Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 12:10   #61
plan mi je od ove zaista veeelikodusne donacije kastrirati jednu macu iz krapine iz parka gdje ima puno maca. hrane ih u kaficu trica. i to ih svakodnevno hrani konobar i brine se o njima, koji drzi i kafic u najmu. koliko mi vele u kaficu, bilo je jako puno maca oko trice, copor od 30-tak maca. ali ih je netko potrovao. te mace su isto od neke "odgovorne" susjede koja se o njima ne brine bas i kod koje se kote. za sad vele da znaju za 3 nekastrirane zenkice. slike ganjam vec dugo, ali ide tesko. morat cu jos par puta zvati dok ne dobijem slike. to ja stvarno ne mogu poslikati, em nisam u krapini, em ni one nisu stalno kod kafica, ako i jesam.

vec sam prije par godina spasila mace koje je prezivjelo bacanje u rijeku koja je uz kafic. plakalo je i plakalo, citav dan, rekla tadasnja konobarica. vec je i bila tema na udomljavanju o maci u teskom stanju iz krapinskog parka. ali budici da se nitko nije javio za 2 dana koliko je maca imala rok na smjestaju da joj netko pomogne, otvaracica teme prijedji brigo moja na drugoga se vise nikad nije javila. i na fejsu se svako toliko pojavi ista takva tema, prijedji moja brigo na drugoga, o maci u uzasnom stanju iz krapinskog parka. u krapini bas nema ljudi koji bi pomagali zivotinjama, osim jedne cure koja puno pomaze. pomazu i ti moji prijatelji iz parka i nedavno su spasili kresu, jos jednog macica u uzasnom stanju s povrijedjenom zdjelicom i nogom. ostao je kod njih, kao i jos par maca iz parka. u kuci su s njima i ne idu van u tu trovacnicu. kastrirali su zenkice. i mace koje moji roditelji prigrle, a prigrlili su sve koje su dolutale i htjele ostati jako brzo stradaju. i oni su kastrrirali do sad 3. ili ih otruju pacijenti u cije vrtove dolaze ili ih zgazi. ne zive u tom praku, ali eto, truje se diljem krapine. ma ima ljudi u krapini koji pmazu, nije da nema, ali zaista jako jako malo. tu su i susjedi iz vinograda koji su prigrlili tesu koja se kod njih ostenila, a prije toga i zuzi sa stencima, moju prvu temu. i dvoje profesora s gimnazije pomazu. oni su prvi u krapini kastrirali ulicne zivotinje. i jednu veliku kuju i mace, davno prije mene. ali definitivno se po malim mjestima ne pomaze toliko napustenim zivotinjama kao u npr. u na zivotinje visoko senzibiliziranom zagrebu.

te mace cu kastrirati u kr toplicama jer mi ih je zaista prekomplicirano dovoditi u zg, pa onda jos u drugi kraj grada, dubravu. u kr toplicama sam milkicu kastrirala za 250 kn. i onda ce se kod mene na selu oporavljati. mozda odmah capnem 2. ako pocne vet kukati za cijenu u traziti visu. jer zadnji put je pa sam kukala i ja i spustila na 250. s racunom.

tako da su nakon bakine tigrice na redu te 3 mace iz krapinskog parka da ne dodje opet do copora od 30 pa ce ih opet potrovati. i to kad ih je bilo 30, hranili su ih ljudi iz trice.

a tu je i to dvoriste u kvartu za koje sam saznala od covjeka koji je bio zvao da udomi lakshmi. i on je rekao da bi sudjelovao u kastraciji maca financijski. i sad trebam ganjati i njega jer ne znam gdje je dvoriste i on treba nabaviti kontakt susjede koja ih hrani. bio me zvao par mjeseci nakon poziva za lashmi, za koju se vise nije javio, da zele spasiti macica ispod auta, koji place vec dugo, ali ne da se mali i sto da rade. pa sam dala savjete i ulovili su ga. ostao je kod susjeda koji ona nije trebao traziti vise macu po netu. tako da je ispalo sve savrseno. bijela lakshmi je docekala svoju srodnu dusu, bas za nju, a susjed je spasio svoju. zaista sam preko zivotinja upoznala puno krasnih ljudi, potpuno nenadano.

