Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 00:00   #1
Promjena strukture mapa

Hej.

Imam novi Windows na laptopu i neke probleme koje baš ne znam riješiti pa polako ludim. Znači, imala sam na prijašnjoj instalaciji Windowsa datoteke raspoređene u mapama Documents, Music, Pictures, Videos, Downloads i na radnoj površini. Ti podaci su mi odgovarali tako složeni svi na jednom tvrdom disku (Local Disk C:) u različitim mapama. Bili su mi važni pa ih je trebalo sačuvati. Kad je došao novi Windows, više nemam jedan tvrdi disk u mapi Computer, nego su dva: Local Disk C: i Local Disk D:, a ovaj potonji nema onu zastavicu. To ne bi bio problem da su podaci koje je trebalo sačuvati i dalje na istom mjestu, tj. u mapama koje sam navela. No nisu, nego je struktura podataka sasvim čudna pa su mi navedene mape skoro prazne ili sadrže samo demonstrativne datoteke, a moje mape s podacima su na disku sa slovom D u mapi "W7-BACKUP". Dakle, prvo moram kliknuti na Local Disk D:, onda na "W7-BACKUP", a tek onda mi tamo piše Documents, Music, Pictures itd. u kojima se stvarno nalazi moj sadržaj. Čini se da imam udvostručene mape, no u okomitoj traci slijeva pod Libraries nalaze se one mape u kojima se ništa ne nalazi umjesto onih koje su na tom drugom disku.

Koje je moje pitanje? Mogu li natjerati da me klik na Documents, Music, Pictures i Videos pod grupom Libraries u okomitoj traci zaista odvede na one mape koje meni trebaju? Ako ne, kako mogu promijeniti strukturu mapa u Local Disk D: tako da, kad stisnem na njega, odmah dođem na svoje mape, a ne da prvo moram kliknuti na "W7-BACKUP"? Dakle da nekako preskočim tu nepotrebnu mapu "W7-BACKUP" koja je jedina na tom disku. Najbolje bi bilo da mi je sve opet na jednom disku, ali za to bih morala, ako se dobro razumijem, prebaciti cijeli sadržaj diska D: na disk C:, a za to na disku C: nema mjesta (disk C: ima svega nekoliko gigabajta slobodnog prostora) pa je nemoguće. Može li se to nekako naprečac riješiti? Uživo nisam dobila neke odgovore i zato sam ovdje. U nadi da nisam prejako zakomplicirala...

Hvala. :)
__________________
Dašak racionalnosti: Harry Potter and the Methods of Rationality :)
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 04:59   #2
Evo ti štivo, nadam se da znaš engleski. Procedura je detaljno opisana.

https://www.online-tech-tips.com/com...uments-folder/
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.