Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 22:28   #61
[QUOTE=Happily;11901307]Evo, ja sam jučer isto prokrvarila - u sedmom tjednu sam i doktor me ostavio kroz noć na promatranju u bolnici jer je na uzv primjetio hematom. moram strogo mirovati i na dabrostonima sam (a ja naivna mislila da ću raditi do pred kraj trudnoće).

Do sad mi je sve bilo ok, još u ponedjeljak sam bila na UZV i sve je bilo super. A jel netko zna od čega uopće nastane taj hematom? Baš se pazim da ne dižem ništa teško, ali eto, ipak od nečeg je...

ja sam izgurala sa hematomom,a bilo mi je jako kriticno prvo je bio mali,svaka tri dana sam isla na kontrolu pila dabrostone i utrogestane vaginalno dok nije bio skoro oko cijele bebe,vec na ovojnici... i onda sam isla svaki drugi dan na injekcije i to me spasilo, hematom mi je nestao sa 13 tj. danas sam 24 i jos sam na dabrostonima dvije navecer ali hvala bogu bez problema sada sve
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:19   #62
Cure moje, pokušajte se opustiti makar znam kako je to teško, podijelit ću s vama svoja iskustva samo da vidite da je sve individualno i zapravo u Božjim rukama. U prvoj trudnoći sam prokrvarila oko 6., 7. tj., bila sam u Njem. i dr. mi je rekla da se ništa ne može napraviti, da se smirim par dana, ako krene otići će, s druge strane imala je trudnice koje su krvarile do kraja i sve bilo ok. I tako je meni krvarenje prestalo a ja normalno radila,(8 sati na nogama), i uredno koristila bicikl kao jedino prijevozno sredstvo, da, sjećam se da mi je rekla da mirovanje nekad ne bude dobro za bebu, a i muž mi je u zdravstvu i radio je s djecom sa problematičnom senzoričkom integr. i doslovce me naganjao, u 8. mj sam bila na Sljemenu i maljala stan, hopsala po lopti svakodnevno, dva dana pred porod plesala šotu,porod je bio samo HOP, bez rezanja, ustala sam odmah i nisam legla više.
Naravno sad nova priča, u 11 sam tjednu, u 6. mi otkrili blizance i miom ili polip ili hematom,NEŠTO, na utrogestanima sam, moram mirovati koliko je to uz dvoipolgodišnjakinju moguće, nisam krvarila, i jučer mi dr. na ultrazvuku vidi samo jednu bebu, druge NEMA, kaže da je odumrla ili se apsorbirala,cure,kap krvi nisam vidjela...Paranoična sam otpočetka, stalno na internetu, osluškujem, umirem od straha kad mi crijeva rade, stalno osjećam napetost u trbuhu, trčim na wc, guram prste dolje jer mi se svako malo učini da je nešto, ne mogu spavati..
Pokušavam objasniti i sebi i vama da se moramo sabrati, uživati o stvorenjcu u nama i slati mu pozitivne misli, čini mi se da smo to luđe što više znamo ili čujemo,želim vam svima puno Božjeg blagoslova, ionako ništa nemožemo osim slušati dr. i nadati se najboljem..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:38   #63
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Cure moje, pokušajte se opustiti makar znam kako je to teško, podijelit ću s vama svoja iskustva samo da vidite da je sve individualno i zapravo u Božjim rukama. U prvoj trudnoći sam prokrvarila oko 6., 7. tj., bila sam u Njem. i dr. mi je rekla da se ništa ne može napraviti, da se smirim par dana, ako krene otići će, s druge strane imala je trudnice koje su krvarile do kraja i sve bilo ok. I tako je meni krvarenje prestalo a ja normalno radila,(8 sati na nogama), i uredno koristila bicikl kao jedino prijevozno sredstvo, da, sjećam se da mi je rekla da mirovanje nekad ne bude dobro za bebu, a i muž mi je u zdravstvu i radio je s djecom sa problematičnom senzoričkom integr. i doslovce me naganjao, u 8. mj sam bila na Sljemenu i maljala stan, hopsala po lopti svakodnevno, dva dana pred porod plesala šotu,porod je bio samo HOP, bez rezanja, ustala sam odmah i nisam legla više.
Naravno sad nova priča, u 11 sam tjednu, u 6. mi otkrili blizance i miom ili polip ili hematom,NEŠTO, na utrogestanima sam, moram mirovati koliko je to uz dvoipolgodišnjakinju moguće, nisam krvarila, i jučer mi dr. na ultrazvuku vidi samo jednu bebu, druge NEMA, kaže da je odumrla ili se apsorbirala,cure,kap krvi nisam vidjela...Paranoična sam otpočetka, stalno na internetu, osluškujem, umirem od straha kad mi crijeva rade, stalno osjećam napetost u trbuhu, trčim na wc, guram prste dolje jer mi se svako malo učini da je nešto, ne mogu spavati..
Pokušavam objasniti i sebi i vama da se moramo sabrati, uživati o stvorenjcu u nama i slati mu pozitivne misli, čini mi se da smo to luđe što više znamo ili čujemo,želim vam svima puno Božjeg blagoslova, ionako ništa nemožemo osim slušati dr. i nadati se najboljem..
Svesami, stvarno mi je jako žao radi drugog bebača......čitala sam u nekim knjigama da se to često za dogoditi da jedan preživi i razvije se normalno i bez ikakvih problema, a da drugi nažalost ne uspije. To je ujedno i najveći problem kod višestrukih trudnoća. Ali, koliko god da je teško, razmišljaj pozitivno, jer drugi je bebač još uvijek tu. Mislim, ja ti tu nešto govorim a gora sam od tebe, ne mogu noću zaspati, ali ono šta si gore napisala je istina. Kako će biti već je odavno odlučeno a na nama je da damo sve od sebe da se to sve dogura do kraja. I bude, sigurna sam
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:05   #64
problemi u trudnoci

