Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2012., 22:17   #1
Exclamation Sve za turističke iznajmljivače [PROČITATI 1. POST!]

By MOD:
Posto se na drugim temama konstantno vucu rasprave, evo, jos jedna tema samo za iznajmljivace, da ne "spamaju" i "offtopicare" okolo.

Tema je namjenjena SVIMA, a sadrzaj teme je zamisljen kao rasprava o apartmanima, kucama, objektima koji se iznajmljuju, te pomoc i nacin kako isti poboljsat.

Dakle, teme o vodoinstalaterima, kadama, bazenima, cempresima i ciglama, spadaju OVDI. Dakako, reklamiranja nema, te ce se to konstantno kontrolirat!

Ugodna i mirna prasprava!





Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Iako nema veze za oglasavanjem, pitanje je da li ti se isplati radit bazen? Ako je dovoljno blizu mora, dizanjem cijene automatski ces dobit manju skupinu ljudi koja to moze priustit, a i ovako kazes da vam malo opada popunjenost. Mozda bi bilo pametnije smanjit malo cijenu (10%), te imat veci raspon moguce klijentele, nego radit bazen i dizat cijene? Doduse, ja to govorim iz svog stajalista, i onoga sta vidim oko sebe. "kakav bazen kad imam more!"...

Malo agresivniji pristup oglasavanju definitivno bi pomogao popunit apartmane, jer je to skroz dobra i zeljena lokacija.
Zadnjih par dana uzimam ponude za bazen ( uglavnom nekih 20 m2 ) i moram priznat cijene su brutalne.
Što više razgovaram s prodavačima sve se više hladim od ove investicije,jer u 6. i 9. mjesec bazen treba grijat , a u 7. i 8. hladit , tako barem kažu.Treba ih redovito čistit i održavat , te pokrivat da se ne šporkaju iglicama i raznoraznim nečistoćama.Ja živim u Splitu , a kuća na otoku , ne znam imam li vremena za to sve organizirat?
Sama isplativost izgradnje bazena je kako kome , istina je ovo što kaže aircanada , automatski ti se smanji broj potencijalnih gostiju.
Ali mora se priznat to je trend , to ljudi traže , pretpostavljam da im je jednostavnije ujutro gurnit djecu na bazen , nego palit auto i ić se mrcvarit cijeli dan na neku javnu plažu.
Bazen će nažalost nekim iznajmljivačima postat neizostavan , jer niću iz dana u dan kao i firme koje ih izgrađuju.
Volio bi da netko razuvjeri pa da se ipak odlučim za ovakvu investiciju.

Zadnje uređivanje aircanada : 17.11.2012. at 01:28.
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 10:59   #2
Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
Zadnjih par dana uzimam ponude za bazen ( uglavnom nekih 20 m2 ) i moram priznat cijene su brutalne.
Što više razgovaram s prodavačima sve se više hladim od ove investicije,jer u 6. i 9. mjesec bazen treba grijat , a u 7. i 8. hladit , tako barem kažu.Treba ih redovito čistit i održavat , te pokrivat da se ne šporkaju iglicama i raznoraznim nečistoćama.Ja živim u Splitu , a kuća na otoku , ne znam imam li vremena za to sve organizirat?
Sama isplativost izgradnje bazena je kako kome , istina je ovo što kaže aircanada , automatski ti se smanji broj potencijalnih gostiju.
Ali mora se priznat to je trend , to ljudi traže , pretpostavljam da im je jednostavnije ujutro gurnit djecu na bazen , nego palit auto i ić se mrcvarit cijeli dan na neku javnu plažu.
Bazen će nažalost nekim iznajmljivačima postat neizostavan , jer niću iz dana u dan kao i firme koje ih izgrađuju.
Volio bi da netko razuvjeri pa da se ipak odlučim za ovakvu investiciju.
I mi smo u fazi prikupljanja ponuda za bazen cca 20-ak kvadrata. Cijene su stvarno brutalne. Pogledaj samo koliko ti traže za hidroizolaciju koju možeš napavit sam. A tek cijena keramike sa postavljanjem. To nije nikakva specijalna keramika već je možeš kupiti u svakom salonu keramike, nać dobrog keramičara da ti je postavi i opet ćeš proć povoljnije. Pogledaj malo cijene na stranici www.bazenska-trgovina.hr
Najjeftinija je bazenska tehnika, sve ono okolo je skupo.
Da imam dovoljnu količinu para sigurno bi dala firmi da mi radi i prst u uvo ali danas su takva vrimena da se gleda svaka kuna.
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:59   #3
Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
Što više razgovaram s prodavačima sve se više hladim od ove investicije,jer u 6. i 9. mjesec bazen treba grijat , a u 7. i 8. hladit , tako barem kažu.Treba ih redovito čistit i održavat , te pokrivat da se ne šporkaju iglicama i raznoraznim nečistoćama.Ja živim u Splitu , a kuća na otoku , ne znam imam li vremena za to sve organizirat?

