Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2014., 10:51   #561
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Jel netko gledao u salonu ovu ponudu za Insigniju za 174.900 kn?

Čini mi se kao poštena ponuda, samo me zanima što još ima od opreme, u reklami su naveli samo neke stavke tipa:

motor 2.0 CDTI (120 KS) i 99 g/km
ESP
6 zračnih jastuka
dvozonski automatski klima uređaj
CD-radio
alarm
park-piloti
18’’ alu-naplatci
Bi-xenon prilagodljiva svjetla
i još puno toga...


Ne kužim zašto ne stave kompletan popis, nego traže podatke da pošalju ponudu. I onda nastupa teror telefonskim pozivima, mailovima, sms porukama...
i sad pazi ti koje oni adute imaju za prodaju:


motor 2.0 CDTI (120 KS) i 99 g/km - ne zanima me koliko smrdim iza sebe - na to su trebali mislit prije 50 godina pa danas nebi cijena auta bila tolika
ESP - šta got to značilo, do sad nisam došao u situaciju da plačem za tim

6 zračnih jastuka - fala ne očekujem karambol i ne vjerujem da će me 6 zračnih spasit napram 4 ili čak 2 zračna (kad te pogodi tegljač ko onaj u tunelu Ledenik ni svemirski brod enterpise me neće spasiti a kamoli čak 6 začnih)

dvozonski automatski klima uređaj - mda, imamo nosivi zid između mene i žene pa će svako imat svoju temperaturu zraka u istoj kabini

CD-radio - imam svoj top klasu uređaj i nebi ga dao za te "šrotexe" koje podvaljuju po astronomskoj cijeni

alarm - sa ili bez ako ga netko pikira ukrast - alarm ga neće omesti a ni pomoći pri nalaženju istog.

park-piloti - mamac za novopečene vozače

18’’ alu-naplatci - mogu ja sebi i sam kupiti po puno manjoj cijeni zasebno 18" felne
Bi-xenon prilagodljiva svjetla - a promjena žarulje isključivo u ovlaštenom po "promo" cijeni...mda...
i još puno toga...



a nebi stavili recimo pogodnost prvog servisa za 0 kn ,ili promjena diskova po 50% cijene redovnog servisa ili promjena amortizera uz povrat starih za 30% manju cijenu...
bitno da to što ću kad - tad morat mijenjat neće spustit a ono što mi ne treba navode kao olakotnu okolnost - lopvi svi do reda...ali dok je naivnih ovaca oni će tako i dalje!!!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 08:06   #562
Pa većini ljudi je nešto od te opreme presudno pri kupovini a mnogi će promijeniti auto prije nego će biti potrebno promijeniti amortizere tako da ih besplatni amortizeri uopće ne zanimaju
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:57   #563
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Jel netko gledao u salonu ovu ponudu za Insigniju za 174.900 kn?

Čini mi se kao poštena ponuda, samo me zanima što još ima od opreme, u reklami su naveli samo neke stavke tipa:

motor 2.0 CDTI (120 KS) i 99 g/km
ESP
6 zračnih jastuka
dvozonski automatski klima uređaj
CD-radio
alarm
park-piloti
18’’ alu-naplatci
Bi-xenon prilagodljiva svjetla
i još puno toga...


Ne kužim zašto ne stave kompletan popis, nego traže podatke da pošalju ponudu. I onda nastupa teror telefonskim pozivima, mailovima, sms porukama...

pogledao ga prije koji dan, frajer veli da je cijena s flotnim popustom, samo za pravne osobe. previse para za preslab motor i premalo opreme, hvala i dovidjenja...
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:05   #564
Quote:
^Jack^ kaže: Pogledaj post
pogledao ga prije koji dan, frajer veli da je cijena s flotnim popustom, samo za pravne osobe. previse para za preslab motor i premalo opreme, hvala i dovidjenja...
Daj ako nije problem reci gdje si ju pogledao uživo, ali da je baš taj model...
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:07   #565
Ma to je njihova fora, prodaju oni po tom flotnom popustu i pojedinačnim kupcima.

