Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 10:58   #341
Loša cirkulacija, nizak tlak i dr.

Nađoh temu "loša cirkulacija", ali je zaključana. Dakle molim moda ako ima još koja slična tema da spoji, ja drugu nisam našla.

Mama ima 70 godina, stalno joj je zima, hladne ruke i noge, nizak tlak, a zadnje vrijeme su joj se pojavile nesvjestice, tj. zacrni joj se pred očima uz osjećaj da gubi svijest i da joj je sva krv otišla "prema dolje". Ponekad iz čista mira (dok stoji ili hoda), ali češće kad naglo promjeni položaj tijela.

Inače je vrlo mršava, i do nedavno je dosta "landrala", tj. kako živi u udaljenom dijelu mjesta, znala je dosta pješačiti, a i često se zaputiti i u grad -dakle nije neka bakica koja sjedi pokrivena s dekicom pred TV-om. Jedino što prilično nezdravo jede - uglavnom ono što ne bi smjela -nareske, paštete, vrhnje, pečena jaja i sl, a povrća i voća vrlo malo.

Pred mjesec dana pala je i uganula gležanj, to je poslikano, ali kako nije bilo koštanih trauma, preporučeno joj je mirovanje uz obloge i analgetike. Prošlo je mjesec dana, ona miruje (što nije navikla) ali gležanj otiče, i boli, a i pomalo je tamnije boje (ne znam jel to zato jer se hematom nije do kraja povukao, ili bi to možda čak mogao biti znak odumiranja tkiva, a još je ona tamnije puti, pa je tim teže odrediti, plus mi ne stanujemo s njom, nego dolazimo samo preko vikenda, pa nemam baš potpuni uvid u stanje).

Kako je zadnju godinu počela pokazivati početne znakove demencije, učinjen je nedavno CT glave, koji je u granicama normalnih atrofičnih promjena za njezinu dob.

Problemi s nesvjesticama ne prestaju, i ja nekako sumnjam da je sve to što sam navela vezano uz lošu cirkulaciju.

Može molim vas koji savjet? Kojem specijalistu da ju vodim, od kuda da krene na preglede?

(Btw. ima lošu i nekomunikativnu dr. opće prakse, kod koje se treba naručivati danima unaprijed, pa i još onda čekati satima, al kako je malo mjesto, izbora nema. Love za privatnika nemamo ni pod razno.)
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 22:45   #342
Za gležanj definitivno preporučujem steznik sa Celliantom, koji uklanja bolove, hematom i pojačava cirkulaciju.

Za lošu cirkulaciju primjenjuje se posteljina s Celliantom, odjeća i obuća s Celliantom. U Hrvatskoj je to još sve novo ali vjeruj mi kada to jednom probaš čovjek se preporodi.

ako te zanima više možemo na pp, a pogledaj na facebooku grupu prorecovery, tamo imaš sve o tome
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 08:55   #343
Hvala na odgovoru alka1!

Ali me prvenstveno bi me zanimalo za kojeg specijalistu da tražim uputnicu za pregled s obzirom na tu kompleksnu simptomatologiju, tj. da se prvo liječi kod doktora, ovo je tek nadgradnja.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:41   #344
defiinitivno neurolog! Prijateljica je imala sličan problem s lošom cirkulacijom,niskim tlakom i nesvjesticama i ispostavilo se da je to zbog loše cirkulacije u vratnim žilama pa do mozga ne dopire dosta krvi. Na terapije je išla neurologu.
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:17   #345
Hvala, to sam i ja nekako pretpostavljala.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 11:42   #346
tlak 90 - 60( nekada čak 46), a otkucaji od 80 -84
dgn stres
i.....????
__________________
...
nepredvidljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:03   #347
cula sam da je normalno između 50-70 otkucaja pa zato pitam... to sam mjerila dok sam ležala dakle nikakav fizični napor prije toga nisam imala...
princess-mom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 23:47   #348
pozdrav svima!

vidim da dosta dugo nitko ništa nije pisao..

