Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2014., 13:33   #3021
Paradox je to da je fiat chroma bila sasvim dostatna jednom schumaheru za privatni zivot, a nasim ljudima je auto od 300 ks na knap....
Kad cujem ovakve izljeve odmah dobijem zelju za trajnom kanadskom vizom....
...nista osobno, samo obzervacija sa strane...

Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 21.09.2014., 14:29   #3022
Quote:
SBovac kaže: Pogledaj post
Paradox je to da je fiat chroma bila sasvim dostatna jednom schumaheru za privatni zivot, a nasim ljudima je auto od 300 ks na knap....
Kad cujem ovakve izljeve odmah dobijem zelju za trajnom kanadskom vizom....
...nista osobno, samo obzervacija sa strane...

Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...

Cekaj da saznas koliko morona zivi u kanadi... I sretno ti s objasnjavanjem kako je 105 dizlo konja dosta u auto skoro pet metara :-)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 21.09.2014., 18:11   #3023
Quote:
SBovac kaže: Pogledaj post
Paradox je to da je fiat chroma bila sasvim dostatna jednom schumaheru za privatni zivot, a nasim ljudima je auto od 300 ks na knap....
Pa mislim da se nitko od forumske populacije nebi bunio na 2,2 litre obujma i 150 ks iz Crome da su u garazi pored parkirani Ferrari FXX, Fiat 500 Abarth.... dalje da i ne nabrajam...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 21.09.2014., 20:27   #3024
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Cekaj da saznas koliko morona zivi u kanadi... I sretno ti s objasnjavanjem kako je 105 dizlo konja dosta u auto skoro pet metara :-)
Da, ali u kanadi se vozis 200 km dok izadjes iz grada, a kod nas za 200 km prodjes pol drzave....


Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 21.09.2014., 20:31   #3025
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa mislim da se nitko od forumske populacije nebi bunio na 2,2 litre obujma i 150 ks iz Crome da su u garazi pored parkirani Ferrari FXX, Fiat 500 Abarth.... dalje da i ne nabrajam...
Ne jebi muhe - znas sto sam htio reci.... Pun forum istancanih vozaca koji se ne snalazenu autima slabijim od 300 KS

Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 21.09.2014., 22:45   #3026
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Cekaj da saznas koliko morona zivi u kanadi... I sretno ti s objasnjavanjem kako je 105 dizlo konja dosta u auto skoro pet metara :-)
Pada li ti na pamet zašto uopće proizvode automobile s tako "nejakim" motorima? Ja znam, ali zna i SBovac i još nekolicina atipicnih forumaša.
DrAqua is offline  
Old 22.09.2014., 01:36   #3027
Quote:
SBovac kaže: Pogledaj post
Ne jebi muhe - znas sto sam htio reci.... Pun forum istancanih vozaca koji se ne snalazenu autima slabijim od 300 KS
Istina živa... a barem polovici od njih je vrhunac doživljaja vožnja 10+ godina stare podrtine...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 22.09.2014., 01:38   #3028
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Pada li ti na pamet zašto uopće proizvode automobile s tako "nejakim" motorima? Ja znam, ali zna i SBovac i još nekolicina atipicnih forumaša.
Naravno; da mogu više para izvući ljudima koji će se odlučiti za jače motore...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 22.09.2014., 01:40   #3029
Quote:
SBovac kaže: Pogledaj post
Da, ali u kanadi se vozis 200 km dok izadjes iz grada, a kod nas za 200 km prodjes pol drzave....


Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
Vjeruj mi da se propisi poštuju više nego kod nas... pogotovo u ''stejtsima''... Tamo se za divljanje na cesti uredno završava u prdekani... pa ti pjevali...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 22.09.2014., 02:04   #3030
To sam cuo i u to vjerujem. Ne radi se o divljanju, jer apsolutno sve prometne prekrsaje mozes prekrsiti i sa autom od 50ks, a kamoli od 105.... Mali motorici se tamo ne uklapaju zbog glomaznosti svega ostalog...

Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 22.09.2014., 08:24   #3031
Quote:
SBovac kaže: Pogledaj post
Mali motorici se tamo ne uklapaju zbog glomaznosti svega ostalog...
Ne razumijem?! iPhone je tamo jednako glomazan kao i kod nas... kao sto je Honda accord jednako glomazna kao i u Hrvatskoj... Stvar je trzista i prodje... mali motori tamo nemaju prolaz... To je jednostavno tako... Bratic mi zivi u kanadi vec 25 godina... i voza F150, s 5.7 litrenim Hemijem.... I apsolutno mu ne treba... i svjestan je toga... al eto... super je... :-)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 22.09.2014., 10:01   #3032
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ne razumijem?! iPhone je tamo jednako glomazan kao i kod nas... kao sto je Honda accord jednako glomazna kao i u Hrvatskoj... Stvar je trzista i prodje... mali motori tamo nemaju prolaz... To je jednostavno tako... Bratic mi zivi u kanadi vec 25 godina... i voza F150, s 5.7 litrenim Hemijem.... I apsolutno mu ne treba... i svjestan je toga... al eto... super je... :-)
U sj. Americi se voze samo jake mašine 95% jer ekipa ima para ko blata. Tamo ljudi kupuju novu robu marke samo zato jer je jeftini pa je ne obuku po par godina ili nikad. U svemu su rastrošni, osobno se uvjerio u to.