pa cu baciti paralelku. malo kastrirati one iz krapine, malo te iz kvarta, ako bude financijski moguce, a vjerujem da ce biti. maca po maca, manje copora, trovanja i bolestina.

jucer je sjela donacija, odmah sam otrcala kupiti ljubavima grebalice. kupila sam 2. oko 220 kn. stavim racun u drugu temu, macja obitelj..., gdje stavljam racune za hranu i ostalo.

buduci da mi je malena jako bolesna, vec sam napisala da ima zatajenje bubrega, i ima 10-11 godina, ne mogu vise uzimate trece, cetvrte i pete pse, lijeciti ih i socijalizirati. niti uzz tu zahtjevnu bolest imam za to energije, a i zelim se potpuno posvetiti malenoj, odnosno koliko je to najvise moguce uz jos 2 psa i 7 maca u stanu. buduci da ne mogu sjediti skrsenih ruku da ne pomazem na bilo koji nacin, malo cu se vise posvetiti kastracijama maca i kuja siromasnihvlasnika.

kao sto mi je jednom rekla voditeljica jedne udruge koja je isto povremeno imala akcije kastriranja vloasnickih kuja, uopce nije bitno cije su to kuje. bitno ih je kastrirati. narocito kad vlasnik zeli, a nema novaca.

od samog hranjenja susjedovih zivotinja, bez kastriranja istih, nema puno koristi.

Zadnje uređivanje lily0 : 19.03.2015. at 12:22.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:28   #62
ziggy je bolje sa stolicom, ali nema jos kobasica. cvrsce palacinke. ali puno puno jembolje od onoga kako je bilo. netko se jednom bio salio na forumu s opsesijom mackarica probavom maca. i je, istina, ispada da mackarice puno vise pisu o kakoci od pestarica, ali proljevi kod macica su puno cesci nego kod pasa. i naravno da si opsjednut ako srackaju uzasno 2 i vise tjedna. a nalazi npr ok.

zvala sam sad i baku. mac je bolje, nema vise proljev, ali nije ni kako treba biti. ima sad apetit i jede. nije jela nista 2 dana. tako da cu danas dogovoriti termin za drugi tjedan i nadam se napokon otici kod bake poslikati macu, tretirati ih na parazite i kupiti sprej da baki pospricam stan jer su vec dulje vrijeme puno buha, a ja to vec dugo trebam napraviti.

jos jednom puno puno hvala donatorici na zaista velikodusnoj uplati.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:36   #63
bakina maca sutra popodne ide na kastraciju. napokon!

ziggy je bolje, proljev se sredio tako da sam ga prekjucer premjestila napokon u kuhinju i napokon opet imam cistu kupaonu, a ne da mi se svaki put povraca kad udjem i vidim kadu. neke mace su u kupaoni jako dobre i mirne, ali ove sve zadnje, ova macja obitelj ju je totalno rasturila. prljavstina mi je svagdje uzas, a u kupaoni mi je najgora. a i ziggy je bio presretan, odmah je poceo naganjati lopticu, protezati se i namjestati u kosarici, napokon si malo potrcati. stalno se zeza s dadom kroz staklo. jedino mu nije bolje s kihanjem, jos se i pogorsalo. sutra cemo sve pitati vetove.

mmm, imam pravi krevetic za mace. napokon!



pozicija a



pozicija b



pozicija c



pozicija d



samo da ziggy brzo ozdravi. i da sutra bude sve ok s kastracijom. i da kastriram i mace u krapini.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 09:50   #64
bakina tigrica je prekjucer kastrirana. bila je skotna i sva sreca da sam to saznala u ambulanti, a ne tek kad za 2 mjeseca opet sretnem baku s novim macicima. a jadna baka se u ambulanti skoro rasplakala kad je to cula jer je bila uvjerena da ju je uspjela sačuvati od parenja. čak i dok spava i dok je nema doma. ah te bake. ima i jaku upalu uha pa sam morala kupiti i aurizon kapi. na računu je za nju kastracija 200 i kapi 80. sve drugo je za moju malenu sa zatajenjem bubrega. oko 300 kn od toga je što sam za malenu ostala dužna kad smo morali otrčati u ambulantu u nedjelju. ostatak ne ide iz donacija.





baka ju je stavila u sobu gdje se ne može zavući i tu je čekala da dođem po nju.






za one mace u krapini vele da su 2 i da su muški. prije su rekli da su ženke. samo da ne bude opet čopora tamo koji će dobro susjedi potrovati.

hvala puno još jednom holly s. i anonimnoj donatorici na uplatama za ovu macu.

