Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 19:35   #1
Kupnja Superba benzinca

Brat zapeo da kupi Škodu Superb, gledali smo dizele naravno ali vidjeli smo i ovu zvjer 3.6 benzinca 4x4
http://www.trcz.hr/skoda-superb-36-f...spx?q=1-8356-1

Šta mislite o kupnji, dolazila bi u obzir samo da s plin pukne unutra, jel zna netko jel ide plin na taj motor ?
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:07   #2
Radije nek uzme 2.0 TDI s DSG-om. Vidio sam na njuškalu par primjeraka u Elegance opremi.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:18   #3
Po mom ti je brat jako pametna osoba,exterijer,interijer mrak,potrosnja ce bit losa strana,al sigurno ce ga servisiranje i odrzavanje ispast jeftinije nego da uzme nekog BMW sedmaka il A8-icu za priblizno te novce,a vjerujem da su po opremljenosti i performansama tu negdje...I da,prije nego na cestu krene,nek ga prelakira u neku normalnu boju
HomerunHog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:56   #4
Koji odgovor sad očekuješ?

Valjda znaš da 3.6 V6 neće trošiti malo. Isto tako, siguran sam da ga mora bit gušt voziti, snage na pretek. Ako će staviti plin, onda će i odnos kn/km biti prihvatljivo.

Meni se osobno ova generacija Superba uvijek sviđala, i boja mi je super, jedino ne mogu progutati ovaj oduran volan i ručicu mjenjača.
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:19   #5
Taj neće gutati ispod 20 l plina...računaj da će boca morati biti barem 100 litara. Nećeš valjda svaki čas biti na benzinskoj.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:42   #6
http://www.spritmonitor.de/de/uebers...80&powerunit=2
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:59   #7
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Taj neće gutati ispod 20 l plina...računaj da će boca morati biti barem 100 litara. Nećeš valjda svaki čas biti na benzinskoj.
nepotrebno plašiš čovjeka. auto neče trošit preko 15 l normalne vožnje, ima autonomiju od 250km s spremnikom umjesto rezervnog točka.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 05:00   #8
Quote:
HAL_9000 kaže: Pogledaj post
Brat zapeo da kupi Škodu Superb, gledali smo dizele naravno ali vidjeli smo i ovu zvjer 3.6 benzinca 4x4
http://www.trcz.hr/skoda-superb-36-f...spx?q=1-8356-1

Šta mislite o kupnji, dolazila bi u obzir samo da s plin pukne unutra, jel zna netko jel ide plin na taj motor ?
Ja sam auto kod njih uzeo prije sad već 5 godina, sad je skoro 300 tkm, 2.4 benzinac ali je već imao plin. Nemam zamjerki, samo redovno održavanje, sad već malo pojačano radi kilometraže. Imaj na umu da je to 5 godina star auto i 100 soma kn je malo previše po mom mišljenju, treba se cjenkat s njima, spustit će cijenu sigurno, samo je pitanje koliko si vješt oko iznosa skinute cijene...

E da, taj auto pršti od snage pretpostavljam,a sa tom snagom 4x4 nije na odmet. Plin pod obavezno unutra stavit, osim ako fakat ti buraz nema para točit, jer to će prosjek biti najmanje 12-14 litara...

I ne bilo kakav plin kod bilo koga. Po meni, ili Prins ili jednakokvalitetan ali jeftiniji BRC, a s obzirom da se radi o šestaku, treba računati nekih 10-12 000 kn za ugradnju...
Možda koju kunu niže...

Uglavnom, ako ide za između 80-90 000 kn, mislim da bi ga trebao uzeti, taman razlika ode u ugradnju plina...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 05:01   #9
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Radije nek uzme 2.0 TDI s DSG-om. Vidio sam na njuškalu par primjeraka u Elegance opremi.
Čovjek gleda benzinca sa 260 ks a ti mu savjetuješ dizela sa DSG-om. Daj mu Golfa SDI-a ponudi kad smo već na temi...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 05:06   #10
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Taj neće gutati ispod 20 l plina...računaj da će boca morati biti barem 100 litara. Nećeš valjda svaki čas biti na benzinskoj.
Jedino ako stavi ciglu na gas, daj ne piši bedastoće...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 08:42   #11
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Čovjek gleda benzinca sa 260 ks a ti mu savjetuješ dizela sa DSG-om. Daj mu Golfa SDI-a ponudi kad smo već na temi...
Ne znam da li znaš čitati, ali u prvom postu je napisao da mu je brat zapeo za SUPERBA. Dakle, nit za benzinca, nit za V6, nego za Superba. I snizi malo ton.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:54   #12
Pa ak ti brat ima potrebu za takvim vozilom sa takvom konjažom, onda ti je najpametnije se raspitati kod radionica koje ugrađuju plin kak se ponaša sa plinom dal radi ok, tu na forumu teško da ti tko može dati savjet iz prve ruke, ljudi su više okrenuti "štedljivijim" vozilima..