Ja sam tu nova pa bi Vas molila za neki savijet......


Ginekologica mi je rekla da sam u 7-8 tj.,jucer ujutro sam pocela krvariti ali nije bila prava krv nego smeckasta....otisla sam na hitnu u petrovu,rekli su da je sve ok koliko ona vidi ali da je rano da bi mi mogla nesto vise reci,tj.konkretnije nezna nista,dobila sam slikicu...,ali sam dobila kao terapiju UTROGESTAN..... pa posto mi je ovo prva trudnoca i nemam pojma trebala bi mi vasa pomoc...
icelady.kika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:39   #65
Quote:
icelady.kika22 kaže: Pogledaj post
Ja sam tu nova pa bi Vas molila za neki savijet......


Ginekologica mi je rekla da sam u 7-8 tj.,jucer ujutro sam pocela krvariti ali nije bila prava krv nego smeckasta....otisla sam na hitnu u petrovu,rekli su da je sve ok koliko ona vidi ali da je rano da bi mi mogla nesto vise reci,tj.konkretnije nezna nista,dobila sam slikicu...,ali sam dobila kao terapiju UTROGESTAN..... pa posto mi je ovo prva trudnoca i nemam pojma trebala bi mi vasa pomoc...

Bok! Tako ti je i meni bilo u 6 tjednu, smeckasti iscjedak , prestrasilo me na smrt. Međutim gin je rekla da je sve ok i dobila sam isto UTROGESTAN i nakon 3 tjedna terapije sve je bilo ok. Sad sam u 15 skoro 16 tjednu.
Tako da se nemas sta bojati
Cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:41   #66
sve ti je doc. rekla, dobila si tablete pij i miruj...čini mi se da je dosta cura spominjalo da im je od tih tableta bilo muka, tako da ti je to normalno. ako te uhvate grčevi ili opet prokrvariš pravac na hitnu. Sretno
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:48   #67
ej!
dobrodošla!
evo kod mene gotovo identična situacija : u 6.tj prokrvarila (više smeđi iscjedak nego prava krv) ali su mene zadržali u bolinici 8 dana jer još nije srčeko kucalo. dobila sam utrogestan 3x2 i normabel prvo 3x1, kad sam izašla iz bolnice 2x1. sad sam u 12.tj i još uvijek uzimam tu terapiju i moram mirovati (tj. ne naprezati se previše, nema seksa i sl.). u bolnici su mi rekli da je strašno porasto broj krvareja u prva tri mjeseca i to pogotovo kod malđih cura (ispod 25 godina) tak da ne brini. jedino ako osjetiš jake bolove u donjem dijelu trbuha ili ponovno krvareje onda trči na hitnu. sretno!
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:52   #68
O tome se dosta pisalo i ima nekoliko tema..
Evo ti pa pročitaj, raznih iskustava ima, ali utrogestan obavezno stvljaj kako god i miruj
https://www.forum.hr/showthread.php?t...d.php?t=259872
https://www.forum.hr/showthread.php?t=241149
https://www.forum.hr/showthread.php?t=134354
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:05   #69
Quote:
sretnodijete kaže: Pogledaj post
Tek si na početku trudnoće,pa ih zbog tog uzimaš,ili...?Jer i ja sam ih uzimala na početku trudnoće do 12-og tjedna,pa prekinula pa sad opet zbog napete maternice od 23-eg tjedna ih uzimam.
Ne znam moraš li ih uzimati peroralno ili kao vaginalete?!Ak ti je doc rekao da ih piješ probaj ga pitati da li bi ih mogla ipak vaginalno uzimati s obzirom na mučnine(ili smanjiti dozu)-ako ti oni izazivaju to-jer na poč.trudnoće dok se do 12-estog tjedna ne formira posteljica i hormoni se ne stabiliziraju većini se trudnica spava-ja sam znala prospavati po pola dana ,a mučnine sam imala sve do 16-tog tjedna(neovisno o utrogestanu,jer sad nemam nikave mučnine niti mi se spava).
DA U 7 tjednu.vaginalno je rekla ali danas mi više nije smeckasto vec ono lagano krvavo a i trbuh me dosta boli
icelady.kika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:11   #70