Imam 22 godine i od prije nekoliko dana sam shvatila da imam nizak tlak.
Počelo je valjda prije 2 tjedna (ak ne i prije), neprestano sam bila umorna, buknule su mi akne na licu (I inače imam problema s tenom al je ovo postalo baš ekstra loše), neprestana pospanost - znam doslovno za stolom zaspat na predavanjima.
Danas mi je bilo toliko loše da sam mislila da ću nekoliko puta past u nesvijest, iako se to nije dogodilo.
Najgore je što moram učiti, tj. čitati lektire, a ja se nikako ne mogu skoncentrirati, glava mi teška, pred očima crno, vruće mi je.. a posla tako puno o još je gore to što sam često za kompom (pišem seminare i sl.) i od tog me glava onda još više boli.
Tlak mi je bio 60 sa 90, otkucaji srca (mislim da je tata reko ) oko 80.

Trenutno trčim, oko deset dana, ali ne baš redovno. malo trčim, pa malo stanem, jer ne mogu uvijek isti tempo održavat. čula sam da je to za srce loše?
al drukčije ne mogu trčat... Osim toga, otkako znam za sebe, imam lošu cirkulaciju.. iako nisam debela imam celulita (valjd od te loše prokrvavljenosti) i ni ljeti nisam pošteđena grčeva.

da li je mogući uzrok to što trebam dobiti menstruaciju, a ona ne 'dolazi' jer sam prestala piti kontracepciju bez koje inače nemam redovit ciklus? Ili su vremenske promjene mogući uzrok?

imate kakve savjete za mene? Vino mi je fuj, hranu sam počela soliti (jel se u slanu hranu ubraja i kulen, šunka i tak to?), počela sam piti puno limunade, vino mi je fuj vježbam - vozam bicikl i trčim kad god stignem...
ak još nešto znate bila bih vam zahvalna! I da, koliko su učinkoviti lijekovi?

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 21.05.2011. at 00:02.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 08:47   #349
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

Tlak mi je bio 60 sa 90, otkucaji srca (mislim da je tata reko ) oko 80.

Trenutno trčim, oko deset dana, ali ne baš redovno. malo trčim, pa malo stanem, jer ne mogu uvijek isti tempo održavat. čula sam da je to za srce loše?
- vozam bicikl i trčim kad god stignem...
ak još nešto znate bila bih vam zahvalna! I da, koliko su učinkoviti lijekovi?
1. Soli sve što stigneš.
2. Svakih dva sata popij čašu vode, prvu čim ustaneš.
3. Jedi ponešto svakih 3-4 sata, kako veliki objed, tako i mali (voćku, šaku kikirikija
itd).
4. Akne nemaju veze s tlakom, više s hormonalnom promjenom, što je lako moguće, jer kontracepcijske si ukinula, a to je izazvalo sad hormonalnu promjenu.
5. Tlak 90/60 je nizak, ali otkucaji 80 po danu je sasvim normalno. Zabrini se tek ako su otkucaji u mirnom stanju 100 ili više.
6. Sasvim je ok (i poželjno) izmjenjivati trčanje i hodanje sve dok se ne utrenira malo srce, pluća i tijelo. Budi vani sveukupno 30 min uvijek i trči i hodaj, kako kad osjetiš što možeš, a za mjesec dva (ako budeš trčala redovito 2-3 puta tjedno) ćeš moći bez pauze trčati svih 30 min.
7. Celulit također nema veze sa tlakom, to pokušaj stabilizirati vježbama.
8. I ne zaboravi, kod stabilizacije niskog tlaka najbolje pomažu voda i tjelovježba. I navikni se da vrijeme dosta utiče.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 10:15   #350
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
...
7. Celulit također nema veze sa tlakom, to pokušaj stabilizirati vježbama.
8. I ne zaboravi, kod stabilizacije niskog tlaka najbolje pomažu voda i tjelovježba. I navikni se da vrijeme dosta utiče.
...
ma nemam ga puno, al sam i čitala da je cirkulacija dosta bitna, pa se zato i savjetuje masiranje i tuširanje toplo-hladno, a meni su noge vječno hladne (plus grčevi), al dobro, nije c. sad tema, a nije mi ni neki problem, srećom (bar to)