Ja sam jaaako zimogrozna pa sam se ove godine već 2.6. kupala na bazenu. Bio je koliko se sjećam oko 23, meni užasno hladno, ali vjerujem da je većini to idelano za kupanje. U 7. i 8. mjesecu nam se temperatura digne dosta, do 28 bude. Al nekako mislim da to nije potrebno hladiti.
U 6. i 9. mjesecu je bazen odličan za kupanje, ako si skeptičan za hladnoću kupiš onaj prekrivač koji se navuče po noći, štiti od prljavštine i drži temperaturu bazena. Al NE slušaj bazenđije koje tvrde da se to mora po ljeti koristiti da drži temperaturu - samo navlače na kupnju. Bazen bi po ljeti prokuhao da to ima. Grije se preko dana i hladi po noći, tako da je ujutro uvijek hladniji nego dan prije, što jako dobro dođe. Mi taj prekrivač nemamo ni na jednom bazenu, bazene čistimo samo subotom kada je smjena ili se dogovorimo s gostima kada da dođemo. Ostavimo im uvijek mrežicu i oni si sami čiste ako im šta upadne. Jedino je bitno da nemaš baš neko stablo direktno iznad bazena.
Šta se još tiče hladnoće bazena - zadnji gosti koji su nam sada bili, 3.11. su otišli, kupali su se. Svega ima

Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
Sama isplativost izgradnje bazena je kako kome , istina je ovo što kaže aircanada , automatski ti se smanji broj potencijalnih gostiju.
Ali mora se priznat to je trend , to ljudi traže , pretpostavljam da im je jednostavnije ujutro gurnit djecu na bazen , nego palit auto i ić se mrcvarit cijeli dan na neku javnu plažu.
Bazen će nažalost nekim iznajmljivačima postat neizostavan , jer niću iz dana u dan kao i firme koje ih izgrađuju.
Volio bi da netko razuvjeri pa da se ipak odlučim za ovakvu investiciju.
Sigurno je da ćeš izgubiti jedan dio potencijalnih gostiju, ali isto tako ćeš i dobiti jedan dio gostiju zahvljaujući bazenu. Mnogi ljudi su komforni i ne žele brigu oko djece po cijele dane, ipak su na odmoru pa ih puste na bazen i mirni su. Barem naši gosti tako kažu. Od 2 tjedna što su kod nas, par puta odu na more.

