Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2009., 00:17   #121
I onda na A13 prema Dresdenu....prvi izlaz i tu smo...začudo i ovdje odmah na rampu!....papire i gas dalje....do slijedećeg istovara ima 140km....i onda zna se.....jedna firma 2 adrese i na ni jednoj te firme nema!.....a treba izbacit par paleta sa hranom za piceke....2 puta se na rikija vrtim....i tražim....i onda nazovem borj kaj sam slučajno našel na dostavnici....veli da dojde po mene ....i dođe sa nekim T5 ....i za njom ...u pa kud ona to mene vodi?

Obično seosko dvorišče! Iskrcaj na ulici ....a kud onda .....do sim sam već motal prvo 90 desno...i odmah zatim na jedvite jade 90 levo! ............a kak bum nazaj? Ma nema frke, veli tu se na livadi obrneš! Ma ja .............kak je to zgodno sa kojih 30 tona ukupno koliko sad imam se okretat na livadi pogotovo si mogu mislit kad je mokro ...

Nema veze slijedeće je firma Fleigeno u Dresdenu....oni su veleprodaja za mesare...nema kaj nema...od lonci pa na dalje...kaj mesari imaju sa loncima neznam....i ja im trebam iskrcat 3 palete gorive paste!!!!!! Kaj mažeju ražnjiće s time da bolje gore ili koji kxxxx? I vidim obzirom REWE prima med do 21h....da bum stigel još i Rewe obavit....samo 7 paleta
Ova arhitektura je jako poznata u Dresdenu...to su standardi bivših Jugo firmi....koliko je naših građevinara radilo te spavaonice pi istočnoj Njemačkoj sam bog dragi zna....

....dolazim kod Rewe....prijavim se i čekam.....pored mene Ossi u stralisu....spikamo o Stralisu..veli ide ko lud ali onda odjednom počne LIGHT SHOW....sve moguče lampice se zapale i krepa...i nebi dalje da ga ubiješ! Nekad kaže nakon 2 ure kresne opet i ide ko da niš nije bilo a nekad mora doć servisno vozilo i drkat po njemu i niš ne nađi ali opet počne radit! Znamo Stralisa kaj ne?

Oni su ti koji prestižu Actrose....i to pouzdano hah hahhahhahah! Dok ne krepa ....svi konji pred smrt najbolje trče! I tak prođe ura vremena....ja zovem Andreu....veli ok sad ih zovem ....ovaj do mene u Stralisu se smije...misliš da bu to kaj pomoglo?

Buš videl ...odgovaram....i ni prošlo ni 5 minuta počinje moj pager cijukat.....ovome oči iskočile! Slijedeći je istovar Aldi ali tek ujutro 22 km odavde....a ovdje je na puškomet autohof....MAXI24, najbolji autohofi u Njemačkoj, i na zapadu su jefitiniji a ovdje posebno....još nisam ni stal a već dolazi onaj kaj ubire parking....ma to bum karticom rešil na blagajni velim...i uzimam svoju torbicu za kupanje...pored mene kolega koji je prije bus vozil.....puno po Hrvatskoj, čak i za rata je išel za Split ( Touring) ..nakon kupanja gremo jest....zajebfrkavam se konobaricom koja samo kaj ne piša od smeha...kaj da zemem? Pečeni buncek? To već kolega ima na tanjuru ...daj mi to velim! ...nema više on je zel zadnji ! A jebate kaj imaš s roštilja negdje sam mirišal vani da se dimi nekaj ....veli nema kod nas ....to su sigurno poljaci ili česi sami rokali nekaj .....i odlučim se za „spare ribbs“ do mile volje

....znači 9€ i jedi rebrica sa kuhinjskog roštilja do mile volje! Uz to crna Kostritzer pivuša.....i spika, poslije smo kad je zvidan zašel za brda izašli na terasu...i lupali po pivuši dalje.....u 22:00 idem spat....ujutro u 6:30 pokret...platiti molim! ......jebate sva klopa i pivuše par rundi za mene i kolegu 20€ samo! Ala volim istočnu Njemačkuuuuuuuuuuuuu!
Četvrtak, 6.08.2009.
Pokret po planu....iskrcaj isto...ajmo dalje ...zadnji istovar uf....230km! i to skoro kod Kassela opet!

Nagađam gdje bu me poslal poslije? Vlotho opet šampone? Ili u našu poslovnicu u Gera? Ako bu Gera onda za Pfaffenhofen kod Ulma garant...ili? Ako bu Vlotho onda bu na Hamburg garant! >Dolazim u Uthleben....10 paleta dodatka hrani za pajceke.........joj tu sam skoro umrl! .....no dobro ...do tamo moram dio puta po A4 prema Chemnitzu ( bivši Karl Marxstadt) pa po 14ici skoro do Leipziga da bi prešel na A38 kaj ide na Gottingen i Kassel....i onda slikice dnevni rudokop.....


I rafinerija Leuna koja je prešla u privatno vlasništvo po HDZ receptu.....samo kaj je ovde bil na djelu gospon Kohl i maznul lovu za svoju partiju koja ima sličnosti sa našom ZNA SE ...po tome kako su žmukljali lovu iz privatizacije! Iuglavnom cela je afera bila oko kompanije ELF –Aquitaine kompanija koja ekspandira uz masu afera vezanih uz korupciju političara i vlada....skor pa ko kod nas kaj ne?

I onda ....sva sreća da sam imal zaprte prozore i klima bila na „ zatvoreni sistem“ jer nebi ni došel na tu svinjgojsku farmu....ovak sam ušel u bivši DDR pogon koji je privatiziran, i sad u „kaubojskim“ uvjetima i derutnim zgradama tove jeftine pajceke za Eu tržište....farma zgleda ko da je sad izašla iz 30 godišnjeg rata....otvorim vrata kabine da izađem i skoro se onesvestim!
Ovdje na farmi vozač pere ovaj putujući svinjac ....e ovo nebi vozil ni za 10.000€ mjesečno!Da ovo preživiš moraš imat skafander koji oni kaj su na mjesec išli pred 40 godina!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 00:21   #122
Prvo kaj sam naredil je bilo da sam se dobro zbljuvaaaaalllll! Požutil i pocrvenil od SMRADAAAAAAAAAAAA! A još sam bil daleko od nastambi gdje su pajceki! Ali uredno dela energana na bioplin .....nabijem im bioplin...ovo je BOJNI OTROV!.....Čovek me gleda i čudi se njemu niš ne diši!
Ma ja si mislim da tu nebi mogel bez ABK skafandera delat! Dok mu predajem dostavnicu opet mi se želudac diže i opet bluvam ko u onom filmu kad se bluje ona zelena tekučina! Želudac se grči ....ko betonska mešalica se okreće! Jedna muha je iz kabine izletila van....i ono ko u crtanom filmu.....avion leti ( muha) ....onda počne trokirat propeler ....i onda pikira mrtva na tlo....ni muha nije izdržala smrad!.....jedva sam ovo preživioooooooooo!

Samo daj gas odavde .....još 100km odatle njušim sam sebe...jel smrdim ili ne? Sreća pa pred Sangershausenom ima autohof i moram pauzu delat jer me poslal za Gera u našu poslovnicu...ajmo na autohof ....u kabini nema smrada jer je bila zadihtana.....frišku robu i kupanje....prljavo sam zamotal u crnu vreću i uzel ljepljivu traku na blagajni i hermetički zatvoril.....to bu moralo 3x pranje preživjet da smrad izađe!.... i onda na izlazu sa autohofa ulazi garda .....2 Kennwortha...jedan mali i jedan novi.....slikam....ali već sam na semaforu i nemogu se obrnut da ih slikam detaljno!....




