Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 20:11   #21
Talking

Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Kod nas se vec uveliko voze.

Cijene:
http://www.newcar.autoscout24.ch/Lis...modellike=Golf


MOj osobni dojam,auto za 5
Već tjedan dana svaki dan vidim u Zagrebu jednog Golfa (do jučer su bile Njemačke zoll table), danas je imao ZG!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:15   #22
Quote:
opr kaže: Pogledaj post
Cijene su službene i komunicirane su mi kod Zubaka.

Golf 6 je super auto. Nije revolucija veće evolucija 5. i kao trebao je nuditi više opreme, a za istu cijenu - jednaku cijeni Golfa 5.

Bla bla bla...

da i makneš cijenu na stranu - svi ostali kompakti u najjačem paketu opreme, a koji izlaze krajem 08. sadrže kombinaciju kože/tkanine, a kamoli automatsku klimu, senzore (barem straga), ESP etc.
PROVJERENO
Koji svi ostali kompakti? VW-a ili općenito svih kompakata na tržištu?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:20   #23
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Cini mi se da GTI dolazi mjesec dana nakon prvog predstavljanja na trzistu.
GTI dolazi negdje u 5 mjesecu kod nas. Barem je tak u novinama pisalo
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:23   #24
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Neznam od kud si isčupao 27k eura za bravo al dobro. Kožni volan i slične stvari ne spadaju u doplatu, jedino možda ESP, za parkirne neznam, kod nekih su u opremi od nekih doplata...
Od kud sam iščupao, frend ga kupio bio, pa mi rekao, tak da vidite da i on košta i nema kože unutra za vašu informaciju. I od kad to kožni volan ne spada u dodatnu opremu????? Pa uzmi bilo koji goli auto i vidjet ćeš da nećeš dobiti kožni volan, A highline za vašu informaciju mora imati kožni volan, več od confortline opreme ide kožni volan serijski, samo trendline nema kožnog, a kaj se tiče parkirnih senzora to je kod svih doplata osim ak nije neka akcija na modelu ko na Golf 5 olympic, tamo su bili bez doplate, a inače se sve to plača kod svakog auta.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:30   #25
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Od kud sam iščupao, frend ga kupio bio, pa mi rekao, tak da vidite da i on košta i nema kože unutra za vašu informaciju. I od kad to kožni volan ne spada u dodatnu opremu????? Pa uzmi bilo koji goli auto i vidjet ćeš da nećeš dobiti kožni volan, A highline za vašu informaciju mora imati kožni volan, več od confortline opreme ide kožni volan serijski, samo trendline nema kožnog, a kaj se tiče parkirnih senzora to je kod svih doplata osim ak nije neka akcija na modelu ko na Golf 5 olympic, tamo su bili bez doplate, a inače se sve to plača kod svakog auta.
Što se plaća kod svih auta, volan obložen kožom i parking senzori?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:35   #26
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Što se plaća kod svih auta, volan obložen kožom i parking senzori?
plača se kod osnovne opreme, malo jača oprema ima kožni volan i parking senzore, samo neznam od kud ovome da golf highline nema kožni volan, to je najača oprema i treba imati u serijali, ako je passat prije 3 godine imao isto to zašto nebi golf imao. A kaj se tiče parking senzora znam da se kod VW, audija, seata, mercedesa BMW-a itd plačaju i ulaze u dodatnu opremu.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:38   #27
Lancia Delta
Reno Megane III
Kao kompakti koji su suvremenici 6.

VW defecira kvake.
Auto iste klase, a 43.000,00 kn skuplji sa opremom istog ranga, ne znači da je golf precijenjen nego da Porsche Leasing ima opciju Leasinga operativnog, do 25 kEUR vrijednosti automobila, u kojem nema učešća i zato Volcika ima toliko na cesti.

PROVJERENO.
__________________
NE KUPUJTE STANOVE NIVOGRADNJE d.o.o. U NASELJU "RIS" KROZ KOJE PROLAZI/E LIFTOVI
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:38   #28
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
plača se kod osnovne opreme, malo jača oprema ima kožni volan i parking senzore, samo neznam od kud ovome da golf highline nema kožni volan, to je najača oprema i treba imati u serijali, ako je passat prije 3 godine imao isto to zašto nebi golf imao. A kaj se tiče parking senzora znam da se kod VW, audija, seata, mercedesa BMW-a itd plačaju i ulaze u dodatnu opremu.
Kad je jedna osoba iz moje rodbine kupovala jedan od tih četiri spomenutih marki automobila tek sam se onda uvjerio koja su to židovsko pacovska govna što se opreme i dodatne opreme tiče, svi četiri skupa.