Zadnje uređivanje Twinkle T : 26.03.2015. at 12:11.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:18   #65
prije par dana je došla zigyjeva seka, crna ljepotica. zvao me susjed da ju 2 nekastrirana mačora jako napadaju, da su joj izgrizli vrat i počupali dlaku jer sad je ona jedina nekastrirana ženkica, mala, ne zna se braniti. šokirala sam se kad je došla, jer sam zamišljala malo počupane dlake, a njoj tadnji dio vrata na velikom području potpuno gol i jako je bila izgrizena. ugrizi su zacijelili, a dlaki će trebati neko vrijeme da naraste. za njenu kastraciju na fejsu nema nikakvih uplata ni interesa. a htjela bih ju što prije kastrirati jer nju ću vratiti van. imam već 7 maca i ni za njih ne mogu dobiti pomoć, niti mogu više vući tone pijeska uz stepenice na zadnji visoki treći kat niti toliko pospremati niti više skupljati neudomive mace, prehranjivati ih od neplaćenih režija, a ona je isto dosta plaha. pa ne bih htjela da dok ja skupim za kastraciju, ona zaboravi svoje dvorište.

prekrasna je mala maca, ima svilenu sjajnu dlaku, par dana je urlala i skakala po kupaoni. pa sam ju premjestila u kuhinju, gdje isto povremeno urla i posvuda skače. maci je muka od tjeranja i rađe bi bila vani. nije kao njezin braco zigy koji ja otpočetka jako cijenio udobnost stana.

pa ako netko može pomoći oko skupljanja 200 kn za njenu kastraciju, bilo bi super. i onda je to definitivno zadnja nekastrirana ženkica u tom dvorištu.

za druga dvorišta ipak neću tako sakoro imati snage. totalni burn out. situacija s malenom me ubija. jako je zahtjevna, stalno nešto hoće, puno kuham, često ju poslužijem, često mora van. i kao najgore, porasli su joj urea i fosfor i danas je imala gomiliu krvi u stolici. inače ima malo, povremeno. bili kod veta, na kolonoskopiju ne idemo, bili smo na parazitologiji i pregledu.

zna li netko dal to može biti od peptorana? ili od stanjene sluznice želuca? ako netko zna, pliz odgovor na pm.

ovo je malena buhtlasta ljepotica prvi dan u kupaonici.



a ovo su joj mačori napravili. puno je veće nego što izgleda na slici.





u kuhinji je ipak mirnija, ima više mjesta i vidi kroz prozor. ne miče se sa stola, tu se osjeća najsigurnije.

molim pomoć za kastraciju, skuplja se 200 kn. nadam se da ju nisu silovali i da nije skotna. jer njeno glasanje je glasanje tjernja. da još ne osvanem s mačićima ili budem prisiljena raditi ubojstvo u visokom stupnju trudnoće. jer novaca za othranjivanje stote garniture mačića nemam niti pomoć mogu dobiti. za moralizatore koji nikad ne ponude pomoć.

Zadnje uređivanje lily0 : 27.05.2015. at 12:39.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 18:56   #66
malička danas posebno šizi po kuhinji i urla. zaista ju je stresno slušati, uz sve druge stresove koje imam. po stoti put razbacala je čitavu kuhinju. samo da ne počne zapišavati po sudoperu ili bilo gdje. potrebno je samo 200 kn da njena i moja patnja prestanu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:07   #67
puno hvala ime ruže na 100 kn za kastraciju zigyjeve seke i puno hvala anonimnoj donatorici na 750 kn za moje štićenike. sad imamo za sve potrebno neko vrijeme.

jutros smo došli sa sela, mislila sam i zigyja i seku sutra kastrirati u neri, ali seku jutros nisam mogla uloviti. morala sam ju staviti u jako veliku sobu jer u malim prostorima špreviše šizi. čim smo došli na selo u veliku sobu s balkonom, gdje može loviti muhe i gledati van (samo gledati), smirila se i više ne urla. ne znam dal je prošao najgori val tjeranja. ne da si uvijek prići, a danas je nanjušila, nisam ju mogla uloviti. tako da ju planiram kastrirati u kr toplicama, gdje sam kastrirala milkicu i kastrirao je vet 2 kuje iz sela (na moje teške nagovore susjeda) i 2 psa i susjedovu macu i mladog mačka (sve moja propaganda odradila i edukacija) i bilo sve ok.

