Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 10:07   #41
Za ovu drugu te razumijem, ali sto prvu zaboga?


@ Head, i meni se cini da se malo razbacuju snagom kod ovih Hondi. Nisam upoznat sa tacnim brojem konja, ali znam otprilike koliko bi koji motor mogao da ima, zato su mi neki brojevi cudni, mada su znali izvuci dosta, npr onaj Type R sa 200 ks iz 2.0 motora mi zvuci realan, ako se ne varam Honda je i imala motore koji daju preko 100 ks po litri. Za onaj 1.6 ne vjerujem da ima 200ks prirodnim putem, vjerovatno je ugradjen turbo ili ni sam ne zna koliko je automobil jak. Mozda su snagu dobili ugradnjom auspuha tj samo onih zavrsetaka

Vidim da ima u ponudi MG ZR modela ako neko zeli egzotiku, 1.8, vjerujem da imaju preko 150 ks, samo je pouzdanost jakooo upitna. (imao sam jednog Rovera, uzas )

http://www.njuskalo.hr/auti/mg-zr-mg...oglas-10506749

Ima i Mini, ali Cooper S je rijedak za taj novac, a ne znam koliko su brzi sa manjim motorima.

Polovina svih automobila ove vrste su obicni drlozi svakako, tako da je tesko biti pametan

Zadnje uređivanje El Mariachi : 20.09.2014. at 10:28.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:47   #42
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Za ovu drugu te razumijem, ali sto prvu zaboga?
tko bira masturbira
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:48   #43
Quote:
mukiklc kaže: Pogledaj post
tko bira masturbira
bolje da ljulja nego žulja....
ili ona poslovica - "auto mora bit tvrd a cura meka"
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:01   #44
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
1.6 ima agragat iz CRX-a sa 160 ks tako da onaj prvi vjerujem da ima toliko.Ova novija Civic-ica Type S je inače samo benzinac "pravi" Type S, ovaj dizel valjda ima Type S opremu, i k tome nebi izašao jeftino jer uvoz i sve ostalo je još nekih 50% na cijenu okvirno.Zadnju Hondu iz Njuškala bi zaobišao, jer ako lik nezna napisat koliko kw mu auto ima, ili baca nekakve lovačke u oglasu, auto je vjerojatno razvaljen. Za razliku od prve Honde...

K tome na Civicu tih godina stavit bi-xenon je upadljivo čak i našim štrumfovima...
CRX je imao 150ks, a serijski vti (92-01) ima 160ks iz 1.6 motora.

Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Za ovu drugu te razumijem, ali sto prvu zaboga?


@ Head, i meni se cini da se malo razbacuju snagom kod ovih Hondi. Nisam upoznat sa tacnim brojem konja, ali znam otprilike koliko bi koji motor mogao da ima, zato su mi neki brojevi cudni, mada su znali izvuci dosta, npr onaj Type R sa 200 ks iz 2.0 motora mi zvuci realan, ako se ne varam Honda je i imala motore koji daju preko 100 ks po litri. Za onaj 1.6 ne vjerujem da ima 200ks prirodnim putem, vjerovatno je ugradjen turbo ili ni sam ne zna koliko je automobil jak. Mozda su snagu dobili ugradnjom auspuha tj samo onih zavrsetaka

Vidim da ima u ponudi MG ZR modela ako neko zeli egzotiku, 1.8, vjerujem da imaju preko 150 ks, samo je pouzdanost jakooo upitna. (imao sam jednog Rovera, uzas )

http://www.njuskalo.hr/auti/mg-zr-mg...oglas-10506749

Ima i Mini, ali Cooper S je rijedak za taj novac, a ne znam koliko su brzi sa manjim motorima.

Polovina svih automobila ove vrste su obicni drlozi svakako, tako da je tesko biti pametan
2.0 Type R ima 200ks, a da u 1.6 stavi kompresor ima 220ks, a s turbom i preko toga, ja u svom bez turba na 1.6 imam 185ks. Uglavnom jedino Type R i S2000 dolaze u obzir, ovi ostali su prestari. Po meni neka uzme Clia, dosta Civica type R je iz kupa, tako da tu moze biti svacega.
__________________
Without racing, there is no Honda!

Zadnje uređivanje Bono_ : 20.09.2014. at 12:08.
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:24   #45
[QUOTE=HOKI65;51592880]
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Clio RS je kralj svih gradskih jurilica,a bez problema može održat lekciju i golf klasi jurilicama. /QUOTE]

Tako je. Samo gledaj 2.0 atmosferca. 1.6 turbo za te novce vjerovatno ima neki teški bag. Osim toga atmosferac mnogo ljepše razvija snagu a ne troši mnogo više, i naravno - dulje će trajati.
Clio RS (govorim o 3.generaciji clia) nikada nije niti imao 1.6 turbaka. Nova generacija dolazi sa 1.6 turbom i EDC getribom,ali njega nit nema u oglasniku(tj. ima prvi koji je došao u RH i koji je gažen od strane svih novinara i košta 144 somića kn).
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:14   #46
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
@zekoupapru

Nemam samo fwd AT, ima se i RWD muscle

Znam, znam, nije bilo direktno upućeno tebi, nego općenito.
Ali i inače, ako ga se složi solidan je to autić. Vjerujem da 80% forumske populacije ne bi moglo iskoristiti potencijale te Mazge čak ni sa 1.6 motorom, osim na ravnoj cesti max brzinu. A činjenica je da taj auto nije rađen za takvu vožnju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:21   #47
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
CRX je imao 150ks, a serijski vti (92-01) ima 160ks iz 1.6 motora.