Zadnje uređivanje Hildegard : 10.12.2008. at 20:44.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:41   #29
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Kad je jedna osoba iz moje rodbine kupovala jedan od tih četiri spomenutih marki automobila tek sam se onda uvjerio koja su to židovsko pacovska govna što se opreme i dodatne opreme, svi četiri skupa tiče.
Potpisujem
__________________
NE KUPUJTE STANOVE NIVOGRADNJE d.o.o. U NASELJU "RIS" KROZ KOJE PROLAZI/E LIFTOVI
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:42   #30
Quote:
opr kaže: Pogledaj post
Oprema oskudna. U Higlihne paketu treba nadoplatiti - automatsku kljimu, ESP, trokraki kožni volan, parking senzore, usb priključak, ma SVE SVE SVE što npr. ima Megane III, Lancia Delta, Bravo i ostali u najjačim izvedbama.

Znači, komunicirali su ti da su u odnosu na npr. njemačku verziju iz Highline-a isčupali serijsku automatsku klimu, ESP, kožni volan i parking senzore?

U njemačkoj inače SVI modeli imaju ESP, Comfortline ima ParkPilot... tako da mi nije baš jasna ova ponuda u nas
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:48   #31
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Znači, komunicirali su ti da su u odnosu na npr. njemačku verziju iz Highline-a isčupali serijsku automatsku klimu, ESP, kožni volan i parking senzore?

U njemačkoj inače SVI modeli imaju ESP, Comfortline ima ParkPilot... tako da mi nije baš jasna ova ponuda u nas
Uzmi primjerice Golf V novi iz njemačke i novi u nas i rastavi oba auta na dijelove, misliš da će se sve podudarat što se tiče dijelova i kvalitete? Na stranu cijene i opremljenost, ne samo što VW-a tiče, to je slučaj kod mnogih automobila.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:10   #32
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Znači, komunicirali su ti da su u odnosu na npr. njemačku verziju iz Highline-a isčupali serijsku automatsku klimu, ESP, kožni volan i parking senzore?

U njemačkoj inače SVI modeli imaju ESP, Comfortline ima ParkPilot... tako da mi nije baš jasna ova ponuda u nas

Upravo tako,
da to nije slučaj odn. da je razina opremljenosti po paketima jednaka onoj u Švabiji - kupio bih ga bezpogovorno.

Ovako će izgleda odluka pasti na Megane III ili dogodine na Accord 2.0 Elegance.

Da me jako razočaralo upravo to što si zamijetio, točno je. Auto je sam po sebi skup (ajde, drži cijenu, brzo ili brže se proda etc.), ali to što su meni ponudili pod Higlihne, isto je ono što je i muškarac bez brkova.
__________________
NE KUPUJTE STANOVE NIVOGRADNJE d.o.o. U NASELJU "RIS" KROZ KOJE PROLAZI/E LIFTOVI
opr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:28   #33
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Uzmi primjerice Golf V novi iz njemačke i novi u nas i rastavi oba auta na dijelove, misliš da će se sve podudarat što se tiče dijelova i kvalitete? Na stranu cijene i opremljenost, ne samo što VW-a tiče, to je slučaj kod mnogih automobila.
Ne vjerujem u te stvari...


Ono što me čudi, jest to čupanje opreme. Ipak se radi o novoizašlom modelu pa mi malo ne ide u glavu da će za naše tržište se raditi posebni modeli, ali izgleda da je tako... Jasno mi je da će u nas napumpati cijenu, ali me čudi što na početku imaju vremena posebno sklapati opremu za pojedina tržišta...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:28   #34
Quote:
opr kaže: Pogledaj post
Upravo tako,
da to nije slučaj odn. da je razina opremljenosti po paketima jednaka onoj u Švabiji - kupio bih ga bezpogovorno.

Ovako će izgleda odluka pasti na Megane III ili dogodine na Accord 2.0 Elegance.