malo me ipak brine jer mi se javila iskusna mačkarica da neka ne kastriram mačku u tjeranju. to sam već pitala u neri, gdje ni slučajno ne žele kastrirati kuje u tjeranju, i rekli su da to s macam nije problem, pa sam ih ja kastrrala već najmanje 2 u tjeranju,odnosno u periodu kad se malo tjeraju, malo ne. lakshmi se recimo mjesecima tjerala, a jednostavno ju nisam imala snage kastrirati, uz sve što se paralelno događalo. ovu macu vraćam u dvorište, koje je sigurno i udobno i redovno se i dobro hrane. a mjesto, kojeg ionako nema, rađe ću čuvati ako me snađe opet netko u nekoj katastrofi.

ako netko od iskusnih još ima neke argumente za nekastriranje ili kastriranje maca u tjeranju, plčiz nek napiše.

a zigyć se prasac isto počeo tjerati i na selu sam primijetila da je počeo zaskakivati dobrog šekija bez repa i gristi ga po vratu, tamo gdje i seka nema dlake. a jadni dobar šeki samo stoji. a on i dalje kiše i nakon kure atb-steroidnih kapi za nos, ali isto ne mogu riskirati da mi zapiša zadnji dvosjed i jedini krevet u stanu, kao što je milkica sve živo zapišala.

donatoricama još jednom od srca hvala.

i da ne dižem zigyjevu temu za capicu, zigyć je skupio na fejsu za rtg i pregled odmah drugi dan od povrede. račun i sliku sam stavila na fejs, a tu neću stavljati, budući da uplata nije bilo. javila se ime ruže za zigyja jedino, puno ti hvala, ali tad je već bilo skupljeno, pa je donacija preusmjerena zakastraciju seke, tad još nije bilo uplate od 750 kn.

zigy je dobro, uživa na selu ko prasac, lovi noćne leptire, muhe, trčči oko kuće, popne se na drvo. presretan je na selu. iz dvorišta ne izlaze, ona nikakva ograda im je psihološka zaštita. ide u šetnje s 2 druge mace i 3 psa, uvijek mace idu u koloni. rudi i šeki su bili jako dobri prema njemu kad je išao prvi put, i to nakon što je već nekoliko puta bio na selu. čekali bi ga kad bi zaostao i hrabrili ga. jako mi je to slatko kako sve mace koje dođu privremeno k meni idu u šetnju. čak i one koje u šetnji tuku moji dečki zločesti, kao npr jantar i mimica. jantar su se jedino u šetnji usudili, doma je ona makljala njih. ne idemo daleko od kuće. munjevito trče u velikim skokovima kad ih dozovem, ako malo zaostanu. preslatki su. a još ja uopće ne volim mačke. a kakvo druženje. moram i to jednom poslikati. i po 5 maca ide u šetnju u koloni.

sad na dulje vrijeme mogu odahnuti od meni najzamornijeg i superiscrpljujućeg prosjačenja. puno hvala dragim curama na tome.