Hvala na svim savjetima, morat ću se naviknut više tekućine piti, ovo ostalo manje više (uspješno) već provodim.
Puno sreće i vama svima koji se mučite s istim!
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 12:23   #351
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
1. Soli sve što stigneš.
2. Svakih dva sata popij čašu vode, prvu čim ustaneš.
3. Jedi ponešto svakih 3-4 sata, kako veliki objed, tako i mali (voćku, šaku kikirikija
itd).
4. Akne nemaju veze s tlakom, više s hormonalnom promjenom, što je lako moguće, jer kontracepcijske si ukinula, a to je izazvalo sad hormonalnu promjenu.
5. Tlak 90/60 je nizak, ali otkucaji 80 po danu je sasvim normalno. Zabrini se tek ako su otkucaji u mirnom stanju 100 ili više.
6. Sasvim je ok (i poželjno) izmjenjivati trčanje i hodanje sve dok se ne utrenira malo srce, pluća i tijelo. Budi vani sveukupno 30 min uvijek i trči i hodaj, kako kad osjetiš što možeš, a za mjesec dva (ako budeš trčala redovito 2-3 puta tjedno) ćeš moći bez pauze trčati svih 30 min.
7. Celulit također nema veze sa tlakom, to pokušaj stabilizirati vježbama.
8. I ne zaboravi, kod stabilizacije niskog tlaka najbolje pomažu voda i tjelovježba. I navikni se da vrijeme dosta utiče.
Meni je i inače tlak malo niži, ali od kad sam prestala pušiti (bit će uskoro 3 tjedna) spušta se na neviđene razine, jučer mi je bio 70/40, vrtoglavice imam već danima i stalno mi je muka.
Imam osjećaj da su mi cigarete pomagale kod stabilizacije tlaka
Sol moram izbjegavati jer imam problema s bubrezima, a i kad me uhvati ta vrtoglavica i lebdenje, kako se natjerati na fizičku aktivnost? Nemoguće je uopće hodati kad se sve oko vas okreće
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 13:18   #352
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Meni je i inače tlak malo niži, ali od kad sam prestala pušiti (bit će uskoro 3 tjedna) spušta se na neviđene razine, jučer mi je bio 70/40, vrtoglavice imam već danima i stalno mi je muka.
Imam osjećaj da su mi cigarete pomagale kod stabilizacije tlaka
Sol moram izbjegavati jer imam problema s bubrezima, a i kad me uhvati ta vrtoglavica i lebdenje, kako se natjerati na fizičku aktivnost? Nemoguće je uopće hodati kad se sve oko vas okreće
Uravo tad je veoma bitno. Meni je prije par mjeseci bilo tako loše, nesvjestica i kao da ću stojeci zaspati. I rekla sam mužu da mi je tako i da moram van trčkarati i da ide sa mnom. Prvo sam skakutala u mjestu par minuta da se zagrijem, a onda sam laganice trčala, pa 10-20 sek u šprint, pa laganice trčanje i tako 20 min. Kad sam se istuširala, bila sam KAO PREPOROĐENA i puna energije.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 14:46   #353
niski tlak

