Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 23:05   #61
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
kako nekomplicirano od mene, imala bi samo 3...
- da mi je privlačan
- da se puno kužimo i smijemo
- da je obostrano
Meni ovo isto dosta.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:12   #62
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
kako nekomplicirano od mene, imala bi samo 3...
- da mi je privlačan
- da se puno kužimo i smijemo
- da je obostrano
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Meni ovo isto dosta.
Svima je to dosta. Ali ovo gore je kao da napises: "bitno je da mi odgovara"

Pitanje je sto ti je privlacno?
Kakav karakter mu mora biti da se kuzite, i uopce podnosite?

Wait, znam odgovor: Mora imati "ono nesto".
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:12   #63
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:16   #64
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
Kako tko.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:18   #65
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Svima je to dosta. Ali ovo gore je kao da napises: "bitno je da mi odgovara"

Pitanje je sto ti je privlacno?
Kakav karakter mu mora biti da se kuzite, i uopce podnosite?

Wait, znam odgovor: Mora imati "ono nesto".
Pa fora i je što je u tom gore skriveno zapravo dosta kriterija.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:24   #66
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Svima je to dosta. Ali ovo gore je kao da napises: "bitno je da mi odgovara"
Da, zamisli iracionalnog kriterija?!
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:26   #67
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Da, zamisli iracionalnog kriterija?!
Odakle ikome pravo!

A zapravo je to jedino i bitno. Naravno da se u toj jednoj rečenici skriva hrpa kriterija, ali hrpa kriterija ne mora garantirati tu rečenicu. :filozof:
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:52   #68
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne da mi se sve čitati, ali jel po običaju nitko nije naveo kriterij kako bi se ta osoba trebala ponašati prema vama ili kakve bi osjećaje "trebala" pobuđivati...?

bitno da je visoka 167 i ima smeđu kosu nijanse 03 i taman je prekjučer navršila 27
Krenuo sam u tom smjeru ali zurio pa mi se nije dalo dalje filozofirati. No da, ta vanjstina je doista varijabilna i (na stranu neke iznimke koje doista ne gledaju nikoga tko se ne uklapa u zacrtano) vjerujem da je svima bitnije ono sto se tesko moze napisati. Ili bolje recno opisati. Pa se drze ovog opisivog dok ono drugo, eto stave pod skraceno "bitno da mi odgovara".
Ja bi osobno mogao valjda svih 5000 znakova potrositi na detaljan opis toga a zapravo upitno je bi li mogao objasniti doista bitno u tome. Moze li itko?
Verbalizirati "klik"....tesko.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:53   #69
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Odakle ikome pravo!

A zapravo je to jedino i bitno. Naravno da se u toj jednoj rečenici skriva hrpa kriterija, ali hrpa kriterija ne mora garantirati tu rečenicu. :filozof:
Vjerojatno covjek hoce da detaljnije razlozimo prvu stavku , ali zbilja ne znam sto ce dobiti time, ako je ono sto zeli nabrajaljka kao pozeljnih karakteristika

Nije svima privlacno isto. Prije svega mora postojati ona inicijalna privlacnost, ona nesvjesna odluka o tome svida li nam se netko ili ne, koju donesemo u roku prvih nekoliko sekundi. A onda se na taj nagon mora nadovezati preklapanje izmedu nasih zelja i ocekivanja sa otkrivenim karakterom i sklonostima osobe u pitanju. Detalji zaista nisu bitni, potpuno su individualni (ali i vrlo promjenjivi, ponekad ni nama samima nisu jasni ) i u to se nitko nema pravo dirati
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:54   #70
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Krenuo sam u tom smjeru ali zurio pa mi se nije dalo dalje filozofirati. No da, ta vanjstina je doista varijabilna i (na stranu neke iznimke koje doista ne gledaju nikoga tko se ne uklapa u zacrtano) vjerujem da je svima bitnije ono sto se tesko moze napisati. Ili bolje recno opisati. Pa se drze ovog opisivog dok ono drugo, eto stave pod skraceno "bitno da mi odgovara".
Ja bi osobno mogao valjda svih 5000 znakova potrositi na detaljan opis toga a zapravo upitno je bi li mogao objasniti doista bitno u tome. Moze li itko?
Verbalizirati "klik"....tesko.
može valjda kad se desi
onako kao kad nabrajaš sve stvari zbog kojih ti je taj netko poseban i divan.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:00   #71
Pa zapravo da, može se retrogradno reći-privuklo me to i to.
Ali sumnjam da mogu napraviti popis-sigurno će me privući to i to.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:03   #72
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Wait, znam odgovor: Mora imati "ono nesto".
Mora. Ne možemo bez toga.