Quote:
zore kaže: Pogledaj post
I mi smo u fazi prikupljanja ponuda za bazen cca 20-ak kvadrata. Cijene su stvarno brutalne. Pogledaj samo koliko ti traže za hidroizolaciju koju možeš napavit sam. A tek cijena keramike sa postavljanjem. To nije nikakva specijalna keramika već je možeš kupiti u svakom salonu keramike, nać dobrog keramičara da ti je postavi i opet ćeš proć povoljnije. Pogledaj malo cijene na stranici www.bazenska-trgovina.hr
Najjeftinija je bazenska tehnika, sve ono okolo je skupo.
Da imam dovoljnu količinu para sigurno bi dala firmi da mi radi i prst u uvo ali danas su takva vrimena da se gleda svaka kuna.
Možda je bolje staviti foliju, jednostavnija je za čišćenje, odmah se postavi i na miru si. Ne znam koja je razlika u cijeni baš jer nismo nikada ni tražili ponude za keramiku. Koliko se sjećam foliju smo plaćali oko 25-30 eura po m2, sa postavljanjem. Ima onih mozaika koji odlično izgledaju, sliče pločicama a jako su zahvalne za održavanje.
Npr. http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...73165851_n.jpg
Julija246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:46   #4
I mi smo bili za foliju jer nema hidroizolacije pa je samim tim i jeftinije ali kako nam je rekla jedna stručna osoba kod folije ne možeš ispraznit bazen do kraja u zimskim mjesecima jer je težina vode drži napetom, pozeleni nakon odredjenog broja godina pa je triba zaminit, a zna se i oštetit.
Ako se bazen ne isprazni po zimi voda pozeleni i prije početka sezone moraš ubacit neka sredstva da to očiste, a toliko su skupa da ti je jeftinije ispraznit bazen i ponovno ga napunit.
A i keramika mi lipše izgleda.
Sorry šta pišen zbrda zdola ali sam trenutno na maslini
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 15:30   #5
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
I mi smo bili za foliju jer nema hidroizolacije pa je samim tim i jeftinije ali kako nam je rekla jedna stručna osoba kod folije ne možeš ispraznit bazen do kraja u zimskim mjesecima jer je težina vode drži napetom, pozeleni nakon odredjenog broja godina pa je triba zaminit, a zna se i oštetit.
Ako se bazen ne isprazni po zimi voda pozeleni i prije početka sezone moraš ubacit neka sredstva da to očiste, a toliko su skupa da ti je jeftinije ispraznit bazen i ponovno ga napunit.
A i keramika mi lipše izgleda.
Sorry šta pišen zbrda zdola ali sam trenutno na maslini
Iz iskustva ti tvrdim da ti je ta sručna osoba glupost rekla. Trebalo bi ostati malo vode u bazenu tokom zime, ali 20ak cm je više no dovoljno. I kada dođe proljeće ispustiš to, opereš foliju mini vošerom i folija je odlična.
Ako ostaviš vodu unutra, trebalo bi i ostaviti pumpu da radi, čisto da isfiltrira malo. Mi je ostavimo da radi svaki dan 2h. Pošto je voda hladna - ne stvaraju se alge baš, pa samim time voda nije jako prljava na proljeće. Kemikalije koje se ubacuju unutra na proljeće nisu uopće jako skupe (pogotovo ne kao da puniš ponovo bazen, koje li gluposti) ako bazen ne zapustiš u potpunosti. Mi ga jednom na 2 mjeseca počistimo, samo lišće koje upadne, na to ode 15 min čišćenja mrežicom, a nekad ni toliko.
S druge strane, možeš staviti ceradu (200-300 eura) iznad bazena, opet ostaviš bazen da radi samo zbog smrzavanja 2 h (ne znam kolike su temperature kod tebe, ali kod nas u Istri je to potrebno) i na proljeće te dočeka savršeno čist i kristalan bazen kojeg gotovo niti ne treba čistiti.
Julija246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 16:33   #6
Quote:
Julija246 kaže: Pogledaj post
Iz iskustva ti tvrdim da ti je ta sručna osoba glupost rekla. Trebalo bi ostati malo vode u bazenu tokom zime, ali 20ak cm je više no dovoljno. I kada dođe proljeće ispustiš to, opereš foliju mini vošerom i folija je odlična.
Ako ostaviš vodu unutra, trebalo bi i ostaviti pumpu da radi, čisto da isfiltrira malo. Mi je ostavimo da radi svaki dan 2h. Pošto je voda hladna - ne stvaraju se alge baš, pa samim time voda nije jako prljava na proljeće. Kemikalije koje se ubacuju unutra na proljeće nisu uopće jako skupe (pogotovo ne kao da puniš ponovo bazen, koje li gluposti) ako bazen ne zapustiš u potpunosti. Mi ga jednom na 2 mjeseca počistimo, samo lišće koje upadne, na to ode 15 min čišćenja mrežicom, a nekad ni toliko.
S druge strane, možeš staviti ceradu (200-300 eura) iznad bazena, opet ostaviš bazen da radi samo zbog smrzavanja 2 h (ne znam kolike su temperature kod tebe, ali kod nas u Istri je to potrebno) i na proljeće te dočeka savršeno čist i kristalan bazen kojeg gotovo niti ne treba čistiti.
Fala na informacijama. Još ćemo otić u 2-3 firme u Splitu pa ćemo se onda odlučit kad isfiltriramo sve informacije i sve bacimo na papir.
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 16:34   #7
Quote:
Split-36 kaže: Pogledaj post
Neka institucije odrade svoj posao...Ronaldo koliko ti traze za kadu od 20 m2 ?
za kombinaciju školjke koja dođe kamionom gotova cijena je 12.000 E
za kombinaciju s pločicama 11.000 E
još moram vidit za kombinaciju s plastivom i umjetnom folijom , navodno je to jeftinije
Ova zadnja opcija najružnije izgleda
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 16:38   #8
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
I mi smo u fazi prikupljanja ponuda za bazen cca 20-ak kvadrata. Cijene su stvarno brutalne. Pogledaj samo koliko ti traže za hidroizolaciju koju možeš napavit sam. A tek cijena keramike sa postavljanjem. To nije nikakva specijalna keramika već je možeš kupiti u svakom salonu keramike, nać dobrog keramičara da ti je postavi i opet ćeš proć povoljnije. Pogledaj malo cijene na stranici www.bazenska-trgovina.hr
Najjeftinija je bazenska tehnika, sve ono okolo je skupo.
Da imam dovoljnu količinu para sigurno bi dala firmi da mi radi i prst u uvo ali danas su takva vrimena da se gleda svaka kuna.
je , morat ću nešto odradit i sam , čini mi se
Ronaldo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 17:13   #9
Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
za kombinaciju školjke koja dođe kamionom gotova cijena je 12.000 E
za kombinaciju s pločicama 11.000 E
još moram vidit za kombinaciju s plastivom i umjetnom folijom , navodno je to jeftinije
Ova zadnja opcija najružnije izgleda
Nama su za bazen 6x3 m sa bazenskom tehnikom, izolacijom i pločicama tražili 11 500 Eura ne računajuči iskope i betonsku školjku koju bi sami napravili.
I da kad ideš na foliju ne triba ti plastivo.
A koliko vidim dobija si ponudu manju od naše
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:53   #10
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
Nama su za bazen 6x3 m sa bazenskom tehnikom, izolacijom i pločicama tražili 11 500 Eura ne računajuči iskope i betonsku školjku koju bi sami napravili.
I da kad ideš na foliju ne triba ti plastivo.
A koliko vidim dobija si ponudu manju od naše
Znaci kontaj 15 000 eu . Sta se sa tim bazenom misli postic ? Produzit sezonu neces jer nasa sezona ovisi o vremenskim prilikama. Podignut cijenu , ok , koliko ? Mozda 20-tak eu .. I kolike su projekcije vracanja ulozenog u bazen ? Mozda 20 god ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:48   #11
Quote:
zore kaže: Pogledaj post
Nama su za bazen 6x3 m sa bazenskom tehnikom, izolacijom i pločicama tražili 11 500 Eura ne računajuči iskope i betonsku školjku koju bi sami napravili.
I da kad ideš na foliju ne triba ti plastivo.
A koliko vidim dobija si ponudu manju od naše