Da me jako razočaralo upravo to što si zamijetio, točno je. Auto je sam po sebi skup (ajde, drži cijenu, brzo ili brže se proda etc.), ali to što su meni ponudili pod Higlihne, isto je ono što je i muškarac bez brkova.
Al opet da su ti nisu ponudili kožni volan u serijskoj opremi ja ne vjerujem, to mora imati, i paketi opreme su za sva tržišta isti, tak da sigurno nečeš u njemačkoj dobit pod opremom trendline ono kaj dobiješ u highline, a da je kod nas to obrnuto
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:29   #35
Quote:
opr kaže: Pogledaj post
Ovako će izgleda odluka pasti na Megane III ili dogodine na Accord 2.0 Elegance.
Da bi riječ rekao
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:46   #36
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
plača se kod osnovne opreme, malo jača oprema ima kožni volan i parking senzore, samo neznam od kud ovome da golf highline nema kožni volan, to je najača oprema i treba imati u serijali, ako je passat prije 3 godine imao isto to zašto nebi golf imao. A kaj se tiče parking senzora znam da se kod VW, audija, seata, mercedesa BMW-a itd plačaju i ulaze u dodatnu opremu.
Pa ako je jača oprema onda je "serija", mislim ovisi kako tko shvaća. Znači uzme se gotova oprema bez ikakvih doplata. I da imam primjer pa sam zato reagirao. Kompakt karavan s 1.9cdti, cosmo+ oprema i doplaćen je jedino ESP, i to sve za 23t eura. A ima i koža-tkanina i kožni volan, kožne obloge vrata, aut klimu itd. Jedino kaj nema su park senzori navigacija i xenon. Ako to netko smatra pod full opremu, to je po meni ipak za srednju klasu
I da se nadovežem, neznam točno koji mi susjed ima passat, ali izgleda da ima sve, osim eto kaj sam zamjetio park senzore, tak da...
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:30   #37
Razlike u kvaliteti naših i "europskih" autiju nema, već je samo razlika u paketu opreme... ono, sigurno radnici na traci sklapaju aute posebno za naše, a posebno za europsko tržište... samo se gleda oprema... jača oprema, ljepša unutrašnjost... zbog toga se dobije dojam da su auti na našem tržištu slabije kvalitete (kad npr. gledamo osnovni paket opreme kod nas i npr. u GER)...
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:31   #38
Samo da se nadovežem

Golf u ''civiliziranom'' svijetu je jos 2001(mk IV) imao ESP
Kod nas,a i u ostalim trecerazrednim zemljama je mk V imao ASR,ali ne i ESP.

Sad to meni nije jasno ako ima ;ABS,EBD,BAS,MSR i ASR dakle svu elektroniku osim ESP-a. Zar nisu mogli i stavi taj ESP, ako vec postoji 90% hardwera i softwera.

Koji je to razlog

Stvarno mi nije jasno.

Inace od 1995 na dalje su svi odjebali ASR i presli na ESP. I svi nude Ili ESp, ili ga ne nude.(ASR naravno ulazi u ESP) A VW je jedini oso na tome za Shitne zemlje.

Dali je razlog da radnik na traci vidi da Golf ide u Shitnu zemlju i da se ne trudi previše pri završnoj obradi
Ili je Vw ipak malo stalo do Fahrera iz Shitnih zemalja pa su stavili ASR da Golfek ne understerra pod naletom silnog momenta tedeija.

Ionako niko kod nas nije doplacivao ESP, tak da nisu imali neki extra profit


BTW polo ima serijski od 1996 vu shvabiji ABS, a kod nas danas?
novinovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 00:03   #39
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Pa ako je jača oprema onda je "serija", mislim ovisi kako tko shvaća. Znači uzme se gotova oprema bez ikakvih doplata. I da imam primjer pa sam zato reagirao. Kompakt karavan s 1.9cdti, cosmo+ oprema i doplaćen je jedino ESP, i to sve za 23t eura. A ima i koža-tkanina i kožni volan, kožne obloge vrata, aut klimu itd. Jedino kaj nema su park senzori navigacija i xenon. Ako to netko smatra pod full opremu, to je po meni ipak za srednju klasu
I da se nadovežem, neznam točno koji mi susjed ima passat, ali izgleda da ima sve, osim eto kaj sam zamjetio park senzore, tak da...
I ja imam passata 2006 godinu highline i u serijskoj je imao sve kaj je trebalo, od kožnog volana, tempomata, kože, senzora za kišu, automatskog paljenja svjetla, comming and leaving home, maglenke, alu felge, Esp, auto hold funkcije, svih podizača električnih, CD mp3, električno vozačevo sjedalo. I sada dalje ako hočeš parking senzore e za to moraš nadoplatiti, ksenon isto tako, 17 ili 18" felge isto tako, daju ti 16" alu felge, po meni za naše ceste sasvim dovoljne, jest da bi auto bolje izgledao sa 17" al nije više onda tako udoban.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 08:40   #40
Quote:
novinovi kaže: Pogledaj post

BTW polo ima serijski od 1996 vu shvabiji ABS, a kod nas danas?
Istina, ali bi onda taj polo koštao 1500 ondašnjih maraka više, a znaš šta to znaći. Hrvatska je neusporedivo manje tržište od ostalih EU zemalja tako da i to igra kod određivanja cijene proizvođaća.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.