Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 23:23   #61
Dileme, dileme.

Stomatologija - traži sve B razinu.
Prosjek ocjena mi je ukupno 4.5, a hrvatski (nosi 10%) i engleski (5%) ću pisati na A razini. Biologija koja je izborni predmet nosi 30% (nisam se proslavila u srednjoj s njom , tako da ću sve napore uložit u to).

Sad - što s matematikom? Na stomatologiju upisuju relativno malo ljudi - 85, a konkurencija je jaka. Iz matke inače imam 5, ali... Ne znam. Isplati li mi se sad i s tim boriti pa pisati na A ili da lijepo napišem B razinu super i to je to?

Da, inače. Stomatologija mi je na popisu jedini faks takvog tipa, osim toga bih možda Edukacijsko-rehabilitacijski ili filozofski, ali svi traže mat B. Help!!
AnnaSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 23:25   #62
Bolje B, pa nauči biologiju kako spada.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:16   #63
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
čekaj malo, imaš ti nekakvih problema?
nama je došla koordinatorica u razred i cijeli sat pričala o tome.
kaj vi niste dobili predprijavu za fakultet? i tamo ti lijepo piše matematika viša i niža razina i to pod izborni predmet
ali oke vidim da ti tu sve znaš pa sorry kaj sam nekaj rekla
Chiiiiiil out
Čula sam ja za sve to, ali mi je smiješno to što si u par postova ranije napisala da je izborni iz matematike riješenje svima koji se dvoume između više i niže razine iz matematike, a to nema nikakve veze jedno s drugim.

Neovisno o tome zbog koga je nastao nesporazum, ne bih više o tome. Do sljedećeg javljanjaa
__________________
The trick is to keep breathing.
surpassing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:42   #64
Koju razinu odabrati?

Pošto u temi nisam dobio odgovor na pitanje bio bi red da probam ovdje.
Dakle:

Imam jedan problem. Većina fakulteti koje sam prijavio [osim jednom] imaju kriterije B/B/B ,ali ja sam prijavio matematiku na A razinu. Problem je taj što sam naletio na ovaj podatak.

"1. bodovi sa više razine se preračunavaju u nižu tako da se pomnože sa 1.6, znači ako si ti napisao osnovnu 80%, a frend napiše višu 60%, njegovo se množi sa 1.6, znači 60x1.6=96%, prema tome, ti si rješio 80% a frend 96%"

Dakle,riješiti nižu razinu matematike na 100% mi je isto kao i riješiti višu razinu matematike na 62,5%. Dali se onda isplati "kockati" sa višom razinom ukoliko mi nije potrebna? Radi toga sam mislio odjaviti taj jedan faks.

Inače iz matematike imam jako dobre ocjene,između 4-5 sam uvijek,ali mi izgleda nedostižno napisati 62,5% na višoj. Čuo sam također da većina ljudi napiše jako slabo matematiku na višoj i da je jako nizak bodovni prag za prolaz.. pa bi me zanimalo vaše mišljenje o mojoj situaciji. Hvala.
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:48   #65
Podržavam temu.
Nemam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da je dobro da moderatori ostave temu jer je ovaj problem jako čest kod (budućih) maturanata. Mišljenja i(ili) iskustva onih koji su prošli maturu bila bi jako korisna.
vitamin D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:07   #66
Moram priznati da jako dugo razmišljam o tome,pa sam tu morao pitati za mišljenje. Hvala
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:09   #67
Koliki ti postotak nosi matematika na ostalim izborima?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:26   #68
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Koliki ti postotak nosi matematika na ostalim izborima?
Konkretno,prva 3 smjera su mi TVZ,piše:
"Matematika B 50,00 %"
(Ovisi o kojem smjeru,negdje je 40%).

A onda je taj FER i tamo piše:
"Matematika A * 36,00 %"

Ja sam mislio vratiti nižu,i odjaviti FER,što vi mislite?
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 01:02   #69
Gle stari, ako si u školi između 4 i 5 iz mat, a napisati višu za 62.5% ti se čini nedostižnim, onda nam je školstvo fakat otišlo u qrac. Makar ja mislim da to nije istina i da podcjenjuješ sam sebe, pa ti preporučam da pišeš višu. Pa ja sam u srednjoj bio između 3 i 4 pa bi mi bilo ispod časti uopće pisat onu lakrdiju od niže razine. Samo ti prijavi višu i fer i nemoj se bojati, nego se potrudi i nauči matematiku s razumijevanjem i siguran sam da možeš i iznad 70%.
fietser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 10:18   #70
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Konkretno,prva 3 smjera su mi TVZ,piše:
"Matematika B 50,00 %"
(Ovisi o kojem smjeru,negdje je 40%).