ljudi,evo i ja se pridružujem niskotlakašima.ali uz to ja imam nenormalan puls koji je u mirovanju 100,tako da si tlak nemogu podići kavom,vježbanjem ili crnim vinom jer mi utječe na puls.stalno sam umorna i malksala,a te vrtoglavice su nenormalne.mislim da ljudi gledaju u mene kak sam pijana tak rano ujutro!ima netko neki savjet???
ivanaozimec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 12:39   #354
ljudi,kak se borit protiv tog umora koji prati niski tlak???ja imam osjećaj da bi mogla spavat 24 sata na dan ako treba. Na poslu stalno zijevam,već me svi čudno gledaju, a spavam barem 8h.Kava mi ništa ne pomaže,uopće me ne razbudi....Ima netko kalav savjet??hvala
ivanaozimec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 15:57   #355
Quote:
ivanaozimec kaže: Pogledaj post
ljudi,kak se borit protiv tog umora koji prati niski tlak???ja imam osjećaj da bi mogla spavat 24 sata na dan ako treba. Na poslu stalno zijevam,već me svi čudno gledaju, a spavam barem 8h.Kava mi ništa ne pomaže,uopće me ne razbudi....Ima netko kalav savjet??hvala
Piti više tekućine počevši od jutra, kroz cijeli dan barem 2L, doručkovati, ručati i večerati normalno. Ako si umorna unatoč spavanju od 8h, prekontroliraj hormone štirnjače, T3, T4, TSH. Hipotireoza se može tako prezentirat. Pozdrav
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 23:43   #356
105/68 je li to prenizak tlak? (33god, 186cm, 94kg)
Puls je uvijek oko 68-72 otkucaja u minuti.
Poslije trcanja bude malo visi oko 120/70 i isto tako navecer ali tek iza pola noci.
Ne vjerujem da je stitnjaca, mozda eventualno zeljezo?
Umor i pospanost nakon samo sat vremena voznje auta npr.
Ali nema slabine, nesvjestice, itd samo umor i pospanost.

Pocetkom godine sam bio uzimao nekakve preparate za "ciscenje" organizma, napravljene iz ekstrakta nekih morskih trava u Tihom oceanu (Bhip i Gia)
Ne znam jedino ako je to iscrpilo sve zive minerale i vitamine iz tijela, a ovdje u nasoj miloj drzavnoj bolnici nemas ni gdje to sve izmjeriti jer vade samo ono klasicno, kolesterol, dijabetes, zeljezo. itd, a kad trazis da izvade sve minerale onda te gledaju kao spansko selo.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 01:28   #357
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
105/68 je li to prenizak tlak? (33god, 186cm, 94kg)
Puls je uvijek oko 68-72 otkucaja u minuti.
Poslije trcanja bude malo visi oko 120/70 i isto tako navecer ali tek iza pola noci.
Ne vjerujem da je stitnjaca, mozda eventualno zeljezo?
Umor i pospanost nakon samo sat vremena voznje auta npr.
Ali nema slabine, nesvjestice, itd samo umor i pospanost.

Pocetkom godine sam bio uzimao nekakve preparate za "ciscenje" organizma, napravljene iz ekstrakta nekih morskih trava u Tihom oceanu (Bhip i Gia)
Ne znam jedino ako je to iscrpilo sve zive minerale i vitamine iz tijela, a ovdje u nasoj miloj drzavnoj bolnici nemas ni gdje to sve izmjeriti jer vade samo ono klasicno, kolesterol, dijabetes, zeljezo. itd, a kad trazis da izvade sve minerale onda te gledaju kao spansko selo.
Pa svatko normalan tko nešto zna o medicini bi te pogledao kao "špansko selo" da dođeš i kažeš da želiš vaditi sve minerale i vitamine Ugl. Tlak nebi trebao biti nizak zbog željeza. Imaš niži tlak jednostavno, trebaš uzimati u jutro više tekućine i kroz dan (laički rečeno tekućina ispunjava krvne žile i povisuje tlak). Ako si pretjerano umoran odi kod dr. da provjeriš hormone štitnjače, umor je nespecifičan simptom i može ukazivati na puno stvari ali i na ništa posebno. Nema veze s mineralima i vitaminima. Ako se normalno hraniš ničeg ti nebi trebalo falit.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:05   #358
LOL, ma naravno da necu ja doc tamo to trazit da sve vade, ali njih jednostavno nije volja nista raditi kad je opsirnija opretraga u pitanju!
Npr ja uopce ne znam svoju krvnu grupu, kod moje doktorice su mi zagubili kompletni karton sa svim nalazima jos iz djetinjstva, i kad pitam da se izvadi krv za krvnu grupu onda se svi hvataju za glavu od moje doktorice pa nadalje, pa jooj to je komplicirano, tko ce sad to, pa ovo pa ono.