Čuj, ovdje piše da je druga i treća generacija imala i agregat od 159 ks:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CR-X

To je taj agregat o kojem sam govorio
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:38   #48
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Za ovu drugu te razumijem, ali sto prvu zaboga?


@ Head, i meni se cini da se malo razbacuju snagom kod ovih Hondi. Nisam upoznat sa tacnim brojem konja, ali znam otprilike koliko bi koji motor mogao da ima, zato su mi neki brojevi cudni, mada su znali izvuci dosta, npr onaj Type R sa 200 ks iz 2.0 motora mi zvuci realan, ako se ne varam Honda je i imala motore koji daju preko 100 ks po litri. Za onaj 1.6 ne vjerujem da ima 200ks prirodnim putem, vjerovatno je ugradjen turbo ili ni sam ne zna koliko je automobil jak. Mozda su snagu dobili ugradnjom auspuha tj samo onih zavrsetaka

Vidim da ima u ponudi MG ZR modela ako neko zeli egzotiku, 1.8, vjerujem da imaju preko 150 ks, samo je pouzdanost jakooo upitna. (imao sam jednog Rovera, uzas )

http://www.njuskalo.hr/auti/mg-zr-mg...oglas-10506749

Ima i Mini, ali Cooper S je rijedak za taj novac, a ne znam koliko su brzi sa manjim motorima.

Polovina svih automobila ove vrste su obicni drlozi svakako, tako da je tesko biti pametan
Tog ZR-a mi od bratića šef ima, drlog malo žešći. Istina, razvaljen radi nebrige, ali najveći problem tog auta je kaj ga nitko ne želi kupit- do dijelova baš nije lako doć, i nisu baš povoljni, ali navodno da jako dobro ide. Znao je lik reć da ga nebi prodat mogao da 100 eura zatakne za šajbu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:39   #49
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
2.0 Type R ima 200ks, a da u 1.6 stavi kompresor ima 220ks, a s turbom i preko toga, ja u svom bez turba na 1.6 imam 185ks. Uglavnom jedino Type R i S2000 dolaze u obzir, ovi ostali su prestari. Po meni neka uzme Clia, dosta Civica type R je iz kupa, tako da tu moze biti svacega.
Kaj točno imaš rađeno na njemu da si izvukao toliko ekstra na atmo agregatu?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:44   #50
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Čuj, ovdje piše da je druga i treća generacija imala i agregat od 159 ks:
http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CR-X



To je taj agregat o kojem sam govorio
U svim CRX-ima na ovim prostorima je bio motor B16A1
1.6 L VTEC 150 hp B16A1 I4

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Kaj točno imaš rađeno na njemu da si izvukao toliko ekstra na atmo agregatu?
JDM Integra type R 4-1fi63 ispušna + catback fi63 + usisna proširena i polirana +CAI
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:31   #51
Barem nisi jedan od onih ćunera koji su sa "ćipon" dobili četres konja

A što se CRX agregata tiče, ne možeš sa 100%-tnom sigurnošću tvrditi da se ovi jači agregati nisu uvozili, bilo solo bilo sa vozilima. Čak je frendov pokojni buraz mislim vozio baš CRX-a druge generacije sa 160 ks, bez dorada na mašini.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:43   #52
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Barem nisi jedan od onih ćunera koji su sa "ćipon" dobili četres konja

A što se CRX agregata tiče, ne možeš sa 100%-tnom sigurnošću tvrditi da se ovi jači agregati nisu uvozili, bilo solo bilo sa vozilima. Čak je frendov pokojni buraz mislim vozio baš CRX-a druge generacije sa 160 ks, bez dorada na mašini.
S bregastima i mapiranjem bi bio oko 200ks, ali mi je draze ovako da je pouzdan, od 2010 je napravljeno 50 000km.
Naravno da ne mogu, ali B16A1 88-91 je bio 150, a kasnije B16A2 od 92-01 je bio 160ks, znaci krajem 91 je mozda koji i dosao sa 160ks.
Prosjecna potrosnja mog je 8.2L, minimalna 6L, a max 12L.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 23:48   #53
Sve znam, ali i da staviš kvalitetne bregaste tipa KENT i dobra mapa, pouzdanost se ne narušava. Imao sam svojedobno auto u koji sam uložio nekih 50 000 kn u mehanički tuning. Čovjek koji ga je kupio od mene 2001. g. ga i dan danas vozi bez popravaka i generalki, samo redovno održavanje.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:45   #54
Ma kakav Clio RS - pa bilo koji frajerčić će na običnog Clia staviti neki plastik fantastik kit i izgledat će isto ko RS

Jest da auto ide brutalno, ali pitanje je držanje po zavojima, osječaj za volanom itd?

