Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 12:53   #21
sa oblikom kifle mi trebamo 1 000 km da bi spojili dubrovnik sa osijekom.
najdulja SLO autocesta spaja koper i maribor i ona je nekih 250 km. još jedna takva od karavanki do nas i oni su gotovi a mi još trebamo krakove sim, krakove tam....

i opet, da su SLO autoceste rentabilne, onda bi sami sebe uzdržavali. od naplate bi živjeli i održavali autoceste, a to im ne uspijeva nego cuclaju lovu iz budžeta.
ne platiš tu, plati tam. dobili su jeftine vinjete ali za tu privilegiju iz budžeta plaćaju svi slovenci.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:35   #22
3D topografska karta Johovac (Doboj) - Prnjavor link

petlja Johovac i most Bosna-video animacija youtube
Bošnjo 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 20:18   #23
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kvragu Wwonder - kak su nerentabilne ako sa duplo manje kilometara uberu više love od nas? Pa di smo onda mi po rentabilnosti majkumu ....
zar ne posluje DARS s gubitkom otkako su uveli vinjete? čini mi se da sam čitao o tome dosta.

(ne zaboravimo da su Zlovenci pičke ko i Austrijanci; jedni su ostavili izuzetno masne klasične cestarine za kamione i autobuse, a drugima se ne možeš provozati kroz državu da te još ne okinu za 15€ u jednom smjeru povrh vinjete)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 11:00   #24
Ma kolega - ako imaju duplo manje AC od nas (duljinom) a uprihode VIŠE od nas .... GDJE SMO ONDA MI???? U crnoj rupi? To je ono što me prestravilo - ako Janezi nemogu servisirat svoje AC - što onda mi radimo sa svojima?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 11:06   #25
evo neki tekst Auto-klub magazina na tu temu
http://autoklub.jutarnji.hr/nase-aut...edaj-/1031879/
Bošnjo 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 12:07   #26
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma kolega - ako imaju duplo manje AC od nas (duljinom) a uprihode VIŠE od nas .... GDJE SMO ONDA MI???? U crnoj rupi? To je ono što me prestravilo - ako Janezi nemogu servisirat svoje AC - što onda mi radimo sa svojima?
prema toj logici naši gubici su duplo veći.

Ali to naši kreteni rješavaju da se zaduže par milijardi kod JP Morgana s kamatom od 10%.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 20:06   #27
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma kolega - ako imaju duplo manje AC od nas (duljinom) a uprihode VIŠE od nas .... GDJE SMO ONDA MI???? U crnoj rupi? To je ono što me prestravilo - ako Janezi nemogu servisirat svoje AC - što onda mi radimo sa svojima?
uprihode više od nas PO KILOMETRU.
slo autoceste su oko 600 km a naše su 1 400 km.
slovenija 2 milijuna ljudi, kod nas duplo više.

uračunaj činjenicu da veliki dio tranzita izbjegava HR autoceste i to da skoro svi slovenci kupe godišnju vinjetu, nije ni čudno da su bolji od nas u naplati.
na dionici od bregane do kopra postoji samo par građevinski zahtjevnih objekata, samo jedan dulji tunel, a slično je i sa ostatkom.
onaj tunel kroz karavanke stoji već 30 godina a da njega krenu udarnički graditi začas bi se drukčija slika kazala.
i sama izgradnja autocesta ih je koštala manje jer tolko tunela i mostova nema u cijeloj SLO kolko je samo na dalmatini.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:51   #28
najnovije stanje karta
izgrađene dionice
dionice u izgradnji
dionice u tenderu
Bošnjo 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:56   #29
nakon večerašnjeg otvaranja dionice Kravice - Zvirovići
stanje na izgradnji auto-puta u BH na međunarodnoj ruti E 73 (Budimpešta - Pečuh - Osijek - Sarajevo - Jadransko more)
će izgledati ovako


ban coolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 08:53   #30
I šta izgradite kilometre i kilometre autoceste i tko će Vam ih koristiti??? Šta stanovnici BIH koji jedva imaju za kruh a ne za autocestu!! Luđi projekt nego što je bio u HR

U HR autoceste idu na dražbu što je sramotno. Kladim se da će tako i vaše kada se izgrade!!!