A za razliku od toga izgleda da bi ti i Kuro bi bili sposobni poslati ženskici cvijeće i uz buket ovakvu karticu...



Teško je definirati što to netko ima ili bi trebao imati da te "pokrene" , zaljubljivanje i romantični interes se ne može izraziti u obliku jednadžbe ili formule...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:33   #73
Tražim onu koja će mene trpiti...
moj uname is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:50   #74
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Prije svega mora postojati ona inicijalna privlacnost, ona nesvjesna odluka o tome svida li nam se netko ili ne, koju donesemo u roku prvih nekoliko sekundi.
Milisekundi.

250 Milliseconds are Enough to Fall in Love-Research

Falling in Love Only Takes About a Fifth of a Second, Research Reveals

I Want to Know Where Love Is: First Brain Map of Love and Desire

Why men just need a millisecond to choose the right girl for them

The latest findings, published in the Nov. 7 issue of the Journal of Neuroscience, show that in the first few milliseconds of meeting someone, physical attractiveness is evaluated...

Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
A onda se na taj nagon mora nadovezati preklapanje izmedu nasih zelja i ocekivanja sa otkrivenim karakterom i sklonostima osobe u pitanju. Detalji zaista nisu bitni, potpuno su individualni (ali i vrlo promjenjivi, ponekad ni nama samima nisu jasni ) i u to se nitko nema pravo dirati
Pa o tome valjda i pricamo kao kriterijima. Ne postavljas kriterije zato sto si ih procitala u Teen Magazinu da takav decko mora biti, nego jer te iskustvo kroz godine naucilo da ti nesto odgovara ili ti ne odgovara.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa zapravo da, može se retrogradno reći-privuklo me to i to.
Ali sumnjam da mogu napraviti popis-sigurno će me privući to i to.
Nije nikad sigurno, ali to ti je nekakvo polaziste kod odabira. Npr. ako si imala losa iskustva sa kronicnim alkoholicarima, vjerojatno ces ih ubuduce izbjegavati.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 01:14   #75
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post

Nije nikad sigurno, ali to ti je nekakvo polaziste kod odabira. Npr. ako si imala losa iskustva sa kronicnim alkoholicarima, vjerojatno ces ih ubuduce izbjegavati.
Pa nekako mislim da čovjek uvijek bolje zna što ne želi, nego što želi.

Naravno da svatko od nas ima neke kriterije, to je toliko već iscrpljena tema. Poanta je u tome da se odnosi ne mogu gledati kao shopping liste, jer kada ti na shopping listu staviš-puding od čokolade, ti možeš sasvim sigurno znati da će ti se to sviđati jer si ga prije već probao i znaš na čemu si s njim.
A kriterij neke karakteristike kod čovjeka dolazi skupa s cijelim paketom drugih karakteristika u najrazličitijim kombinacijama, tako da ista "stavka" kod jedne osobe može drukčije djelovati na tebe, nego ta ista karakteristika kod druge osobe. Samo zato što je drukčije uklopljena u cjelinu. Ako kužiš što želim reći.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 01:29   #76
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
No, ja bih ovo nabrajanje prekokrasnih karakteristika malo preokrenula.

Evo pitanja: koje negativne (po vasem misljenju) karakteristike partnera mozte podnjeti?

A koje - ne?
U ovome je bit stvari.

Može on imati sve plusiće, ali ako ima jednu negativnu karakteristiku koja je dovoljno bitna da zasjeni sve ono pozitivno, onda plusići padaju u vodu.



Tipa:

Lijen je. Nigdje mu se ne da. Samo zavaljen na kauču, gleda TV ili prati sport. I tako svaki dan. Kladioničar, kockar, alkos, kronični duhandžija.

Nezanimljiv. Nema društveni život. Visi meni za vratom. Ljubomoran. Previše me dribla "gdje si, kad si, s kim si, kad ćeš doma". Ne da mi disati.

Maniri nisu na mjestu. Neotesanac.

Tračer. Nema gore od muške babe tračerice. Odbojno. Ruši libido u sekundi. Instant demaskulinizacija.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 01:54   #77
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
U ovome je bit stvari.

Može on imati sve plusiće, ali ako ima jednu negativnu karakteristiku koja je dovoljno bitna da zasjeni sve ono pozitivno, onda plusići padaju u vodu.



Tipa:

Lijen je. Nigdje mu se ne da. Samo zavaljen na kauču, gleda TV ili prati sport. I tako svaki dan. Kladioničar, kockar, alkos, kronični duhandžija.