icelady, evo spojila sam teme koje je dala MalaLola (hvala, maco ) u jednu temu, ima dosta iskustava
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 21:00   #71
Quote:
Julls kaže: Pogledaj post
Dali je neko primao u prvim nedeljama trudnoce, i kako su delovale? Ja sam ih dobila, ne kao vaginalete, vec kao tablete, a trebaju se korsititi kao vaginalete. Od sestrine prijateljica sam chula da je ona to primala, i da poprilichno otvaraju apetit (bar kod nje) i da joj jako smetaju na zheludac (shto u mome sluchaju nema opasnosti ), ali me zanima dali je josh neko to primao...
Ja sam ih uzimala od 6.tjedna trudnoće radi krvarenja,ali ja sam ih koristila kao vaginalete,s tim da su mi rekli da ako bi se pojavilo kakvo jače krvarenje da ih onda i popijem. Ne sjećam se točno koliko dugo sam ih uzimala,mislim negdje do 3.mj trudnoće dok se jajašce nije ugnjezdilo - tako kaže moj doktor
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 21:53   #72
cure ne brinite, ako ste dobile Utrogestan kao terapiju (bila sam i ja u toj situaciji - u 7. tjednu sam prokrvarila, prvo smećkasto, a potom čak i frišku krv - ustanovili su dosta veliki hematom, no poslije terapije se sve smirilo) - bit će sve u redu...
osim toga lijepo je znati da Utrogestan zovu i "čuvar trudnoće" - pa neka čuva onda...
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:11   #73
Curke bok, evo i mojih iskustava, ovo mi je treća trudnoča i u svima sam krvarila s tim da sam u prve dvije koristila dabrostone. U trečoj trudnoči sam prokrvarila u 6 tj trudnoče, odjurila do ginića i prepisao mi je utrogestan 3x2 tbl. Nisam ga pitala kako se koriste, več odjurila u prvu apoteku i pročitala upustva,prvo me sve zbunilo. Nazvala sam ginića i rekao mi je sljedeče: ako je iscjedak smečkast i nije jako obilan tada uzimam vaginalno, u slučaju da se krvarenje pojača treba preči na per os ( oralno ) sva sreća, pa nije krenuo jači iscjedak. Koristila sam utrogestan do 12 tj trudnoče, naravno uz strogo mirovanje, trbuh mi je bio napuhan kao balon i jako me je bolio, kao da ću svaki tren eksplodirati i dobiti najači menzes do sada, ali ni to se nije dogodilo. Krvarenje se ubrzo smirilo, ali sam svakih 10-tak dana bila kod giniča na pregledu, sve je napredovalo kako treba. Sad sam u 21 tj trudnoče i sve je ok.
Ženo božja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:35   #74
Bok cure, ja sam kao što mi je i nick nova ovdje i hvala vam puno na iskustvima koje ste opisivale. Baš ste mi dale nadu
Ja sam sad na 9-10 tj, i imala sličnu priču kao i vaše: prokrvarila u 7. tj. (jedan crveni izljev) uz grčeve i komadiće tkiva, odmah otišla ginu, a on rekao da je s bebom sve ok, nema krvi ni hematoma u maternici, dao utrogestane i rekao leženje/mirovanje 3 tjedna minimalno do kontrole.
Krvarenje prestalo nakon 1 dana i sad čekam kontrolu.
I ja pijem Utrogestane i hoću dušu ispustiti od mučnina
Zasad se nadam da je s bebom sve ok i da će tako i ostati jer bih htjela u šetnje
nova_ovdje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:47   #75
mini.
Malo sam se sada zabrinula... I ja sam na utrogestanima do 12 tj i jučer kada sam bila kod doca požalila sam se kako mi je prošli tjedan bilo koma na poslu da me užasno stezalo u donjem dijelu trbuha (imala sam osjećaj kao da ću se raspuknuti koliko me je to pritiskalo), da sam jedva izdržala na poslu. On mi je rekao da je sve ok i kako ja hoću, da ako želim bolovanje da će mi otvoriti. Zadnja dva dana mi je ok, tako da sam sada zbunjena. Ne znam da li ići na bolovanje jer mislila sam još neko vrijeme raditi..