U Gera točim na našoj pumpi gorivo....i ubacujem 200 paleta za zamjenu u Blaufeldenu....i 20 paleta za Aldi Waldenburg kod Crailsheima.....računam dokle bum stigel s vremenom vožnje....moram dolje prema Nurnbergu po A9.....to je ono surfanje na oceanskim valovima! .....samo brda! A ja 22 tone tereta samo....i svejedno ne ide potrošnja iznad 29 litri prast će tek sutra kad nakrcam 24 tone hrane za pse i onda po kaselskim brdima nazad ....i naravno .....2 Scanie od rhenus logistike ....brzi niz breg jer imaju manipulirani tahograf pa puste i do 100km/h nebi li na brdu što dalje došli.....tu me prestignu.....a onda brdo.....i dopola jesu brzi a onda? Onda stiže Rudi sa Meri ....i kasira prvog .....sa 1800 okretaja u 7oj .....i polako sa 65 na 1300 okretaja prolazim prvu „ptičurinu“ ovaj laje nekaj u CB....i onda mi drugi uzme traku izađe pred mene .....e pa jxxxxx sam mu celo pleme! Neka dečeci .....ima sad niz breg ....pa bu opet uz breg ! I kasiram i drugog.....gdje ste sad „ptičurine“?


Uglavnom izašli su na autohof Berg....omiljeno okupljalište truckera ....ja moram dalje još da bar pred Nurnberg dođem....sutra bu gadno .....ima još do Waldenburga, pa onda i nazad preko Kassela a prvi se vraćaju sa godišnjih odmora! Bu veselo! ( bilo je ....kad sam izvadil u petak karticu i napravil ispis točno 9:52 vožnje! Da nisam dal po gasu ostal bi opet do subote ujutro vani! I javi mi se digitalac....sad je točno 8:45 vožnje..moram van...i leđna peraja! Ali pred menom stoji Volvo od Žonte.....slovenac gremo pivu? Samo glas iza zavjese se čuje....MOREEEEEEEEEE! Dok čekam njega stiže Gartner i parkira pored mene.....kaj ovo znači? Garnter i vozi Austrijanac a ne Bosanac? On se smije veli imaš praf samo Bosanci voze kod njih!

Idemo vidjet kaj ima za jest....parking od 10€ vrijedi bon samo za 8€ jesti.....aj dobro, autohof je ŠUPAAAAAAA! Kaj ima sa jest? Kad sam videl kuharicu setil sam se farme i okrenul mi se želudac...na uniformi ima celi jelovnik od prošlog tjedna...jeger sos je dobil cenat debelu koru koliko ga dugo drže u onoj zdjeli za podgrijavnja..tak da sam samo uzel pivuše za nas, Braneta i mene poslije je došel i Austrijanac...i otišel u odmah do u Burger King....ovo mi je bilo tri puta odjednom da sam bio na tom autohofu, prvi , jedini i zadnji put! Radije bum stal negdje na samom parkingu gdje nema nigdje ništa nego kod njih...fuuuuuuuuuuuj! ....

Malo smo spikali , i kaže Austrijanac da je Gartner otpustil 200 vozača ( to se slaže jer u Truckeru kažu da je flota od 250 kamiona na parkingu) i da outsource djelatnost u Mađarsku gdje gradi kompletno novi logistički centar. Ista je stvar sa Stadlerom! Malo me začudilo, Brane mi kaže da je Žonta koji je do sada uzimao samo Volvo, kupio nekoliko DAF-a i 15 Actrosa novih! I tak uz pivicu i klopicu smo malo napasali oči na „bogatstvu prirode“ i onda u krpe....dok sam još pregledavao mail na kompu uleti tip na autohof, sve mirno i spava već....a on švapsko đubre ljut kaj u 23h nema mjesta više za njega stavil MAN-a u 3ću i pod punim gasom juri krug oko parkinga ...kao on je faca ljuta....a vozi BDF od Nagela.....

a na BDF natpis IDS...i ode ...prvo sam mu svu rodbinu skinul onak za sebe....kad evo ga za par minuta opet isto....i onda jedva nađe pokraj ulaza malo mjesta i stane....mislio sam si dal da idem ili ne da mu malo „fanfuru“ nagnječim! Pa koji je to način? Toga nema nigdje u EU osim kod Nijemaca, u Francuskoj kolege koje traže parking samo kaj ne ugase motor dok rulaju oko kolega koji spavaju! U Holandiji isto, u Španjolskoj bi ga linčovali! A onda prevagne „ bolje u drekec ne dirat jer još više smrdi“ .....

Petak, 7.08.2009.

Naštimana budilica na 6:00 jer u 6:30 je pokret....izlazim iz kamiona i prvo po „crnački znoj“ ....uzimam kanticu od 4 dl!!!! Dok se krećem prema kamionu i Austrijanac je budan van kamiona,
Onak iz zajebancije rekoh ajmo sad jutranja gimnastika...ko u vojsci ....čučnjevi....razgibavanje....i dok se mi zajexxxx ulijeće BAG i Scania poljske rege.....ovi ko šerifi na Poljaka...a ja ono dovikujem ajmo prijatelji i vi malo razgibavanje, državni služebenici to trebaju jer su svi zakržljali....Austrijanac puca od smeha ovi nas gledaju i napad na poljaka....ali „pušiona“ ...poljak ispravan! Otperjali su podvijena repa! Ja puštam glazbu i polako prema Nurnbergu....kad koji sam ja konj! Misli otplutale pa sam fulal izlaz na A73 pa na A6 dalje za Heilbronn i otišel po devetki prema Munchenu! E jebi ga sad ajmo na slijedeći izlaz vun i obrni !

.....U Waldenburgu taman da ću na rampu kad dolazi još jedan naš kamion...ali on ima samo 2 palete za iskrcat! A ja nekih 20 komada....i onda za Blaufelden.....to je nekih 40 km odavde...tamo već on tovari za Beelen...ja se javim kod Roberta , našeg dečka iz Varaždina.....i šalje me okolo naokolo na rampu....tam već jedan stoji ..znači čekaj Rudi!....i čekam i onda samo palete van! Utovar opet negdje kod neke vage.....i dobijam 24 BIG BAG ....za Rheine....uto dolazi i treći naš kamion na utovar....a ja samo zaprl vrata i gaaaaassssss! Pravac A7 Rothenburg pa gor ....ali moram pauzu delat...pa me ovaj prešel ali sam ga vlovil pred Breuna na A44! Da je bio samo jedan štau malo duži ..moral bi ostat do subote u jutro na nekom parkingu ....ovako sam u 21h bio na placu Beelenu....i stao u red za praonicu ...mada ne moram prat izvana ( samo kabina je moja obveza) ipak sam uvijek dok se ne opere, a mogao samo prebacit svoje stvari u privatni i gas doma....ovako sam sačekal da prođe kroz četke i onda doma....točno u ponoć!
I onda još sa Miloradom i Tomom na MSN zakardašil...na skype....i spal do podne onda.....

Za one sa foruma.hr ako ih zanima ne samo ovaj dnevnik već i dnevnik mog kolege Tomislava koji vozi DAF XF 95 sa 430 konjića.....kontejneraš i specijalista za Bosnu....te Markec koji vozi MAN TGA 460 KS po Hrvatskoj, Austriji, Njemačkoj i Mađarskoj.....mogu slobodno doć na forum Hrvatski truckstop ali čitat mogu samo registrirani korisnici....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 01:22   #123
Bogme kolega, skidam ti kapu za dnevnk...