Gledam po sprint monitoru imaš tamo 3 takve troše od cca 11-15 benge.. Obavezno se raspitajte dal su mijenjane tekučine, kak je održavana, ne znam dal te imaju lanac ili zupčasti, jer ak nema servisnu povijest računaj ak se očeš mirne duše voziti da bi te prvi servis, di mislim na komplet izmjene svih tekučina, ( motor, mjenjač ) te filtera mogao izaći blizu sigurno kakvih 4-5 k kuna..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 10:26   #13
Quote:
HAL_9000 kaže: Pogledaj post
Brat zapeo da kupi Škodu Superb, gledali smo dizele naravno ali vidjeli smo i ovu zvjer 3.6 benzinca 4x4
http://www.trcz.hr/skoda-superb-36-f...spx?q=1-8356-1

Šta mislite o kupnji, dolazila bi u obzir samo da s plin pukne unutra, jel zna netko jel ide plin na taj motor ?
Pogledaj cijenu auta i sve će ti biti jasno. Je li skup? Nije. Zašto? Malo tko kupuje auto kojemu je skupo osiguranje, visoka potrošnja, skupo održavanje i skupi popravci. Ako to sve uzmeš u obzir i brat ima novaca na bacanje dobar izbor.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 10:58   #14
Kombinacija LPG+FSI je pouzdana ili ju još uvijek na svojim autima koriste pokusni kunići? Mada, potrošnja ne izgleda ekstremno ako se uzme u obzir snaga i činjenica da je atmo benzinac
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:51   #15
Čovjek gleda 3.6 benz, tu dobije prijedlog da rađe uzme 2.0 tdi. Tog ima samo ovdje.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:06   #16
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Čovjek gleda 3.6 benz, tu dobije prijedlog da rađe uzme 2.0 tdi. Tog ima samo ovdje.
Ne, nego samo ovdje ima da pametuju ljudi koji ne znaju citati s razumijevanjem, zato se vrati na prvi post i procitaj prvu recenicu!!

Da ti skratim muke : Brat zapeo da kupi Škodu Superb, gledali smo dizele naravno ali vidjeli smo i ovu zvjer 3.6 benzinca 4x4

Ako ti procitas s razumijevanjem, onda mozes zakljucit da gleda Superba opcenito, a ne samo 3.6 benzinac!

Bog te mazo!
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:08   #17
I ovaj koji usporeduje Superba sa sedmicom i A8!? Isto
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:10   #18
Quote:
HomerunHog kaže: Pogledaj post
Po mom ti je brat jako pametna osoba,exterijer,interijer mrak,potrosnja ce bit losa strana,al sigurno ce ga servisiranje i odrzavanje ispast jeftinije nego da uzme nekog BMW sedmaka il A8-icu za priblizno te novce,a vjerujem da su po opremljenosti i performansama tu negdje...I da,prije nego na cestu krene,nek ga prelakira u neku normalnu boju
normalno da ce bit jeftinije odrzavanje kad je auto klasu ispod..
jedna klasa - golf, jetta, OCTAVIA...
druga klasa - passat, A6, bmw 5 (bar po meni), SUPERB
treca klasa - A8, phantom, bmw 7, (skodin model neznam koji bi bio)

btw... ako ima novaca zasto ne, bit ce ga skupo vozit i na plin, al opet lijep auto, mozda pretjerana cijena... redovno odrzavanje (ulje filteri...) nece bit skupo, al treba racunat na to koliko ce taj auto gume jest (sigurno nije jeftino po komadu), pa registracija i ostali takvi troskovi...

nemojte se vodit pa kostsa 100tkn (kao neki kompakt) pa bolje uzet ovo.. jer skoro pa ruku u vatru bi dao da ukupni troskovi voznje ce na ovom biti duplo skuplji nego npr neka kompakt klasa, par godina mlađa za te novce..


sto se plina tiće, svi auti dobro (manje vise) podnose plin koji je dobro naštelan...
to je kao i kod fiat brave onaj 1.4 koji ne podnosi plin a pogledaj samo njuskalo.. 90% tih fiata ima preko 300t na plin... i onako auto je po meni poslije 300-400t kilometara (normalne voznje pri tome ne racunam aute koji cijeli zivotni vijek nisu vidili nista osim autoputa) je za bacit jer troskovi odrzavanja budu preveliki za to sto nudi...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:22   #19
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
normalno da ce bit jeftinije odrzavanje kad je auto klasu ispod..
jedna klasa - golf, jetta, OCTAVIA...
druga klasa - passat, A6, bmw 5 (bar po meni), SUPERB
treca klasa - A8, phantom, bmw 7, (skodin model neznam koji bi bio)

.
Po ponudi prostora da, cak i klasu vise(s klasa, a8...), ali po SVEMU drugom, klasa Passata i drustva, nista vise...
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:44   #20
Da, gleda se Superb prvenstveno, osiguranje nije vise tako skupo od ove godine a odrzavanje mislim da nije puno skuplje od dizela, potrosnja bi s plinom mislim bila financijski ista kao i dizel a auto ipak puno mocniji, glavno je pitanje u stvari bilo kako taj motor podnosi plin ?
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.