Zadnje uređivanje lily0 : 02.06.2015. at 12:28.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:43   #68
slađana ide tek sutra na kastraciju. jučer smo se vratili sa sela, a tamo isto nije prošlo bez drame. koštalo me živaca, a naročito jadnu slađanu. u petak i subotu nismo mogli dobiti termin za kastraciju i u subotu navečer mi je slađana zapalila iz sobe jer sam normalno ušla, a ne kao da ulazim u minsko polje. čitavo vrijeme normalno ulazim u njene prostorije jer nikad nije pokazivala ni najmanje želje da se uopće približi vratima. i tu večer je zbrisala, u hodnik. pa gore-dole pa u drugu sobu gdje je bio otvoren prozor pa van. već je bila noć, nisam ju mogla dobiti da dođe. ujutro je bila u dvorištu, nije se dala uhvatiti i nije htjela doći. nije bila prestrašena, bila je baš sretna vani, lovila je kukce, penjala se na drvo, valjala se u travi, ali doći ma kakvi. i onda ju je nešto prestrašilo i više je 3 dana uopće nisam vidjela. nije dolazila ni jesti u dvorište, hrana netaknuta. ja dozivam 3 dana, grlo sam si poderala, tražim u blizini, ali tamo je džungla, visoka trava, nema teorije da ju nađeš. i šekiju i rudiju sam stalno govorila da ju moraju naći i oni mi i jesu tu zadnju noć pokazali da je na srušenoj susjedovoj štali. stalno su gore gledali, a rudi je patrolirao po putu do te štale. ali mrkla noć, nisam mogla tamo. i ujutro sam otišla i našla ju pod krovom, na sigurnom, odmah se dala u ruke, odmah je išla na hranu. dočekala me sa smiješkom olakšanja, ne znaš tko je bio sretniji, ona ili ja. to je na 10 m od kuće i ona se jadna nije usudila doći. jako je bila sretna kad smo došli u sobu, i u zg u kuhinju, odmah je išla na svoje mjesto na stolu. pametnica mala, na sigurnom je čekala da ju nađemo. grozan mi je to bio stres, nije je bilo 4 noći i 3 dana, užasno mi je bilo. kad sam vidjela da je bhrana u dvorištu netaknuta tako dugo, već sam izgubila nadu. a kad smo napokon stigli svi na broju u zg od preživjelog stresa zaboljela me glava kao nikad u životu, nisam se čitav dan mogla pomaknuti s kreveta. osim šetnje sa psima. te mace mi stvarno idu na živce, nikad s njima ne možeš biti opušten. pas ti barem ne može tako bezobrazno šmugnuti da ni ne vidiš.

tako da je kastracija sutra ujutro. idu zigy i slađana i malena na pregled.

ovo je slađanin krevet na selu. na moj nije ni jednom došla. sad je tek nakon avanture postala jako mazna.





i dan kad je nađena i došla natrag u udobnost, u zagreb.



i odmah na poziciju. još je raskuštrana od skitnje.



zigyju se popravilo s kihanjem kako je zatoplilo, ali jedna kišna i hladnija noć i ujutro je opet jače kihao. spavaju unutra. jako je osjetljiv na hladnoću, koja više i nije neka. i mršav je ko glista, uzak. ali mora na kastraciju, zna urlikati i šekija i dalje spopada. jako je drag i mazan. prestao je grebati i gristi od ljubavi dok se mazi.



sa svojim šekijem na selu.





držite fige sutra. javimo se.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:33   #69
obavili kastracije. akcija od 8 do 14 h s kratkom nabavkom usput. dvaput do dubrave, sva sreća nije bilo toliko vruće kao što su najavili. jako su bili dobri. zigy se prvi probudio i odmah se došao k meni maziti. jako je drag dečkić. a onda me odveo u kupaonu gdje on papa svoj RC da mu druge mace koje ga obožavaju ne pojedu. malo si je popapao i ostao ležati pred zdjelicom. stavila sam ga van i sad tetura po stanu. veli vet da on ne vidi nikakav poseban problem s njegovim zdravljam, samo je malo bljedunjav, veli. za to kihanje da probam još s tim kapima koje imam ili nekim drugim za koje mi je napisao recept. njemu nešto iritira sluznicu. problem je da mi je pošmrkljao sve zidove, sva sreća da nisam još pokrečila, a već mi je hard core na zidovima. kihne i to štrcne, a ima i malo krvi, od stalnog kihanja popucale kapilare. stvarno apetitlich.

i kak da udomljavam preslatku macu koja već mjesecima štrca šmrklje po zidovima, pitam ja vas pa me prosvijetlite, lijepo vas molim, ako ikako možete. a da ga vratim nakon toliko vrfemena u dvorište, nema smisla. on je jako sretan vani. a predobar je, sve sluša, odmah se odaziva, možeš ga uvijek primiti staviti u transporter, jako mazan, i ti šmrklji mi već mjesecima ne daju da ga udomim. ne znam zašto mi mace tako kompliciraju život. ne pamtim kad sam imala macu koju mogu odmah udomljavati jer je zdrava i da nije bolesna erama.