Ja sam kiperas u Zg, i zaista se nagledam i dozivim sve i svasta, ali ti bogme imas materijala i za knjigu....

Samo nastavi, pozdrav sa uzarenog Zagrebackog asfalta!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 03:54   #124
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
spikamo o Stralisu..veli ide ko lud ali onda odjednom počne LIGHT SHOW....sve moguče lampice se zapale i krepa...i nebi dalje da ga ubiješ! Nekad kaže nakon 2 ure kresne opet i ide ko da niš nije bilo a nekad mora doć servisno vozilo i drkat po njemu i niš ne nađi ali opet počne radit! Znamo Stralisa kaj ne?

Oni su ti koji prestižu Actrose....i to pouzdano hah hahhahhahah! Dok ne krepa ....svi konji pred smrt najbolje trče!
Actros ima i više problema s elektronikom nego Stralis. Baš ovakvo nešto slicno ako ne i opasnije se i meni događalo s actrosom, imao sam problema sa servisom, napišem ubrzo o tome.Što se tice brizine Stralis je tu ipak jedan od najboljih


Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
....i naravno .....2 Scanie od rhenus logistike ....brzi niz breg jer imaju manipulirani tahograf pa puste i do 100km/h nebi li na brdu što dalje došli.....tu me prestignu.....a onda brdo.....i dopola jesu brzi a onda? Onda stiže Rudi sa Meri ....i kasira prvog .....sa 1800 okretaja u 7oj .....i polako sa 65 na 1300 okretaja prolazim prvu „ptičurinu“ ovaj laje nekaj u CB....i onda mi drugi uzme traku izađe pred mene .....e pa jxxxxx sam mu celo pleme! Neka dečeci .....ima sad niz breg ....pa bu opet uz breg ! I kasiram i drugog.....gdje ste sad „ptičurine“?
ja bi isto bio ljut i lajao u cb kada bi me actros sustigao u brdu a vozim scaniu hehehe. Ovo sam vec vidio u tvojim prethodnim postovima, svaki put ista prica, i uvijek je u glavnoj ulozi (ne)mocni actros. Više nitko ne vjeruje u lovacke price
mr.navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 10:32   #125
Actros1841 kako bi to izgledalo sa onim amerikancima uz brdo kako se oni tu ponašaju Actros vs Kennwortha ??
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 11:17   #126
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Bogme kolega, skidam ti kapu za dnevnk...

Ja sam kiperas u Zg, i zaista se nagledam i dozivim sve i svasta, ali ti bogme imas materijala i za knjigu....

Samo nastavi, pozdrav sa uzarenog Zagrebackog asfalta!
Hvala na komplimentu

Quote:
mr.navigator kaže: Pogledaj post
Actros ima i više problema s elektronikom nego Stralis. Baš ovakvo nešto slicno ako ne i opasnije se i meni događalo s actrosom, imao sam problema sa servisom, napišem ubrzo o tome.Što se tice brizine Stralis je tu ipak jedan od najboljih




ja bi isto bio ljut i lajao u cb kada bi me actros sustigao u brdu a vozim scaniu hehehe. Ovo sam vec vidio u tvojim prethodnim postovima, svaki put ista prica, i uvijek je u glavnoj ulozi (ne)mocni actros. Više nitko ne vjeruje u lovacke price
A ti si dežurni? Čudo božje! gdje su ti "mikiji" ..paško patak i ostali ? Samo laprdaš a nigdje ništa ni slike ni dokaza....danas još dobijaš odgovor u praktičnom testu koji provodi lastauto omnibus u suradnji sa špedicijom Fehrenkotter....7 kamiona kupljeni novi u dugoročnom testu U ŠPEDICIJI i o problemima s njima ....pa možda konačno začkomiš ....od tvog Actrosa ni podatka, zašto kriješ ko zmije noge???? Ni godište , ni prijeđena kilometraža, ni kad je uvezen....ništa o detaljima samo laprdanje da ne valja.....a da konačno počinješ održavat kamion???? I to ispravno a ne sam "stručno" prtljat jer vidiš da si napraviš više štete kad misliš " stisnut i prdnut" ....moj ima 308.000 km prijeđenih i osim redovitog servisa ne vidi radionu....sad su mu 2 godine starosti....ja scaniu nebi da mi je poklone! A razloge sam davno naveo!

I još nešto bitno....plati vozača kako spada pa ćeš dobiti i dobre vozače koji znaju sa tehnikom, sve što uštediš na njegovoj zaradi plaćaš u troškovima održavanja mnogo više! Još ima dobrih vozača u Hrvatskoj ( nisu svi u Sloveniju otišli zbog plaće) samo je pitanje ima li dobrih gazdi????

Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Actros1841 kako bi to izgledalo sa onim amerikancima uz brdo kako se oni tu ponašaju Actros vs Kennwortha ??
Neznam Slatky nisam vozio Kenny nikad, vozil sam ono par krugova jednog starog Internationala i vjerujem da je razlika nebo i zemlja...tu i tamo ( rijetki su na njemačkim cestama) kad prođu čuješ samo grmljavinu iz "sidepipe" a uporedni test sa europskim kamionima još nije koliko znam napravljen....ono što znam jeste da su oba na nesinkroniziranim mjenjačima ( ameri ne vole ništa drugo te naručuju skoro pa isključivo ručne mjenjače nesinkronizirane i u pravilu Fuller ( eaton) )

Možda jednog dana potražim ( znam da ima firma ) gdje se može "rentat" za "event drive" Kenny ......jer u SAD nemam namjeru odlazit!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:06   #127
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Hvala na komplimentu
A ti si dežurni? Čudo božje! gdje su ti "mikiji" ..paško patak i ostali ? Samo laprdaš a nigdje ništa ni slike ni dokaza....danas još dobijaš odgovor u praktičnom testu koji provodi lastauto omnibus u suradnji sa špedicijom Fehrenkotter....7 kamiona kupljeni novi u dugoročnom testu U ŠPEDICIJI i o problemima s njima ....pa možda konačno začkomiš ....od tvog Actrosa ni podatka, zašto kriješ ko zmije noge???? Ni godište , ni prijeđena kilometraža, ni kad je uvezen....ništa o detaljima samo laprdanje da ne valja.....a da konačno počinješ održavat kamion???? I to ispravno a ne sam "stručno" prtljat jer vidiš da si napraviš više štete kad misliš " stisnut i prdnut" ....moj ima 308.000 km prijeđenih i osim redovitog servisa ne vidi radionu....sad su mu 2 godine starosti....ja scaniu nebi da mi je poklone! A razloge sam davno naveo!