Bazen imam 6 godina. Ne produžuje sezonu jer se voda u bazenu ohladi brže nego more. A naravno, bazen je na najsunčanijem dijelu vrta. Nesmije ga zaklanjati stablo da ne pravi sjenku. Grijanje se ne isplati, to je posebna instalacija koja poždere nenormalno struje.
I dobar savjet svima : ne treba vam nikakvi zaštitni pokrov to je bačen novac. Ako koga zanima posebno ću objasniti zašto. i drugo, instalirajte u dobru pumpu, jer kad vam rikne obično nema rezerve (kao kod mene - više se ne proizvodi taj model ). Ja sam dodatno kupila vatrogasnu potopnu Calpedu koja vam sve može izbaciti (treba kod poplava - ogromne kišurine). Imam puno iskustva, dakle dobra pumpa je bit, a grijanje i pokrov netreba. I dosta treba uožiti u klor i kemiju.
Inače, malo smo skrenuli, možda i ovo skinu moderatori kao i Srbe....
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:16   #12
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Znaci kontaj 15 000 eu . Sta se sa tim bazenom misli postic ? Produzit sezonu neces jer nasa sezona ovisi o vremenskim prilikama. Podignut cijenu , ok , koliko ? Mozda 20-tak eu .. I kolike su projekcije vracanja ulozenog u bazen ? Mozda 20 god ?
Ja ne radim bazen u sklopu apartmana. Mislim da nema potrebe. Zamisli strku u bazenu kad bi se svi gosti iz 7 apartmana našli u njemu.
Pričam o bazenu koji bi se iznajmljivao u sklopu kuće za odmor šta podiže cijenu za 70- 100 eura. Govorim o konkretnim cijenama jedne britanske agencije koja nam je ponudila cijene sa ili bez bazena. Razlika sa ili bez je u 90 eura. Istina bit će malo teže to punit i tribat će se više okrenit agencijama šta mi nije vaš drago.
Bazen bi sigurno izaša i priko 20000 eura uključujući i uredjenje okoliša ali ako imaš mota i volje sve se sa napravit upola manje.
zore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 22:45   #13
Exclamation Sve o turistickim iznajmljivacima [Obavezno procitajte 1. post]