Inače, da se to zaista odnosi samo za prave flotne kupce, a to nigdje ne naznače, onda je to totalni ciganluk od njih. Kao da VAG koncern napravi reklamu Škoda Octavia TDI za 99.999 kn, a onda u salonu kažu da to vrijedi samo za MUP kada kupe 800 komada..

Meni se ne čini da je to previše para za ponuđeno, gledam Passata 1.6 TDI od 105 ks, s lošijom opremom od te i košta preko 200 tkn.. Ok, ide on za manje para, ali teško za 170 tkn..

Jel u toj cijeni kakva metalik boja ili su bijele? Daj još neki podatak oko opreme..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 11:31   #566
Ovo je valjda kandidat za top 10 najglupljih postova na forumu, a konkurencija je žestoka... Čak i ako je pokušaj sarkazma, je vrlo loš pokušaj...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
i sad pazi ti koje oni adute imaju za prodaju:

[I]motor 2.0 CDTI (120 KS) i 99 g/km - ne zanima me koliko smrdim iza sebe
CO2 ne smrdi... To je plin bez boje i mirisa... Ali hej, ipak treba imati završenu osnovnu školu da bi se to naučilo pa ne zamjeram... Inače tih 99 grama je totalna glupost. Plaćaš minimalnu trošarinu pri kupnji, i jednom kad uvedu a pitanje je vremena kada će, godišnji porez na emisiju vjerojatno minimalnu naknadu... Ali koga briga za to...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
- na to su trebali mislit prije 50 godina pa danas nebi cijena auta bila tolika
Ovo baš nema nikakvog smisla... vjerojatno ni autor ne razumije što je mislio reći...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ESP - šta got to značilo, do sad nisam došao u situaciju da plačem za tim
Nebitna ''sitnica'' koja će pomoći čobanu od vozača da mu u kritičnim situacijama auto ostane na cesti, a ne u jarku...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
6 zračnih jastuka - fala ne očekujem karambol i ne vjerujem da će me 6 zračnih spasit napram 4 ili čak 2 zračna (kad te pogodi tegljač ko onaj u tunelu Ledenik ni svemirski brod enterpise me neće spasiti a kamoli čak 6 začnih)
Opće je poznato da karambol doživljavaju samo oni koji ga očekuju... Kao što je poznato da je jedini udes koji te može zadesiti da te spešta šleper ili valjak pređe preko tebe... pa od zračnih jastuka nikakva korist...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
dvozonski automatski klima uređaj - mda, imamo nosivi zid između mene i žene pa će svako imat svoju temperaturu zraka u istoj kabini
Dvozonska klima itekako ima svojih prednosti... Npr neki ljudi ne podnose da im puše hladan zrak u noge ili glavu... dvozonskom klimom se to uredno rješava... plus što je po defaultu automatska...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
CD-radio - imam svoj top klasu uređaj i nebi ga dao za te "šrotexe" koje podvaljuju po astronomskoj cijeni
Po astronomskoj cijeni poznatoj kao "bez nadoplate"... Inače, u pravu si za vrhunski uređaj, sa serijskim CD/Radio uređajem se ne isporučuje Alpine/Kenwood naljepnica za šajbu...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
park-piloti - mamac za novopečene vozače
Opće je poznato da su parking senzori nepotrebni za "prave voače" pogotovo na nebeski preglednom autu kao što je Insignia...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
18’’ alu-naplatci - mogu ja sebi i sam kupiti po puno manjoj cijeni zasebno 18" felne
Na buvljaku svakako, kineske kopije su džaba... Prava felga, BBS, Speedline ili slično... ispod 1500-2500 kuna za kvalitetnu 17 ili 18 zollnu felgu ne ide... Ali neće oni tebi uvaliti muda pod bubrege, pa gume od 18 zolla su dranje... Da su pošteni, Isporučivali bi auto na 13 zollnim felgama..