I još nešto bitno....plati vozača kako spada pa ćeš dobiti i dobre vozače koji znaju sa tehnikom, sve što uštediš na njegovoj zaradi plaćaš u troškovima održavanja mnogo više! Još ima dobrih vozača u Hrvatskoj ( nisu svi u Sloveniju otišli zbog plaće) samo je pitanje ima li dobrih gazdi????
Pa najbolje još da ti dam svoje ime i prezime i svoj OIB,ili što vec ne...pa da me docekaju probušene gume kada dođem u njemacku....
Ja Actrosa nebi više da mi ga poklone...isto kao ti scaniu, samo što ja ne pišem gluposti po forumu i ne koristim svaki post za hvaljenje kao što ti to radiš za mercedesa..... dokazano i viđeno mnogo puta. Niti ljepim neke clanke iz tiska, koji nemaju veze s vezom
samo jedna mi stvar nije jasna otvorio si jednu cijelu temu o stralisu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=443781
i tu si ga samo tako nahvalio, kako je poboljšao kvalitetu itd... a sada ovdje pljuješ po njemu, daj se odluci, ili ovo sve radiš da bi nekoga iznervirao
Jel ti mercedes placa što za ovu silnu promiđbu?
Moja stvar je kakvi su mi vozaci i actros i koliko se razumju u tehniku. Kako te nije sram to uopce komentirati, kako si nisko pao, što ceš mi još spomenuti mamicu, nebi se cudio od tebe .Što si ti umišljaš da si bolji od nas,zato što si pobjegao na zapad , pa pametuješ ovdje drugima, na sve strane.
Ohladi malo s tom zaluđenosti, kao bik si pred crvenom krpom.
Jeli ti sad duša na mjestu, jesi li zadovoljan sa sobom što si oblatio iveca i scaniu i to u jednom postu..doviđenja
mr.navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 12:46   #128
na tvoj nivo bušenja guma se ne spuštam, a nemam baš ni želju upoznavat tipove tvog kova.
Pa tvoja stvar nije kakvi su ti vozači i koliko ih plačaš jer se vidi kaj ti delaju od kamiona, dobrih kamiona! Jesam napisao u topicu o stralisu da su poboljšali ali isto tako navodim praktični test u kojem se očituje i sam IVECO!

Kupi već jednom nove kamione, a nemoj vozat izanđale šklopocije pa se žalit da Actros ne vrijedi....tvoje ime i prezime me ne zanima, ali laprdaš konstano bez ijednog dokaza!

Zašto ja nebi hvalio vozilo koje vozim godinama? Zadovoljan sam njime i nije me nikad ostavio na cesti, niti SK, niti Actros niti Actros MP2, a MP3 ima još manje šanse da me ostavi.

Što je tu nisko padanje i od koga? osnovno je da dobar i educirani vozač košta, a tko si ga ne može kao gazda priuštit plača razliku u otklanjanju kvarova u radioni!
Vidiš mamicu spominješ ti....zar to nije nisko od tebe stalno pljuvat po autoru ovog topica? Ja dokumentiram svoja pisanja, a ti? Čime? Ima slika, ima i video ( i bit će ih još) a od tebe samo dežurno pljuvanje!

Opet sumnjaš u "argumente" renomiranih špeditera koji imaju više od 200 kamiona i još u špicama angažiraju dodatne prijevoznike kojih 150 kamiona.
I kao takvi su ušli u eksperiment zajedno sa redakcijom lista i nabavili više različitih marki jer su do sada isključivo vozili Mercedes Actros....znači po tebi su oni ludi jer bože moj to govno ne valja ništa! Ne ti si alfa i omega i mjerilo zar ne?
Ne briga mene kaj ti voziš i tvoji vozači , meni je bitno da sam JA zadovoljan onime što vozim! Špedicija Paul Schoekemuehle koja je do nedavno vozila isključivo MAN sad kupuje Actrose, pitam se zašto? Baš sam ovaj tjedan razgovarao sa vozačima i pitao ih da kako to da sad kupuju Actrose, pa mi kažu ( ako lažu oni lažem, i ja ) da se kod njih nisu pokazali i da ih teško poslije prodaju, Actrosa kaže prodaju bez pol frke! Naravno svi ko ludi kupuju ono kaj po tvome sudu ne valja! I isto tako bi korisnici foruma trebali imali sliku i kupovat ono kaj ne valja ( po tebi naravno) .....slovenac Žonta je prešel sa Volvo na Actrose.....svi su oni bedasti jedino si ti pametan!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:02   #129
Štovanim i korektnim čitateljima ovog dnevnika pružam prijevod članka koji sam već nekoliko puta spomenuo, radi se o čistom testiranju vozila u normalnoj eksploataciji, znači ne jedna test vožnja itd, već svakodnevnica.
Isti članak koji se samo u sitnim detaljima razlikuje objavio je i list Fernfahrer, a podaci o troškovima su u oba isti jer su bazirani na ekonomskoj analizi same špedicije. Fernfahrer daje i osobna mišljenja vozača koji su zadužili spomenuta vozila te neke detalje po pitanju kvarova ( tako spominje da je zahvaljujuć prisebnosti vozača Stralisa koji je odmah ugasio motor sprijećena veća šteta kod pucanja flanše turbopunjača-hladnjaka) ....

U listama kod pojedinih vozila zelenom bojom su označene štete i cijena koštanja nastale "silom" drugim riječima vozači su nepažnjom oštetili vozila i to ne ulazi u pogonske troškove ili troškove održavanja. O tome koji kamion je bolji se dade raspravljat, ovo je više orijentacija bez emocija! Naravno da ovdje nije obuhvaćena vrijednost koja se postiže za kamion nakon ca 4-5 godina i nekih 700.000km kada ova špedicija prodaje vozila i uzima nova, a ova onda najčešće nalaze kupce na istoku Europe....mada Poljaci i Česi te Litvanci odavno imaju suvremeni vozni park i prosjek starosti kamiona od ca 2-3 godine! Pa evo projevod članka....a scanirat ću i original stranice da oni koji znaju njemački mogu utvrditi da nema grješaka u prijevodu...


Sedam u jednom potezu!
Test voznog parka, kamioni sedam proizvođača voze već preko godinu dana u špediciji Fohrenkotter.
Prva bilanca nakon 150.000km
Sedam kamiona, od sedam marki, to znači za špediciju dosta povećan opseg posla i troškova. Ali samo tako mogu odgvorni za vozni park uočiti razlike između pojedinih marki.
Šef firme Joachim Fohrenkotter i voditelj špedicije Robert Theis su se primili tog dodatnog posla.

Do početka testa početkom 2007. Godine koncentrirala se ta špedicija iz Ladbergena na jednu marku, naime isključivo Mercedes Actros. Sad uz „zvijezdu“ se kotrljaju slično motorizirani 6x2 kamioni od DAF-a, MAN-a, Iveco, Volvo , Scania i Renault, svi sa velikom kabinom za daljinski promet. Nakon 3 godine bi se trebalo znat koji od njih se pokazao najrentabilniji.
Ali poslovođi Fehrenkotter nije samo važno „pogonski troškove obuhvatit“ . Za njega je važno i kako su izdržljivi te servis pojedine radione.
Tu se već na početku pokazalo mnogo razlika. Pogotovo na početku je DAF bio problematično dijete.

Kao prvo su holanđani isporučili DAF XF 105 bez podizne prateće osovine! Kao zabuna kod naruđbe je bilo obrazloženje, u međuvremenu su je nakdnadno isporučili i ugradili. Onda je DAF radio na nesigurnom ponašanju u vožnji na strminama. Nizbrdo je nedostajalo trakcije, i uz to je vozilo stajalo ukoso...DAF je usnimio novi software za getribu, i podesio zračno ogibljenje. Zadnje je defekt u modulu podizaća prozora prtiskalo čak 2 puta dobro raspoloženje, jer se staklo nikako nije htjelo podić u zatvoreni položaj. Daf je to otklonio i od onda se kotrlja bez problema kroz Europu.
I Iveca su „mušice“ napadale, prvotno na elektrici vozila. Dva puta nije dao ni glasa od sebe! Razlozi?