Najlakše podići kredit i graditi...a to što nemaju za vračanje kredita to je neka druga priča. Valjda misle da će se kredit sam od sebe vratit.

Koliko se love u HR pokralo na izgradnji autoceste...mogli smo duplu dužinu autocesta izgradit...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:19   #31
krediti se vraćaju iz budžeta, dakle plaćaju svi građani
bolje je opet da se utroše u auto-ceste koje omogućavaju bržu i sigurniju vožnju, nego u neke druge gluposti ili plate državne adminisracije,
a u što se uglavnom i troše tranše kredita podignutog od MMF-a

vas je uhvatila megalomanija, htjeli ste povezat maltene svako selo...da su pare uložene samo glavne međunarodne pravce, AC bio morao biti isplatan
ban coolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 17:28   #32
Problem kod nas nije u tome ŠTO se povezivalo nego koliko je koštao km autoceste i ko se sve iz tog km autoceste morao namirit...

Sretno s projektom, ako cjene budu povoljne moglo bi bit isplativo...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 14:53   #33
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
I šta izgradite kilometre i kilometre autoceste i tko će Vam ih koristiti??? Šta stanovnici BIH koji jedva imaju za kruh a ne za autocestu!! Luđi projekt nego što je bio u HR

U HR autoceste idu na dražbu što je sramotno. Kladim se da će tako i vaše kada se izgrade!!!

Najlakše podići kredit i graditi...a to što nemaju za vračanje kredita to je neka druga priča. Valjda misle da će se kredit sam od sebe vratit.

Koliko se love u HR pokralo na izgradnji autoceste...mogli smo duplu dužinu autocesta izgradit...
ajd ne laprdaj bezveze.
odvezi jednom turu od bos. broda do sarajeva pa onda pričaj.

jebenih 200 km magistralnog puta je trajalo 4 sata sa ulaskom u sarajevo.
ne da im treba nego im je trebala autocesta još pred 10 godina.

a i ako ju sagrade, tko te tjera da voziš po autocesti? imaš sporedne pa se bakći sa puževim prometom ako ti se da.
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Problem kod nas nije u tome ŠTO se povezivalo nego koliko je koštao km autoceste i ko se sve iz tog km autoceste morao namirit...

Sretno s projektom, ako cjene budu povoljne moglo bi bit isplativo...
imaš podatak kolko je koštal km autoceste?
nije da nešto pratim ali kolko znam, sa istom cijenom izgradnje 1 km autoceste su naši izvođači prošli na međunarodnom natječaju za autoceste u crnoj gori.
nisu prošli zbog garancija ali ako naši kradu na tome, onda drugi kradu još i više jer nitko nije imal nižu cijenu. pa se pitam, kak to?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:35   #34
Onaj lik baš laprda. Taj pravac je izuzetno bitan i za nas Hrvate, pogotovo za povezivanje Slavonije s Hercegovinom i Jadranom. Zato palac gore za svaki km koji se izgradi.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:40   #35
samo ovaj dio autoceste od ispod zenice do kružnog toka kod vogošće je smanjil put za skoro sat vremena.
uskoro idem opet u sarajevo pa ću baš vidjeti za ovu novu dionicu prije zenice.

kolko god je stara cesta zanimljiva, to hoda jednom ili dvaput.
kad češće putuješ, vrlo brzo počneš proklinjati sve pizdarije koje se događaju a koje samo produžuju put nepotrebno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:57   #36
Samo info da je u cijenu 1l goriva uračunato i 12 feninga (0,062€) za izgradnju autoputeva u BiH. Koliko ima novca u tom tzv. fondu za izgradnju autoputeva i gdje taj novac završava to se ne zna, a krediti se i dalje dižu....i dižu.... i dižu.........
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 18:39   #37
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Samo info da je u cijenu 1l goriva uračunato i 12 feninga (0,062€) za izgradnju autoputeva u BiH. Koliko ima novca u tom tzv. fondu za izgradnju autoputeva i gdje taj novac završava to se ne zna, a krediti se i dalje dižu....i dižu.... i dižu.........
Oooo vara se... Taj novac završava kod stranačkih ljudi i na stranačkim računima... A nešto se i preusmjeri na gašenje socijalnih požara... Kredite će vraćati i praunuci današnjih generacija...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:08   #38
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ajd ne laprdaj bezveze.
odvezi jednom turu od bos. broda do sarajeva pa onda pričaj.

