim kakva mi je konkurencija!!!?
Moj je 3,6.
čega prosjek
ocjena...iz kojeg razreda? svih? mature?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 23:59   #83
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
čega prosjek
ocjena...iz kojeg razreda? svih? mature?
Pa ne moraš uvik bit debil. Stvarno za to nema potrebe.
Ocjena iz sred. škole.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:00   #84
Quote:
ensayo kaže: Pogledaj post
Uf,nemoj da ti to bude baš mjerilo,tu će ti se prijaviti dosta elite,onih s 5,0 i iz najboljih srednjih škola,tako da se samo posveti maturi i to je to. PS. Moj 4.0
Nije mi mjerilo...nego čisto da dobijem nekakvu sliku o upadu
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:03   #85
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Nije mi mjerilo...nego čisto da dobijem nekakvu sliku o upadu
Aha,,,pa u ocjenama će ti slika ja mislim biti od njih 160 za jedan smjer,bar, 140 odlikaša,ja mislim da je tako lani bilo,,,ali sve zavisi kako će napisati državnu,pa ih stignemoooo,,,
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:34   #86
nije bilo 140 odlikaša...ja sam prošle godine upao, 160 i neki bio
nego nije bilo ovoliko puno prijava
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 01:16   #87
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
nije bilo 140 odlikaša...ja sam prošle godine upao, 160 i neki bio
nego nije bilo ovoliko puno prijava
Onda imam krivu informaciju,,,pa istina,sad je puno više prijava,to je malo otežavajuća okolnost,ali štaš mora nešto i teže biti na državnoj maturi nego prijamnom
ensayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 09:28   #88
Politologija 4,56
Možda ide bod gore, možda bod dolje. To je individualno. A zapravo to ne mislim studirati. Mislim, super je to, ali nije za mene. Bar mislim. No dobro, nisam htjela o tome pisati.
Da vam kažem svoja iskustva od prošle godine. Dakle, pisala sam PIG prošle godine na probnoj maturi i imala sam 70% riješeno. A morate uzeti u obzir da se nisam nimalo spremala. Bila sam 23. u državi, od svih koji su polagali. E sad, znam ja da ove godine neće to biti baš tako jednostavno, ali gledajte. Politika ti ili leži ili ne leži. Ako ti leži, onda jednom pročitaš knjigu, malo nabubaš podatke tipa gdje traje koliko neki mandat i sl. i to je to. Ako nemate u sebi te pravno-političke logike, onda uzmete knjigu i doslovno štrebate. A tako i Ustav. S tim da bi bilo najbolje da vam to netko dobro razjasni, taj Ustav i politiku.
Planiram učiti po knjizi za strukovne škole i Ustav. Knjigu je napisao Đuro Berić i super je. Još, mislim da nema smisla učiti po 5 knjiga jer se politika ne razlikuje baš toliko od knjige do knjige. Možda je najbolje uzeti jednu i dobro ju naučiti. To i Ustav bi trebalo pokrivati najmanje 90% pitanja. Eto, ako vam ovo išta znači
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 09:50   #89
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Politologija 4,56
Možda ide bod gore, možda bod dolje. To je individualno. A zapravo to ne mislim studirati. Mislim, super je to, ali nije za mene. Bar mislim. No dobro, nisam htjela o tome pisati.
Da vam kažem svoja iskustva od prošle godine. Dakle, pisala sam PIG prošle godine na probnoj maturi i imala sam 70% riješeno. A morate uzeti u obzir da se nisam nimalo spremala. Bila sam 23. u državi, od svih koji su polagali. E sad, znam ja da ove godine neće to biti baš tako jednostavno, ali gledajte. Politika ti ili leži ili ne leži. Ako ti leži, onda jednom pročitaš knjigu, malo nabubaš podatke tipa gdje traje koliko neki mandat i sl. i to je to. Ako nemate u sebi te pravno-političke logike, onda uzmete knjigu i doslovno štrebate. A tako i Ustav. S tim da bi bilo najbolje da vam to netko dobro razjasni, taj Ustav i politiku.
Planiram učiti po knjizi za strukovne škole i Ustav. Knjigu je napisao Đuro Berić i super je. Još, mislim da nema smisla učiti po 5 knjiga jer se politika ne razlikuje baš toliko od knjige do knjige. Možda je najbolje uzeti jednu i dobro ju naučiti. To i Ustav bi trebalo pokrivati najmanje 90% pitanja. Eto, ako vam ovo išta znači

Slažem se meni je većinom jednostavna, ali nekima i nije. Ali pa to je i normalno, nismo svi za sve. Uglavnom, ja pratim pitanje po pitanje iz kataloga, jer je on odličan. I velika većina odgovora imaš u Beniću upravo, gdje god koje u Fanuku, nešto nema ni u jednoj, ali imaš google a Ustav ti ne treba u kontekstu da ga naučiš sve, nego imaš jednostavno neka pitanja u katalogu čije odgovore moraš podkrijepiti člankom iz Ustava, nema puno i nije teško.
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:05   #90
Ma PIG je super, 5 ću dobiti Samo da prođem matišu)
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:46   #91
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Ma PIG je super, 5 ću dobiti Samo da prođem matišu)
Koja si razina?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:29   #92
niža ti?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:35   #93
Isto pa bar to nije problem položiti Možeš ti to!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 20:03   #94
zapravo je problem je položiti bilo što gdje ima brojeva
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 21:49   #95
Ma daj samo hrabro kupi neku B zbirku ( ja imam dvije ) i lagano kreni, što zapneš pošalji mi pm, pa ti pomognem
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 23:37   #96
Imam već jednu=) Hvala:* Budem, budem, budem krenula
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 09:46   #97
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
I Ustav možeš prelistat. Al ako ćeš na FPZG nemoj.
Zašto ne?

Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Vi koji ćete na FPZG koji prosjek imate? Čisto da vidim kakva mi je konkurencija!!!?
Moj je 3,6.
4,0
Meni svi govore da nemam šanse upasti na politički (ni na novinarstvo ni na politologiju) zato što tamo upadaju samo odlikaši. Također mislim da će mi prosjek mature biti 4, a ne 5. DA LI IMAM IKAKVE ŠANSE?!?!?!?!?!?!?!?!
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:54   #98
Quote:
justme0 kaže: Pogledaj post
Zašto ne?



4,0
Meni svi govore da nemam šanse upasti na politički (ni na novinarstvo ni na politologiju) zato što tamo upadaju samo odlikaši. Također mislim da će mi prosjek mature biti 4, a ne 5. DA LI IMAM IKAKVE ŠANSE?!?!?!?!?!?!?!?!
daj, nemoj to govoriti...šta bi tek ja onda trebala reći???
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:02   #99
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
daj, nemoj to govoriti...šta bi tek ja onda trebala reći???
Zašto? Misliš da ćeš imati manji prosjek? Imamo još dosta testova. Potrudi se više.
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:15   #100
ma lako još za maturu, ali prosjek u školi mi neće biti dobar..bit će 4...ali 3. nešto...ma ne znam...joojjjjj...
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.