Odspojen kabel na alternatoru i pregorjeli osigurač, uz to se jogunila kabina koja nije htjela nazad iz kipanog položaja u položaj za vožnju.
Posebno fatalno su se pokazala dva vijka! Njihova je funkcija da fiksiraju usisnu štucnu hladnjaka za punjenje cilindara zrakom...ali njih nije bilo što je aljkavost kod montaže i pojava i kod drugih Stralisa priznaje IVECO. Na putu je tako pokidan flanš na hladnjaku punjača zraka.
Kako bi otklonili defekt, radiona je iz razloga sigurnosti zamjenila kompletan turbo punjač zajedno sa hladnjakom zraka!
To nije sitnica, ljuti se Fohrenkotter, jedan tako važan sklop se nesmije polomit! Da je komadić otkunit došao preko usisnog otvora u motor, šteta bi bila još veća.


MAN-u je custom modul priređivao brige. Radiona je morala u međuvremenu već 2 puta mjenjat.
Taj dio nije dovoljno zaštićen protiv vlage i prskanja vodom, obrazložuje Theis. U custom modulu su podaci individualizirani podaci o vozilu. Gubitak tih podataka je uzrokovao da je štrajkala automatizirana getriba ( mjenjač). U sedmoj je brzini onda kamion rulao do radione!

I na Scania su bili potrebni dodatni radovi već na samom početku. Specijalne nadgradnje za firmu Fohrenkotter traže posebno niske okvire te stoga i posebno niske spremnike goriva. Tu su u Scania stavili prekratku usisnu cijev, na usponima je zato stao motor...jer nije mogao vući gorivo. Nakon toga Šveđan nije posebno uočljiv..

I Renaultu je niska šasija ( okvir) pravio probleme. Ako vozač previše zakrene kamion, prijeti ruda prikolice da posmiče zračne mjehove ogibljenja. Kod Premiuma su oni posebno daleko pozadi. Nakon što se to jednom dogodilo obraća pažnju vozač na te detalje.

Da nisu proizvođači na početku tako kulantno reagirali, posebno bi kod DAF-a i Stralisa troškovi popravka izmakli kontroli! Ono što troškovi pogona ne pokazuju su vremena ispada iz uporabe.
Ako se vrednuju vanredna zadržavanja u radioni minus svih nasilnih šteta, onda si prvo mjesto dijele VOLVO FH blizu iza je Actros, DAF XF i Stralis su na začelju.

Bez redovnih servisa ne može ni jedan kamion. Ono što šefa voznog parka smeta jeste visoka cijena za sintetsko motorno ulje.
8,50 € za litru kao što je kod IVECO jeste previše!!! Scania traži 5,85€ za litru, MAN 6,40€. Theis očekuje cijene između 2,50 i 2,70€ za litru!
Nešto veća cijena za podmazivanje za TGA ima opravdanje zbog PM katalizatora i razumljivo je jer mora biti s manje pepela. Zbog toga sada razmišljaju da sami kupuju ulje i dostavljaju na servis.

Voditelju voznog parka su i računi slabo transparentni...Scania skriva potrebne rutinske radove i naziva iz paušalno samo Servicekit S HPI. To sve je samo u kompletnoj cijeni. Za ljutnju se pobrinula i manjkava kulanca.
MAN je već u prvoj godini tražio za pomoć kod startanja novac. Kod drugih marki je u tom razdoblju pomoć kod startanja besplatna, kaže voditelj voznog parka.

Njaveće varijabilne troškove čine izdaci za gorivo, potrošnja se kod svih vozila u proteklim mjesecima stabilizirala. Prvo mjesto drži Actros, iza njega odmah Renault, te Stralis i Volvo FH.. DAF XF i MAN TGA si priušte osjetno više goriva, između ta dva ekstrema Actros i DAF su debele 2 litre razlike na 100 km. Potrošnja Ad Blue se marginalno razlikuje.

Kod fiksnih troškova se slika okreće, nakon prve godine najveću težinu imaju troškovi nabave, na teret skupog Actrosa ( ono što valja mora i koštat op. A.) . Jeftini Renault Premium je ovdje ispred svih, slijedi ga Volvo FH, i MAN TGA. Ispod crte vodi Renault, a crveni lampaš ide žednom i ne baš jeftinom DAF-u. I Scania ima visoku cijenu. Da su Volvo i Renault tako pouzdane i jeftine u pogonu kamione napravili jeste iznenađenje za Fehrenkottera i Theisa. Jedno iskustvo koje nebi napravili da nisu probali unatoč dodatnim višim troškovima i obimom posla.

Niže idu slike sa stanjem klometraže i obavljenim radovima jer u jednom odgovoru se mogu postaviti samo 5 slika...tako da će biti više odgovora

ujedno ću prevest i opis obavljenih radova
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 14:57   #130
DAF XF 105 -410KS


Troškovi za reparature i održavanje:
stanje kilometara:

6235km Vozilo stoji ukoso, daljinski upravljač ( podizanje-spuštanje bez funkcije) zračno ogibljenje nanovo programirano: pod garancijom

45 555km jaki gubitak zraka, višekružni zaštitni ventil zračnog ogibljenja zamjenjen: pod garancijom

49960km održavanje/ izmjena ulja: 320,73€

70210 km podizna prateća naknadno ugrađena : bez troškova jer je greškom isporučen bez iste

71932 km bočni prozori se samostalno otvaraju, promjenjen modul pod garancijom.

82412km kick down loš, novo programiranje software mjenjača ( garancija) promjenjen dozirni uređaj ad blue, garancija...

102470km X servis, podešavanje ventila 406,10€

126939 km Tehnički pregled 89,09 € ispušni plinovi ( eko test) 43,56€ nanovo brtvljenje voda podizne osovine 35,25€

160 511km Y servis 504,28€ modul podizaća prozora promjenjen...kulanca ( po drugi puta)

Iveco Stralis AS260S42


33185 km Spojelri bočni dodatno ugrađeni, pretvarač napona 24/12V montiran 197,77€

41200km kabel na alternatoru odspojen uklonjeno pod garancijom

57 292km naslon za ruku na vozačkom sjedalu montiran, bočno svjetlo obnovljeno 220,26€ ( radi se šteti koju je prouzročio vozač)

58634km osigurač na plus polu akumulatora defektan: garancija

70890km Vozačka kabina se ne može dovest u položaj za vožnju :garancija

86538km korigirana količina motornog ulja 50,35€ i obnovljen ulaz ( pukla stepenica)

91460km držač klinastog remena na alternatoru obnovljen ( remenica) , uređaj za kipanje vozačke kabine popravljen ( po drugi puta) garancija, tehnički pregled 84,02€ eko test 43,59€ , različiti radovi na svjetlosnim uređajima, obnovljena stakla farova: 246,35€ podešavanje svjetala 14,53€

132833km Turbo puhalo defektno ....garancija

MAN TGA 24.400



30 388km održavanje -izmjena ulja 452,87€

52 280km uložak filtera goriva obnovljen 85,60€

56 321km pomoć za startanje ( nije htio upalit) 72,60€

65 980km održavanje -uljni servis 787,96€, obnovljen ( promjenjen) dozator za Adblue:garancija , modul za upravljanje dodatnim pogonom zamjenjen garancija,

73 435km utičnica za prikolicu obnovljena ( zamjena) provjera svjetlosnih uređaja 132,41€

103 008km održavanje -ulje, upravljački sklop ECAS kalibriran 441,14€

108 270km modul za upravljanje dodatnim pogonom promjenjen garancija ( drugi puta već)
114 583km tehnički pregled 84,03€ i eko test 43,59€

Actros 2541



19 154km prednji donji spojler - stosstanga obnovljen ( šteta od strane vozača) 689,38€

58 662km ...održavanje -ulje 112,53€

90 510km popravljena priključnica za prikolicu 176,09€

114 429km održavanje -servis ulja 386,85€, kalibriranje elektronske regualcije nivoa 43,59€, obnovljeno stražnja lampa ( vozač napravio štetu) 14,53€