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
Bi-xenon prilagodljiva svjetla - a promjena žarulje isključivo u ovlaštenom po "promo" cijeni...mda...
Opće je poznata stvar da ti kod kupovanja automobila Opel ugrađuje mini giljotinu u gaće... okidač je vezan za žaruljicu, ako krepa, a ti je odmah ne zamijeniš u servisu.. Cap...

opće je poznato da Opel ukida garanciju ako sazna da si zamijenio žarulju ili ulio tekućino za pranje stakala mimo ovlaštenog servisa... štoviše, preventivno ukidaju garanciju čim si ga kupio znajući da si mučko đubre koje će iz levatiti...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a nebi stavili recimo pogodnost prvog servisa za 0 kn
Istina, tih 1000 kuna nakon godinu dana je stvarno dealbraker... i puno bolja varijanta od 15K+ kuna opreme koju dijele u akcijama ili 8% flotnog popusta koji dijele za dobar dan...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
,ili promjena diskova po 50% cijene redovnog servisa ili promjena amortizera uz povrat starih za 30% manju cijenu...
Opet pogodak u sridu, tih parsto kuna uštede nakon 100 000 odvoženih kilometara bi pokazalo da im je stalo do kupca... a ne ove fore koji oni rade...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
bitno da to što ću kad - tad morat mijenjat neće spustit a ono što mi ne treba navode kao olakotnu okolnost - lopvi svi do reda...ali dok je naivnih ovaca oni će tako i dalje!!!
Pusti budale, netko mora i na njima živjeti... bitno je da tebe nitko ne zajebe...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 13:15   #567
U sridu...

Kad se usporedi ova Insignia na akciji sa recimo Passatom (jer je to prvo sta mnogima padne na pamet, njemacke limuzine ovo ono), Insignia je premija.

Opreme se ne bi posramio nitko, stavljeno je tocno sto treba (mozda jos tempomat jedino, ali kome treba auto za pretezno autoput uzet ce jaci motor od 120 ks. Za sve drugo, mislim da je ponuda zaista korektna.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:08   #568
Mislim da prosječnom* (boljetsojećem) Hrvatu tih 120ks je više nego dovoljno - bez beda možeš držati 130 - 150 na autoputu; za more i skijanje dosta.

Govorim iz perspektive 14 godina posjedovanja auta te klase sa 110ks.





* tu ubrajam jedno 70% Hrvata
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 21:31   #569
Prije 14 godina su auti te klase bili pola tone lakši


Ali vožen sam u istoj, nije bilo forsiranje, ali ne vidim razloga da ne zadovolji vozača umjerenih apetita.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:50   #570
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Prije 14 godina su auti te klase bili pola tone lakši


Ali vožen sam u istoj, nije bilo forsiranje, ali ne vidim razloga da ne zadovolji vozača umjerenih apetita.
Insignija je prase od auta i jednostavno pita jaci motor, makar onaj od 160 ks, ako ne i jaci. Istini za volju, imaju ga u ponudi, pa tko voli nek izvoli. Za cijenu od 175 000 ovo je fantasticna ponuda i stvarno moras biti moron da bis njurgao.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 01:00   #571
Ja sam nekad davno prvo vozio verziju sa 130 ks, uopce nisam primjetio da joj je falilo snage, tako da vjerujem da 120 ks nema neke drasticno slabije performanse.

Naravno, kad sam vozio jace verzije sam vidio da to moze i bolje, ali za prosjecnog vozaca je 120 dizelskih kljusadi sasvim dovoljno, pogotovo ako je ponudjeni paket dobar i ima dobru cijenu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:00   #572
Pozdrav.....
Imam pitanje koliko vrijedi Insignia 2.o cdti 160 ks cosmo oprema 82.000 km?????
ĐURO ZAGREB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:21   #573
pozdrav svima da ne otvaram temu jer nije bas previse bitno
nego zašto ne kupiti ovaj auto
http://www.njuskalo.hr/auti/opel-ins...oglas-11768218

svidio mi se no zašto ne na što da obratim pozornost... osim što je preskupa
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:37   #574
Zato da ti se komšije ne smiju što si kupio tri godine star auto sa 140tkm