jebenih 200 km magistralnog puta je trajalo 4 sata sa ulaskom u sarajevo.
ne da im treba nego im je trebala autocesta još pred 10 godina.

a i ako ju sagrade, tko te tjera da voziš po autocesti? imaš sporedne pa se bakći sa puževim prometom ako ti se da.

imaš podatak kolko je koštal km autoceste?
nije da nešto pratim ali kolko znam, sa istom cijenom izgradnje 1 km autoceste su naši izvođači prošli na međunarodnom natječaju za autoceste u crnoj gori.
nisu prošli zbog garancija ali ako naši kradu na tome, onda drugi kradu još i više jer nitko nije imal nižu cijenu. pa se pitam, kak to?
Laprdam.,daj nemoj me j....

Nemam ja ništa protiv izgradnje autoceste, naprotiv, što više autocesta to bolja...ali imam protiv izgradnje autocesta na kredit koji se ne može vračat, gdje gospodarska politika ne postoji, gdje je jad i bijeda. Prije godinu dana su prosvjedovali jer ljudi nemaju što za jest,a sad će utući lovu u mrežu autocesta koju će najmanje stanovnici BIH koristiti.Ti ograničeno gledaš - tebi je bitno da dođeš što prije od točke A do točke B, tako da ne možeš shvatit o čemu ja uopće pričam...Autocesta se gradi da bi se koristila i da bi opravdala svoju cijenu.,a gradit autocestu s ciljem samo da se izgradi pa poslije što bude bude je sulud projekt.

Evo mi smo u HR izgradili dosta km autocesta pa kakve koristi od toga.
Rekli su da će Lika i Gorski kotar profitirat od autoceste pa 0 bodova.

Bolje mi se vozit po ličkoj magistrali do mora nego čekati u koloni na autocesti i još za to platit.

Jeftinije bi im bilo da su obnovili i proširili postojeće ceste u BIH, a tu lovu koju su utukli u autoceste uložili u gospodarstvo, proizvodnju...itd, pa onda jednog dana kada se stvore uvjeti za izgradnju autocesta gradi brate do mile volje...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:14   #39
da, laprdaš.

za koristi od autoceste pitaj ljude koji tamo žive.
za naše autoceste ti piše na prvoj stranici. zbog oblika države i broja stanovnika neće nikad biti isplative.
dio turista dolazi k nama između ostalog i zato jer mogu biti u normalno doba na moru i to bez muke taljiganja po lokalnim cestama.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:25   #40
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
da, laprdaš.

za koristi od autoceste pitaj ljude koji tamo žive.
za naše autoceste ti piše na prvoj stranici. zbog oblika države i broja stanovnika neće nikad biti isplative.
dio turista dolazi k nama između ostalog i zato jer mogu biti u normalno doba na moru i to bez muke taljiganja po lokalnim cestama.
Ograničeno gledaš.

Prvo uopće nije bitno kakvog je oblika država nego je bitno koliko država ima stanovnika, koliko će broj stanovnika tu autocestu koristiti, i koliko često.

Drugo na lokolnim cestama većina ljudi se bavi djelatnostima tipa trgovina/ugostiteljstvo. Znači te lokalne ceste prehranjuju obitelji jer većina stane nešto popit pojest.,tako je stanje i u BIH.
Izgradnjom autocesta kako u HR tako i BIH stanovništvo gubi priliku za zaradu, jer su na autocestama većinom benzinske pumpe.
Pogledaj ličku dionicu i dionicu od Karlovca prema Rijeci. U vrijeme kada nije bilo autoceste ugostiteljski objekti su bili puni.,a sad je sve propalo. Aj na ličkoj još to koliko toliko ugostiteljstvo funkcionira.
Koliko su autoceste prednost toliko su i nedostatak.

Ako HR nisu isplative autoceste koja ima more pa u ljetnim mjesecima domače stanovništvo a i većina stranaca koristi autocestu, onda ne vidim ekonomsku isplativost u BIH.

Kad mi dokažeš da je u BIH autocesta ekonomski isplativa onda možemo pričati...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.