135 432km podmazivanje / vremensko održavanje 199,34€ tehnički 18,16€ + 84,03€ eko test 43,59€ sjetlosne uređaje popravit 8,49€, 2 nove metlice brisača 24,11€ i sad opet štete od vozača : držač za spojnicu tanka 10,90€ i kompletno stražnje svjetlo promjenjeno 87,88€

179 860km povratni ventil uređaja za pranje vjetrobrana obnovljen 35,58€ metlice brisača obnovljene 24,11€ i sad ono što je vozač razbio: 2 stakla ogledala obnovljena 353,14€ pričvrščenje donjeg spojlera 10,90€ i dovođenje u funkciju svetlosnih uređaja ( zamjene žarulja) 43,27€

185 706km oba akumulatora promjena ( samo 50 % plaća mušterija ostatak preuzima Mercedes) 308,56€

Renault Premium 410.25



37131km servis -ulje 369,67€
šteta vozač: okviri retrovizora učvršćeni 55,74e

61 851km servis ulje 309,92€ obnovljen zračni mjeh 257,82€

71 126km šteta vozača: zračni mjeh obnovljen 480,71€
86 319km šteta vozača: zračno crijevo na spremniku 39,06€

99036km inspekcija M1 565,82€ držač tablice ispravljen 90,31€
114280km eko test 43,59€ tehnički pregled 84,03€

133 300km svjetlosni uređaji dovedeni u funkciju ...šteta vozača 49,09€
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 15:06   #131
Scania R420



1111km odzračnik rezervoara desno montiran, produžen vod iberlaufa 379€

24 059km odstranjeno gubljenje hidrauličkog ulja 86,17€

24 166km brtvljenje uređaja za gorivo provjereno, odzračni vod produžen 94,21€

32 264km održavanje ulje servis: 453,04€

33 959km obnovljen akumulator : garancija

47 364km šteta vozača: obnovljen širokokutni retrovizor 137,27€ radio zamjenjen garancija

56888km otklonjeno gubljenje goriva 101,86€

62719km uljni servis 230,43€

90034km
tehnički 84,03€ eko test 43,56€

127123km M servis 705,30€
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 15:37   #132
Volvo FH 400



37 825km uljni servis 392,33€
75 964km uljni servis 284,65€
98879km eko test 43,59€ tehnički pregled 84,03€

112508km desni retrovizor djelomično obnovljen šetat vozača 480,54€
126490km puni servis 504,82€
148376km rezervoar goriva učvršćen 21,79€

156886km dodatni retrovizor sprijeda obnovljen šteta vozač: 125,15€ opoziv proizvođača zbog kontrole glavnog prekidača akumulatora....


ovdje je lista sa specifikacijama svih kamiona ...


a ovdje pregled sa nabavnom cijenom i sumom svih troškova, potrošnja goriva , cijena troškova po km, potrošnja adblue itd...


Ovdje upada u oči podatak o cijeni održavanja....u nabavi skuplji ( i to osjetno) Actros je štedljiv u održavanju od osjetno jeftinije Scania za cijelih 680€ a pri 20.000km više prijeđenog puta.....20.000km jeste skoro 2 mjeseca više! Troškovi po km se u prvoj godini kod Actrosa izražavaju u mnogo višoj nabavnoj cijeni ( ali se i relativiraju u mnogo višoj prodajnoj cijeni)

Interval za obvezni servis je kod Actrosa 120000km ili prema pokazivanju OBC-a a kod Scania na 60.000km! Volvo na 75.000km DAF i MAN na 90.000km jedino Stralis se približava sa 100.000km blizu Actrosa!

Ako izuzmemo oštećenja prouzrokovana od strane vozača, onda Actros nije bio u radioni osim za redovite servise, a i sitnice kao povratni ventil i metlice brisača ( uostalom jako jeftine obzirom da su SWF OEM ) .....akumulartori su mjenjani na 185 706km....i tu je plačeno samo pola cijene, dok je kod Scania već na 33264km mjenjan akumulator! Ali ono što mi je više indikativno su razna curenja ulja od hidraulike do goriva a to više nisu sitnice!

Mercedes je koštao redoviti servis na 114 429km 386,85€ a Scania skoro pa duplo na samo 10.000km više i košta 705,30€!

Da Stralisi imaju problema sa turbo puhalima to priznaje i sam IVECO jer kaže da su taj problem imali na više drugih Stralisa! A bogami jedno turbo puhalo nije jeftina stvar, ponajmanje kad pri tome uništi motor!

tri generacije obitelji Fehrenkotter od 1929 godine vode obiteljsku firmu, danas ja Joachim Fehrenkotter poslovođa, i zapošljava 400 radnika, na tri podružnice, u Ladbergenu ( blizu moje firme i održava Actrose u istoj firmi u kojoj se i naši održavaju a to je Rekers u Harsewinkel) u Nurtingenu kod Stuttgarta i Halle /Westfalen....više od 200 kamiona su na cesti za njegovu firmu, u vršnim vremenima angažira još dodatnih do 150 vučnih jedinica externih špeditera. Firma se specijalizirala za transport poljoprivredne mehanizacije ( traktori i kombajni) transportna i dostavna vozila kao i campere te prikolice u međunarodnom prometu. U voznom parku imaju i plato vozila , kao i BDF te tegljače sa poluprikolicama i klasične kompozicije, te Jumbo vozila za teški specijalni promet i dostavne kamione....

__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:08   #133
Mislim da je i tebi konacno jasno da ne postoji najbolji kamion, vec samo tko što želi to i kupi, kada vidiš ovo šarenilo koje si sam objavio. Svatko je u necemu bolji, recimo renault, koji je po meni lošiji od actrosa ali je lakši od njega cak 480kg i ima vecu nosivost za 480kg od njega Također ima najniže održavanje po kilometru cca 9 centi manje po kilometru od Actrosa, kao novi je jeftiniji, zar ga to cini boljim od Actrosa, ne vjerujem, ovo je još jedan dokaz da ovakvi podatci i testovi nisu relevantnji da ih se ne treba shvcati doslovno.
Uzmimo na primjer stralisa koji po ovim podatcima ima najmanje troškove servisa(i od Scanie i od Mercedesa), međutim što bi se dogodilo da na vrijeme nije sprijecena veca šteta kod njega.
Niti statistike nisu na strani actrosa, i to još i onda kada tekst prevodi njegov ljubitelj

Jedino upitno mi je to što je mercedes ovdje kao novi najskuplji, dobro tu je i doplata za njvecu kabinu megaspace od par somova eura ali opet previše.
Mp1 kao novi s visokom kabinom, retarderom , i puno opreme je 00/01 bio cca 78 000E
mr.navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:28   #134
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
na tvoj nivo bušenja guma se ne spuštam, a nemam baš ni želju upoznavat tipove tvog kova.
Pa tvoja stvar nije kakvi su ti vozači i koliko ih plačaš jer se vidi kaj ti delaju od kamiona, dobrih kamiona! Jesam napisao u topicu o stralisu da su poboljšali ali isto tako navodim praktični test u kojem se očituje i sam IVECO!

Kupi već jednom nove kamione, a nemoj vozat izanđale šklopocije pa se žalit da Actros ne vrijedi....tvoje ime i prezime me ne zanima, ali laprdaš konstano bez ijednog dokaza!

Zašto ja nebi hvalio vozilo koje vozim godinama? Zadovoljan sam njime i nije me nikad ostavio na cesti, niti SK, niti Actros niti Actros MP2, a MP3 ima još manje šanse da me ostavi.