Posto se na drugim temama konstantno vucu rasprave, evo, jos jedna tema samo za iznajmljivace, da ne "spamaju" i "offtopicare" okolo.

Tema je namjenjena SVIMA, a sadrzaj teme je zamisljen kao rasprava o apartmanima, kucama, objektima koji se iznajmljuju, te pomoc i nacin kako isti poboljsat.

Dakle, teme o vodoinstalaterima, kadama, bazenima, cempresima i ciglama, spadaju OVDI. Dakako, reklamiranja nema, te ce se to konstantno kontrolirat!

Ugodna i mirna prasprava!
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 11:20   #14
ja sam offtopičarila na temi o oglašavanju pa se priključujem novoj temi! nemam baš nešto pametno za napisati, ali kako budem skupljala iskustvo, sigurno ću se pridružiti
šalica-kave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:35   #15
Sta mene kao iznajmljivaca zanima. Zanima me kod gostiju sta im je prioritet kod iznajmljivanja smjestaja ? Kad krenu trazit smjestaj , prvo gledaju cijenu pa sve ostalo ? Jel bi dali 5 eura vise za smjestaj ako ima klima uređaj ? Jel bi dali i 10 eura vise ako dobiju svoje parking mjesto , klima uređaj i free wi fi ?

Recimo to ovako , imate vikendicu na dobroj lokaciji , u centru mjesta i samo minutu hoda do plaze . Nude vam se 3 apartmana identicne velicine samo razlicito opremljena.

Prvi apartman je " basic" bez klime , interneta , parking mjesta , kafe aparata , perilice , cijena po noci 50 eu

Drugi apartman nudi klimu i parking mjesto za 55 eura .

Treci nudi klimu , free wi fi , parking mjesto, perilicu rublja i pogled sa terase na more. Cijena 60 eu .

Sta bi uzeli ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:44   #16
Mislim da u 21. stoljeću stvari poput klime, wifi-ja...bi trebale biti po defaultu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:49   #17
Iskreno, doduse zbog mog posla, wi-fi/internet u danasnje doba smatram standardnom opremom i jako puno ljudi to trazi danas. Sta se tice mojih pretraga, one obuhvacaju iskljucivo apartmane sa internetom. Svi vole pogledat malo novine, vrijeme, naci neki restoran u blizini, znamenitosti. Proslo je vrijeme kada se imala knjiga ili doma printalo po 20ak stranica sa uputama kako do neceg doci

Sta se tice samog apartmana, nisam cjepidlaka, mora mi imat madrac (moze bit i na podu ), ali mora imat normalan wc/tus, frizider, stednjak. Parking mi nije bitan, pogotovo ako je javni u neposrednoj blizini. I volim terasu sa dobrim pogledom, jer volim sist ljeti na terasu, popit pivu i uzivat, a ugodjaj je bolji ako je pogled dobar.