sutra poslikam račune. za danas mi je dosta napora, još me dosta toga čeka. kad smo došli doma, a soba sva posraćkana. i nikad nisi gotov. jadna malena ima jak proljev i bilo ju je jako sirotu sram kad sam došla. ma ona se ne bi pokakal ni kad je najgore, i ne bi da sam bila doma. rekla sam joj da nema veze da ću sad počistiti da ju bušek buba pa je sirotici bilo malo lakše.

slađana je malo prije izašla iz transportera, sad joj idem dati papicu. fala bogu nemaju proklete šugarce. za slađanu još razmišljam. bila sam odlučila da ju udomljavam nakon stresa koji sam joj priuštila, ali ona jednostavno nije sretna u stanu. nikad se ne igra, čak ni s mišekom, svi se uvijek ighraju, ne ide u košaricu, ne leži na stolici, samo na stolu i vidim da nije zadovoljna. mislim da joj nedostaje njeno dvorište. koje je sigurno, naravno vani je sve relativno sigruno, ali nismo ni mi zaštitari a ni udomitelji baš sigurni, a nekad smo i gori od ceste. još ću vidjeti sljedećih 7 dana što će mi slađana reći.

i zaboravila sam stati u pet shopu. pa sam morala kupiti drugu hranu za pse od one koju jedu. ne mogu još jedan džir na drugi dio grada.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 13:57   #70
bila nam je jječr u posjetu naša teta ljubilica smile emoticon heart emoticon. i zigyć joj je odmah prišao i odmah se uvalio i teta je isti čas bila osvojena. inače zigy ne prilazi gostima, ovo je bilo prvi put. nakon kastracije je postao još mazniji. teta se toliko zaljubila da ga je htjela za društvo svojoj maci. ali makar mi je teta draga prijateljica, sigurnost za životinje mi je još draža prijateljica. teti bih savjetovala da ugradi mreže na prozore pa može dobiti zigyja, koji bi ju jako usrećio. još jedna filmsa priča.

veli teta u međuvremenu na fejsu, da nek znam da bu si ugradila mreže. nadam se, jer pogledajte ovu ljubav. filmska priča u kadrovima.

zigy i naša teta ljubilica. ona ljubi i tesu na jednoj od njezinih slika.









lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 22:02   #71
ne stignem se javljati, uglavnom sam u zagorju, imam porodičnih problema i potrebna sam roditeljima. svi su dobro i nitko nije udomljen. susjed je zvao, pitao za slađanu i obavijestio me da je sad loša situacija s 2 nekastrirana dečka. sad nema ni slađane pajedan drugog spopadaju grizu i veli susjed da jedan drugog siluju. tako da bih htjela kastirati i njih pa da se ne pate. iz dvorišta nikud ne mogu izaći.

ne stignem raditi obračun, stavila sam gomilu računa danas na fb, jurim sad opet u zagorje. ali mislim da su sve donacije potrošene, sudeći po broju računa. zadnje sam dobila nakon zadnje aukcije za 13, prase negdje u 6. mjesecu. danas sam kupila 3 vreće pijeska i nešto suhe hrane i konzervi, i mislim da to nije pokriveno donacijama.

pa molim pomoć opet u hrani i pijesku za mace ili uplatama. imam i dalje 7 maca doma, 1 vani i 3 psa.

evo opet računa ta rc puppy i opet iz dučana s računima koji se teško pofotkaju. ovo je najbolja verzija. napravila sam 3. cifra je oko 130 ili 120 kn, a gore je 3 paketa rc hrane 400+ 400 g gratis i 1 kg belcanda za tesu i flokija. floki plaća svoj dio.



a ovo je račun koji sigurno nije pokriven donacijama ni s foruma ni s fejsa u cijelosti. stavila sam ga i na fejs, ali nisam napravila obračun pa ne znam točno. stvarno sam previše u stresu od svega, naročito obiteljske situacije, i nisam u stanju još i pimplat sa zbajanjem i ne stignem. ogrlicu za mace sam uzela za svog šekija, ne iz dinacija, već ju je imao prije i bilo sve ok. ali sad je imao jaku reakciju. napravile su mu se ranice od nje pa ću ju dati velvet, kojoj sam isto htjela kupiti jer i nju mi je teško i objema stresno kad ju moram na spavanju ćopavati za ampulu. a ne uspije svaki put. bibica je dobila već ogrlicu na fejsu iz istih razloga.tu sam sam bila samo 3 ili 4 dana od toga sam 3 bila okupirana s mamicom i 2 malih koje sam bila uzela na privremeni. danas su ih cure uzele, došlo do neslaganja i mojih primjedbi o tome tko koliko ima životinja, a tko ih je morao (ne doslovce morao) uzeti da ne skončaju pod autom kao jedan malenić. više od 7 dana im se nitko nije smilovao.