Što je tu nisko padanje i od koga? osnovno je da dobar i educirani vozač košta, a tko si ga ne može kao gazda priuštit plača razliku u otklanjanju kvarova u radioni!
Vidiš mamicu spominješ ti....zar to nije nisko od tebe stalno pljuvat po autoru ovog topica? Ja dokumentiram svoja pisanja, a ti? Čime? Ima slika, ima i video ( i bit će ih još) a od tebe samo dežurno pljuvanje!

Opet sumnjaš u "argumente" renomiranih špeditera koji imaju više od 200 kamiona i još u špicama angažiraju dodatne prijevoznike kojih 150 kamiona.
I kao takvi su ušli u eksperiment zajedno sa redakcijom lista i nabavili više različitih marki jer su do sada isključivo vozili Mercedes Actros....znači po tebi su oni ludi jer bože moj to govno ne valja ništa! Ne ti si alfa i omega i mjerilo zar ne?
Ne briga mene kaj ti voziš i tvoji vozači , meni je bitno da sam JA zadovoljan onime što vozim! Špedicija Paul Schoekemuehle koja je do nedavno vozila isključivo MAN sad kupuje Actrose, pitam se zašto? Baš sam ovaj tjedan razgovarao sa vozačima i pitao ih da kako to da sad kupuju Actrose, pa mi kažu ( ako lažu oni lažem, i ja ) da se kod njih nisu pokazali i da ih teško poslije prodaju, Actrosa kaže prodaju bez pol frke! Naravno svi ko ludi kupuju ono kaj po tvome sudu ne valja! I isto tako bi korisnici foruma trebali imali sliku i kupovat ono kaj ne valja ( po tebi naravno) .....slovenac Žonta je prešel sa Volvo na Actrose.....svi su oni bedasti jedino si ti pametan!

Ja se nemam cega sramiti, prvi si se poceo dirati u moje osobne stvari, moj posao moje place moj kamion....itd. Onda se u sljedecem postu opravdavaš kako te to ni najmanje ne zanima. Međutim u tom istom postu opet su se nekako našle tvoje uvrede osobne prirode na moj racun. Kako ? Zašto?
Sram te bilo, takvo ponašanje ne prilici jednom "gospodinu". Ostavi se moga privatnog života, jasno.....
Tvrdim i stojim iza toga da je Actros jedna obicna šklopocija, isto kao što ti tvrdiš za scaniu ili bolje receno SVE OSTALE i uvijek cu te ispravljati u tome ....
A sada mislim da je vrijeme da napokon završimo sve ovo, hajde pretekni jednu scaniu u brdu sve to dokumentiraj , poslikaj, snimi film pa objavi ovdje, pljuj po svemu što nije mercedes nauci nas ostale obicne smrtnike koji vozimo šklopocije (fiate scanie renole manove) što valja svi to željno iscekujemo....
Ne želim imati nikakvog posla s tobom, takve kao ti je najbolje pustiti na miru

Mislim da svi ovdje znaju kako velike firme prodaju i riješavaju svoje kamione, i da nemaju nikakvih problema s tim, jer se jednostavno dogodi zamjena staro za novo u sklopu leasinga i to najcešce iste marke jer je tako jeftinije, tako da price od muje i hase ne vrijede.
Osim toga upao si sam sebi u zamku, napisao si da su imali iskljucivo manove , kako onda znaju da mercedesa prodaju u pol frke ako ih do sad nisu imali
mr.navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:47   #135
Kamioni su skuplji od tegljača!

Vidiš Premium se sve više kupuje ( pogotovo od kad je Volvo preuzeo kormilo) međutim jadna li mu majka ko mora cijeli tjedan biti na putu u Premiumu, ja bi premium usporedio sa Axorom koji je u biti kamion teškaš za razvoz sa povremenim noćenjem.

Po meni je veća greška gubitak hdrauličkog ulja dihtanje od zamjene povratnog ventila za sistem pranja vjetrobrana...a popravak čeljusti za kačenje prikolice je kod prikoličara skoro pa redovna pojava ( uostalom nije proizvodnja MB kaj ne? )

Servisi su osjetno jeftiniji ....a akumulator je crknul na Scaniji već na 33tkm!! Scania je jeftinija u nabavi za 8k € ....ali brate mili na 30tkm za ulje 453€! i servisni interval na svakih 60tkm! na 60tkm opet uljni servis 230€! .....do 120tkm kad je OBC na MB pokazao da mora servis ....Scania je već 2 puta imala servis uljni! i potrošila 680€ za to! ..Actros je bio u radioni samo 2 x i to prvi puta ulje ( zbog cijene vjerojatno samo nadolijevanje) 112€ i onda na 114tkm ....to je između 60.000 i 114.000 km skoro 60tkm vožnje a to su dobrih 4-5 mjeseci vožnje....kad pogledaš kilometražu i znaš da u prosjeku međunarodni rade mjesečno od 12-15tkm .....onda upada da Scania maltene svaki mjesec u radioni bila!!!! O tome se radi!
Razlika u troškovima po km između Actrosa i Scania je niti 3 centa samo! ( zato jer je nabavna cijena veća) da vozač nije spizdio prednji spojler mercedes nebi vidio radionu do 58.662km a to je 4 mjeseca od isporuke!

Scania je obavila jednu turu i morala u radionu!

Drugi ulazak u radionu za Actrosa je bio na 90.000km ....to je opet 4 mjeseca nakon prvog ulaska...Scania je ušla već nakon mjesec i pol dana opet na km 24.000!!!! i nakon radione praktično drugi dan opet .....nakon 2 mjeseca je Scania opet u radioni na servisu ...na 30tkm ! .....i par dana kasnije zbog zamjene akumulatora! .....opet samo mjesewc dana kasnije radio i ogledalo ( ok greška vozača) ali na 56.000 je opet u radioni ....dok je actros do tada bio samo jednom! ...3 tjedna kasnije opet servis ulje....mislim da radove čitam kroz prijeđenu kilometražu jer znam koliko se ca mjesečno radi kilometara....

a Mercedes je u godinu dana bio 3 puta u radioni! Toliko o tome koliko Mercedes provodi u radioni i kolikoje nepouzdan! i to samo zbog redovitog servisiranja ( priključak za rudu prikolice je kod prikoličara potrošni materijal)

Sad možeš opet o tome da navijam za Mercedes ali fakti pokazuju svoje....u onom usporednom testu si tvrdio što ne uzmu jednake kamione....ovdje se radi o istovjetnim kamionima u svakodnevnom prometu!!!!!

Sigurno da veća nabavna cijena daje kod odgovarajućeg održavanja i veću prodajnu cijenu nakon par godina ! Tako se relativira onih 3 cenata po km u korist Actrosa! Test još nije završen traje još 3 godine kad će se znat definitvni obračun! I napomena da actrosa zbog velikih šteta od strane vozača vozi izuzetno nepažljiv vozač! Da sam ja u ovoj firmi nakon samo 19tkm spičio spojler u vrijednosti skoro 700€ sad bi dobio plaću od burze!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:19   #136
Oprostio ti si prvi počeo s " ja imam ovo ja imam ono" a nigdje ništa konkretno o tome ..ja nemam ništa..ja samo vozim u tuđoj firmi!

A ne vozim od jučer! Ti si počeo s osobnim napadima i uvijek dežuraš....mene ne zanima ko što rekoh ni tvoja firma ni bilo što u svezi s tobom ali tražim da svoje bljezganje argumetiraš, kako meni imputiraš pristranost Mercedesu, ja TO MOGU I ARGUMENTIRAT a od tebe samo riječi a ništa argumentirano!