Od ovog sta si ti ponudio, uzeo bi 1. apartman, jer osim svega toga sta nema, jedino mi fali wifi (pogled na more nije nesto sta mozes ugradit). Eventualno 2. zbog klime, ali to vise ovisi o suputnicima.

edit: Slazem se sa nenom, internet/wifi i klimu smatram standardnom opremom. Ne moram niti jedno koristit niti sekunde, ali jednostavno, to bi morala bit standardna oprema.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 15:19   #18
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Sta mene kao iznajmljivaca zanima. Zanima me kod gostiju sta im je prioritet kod iznajmljivanja smjestaja ? Kad krenu trazit smjestaj , prvo gledaju cijenu pa sve ostalo ? Jel bi dali 5 eura vise za smjestaj ako ima klima uređaj ? Jel bi dali i 10 eura vise ako dobiju svoje parking mjesto , klima uređaj i free wi fi ?

Recimo to ovako , imate vikendicu na dobroj lokaciji , u centru mjesta i samo minutu hoda do plaze . Nude vam se 3 apartmana identicne velicine samo razlicito opremljena.

Prvi apartman je " basic" bez klime , interneta , parking mjesta , kafe aparata , perilice , cijena po noci 50 eu

Drugi apartman nudi klimu i parking mjesto za 55 eura .

Treci nudi klimu , free wi fi , parking mjesto, perilicu rublja i pogled sa terase na more. Cijena 60 eu .

Sta bi uzeli ?
Nama osobno (kao gostima) su najbitnije ove stvari: wi-fi, klima, parking i čistoća apartmana. Pogled na more može i ne mora, veš-mašina nam ne treba (jer uvijek uzmemo dovoljno robe za sve dane), kafe aparat mi isto ne treba jer doma pijemo tursku.
Pa, sad, da bih platila neku masnu cijenu za to - i ne bih, kao npr. 100 eu, ali 50 ili 60 mi ništa ne znači ako imam sve to.... Osobno ne volim one koji svaku sitnicu posebno naplaćuju jer je to cjepidlačenje, pa takve smještaje izbjegavam u širokom luku - kao, apartman je 50 eu, pa još +5 za klimu, pa +5 za internet, pa ovo, pa ono.....ma, dajte....

Glede naših apartmana, moja mama ima običaj sve goste pojedinačno zvati na kavu, piće, kolač, pa tako popričati sa njima čime se bave i slično..... Ja obično šizim na to jer to znači da doslovno svako veče ona sa nekim od njih sjedi na terasi i ćakula, a istovremeno mi se žali da nije stigla ovo ili ono napraviti pa "daj, 'ćerce, ti to kad nađeš vremena" (što u prijevodu znači: odmah).....
Kakogod, ipak to njeno ćakulanje urodi plodom jer, osim što malo bolje upozna ljude, tako sazna što je gostima bitno i što im se sviđa ili ne u našim apartmanima, a samim time nam je to vrlo dragocjena info za ubuduće da poboljšamo ponudu.
Uglavnom, to ovako ide, barem sa našim gostima:
- čistoća apartmana - svim gostima je to na broj 1 - ili smo mi bar stekli takav dojam jer je to prvo što nam pohvale
- wifi - imamo ga, ali uz password, tako da točno znamo kome treba jer nas moraju pitati; prošlo ljeto je bilo oko 50% apartmana koji su nas tražili password, dok ovo ljeto je to bilo oko 80% tako da smo kupili i onaj 'repetitor' jer je bio slabiji signal u gornjim apartmanima
- klima - nema gosta koji nije zadovoljan njome i svi ju hvale
- parking - jako je bitan strancima jer se boje da im netko ne ošteti auto (ili ukrade), dok je našim ljudima to vrlo sporedna stvar
- pogled na more - neki apartmani nam imaju pogled direktno dok neki sastrane - uglavnom, parovi više vole imati direktan pogled na more, dok obiteljima sa djecom to i nije neka bitna stavka
- veš-mašina - po sezoni imamo max do 5 zamolbi gostiju da im se opere veš, no to su uglavnom ručnici za plažu ili dječja roba ako su gosti kod nas neko duže vrijeme, kao npr. 2 tjedna (i to ne naplaćujemo extra)
- kafe-aparat - imamo kafetijere, no dajemo ih na zahtjev gostiju; uglavnom ih pitaju njemci, talijani i austrijanci (isto ne naplaćujemo posebno)
- mikrovalne i tosteri - isto ih dajemo ako gosti pitaju, i isto to ne naplaćujemo.
Pred par godina smo mijenjali vanjsku stolariju (bila je drvena pa smo vidjeli rupe od termita) i uzeli onu sa ugrađenim roll-on mrežama protiv komaraca, a do onda smo imali aparatiće sa tabletama po apartmanima....imamo nekoliko obitelji koje nam dolaze već godinama, pa primjete svaku promjenu - svi odreda su bili oduševljeni tim mrežama, pogotovo oni sa djecom.....