Stitnjacu nisam jos provjeravao, ali nemam bas sve simptome one klasicne kad je ona u pitanju, u biti nista osim umora, ne hranim se nista drukcije nego inace vec godinama, a vode pijem i do 6 litara na dan sad po ljeti, znojim se jako puno cak i po zimi, tako da nevjerujem da je do toga.
Na netu pise da pomanjkanjem zeljeza moze doci do umora i pospanosti pa sam posumnjao na to. Znam da nije tlak nizi zbog zeljeza, inace cudno kako skoci tlak ali tek iza pola noci. Ali opet bude u granicama normale (120/70)

Ali taj umor je poceo jedno dva mjeseca nakon sto sam uzimao te neke preparate za ciscenje organizma pa sumnjam na to, sad ih ne pijem vec mjesec dana, umor je manji ali jos ga ima.

Inace sam fizicki aktivan, trcim, hodam, bicikliram i vjezbam svaki dan.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 16:01   #359
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
LOL, ma naravno da necu ja doc tamo to trazit da sve vade, ali njih jednostavno nije volja nista raditi kad je opsirnija opretraga u pitanju!
Npr ja uopce ne znam svoju krvnu grupu, kod moje doktorice su mi zagubili kompletni karton sa svim nalazima jos iz djetinjstva, i kad pitam da se izvadi krv za krvnu grupu onda se svi hvataju za glavu od moje doktorice pa nadalje, pa jooj to je komplicirano, tko ce sad to, pa ovo pa ono.

Stitnjacu nisam jos provjeravao, ali nemam bas sve simptome one klasicne kad je ona u pitanju, u biti nista osim umora, ne hranim se nista drukcije nego inace vec godinama, a vode pijem i do 6 litara na dan sad po ljeti, znojim se jako puno cak i po zimi, tako da nevjerujem da je do toga.
Na netu pise da pomanjkanjem zeljeza moze doci do umora i pospanosti pa sam posumnjao na to. Znam da nije tlak nizi zbog zeljeza, inace cudno kako skoci tlak ali tek iza pola noci. Ali opet bude u granicama normale (120/70)

Ali taj umor je poceo jedno dva mjeseca nakon sto sam uzimao te neke preparate za ciscenje organizma pa sumnjam na to, sad ih ne pijem vec mjesec dana, umor je manji ali jos ga ima.

Inace sam fizicki aktivan, trcim, hodam, bicikliram i vjezbam svaki dan.
Pa možeš si izvaditi kompletnu krvnu sliku, provjeriš si željezo i hemoglobin, jetrene nezime, Na, K, Ca...Nemoj uzimati te preparate za "čišćenje", ako se zdravo hraniš i živiš ne treba ti to. Jetra, ako je zdrava, savršeno obavlja proces čišćenje organizma od nepotrebih toksina i metabolita. Hipotireoza je smanjen rad štitinjače i može se prezentirat umorom. Kod hipertireoze su simptomi impresivniji poput lupanja srca, znojenja, nervoze, tremora i sl.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 17:08   #360
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hipotireoza je smanjen rad štitinjače i može se prezentirat umorom. Kod hipertireoze su simptomi impresivniji poput lupanja srca, znojenja, nervoze, tremora i sl.
Znojim se oduvijek malo "vise" takav je zivcani sustav kazu, a ostale simptome nemam, sa jetrom isto nemam nekih ozbiljnijih problema, uglavnom izvadit cu komplet krvnu sliku pa cemo vidjeti, hvala za info.

Evo sad sam opet mjerio tlak, 118/70, zanimljivo ovaj "donji" je uvijek nekako mirniji dok "gornji" seta od 105 do 120

Zadnje uređivanje DarkStar : 03.07.2011. at 17:16.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.