A onda je taj FER i tamo piše:
"Matematika A * 36,00 %"

Ja sam mislio vratiti nižu,i odjaviti FER,što vi mislite?
Piši višu i napiši je kako treba. S nižom možeš dobiti maksimalno 312 bodova od ovih 500.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:36   #71
Znači,dalo bi se napisati iznad 60% na višoj?
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:40   #72
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Znači,dalo bi se napisati iznad 60% na višoj?
Vjerujem da bi, ako si imao 4-5 iz matematike i provježbaš do mature
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 13:52   #73
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Vjerujem da bi, ako si imao 4-5 iz matematike i provježbaš do mature
Ajd hvala. Ostajem onda kod više. Ostavite temu za druge,ako netko ima dilemu. Ako bude "problema" svratim još.
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 19:39   #74
Spojeno s već postojećom temom. Prije zazivanja moderatora bilo bi dobro kad bi se dvije stranice pdf-a Državna matura malo i prelistale za adekvatnom temom. Neš ti truda.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 14:14   #75
Što mislite, imam li realne šanse napisati A razinu matematike za prolaz ako sam u općoj gimnaziji imao neku klimavu trojku kod ne baš kvalitetnog profesora? Uz pripreme i vježbanje dakako. (iako još nisam ozbiljno počeo. )
Svi fakulteti koje želim traže 0,5 ili 10 posto matematike maksimalno i to svi B razinu osim prvog izbora - psihologije u Zg-u. A tamo matematika nosi 5%.
Ne znam isplati li se riskirati sve ostalo samo zbog tog.
__________________
Samo tebe volim ja
Shab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 17:16   #76
Quote:
Shab kaže: Pogledaj post
Što mislite, imam li realne šanse napisati A razinu matematike za prolaz ako sam u općoj gimnaziji imao neku klimavu trojku kod ne baš kvalitetnog profesora? Uz pripreme i vježbanje dakako. (iako još nisam ozbiljno počeo. )
Svi fakulteti koje želim traže 0,5 ili 10 posto matematike maksimalno i to svi B razinu osim prvog izbora - psihologije u Zg-u. A tamo matematika nosi 5%.
Ne znam isplati li se riskirati sve ostalo samo zbog tog.
Ako ti misliš da možeš napisati a razinu za prolaz, nemaš beda.. vježbaj i pripremaj se )
-dakako da s eisplati riskirati ako si imao pozitivno u gimnaziji..
osim toga, za prolaz ti je dovoljno 27% ispita rjesit, a zadaci nisu toliko teski i kompleksi kao u skoli...
sretno
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 17:17   #77
Quote:
Shab kaže: Pogledaj post
Što mislite, imam li realne šanse napisati A razinu matematike za prolaz ako sam u općoj gimnaziji imao neku klimavu trojku kod ne baš kvalitetnog profesora? Uz pripreme i vježbanje dakako. (iako još nisam ozbiljno počeo. )
Svi fakulteti koje želim traže 0,5 ili 10 posto matematike maksimalno i to svi B razinu osim prvog izbora - psihologije u Zg-u. A tamo matematika nosi 5%.
Ne znam isplati li se riskirati sve ostalo samo zbog tog.
Imam prijateljicu koja je užasno htjela upisati psihologiju na filozofskom. Na maturi je sve imala 5,osim engleskog 4. Sva 4 razreda je isto imala super prosjek [4.8 - 5.0]. I nije ju upisala. Psihologiju ti je jako teško upisati,plus da imaš konkurenciju starijih ljudi od 30ak godina koji sigurno bolje znaju "opću kulturu".

Moj savjet stavi B matiku i odjavi psihologiju. Dala bi se riješiti viša,ali ti je mali postotak [5% je zanemarivo].
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 18:24   #78
Kolika je razlika izmedju A i B razine iz hrv? Znam za broj rijeci ali ostalo?
Razlika izmedu A i B razine iz eng? Jel informatika teska za nekoga ko je ima informatiku samo jedan razred u srednjoj? (a i to je bilo samo obradivanje worda i excela)
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:51   #79
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Kolika je razlika izmedju A i B razine iz hrv? Znam za broj rijeci ali ostalo?
Razlika izmedu A i B razine iz eng? Jel informatika teska za nekoga ko je ima informatiku samo jedan razred u srednjoj? (a i to je bilo samo obradivanje worda i excela)
ma hrv uzmi visu... a i b su ti dost slične kolko sma vidio po prijasnjim testovima.. tj.. nisu slicni nego nema neke razlike u težini.. jedino su mozda tekstovi malo teži za čitanje..

informatiku sam imao samo jednu godinu i ja.. i bilo je dost tesko.. nismo radili to kao vi.. pogledaj si ispite od prosle god.
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:45   #80
Kako ide to sa bodovanjem Ako određeni fakultet traži B razinu i vrjednuje je sa 10% (npr.), dakle 100 bodova. I ako ja riješim osnovnu razinu sa stopostotnim uspjehom, dobivam li svih 100 bodova?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.