Nezanimljiv. Nema društveni život. Visi meni za vratom. Ljubomoran. Previše me dribla "gdje si, kad si, s kim si, kad ćeš doma". Ne da mi disati.

Maniri nisu na mjestu. Neotesanac.

Tračer. Nema gore od muške babe tračerice. Odbojno. Ruši libido u sekundi. Instant demaskulinizacija.
Tocno to!
Jer svaki prince charming se moze pretvorit u osobu koju opisujes kao nepodnosljivu. Svaki prince charming se vrlo lako moze pretvoriti u zabu krastacu.
Mozemo li zivjeti sa time?

Fora je u tome da odredjene i mahom nepredvidljive zivotne situacije mijenjaju dinamiku partnerstva, i pod vanjskim pritiskom jedan od partnera ce poceti zivjeti svoju tamnu stranu. I ond ce drugi partner, najcesce na njegovu mracnu stranu odgovoriti svojom mracnom stranom.
I tu vec postoji opasnost kratkog spoja.

Zato mislim da je izuzetno bitno da svatko od nas, bar donekle zna, koje su nam mane kod partnera prihvatljive, a koje su totalni deal breaker.

To ne znaci da se partnerove mane (one prihvatljive) trebaju afirmirati i ljubiti - no bitno je znati - in the long run - mozes li s time zivjeti.

Recimo, u shoping listi nitko nije spomenuo kakvog partnera zeli kad dodje do konflikta, svadje.
Sto ce neminovo doci.
Da li nam je prihvatljivo da partner zeli odmah sve iskomunicirati, bez obziraako se druga strana osjeca full umorna.

Ili su nam prihvatljiviji partneri koji tkz sitne nesporazume guraju pod tebih.

Da li su nam prihvatljivi partneri koji su otvorreno agresivni, asertivni (tu ne mislim na fizicko ili neadekvatnu agresiju) i znaju se postenski naljutiti, ili su nam drazi partneri koji ce se vise oslanjati na pasivnu agresiju i durenje.

Jos: da li su nam potrebni partneri koji ce brizno skakutati oko nas kad smo bolesni, ili su nam drazi partneri koji ce nas pustiti na miru da se dobro odmorimo?

Mislim da su to najbitnija pitanja kod izbora partnera - ne samo ono sto ti je prekokrasno jer je on dobar i pazljiv i voli zivotinje, nego da li mi mozemo zivjeti sa njegovom tamnom stranu.

I, vice versa - da li partner i kako partner prihvaca nasu inferiornu, mracnu, neatraktivnu nutrinu.
Da li pokazuje razumjevanje ili treba od nas ocekivati da isti cas prestanemo biti depresivni.

Lako je napisati dobre karakteristike, ali vrlo tesko je napisati prihvatljive negativne karakteristike.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 02:24   #78

Za takvo promišljanje je ipak potrebna malo veća dubina od shopping liste.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 08:29   #79
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post

Za takvo promišljanje je ipak potrebna malo veća dubina od shopping liste.
baš to.
il tražiš osobu ili popis kriterija. kod prave osobe kockice se same slažu, zato i je tak lako razvit osjećaje. čim ti nađeš vremena da svaki jebeni kriterij staviš pod povećalo, il si emotivni retard ili je tu neki drugi problem...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 08:45   #80
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da se odnosi ne mogu gledati kao shopping liste, jer kada ti na shopping listu staviš-puding od čokolade, ti možeš sasvim sigurno znati da će ti se to sviđati jer si ga prije već probao i znaš na čemu si s njim.
A kriterij neke karakteristike kod čovjeka dolazi skupa s cijelim paketom drugih karakteristika u najrazličitijim kombinacijama, tako da ista "stavka" kod jedne osobe može drukčije djelovati na tebe, nego ta ista karakteristika kod druge osobe. Samo zato što je drukčije uklopljena u cjelinu. Ako kužiš što želim reći.
Ali kako onda mislis ikada naci nesto sto ti odgovara ako umjesto da koristis prosla iskustva u novom odabiru, ti uvijek zelis isprobavati neke nove kombinacije? Nije li to vec od pocetka izgubljena borba?

Ako nemas nekakve "shopping liste" kako to onda tocno ide?
Ulazis u odnos sa svakime tko ti se svidi tih prvih 200 milisekundi i dejtas s njime dok ti ne pocne ici na zivce? Nije li to, khm... neefikasno?

Jasno je da u pocetku, dok si jos tinejdzer neznas sto hoces, ali nakon nekih godina i hrpa veza iza sebe bi valjda trebao znati sto ti odgovara.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.