Reci neka ti skinu 100 000
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:50   #575
veci mi je problem hoce on izdrzat bez nekih ogromnih kvarova sljedecih 7godina i 200t km znaci mora dogurat do 350tkm
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 12:00   #576
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
i sad pazi ti koje oni adute imaju za prodaju:


motor 2.0 CDTI (120 KS) i 99 g/km - ne zanima me koliko smrdim iza sebe - na to su trebali mislit prije 50 godina pa danas nebi cijena auta bila tolika
ESP - šta got to značilo, do sad nisam došao u situaciju da plačem za tim

6 zračnih jastuka - fala ne očekujem karambol i ne vjerujem da će me 6 zračnih spasit napram 4 ili čak 2 zračna (kad te pogodi tegljač ko onaj u tunelu Ledenik ni svemirski brod enterpise me neće spasiti a kamoli čak 6 začnih)

dvozonski automatski klima uređaj - mda, imamo nosivi zid između mene i žene pa će svako imat svoju temperaturu zraka u istoj kabini

CD-radio - imam svoj top klasu uređaj i nebi ga dao za te "šrotexe" koje podvaljuju po astronomskoj cijeni

alarm - sa ili bez ako ga netko pikira ukrast - alarm ga neće omesti a ni pomoći pri nalaženju istog.

park-piloti - mamac za novopečene vozače

18’’ alu-naplatci - mogu ja sebi i sam kupiti po puno manjoj cijeni zasebno 18" felne
Bi-xenon prilagodljiva svjetla - a promjena žarulje isključivo u ovlaštenom po "promo" cijeni...mda...
i još puno toga...



a nebi stavili recimo pogodnost prvog servisa za 0 kn ,ili promjena diskova po 50% cijene redovnog servisa ili promjena amortizera uz povrat starih za 30% manju cijenu...
bitno da to što ću kad - tad morat mijenjat neće spustit a ono što mi ne treba navode kao olakotnu okolnost - lopvi svi do reda...ali dok je naivnih ovaca oni će tako i dalje!!!
Što će tebi ikakva pogodnost? Po tvojim upisima,tebi su zaprežna kola sasvim dovoljna,a i popravak možeš odradit u svojoj štali dok ti se konji hrane
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:13   #577
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Što će tebi ikakva pogodnost? Po tvojim upisima,tebi su zaprežna kola sasvim dovoljna,a i popravak možeš odradit u svojoj štali dok ti se konji hrane
Ali bas obozavam ove sto misle da zracni jastuci i esp su bezveze. Eh da nije bilo zracne zavjese u mom autu, fino bih ja ostao vjerojatno bez pola lica
Nisu zracni jastuci samo da te zastite od udarca. Ja sam se sa svojim autom prevrnuo i ostao na boku, i da mi se nije zracna zavjesa otvorila fino sam mogao trljati facom o asfalt prekriven sitnim staklom.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:05   #578
A pogotovo ESP. To je za one koji neznaju vozit. Kak je moja baba pred 60 godina mogla bez ESP-a i još je živa?! Prvi i najveći problem je što pojma nemaju za što služi i kako funckionira,a onda to što su škrti. Sreća njihova da od kraja 2014 god. pa nadalje ESP je posato obavezan u svim autima,svih cjenovnih razreda,kao kotači i kočnice...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:20   #579
ESP dobro dođe,kad ti nije ni do čega,a kamoli o razmišljanju oće li proklizat ili ne,kad si umrtvljen,kad ti se spava a jedva čekaš kući,...a kiša pada,..ili kad daš auto,sestri,ženi,djetetu,..mirnije spavaš,donekle..
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:38   #580
Pozdrav,
zanima me opel insignia 2009g, motor 1,8 16V. Kakvi su to motori (dobri, loši) i kolka mu je potrošnja okvirno, neka normalna vožnja?
fer5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.