A jesi li ti imala samo te bolove ili te je zbog još nečega poslao na mirovanje?
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:54   #76
Quote:
ivy007 kaže: Pogledaj post
mini.

A jesi li ti imala samo te bolove ili te je zbog još nečega poslao na mirovanje?
samo bolove. došla na prvi pregled, pregledao me - rekao da je jako rano i pitao me kako se osjećam ja rekla da imam bolove u donjem dijelu trbuha, kao da mengu trebam dobit, a on je na to rekao da onda trebam mirovat i koristiti utrogestane. to me šokiralo moram priznat jer ipak nisu to baš takvi bolovi bili, a i mirovanje mi jako teško pada. onda sam za tjedan dana išla na drugi pregled, rekao je da je sve ok, da se otkucaji vide, da je 6 tjedana trudnoća, ali nek i dalje uzimam utrogestan i nek mirujem do sljedeće kontrole a onda ćemo vidjeti...
ti piješ utrogestane ili ih stavljaš u rodnicu? zašto ti ih je uopće dao?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:11   #77
mini.
Utrogestane stavljam u rodnici 2x2. Prvo sam pila dabrostone a od tada stalno utrogestan.
Ja sam na takvoj terapiji jer sam u srpnju bila trudna ali je bila biokemijska i onda sam odmah mjesec kasnije opet ostala trudna. Pa zato jer se sve to tako brzo dogodilo dao mi je takvu terapiju da što bolje zaštitimo ovu bebu i jer sam na samom početku imala laganu sukrvicu, ali od tada je sve ok. Jedino što me zna mučiti to stezanje. Mada u ponedjeljak sam bila na kontroli i sve je super...
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:34   #78
i ja stavljam utrogestan već 6.dan.trudna sam nekih 5 tjedana. gin je rekla da mirujem. trudim se al ponekad odem do trgovine.dva dana mi je bilo super al jutros kad sam se probudila opet smeđa flekica.
a baš sam pomislila da se je smirilo. dal vama stane krvarenje nakon terapije???
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:06   #79
Ja uzimam Utrogestan ujutro dvije pijem navećer dvije vaginalno .
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:29   #80
bok, cure....prvi puta sam na ovakvom forumu i molim za savjet....bila sam na potpomognutoj oplodnji i počela sam piti utrogestan tablete 3 x 2...sada moram čekati 14 dana da se vidi jel se "primilo"...a moje pitanje je sljedeće....s obzirom da nitko ne voli čekati, pogotovo ovako nešto, zanima me da li ima nekih simptoma da sam ipak ostala trudna prije isteka 2 tjedna?...nisam nikad bila trudna i stvarno ne znam...javite mi se...thanks...
sapokas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.