Sigurno da poznajem Actrosa i njegovu pouzdanost i koliko je podložan kvarovima, a znam i kako loši vozači utjeću na "učestale kvarove" ....

isto tako znam i kako se vara vozače kod plačanja u HR, prvo ih se prijavljuje na minimalnu plaću ....naravno već ih se tu krade za budući iznos penzije! Onda ih se plaća ili po km ( kad ne vozi ne zaradi ništa) ili postotak po turi....a jadan nikad nezna koliko je njegov gazda za pojedinu dobio.....dnevnice su nepoznat pojam kod HR gazdi ( svaka čast znam čak 3 koji ih daju svojim vozačima) te nije čudo da im se Jxxxx za gazdin kamion!

Neznam zašto si alergičan kad Actros prestigne Scaniu ...ja nisam kad me pretekne bilo kakva "ptičurina" , jer znam da se vozim u savršenom vozilu!

Ili si alergičan na to da se tvoja naklapanja ne podudaraju sa istinom?

Paul Schoeckemuehle je imao isključivo MAN ...ali nisu ovdje odgovorni u voznim parkovima blesavi pa razmjenju iskustva i podatke sa kolegama....ali stručnim ljudima koji znaju računat vrlo oštrom olovkom....Vidiš i naš junior šef obožava MAN, ali bu moral čekat dok mu stari prepiše firmu da prebaci vozni park na tu marku....imamo i sad 3 MAN zaostali iz eksperimenta jednog svaki drugi dan dolazi palit MAN Service!

Ja znam da od naših 35-40 kamiona svi uredno izlaze u nedelju na put....i da radionu vide samo za servis!

Vrlo si loš gubitnik, stalno napadaš i kad dobiješ argumentirano da pričaš gluposti, opet omalovažavaš bez KONKRETNIH DOKAZA...niti slikicu ( pa retuširaj to svoje ime na njemu kaj se stidiš????) nit si ijednom riječju naveo radove koje si kao morao raditi na njemu....a čuj i opet tvrdim da kod nas gazde servisiraju i popravljaju tek kad KAMION STANE!

Do tada se elektronski sklopvi premošćuju....ko ga hebe ..ne treba to popravljat zar ne? A dijelovi na " ruski inovativni sistem" dovode u funkciju samo....onda nije čudo da krepa dibidus!

Koliko znam slučajeva da su sipali u Actrosa mineralno ulje umjesto sintetike jer je sintetika po specifikaciji MB bila njima preskupa! Onda kad krepa NE VALJA ACTROS a ne gazda koji je štedio na krivom mjestu! Uostalom zašto si ti nabavio 3 kamiona i sva 3 različita marka????? I kad si znao da je Actros sranje zašto si ga kupio????

I konačno ovo je moj topic....moj dnevnik i ja vozim Actrosa i zadovoljan sam njime, a prišipetlje tvog ranga ne mogu nego onda biti alergični.....

otvori svoj topic, predstavi svoju firmu i lupaj kako je ptičurina najbolja na svijetu.....ja ti sigurno neću doć lupetat da nije...ali ni da jeste neću reč!

Kod tebe je samo ja sam gazda imam 3 kamiona sva 3 različita i actros je sranje.....jel to tebe muči neki kompleks manje vrijednosti zato jer imaš starog Actrosa a ni Scania ni Stralis nisu sigurno mlađi od 10 godina! ( ili VOLVO F12) Ti noću nemreš spavat ....a vidiš moj gazda mirno spava baš zato jer koristi Actrose u firmi....i kako mi je i sam na fešti potvrdio Scania ni poklonjena!

Imamo i mi u firmi jednog skladištara koji je prije vozio i svršava na pominjanje Scania.....svako ima pravo da sanja o nećemu, ja sam cijeli radni vijek na MB .....uz malo izuzetaka sa MAN....jednu ili dvoje ture sa DAF-om .....a bogami i sa FAP-om i DAJCOM! Volvo isto kratko samo ....već sam napomenuo da sam BIRAO FIRMU JER VOZI ACTROSE! I bit ću sretan kad izađe nasljednik Actrosa i ja ga zadužim novog!

Da sam u HR onda bi isto birao firmu koja vozi MB kamione!

Ali to sam ja ....ja mogu birat ti očito ne možeš!

EDIT: Evo i slikovna potvrda koliko je problematičan jedan od naših MAN-a zablokira svako malo ko ovdje kad je stao pred našom pumpom za gorivo....i dok nije došao MAN Service MAN.....nismo mogli točit gorivo naše besprijekorne Actrose!
Vozi ga onaj zaljubljenik u Scania...ali samo kratke relacije do obližnjih utovara...da troškovi šlepanja ne premaše zarađeno!



A ovo je novi TGX inaće za ljubav juniora kupljen, i odnos spram je njega je ko prema "svetoj kravi" ....voze ga samo junior i jedan stari vozač, i to osobno ga junior tovari da nebi slučajno koja ogrebotina bila...junior ponekad ode na turu koja mu paše s njime!


I tako gazda nemirno spava....da je moral napraviti svoje privatno uzletište za svoj avion na 5 minuta hoda firme....18.08. je otvorenje i dobio sam i pozivnicu za feštu otvorenja!
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 09.08.2009. at 22:41. Reason: dodavanje slika
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:04   #137
samo jedan mali ispravak moj man je 410.
eto tolko od mene
pozdrav prijatelju.
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 01:29   #138
Smetnuo sam s uma da se ne radi o traktorima, znam da su man i mercedes uvijek bili slicni po cijenama, iveco osjetno jeftiniji a scania volvo i daf, jednostavno preskupi za hrvatski đep,ali nije važno..
Dokazao sam vec prije da ovakve ni slicne testove ne treba shvacati preozbiljno.


Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
otvori svoj topic i lupaj kako je ptičurina najbolja na svijetu.....ja ti sigurno neću doć lupetat da nije...ali ni da jeste neću reč!
Nisam ja takav, ne treba meni to dokazivanje da ja lupam da je pticurina najbolja, niti mi treba da ja nekoga konstantno uvjeravam ili dokazivam mu što je bolje .Svako zna što je za njega najbolje, tko sam ja da ga ujeravam u drukcije. Ja sam samo tu da budem tu i eventualno se ukljucim u nekakvu raspravicu ali ne pricam previše, niti namecem svoje mišljenje drugima osim kada jednostavno trebam,odnosno kada netko previše prica.
I mislim da pticurina ni actrostrofalis (da,da nemoj misliti da ako ga ne koristim da ne znam pogrdni naziv za actrosa) ne bi trebali biti razlog ili pocetak ovakvih besmislenih rasprava.
mr.navigator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 02:16   #139
ovo smrdi na pomirdbu!!!bravo momci....
A ti Actros zbilja lupas,ili se trudis impresionirat?!Kazam svaka cast na ovom postu,jedan od zanimljivih,al kad dodje dio di pocnes kenjat o drugim kamionima-markama.....ŽASU!
Al dobro tvoj je post-tvoje carstvo i samo dalje pisi.De koji video clip,nesto!
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 03:40   #140
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
ovo smrdi na pomirdbu!!!bravo momci....
A ti Actros zbilja lupas,ili se trudis impresionirat?!Kazam svaka cast na ovom postu,jedan od zanimljivih,al kad dodje dio di pocnes kenjat o drugim kamionima-markama.....ŽASU!
Al dobro tvoj je post-tvoje carstvo i samo dalje pisi.De koji video clip,nesto!
http://www.youtube.com/watch?v=tfF95PjAG4Q evo video
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.