Mali motor bi tamo prošao da su osvješteni, ali nisu i tamo se potiče potrošnja pa nema logike u malim štedljivim motorima. Europa s druge strane kao naj osvještenija (govorim za ekonomski stabilne zemlje) je racionalna u odnosu na sj. Ameriku.
Mi smo postali i sve veća smo sirotinja pa naravno kad se kupuje novo gledaš da troši što manje i da je jeftinije. Da se ima para vjerujem da bi ovdje po pitanju Oktavije slika bila kao i na briskoda pola auta VRS.

Amerika i nakon krize nije dovoljno počela razmišljati o racionalnosti. Čim se ekonomija okrene nabolje potrošnja opet raste i većina zaboravi na racionalno razmišljanje. Ipak tamo se lagano okreći dizelu i hibridima kada je riječ o auto industriji pogotovo kad su u pitanju skuplji auti i iz europe.
oss is offline  
Old 22.09.2014., 10:03   #3033
Nego što mislite hoće li Škoda izbacit neki facelift Oktavije na auto show-u u Parizu? Auto je već dvije godine na tržištu, a većina sve češće mijenja nešto da bi se kupci privukli. Ijako Oktaviji to nije problem.
oss is offline  
Old 22.09.2014., 10:18   #3034
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Nego što mislite hoće li Škoda izbacit neki facelift Oktavije na auto show-u u Parizu? Auto je već dvije godine na tržištu, a većina sve češće mijenja nešto da bi se kupci privukli. Ijako Oktaviji to nije problem.
Mislim da ne. Sam si dao odgovor; kad prodajni rezultati počinju opadati tj konkurencija podigne ljestvicu, sljedi facelift. Do onda samo dopunjavanje opreme i sitnije korekcije tj. ispravljanje "dječjih bolesti".
SCHNITZER is offline  
Old 22.09.2014., 10:53   #3035
Pa konkurencija podiže ljestvicu. Izašao je Passat To je najbliži konkurent Octavii, pogotovo iz perspektive firmi koje u velikom broju kupuju jedan od ta dva auta (barem na našim prostorima)
Dži is offline  
Old 22.09.2014., 11:00   #3036
Quote:
Dži kaže: Pogledaj post
Pa konkurencija podiže ljestvicu. Izašao je Passat To je najbliži konkurent Octavii, pogotovo iz perspektive firmi koje u velikom broju kupuju jedan od ta dva auta (barem na našim prostorima)
Ne budi neozbiljan, takvima ne igra ulogu poneka kromirana lajsnica ili malo drugačija maglenka (čitaj facelift kod VAG-a).
SCHNITZER is offline  
Old 22.09.2014., 11:21   #3037
Budimo ozbiljni. Octavia je izašla 2013 godine i čisto sumljam da će redizajn biti prije 2016 god (možda me iznenade pa izbace 2015).
Ako pogledamo prošle modele... octavia II je izašla 2004, a redizajn 2009.

Dizajnom idu ziheraški i nije im potreban redizajn svake druge godine.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 22.09.2014., 11:36   #3038
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Budimo ozbiljni. Octavia je izašla 2013 godine i čisto sumljam da će redizajn biti prije 2016 god (možda me iznenade pa izbace 2015).
Ako pogledamo prošle modele... octavia II je izašla 2004, a redizajn 2009.

Dizajnom idu ziheraški i nije im potreban redizajn svake druge godine.
Tako je, kad prodaja ide dobro, nema potrebe trošit novce.
SCHNITZER is offline  
Old 22.09.2014., 12:00   #3039
Po dosadasnjim trendovoma, FL ce vjerojatno izaci paralelno sa Golfom 8

Za sve pravopisne i gramaticke greske kriv je palac i moja ljenost da iste ispravljam na ekrancicu od mobitela...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 22.09.2014., 13:07   #3040
Bio za vikend u Mađarskoj i jedan kolega ima ovu novu Octaviu, ali je unutar benzinski 1.6 mpi motor sa 110 ks. Nisam ni znao da taj motor ide u nju. Taj je za plin rođen...
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.