Kada sve zbrojimo, mi ne možemo sve svoje goste staviti u isti koš jer svaki ima neku stvar koju preferira najviše i mi se pokušavamo tome prilagoditi, ali definitivno primjećujemo porast interesa za klimu i wifi. Bez obzira na profil gostiju i od kuda dolaze, ljudi su postali profinjeniji i biraju smještaje pa tako da sve manje žele provesti dugo očekivani odmor u nekom apartmanu koji je lošije opremljen nego njihov vlastiti stan.
Tako bih se isto složila sa gornjim tvrdnjama da klima i wifi bi trebali biti pod standardnom opremom apartmana kao frižider ili štednjak, a usudila bih se reći da će vremenom oni apartmani koji to nemaju biti sa sve manje gostiju bez obzira na eventualno nisku cijenu smještaja.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:49   #19
super pitanje wob pošto mi tek krećemo uređivati apartmane, ovo me itekako zanima!

od tvojih ponuđenih, definitivno bih izabrala treći. cijena nije previše velika, a ipak nudi prednosti. meni bi parking bio bitan, internet također. vezano za klimu, obzirom da sam cijeli život živila bez nje, vjerojatno je ne bih tražila pod must, ali ako postoji mogućnost sa/bez, definitivno bih uzela onu sa. čak i ako je malo skuplja ponuda. veš mašinu ako sam dulje na odmoru bi volila imat, ali ne bi odbila smještaj koji mi se sviđa, pristupačan je, a nema mašinu. isto tako vezano za ostale kuhinjske uređaje. ne bih platilo skupo za njih, a ako su tu super. bitno bi mi bilo da ima tava, lonac i osnovno za skuhati!

osobno mi je najgora opcija nadoplaćivanja-dodatnih 5€ za klimu jer mi ostavlja dojam A)nebrige za gosta B) izvlačenja šta više novaca za svaku sitnicu. kod takvih bih još i očekivala mjerilo za potrošnju struje/vode i očekivala račun. mene to tira na

ali ne bih dala 15-20€ više samo zbog pozicije. radije bih prošetala 100m nego bila prvi red a skuplje platila. kad odem na plažu ionako sam prvi red, a kad sam u stanu, svejedno mi je di je

iako mislim da je ovo pitanje dosta individualno (što je meni bitno, ne mora biti i drugome) ali mislim da se može iskristalizirati neka generalna potreba gosta ili onaj minimum kojeg svaki gost želi, a kasnije je na iznajmljivaču da odluči koliko će još obogatiti svoju ponudu i to dodatno naplatiti.

čistoća mi je apsolutno najvažnija. iz prljavog bih smještaja odmah otišla.
šalica-kave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:54   #20
[QUOTE=AndrejaB.;42257806]Nama osobno (kao gostima) su najbitnije ove stvari: wi-fi, klima, parking i čistoća apartmana. Pogled na more može i ne mora, veš-mašina nam ne treba (jer uvijek uzmemo dovoljno robe za sve dane), kafe aparat mi isto ne treba jer doma pijemo tursku.
Daj mi reci kakvi su to kafe aparati (mi isto pijemu tursku, a druge nisam nikad koristila i koja se kava za njih koritsi). Thanks
lavandao is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.