Nego - za te novce ako hočeš malu jurilicu, koja em ide, em može trošit malo, em je rado viđena na cest - Honda Integra

1.8 i 190ks, atmo motor.

Ako pitaš zašto - pogledaj si večinu testova top 10 FWD automobila - večina tih testova nalazi neke razlike između prvih 9 - ali za Integru večina njih nema riječi mane.
Nadam se da će se složiti ljudi sa ovime. Najbolji FWD auto ikad napravljen
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:50   #55
Evo jedan ako ne smeta 5 godina visa cijena i 2 godine stariji auto:
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...oglas-10290232
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:58   #56
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ma kakav Clio RS - pa bilo koji frajerčić će na običnog Clia staviti neki plastik fantastik kit i izgledat će isto ko RS

Jest da auto ide brutalno, ali pitanje je držanje po zavojima, osječaj za volanom itd?

Nego - za te novce ako hočeš malu jurilicu, koja em ide, em može trošit malo, em je rado viđena na cest - Honda Integra

1.8 i 190ks, atmo motor.

Ako pitaš zašto - pogledaj si večinu testova top 10 FWD automobila - večina tih testova nalazi neke razlike između prvih 9 - ali za Integru večina njih nema riječi mane.
Nadam se da će se složiti ljudi sa ovime. Najbolji FWD auto ikad napravljen
A di ce nabaviti Integru? Jedna je na njuskalu za 9kila ojro.

Cliaca nisam probao, ali po meni je Megane 2 RS s 230 konja prava mjera. Auto je doslovno ostar kao noz, trga kozu s lica u ostrim zavojima. Jako je brz, a hendla bozanestveno.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:40   #57
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Evo jedan ako ne smeta 5 godina visa cijena i 2 godine stariji auto:
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...oglas-10290232
Bolesno Nisam ljubitelj te linije Civica, ali ova bijela je stvarno ljepa na slikama

I da, odvratan mjenjač - no svi kažu da je bolesno dobro napravljen na tom mjestu. Otom potom.

Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
A di ce nabaviti Integru? Jedna je na njuskalu za 9kila ojro.

Cliaca nisam probao, ali po meni je Megane 2 RS s 230 konja prava mjera. Auto je doslovno ostar kao noz, trga kozu s lica u ostrim zavojima. Jako je brz, a hendla bozanestveno.
Ta sa njuškala je održavana koliko znam - pic pic, i sa trenutno kilometražom se mjenja sve po servisnoj knjižici što ide na određenim kilometrima. Zato i je takva cijena.

Bila jedna iz Splita, bijela za 5,5 soma ojra, i za par dana otišla. Rijetki auti, stvarno rijetki.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:43   #58
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ma kakav Clio RS - pa bilo koji frajerčić će na običnog Clia staviti neki plastik fantastik kit i izgledat će isto ko RS

Jest da auto ide brutalno, ali pitanje je držanje po zavojima, osječaj za volanom itd?

Nego - za te novce ako hočeš malu jurilicu, koja em ide, em može trošit malo, em je rado viđena na cest - Honda Integra

1.8 i 190ks, atmo motor.

Ako pitaš zašto - pogledaj si večinu testova top 10 FWD automobila - večina tih testova nalazi neke razlike između prvih 9 - ali za Integru večina njih nema riječi mane.
Nadam se da će se složiti ljudi sa ovime. Najbolji FWD auto ikad napravljen
Složio bih se da je Integra Type R jedan od najboljih FWD auta, ali nisi nimalo u pravu glede stava o Cliu RS. Baš je držanje po zavojima i osjećaj na volanu ono što izdiže Clio iznad konkurencije. Primjerice, Corsa OPC je brža na ravnom, sve do prvog zavoja, gdje nije ni sluga Cliu.

A ovo o plastik-fantastik kitu može napisati samo netko tko nema pojma da ništa sa Clia RS ne paše na običnog Clia III. Em je valjda 10-ak cm širi, em ima veći međuosovinski razmak, drugačije glavčine sa 5 rupa, prilagođenu aerodinamiku sa pravim, a ne "fake" difuzorom, kao konkurencija i još niz razlika.
Ja bihprobao naći Clio ph 2, dakle 200-tku. Pokazali su se nešto kvalitetniji od 197-ica, troše do litru manje, a idu bolje radi bolje mape i proračuna getribe. Ovaj savjet o R26 svakako isto valja razmotriti.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:48   #59
može biti, neznam

Kolega je kupio 197, i baš mu za koji tjedan nešto sa getribom otišlo, sinhron druge, neka poznata boljka tih getriba

Skupo za popizdit. A kako to nas kod rvata ide - zadnju kunu daš za auto - a poslje popravljaš sa kukanjem
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:08   #60
neznam,alieni su napeti auti tipa vuk u janjecoj kozi,recimo izvana sasvim obican auto sa celicarama od 15 ili 16 cola,nikakve plastike ni nista,auspuh ako se mehanicki zahtjeva veci i siri nek je skriven i neupadljiv....al zato da je pod haubom 250 konja...

Sent from my TAB 7 DUAL CORE using Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.