a ovo je prekrasna mamica s malima. nadam se da će biti dobro i da ću znati što je s njima osim da piše udomljen i slika na dekici. negdje.



jako je bila izmučena, zabrinuta, iscrpljena, vidi se da je svašta prošla.



ako možete pomognite da se 2 dečka još kastriraju i s hranom i pijeskom.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 20:28   #72
susjed me je molio ako mogu kastrirati 2 muška mačka iz ovog dvorišta. sad više nema nekastriranih ženkioca i dečki jako maltretiraju jedan drugog, tuku se, grizu, a susjed misli i da je bilo silovanja. kako to izgleda, imala sam prilike vidjeti zadnje vrijeme kod sebe doma s nekastriranim lolekom i jankom, malim crncima. janko je jako ugnjetavao, maltretirao, grizao i naganjao manjeg i slabijeg janka koji je jadnik urlao iz sve snage. prije 3 dana su kastrirani i sad je mir, osim ponekad.

za kastraciju ta 2 muškića iz dvorišta mi treba 300 kn pa da se jadni ne pate više. iz dvorišta srećom ne mogu izaći, a ni druge mace ne mogu unutra, ako ih netko ne ubaci. lijepo bih molila ako netko može pomoći dečkima iz ovog dvorišta kojim se već dugo bavim. trebalo bi i neke od maca odvesti na pregled, da tresu glavom, da nije upala uha. to sad ne mogu, prestresno mi je sve zajedno što momentalno imam i proživljavam, ali bilo bi super kad bi se netko javio da ih odveze u šapu na pregled. one su na par minuta autom od šape. kad skupim lovu za to. ako ima dobrovoljaca nek se jave u inbox ili tu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 22:20   #73
čarobno lijepa maca koja je početkom ljeta dolutala k mojim roditeljima u krapinu-. bila je mala i dugo jako mršava pa sam mislila da je skotna, ali to mama samo tako lijepo uhrani mace. kod mene je već oko 2 tjedna. jako je dobra u maloj kupaoni. ni ne radi nered. račun za njenu kastraciju je u ovoj temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=899970 u postu od 18.10. na zajedničkom računu za kastracije loleka i janka. mama se više ne može brinuti za nju a mene boli srce takvu prekrasnu macu, i svaku, vratiti tamo gdje joj je život ugrožen jer sve mace pogazi auto ili otruju susjedi. nije se baš ni tu dobro snašla, jako se boji drugih maca i pasa. niti ju mogu zadržati jer se s njom brinem o trenutačno 15 maca. 14 ih imam doma, u stanu, i jednu vani. mazna je i mirne naravi. ako bi joj netko pouzdan mpogao pružiti smještaj do udomljenja, bilo bi super. sutra ili prekosutra se vraća u krapinu, ali lako ona opet dođe.







krasotica.

trebala bih kastrirati još 2 muška mačka iz dvorišta s početka teme koji se stalno tuku i napadaju jer nema više nekastriranih maca. i danas sam opet vidjela tigricu na mjestu gdje sam našla janka, bila je jako gladna, iako nije mršava, ali očito ne jede redovito. i nju bih rado kastrirala da ne moram skupljati i liječiti mačiće po kvartu. teško ću ju slikati jer dolazi neredovito, a nemam ni mobitel kojim mogu fotke prebaciti na komp. slikat ću ju od doma, nadam se. a imam i mamicu 5 mačića koji su kod mene za kastraciju. kastracije za muške su 150, a za cure 200. mamica kod mene mi je hitna, sumnjivo se proširila i trbuh joj se valjuška dok hoda. nadam se samo da me jedno jutro neće šlag strefiti kad vidim još malih na koje ću morati potrošiti još hrpi svoje love od režija. nadam se da netko želi i može pomoći ovim macama da se kastriraju i da jedu i imaju pijeska.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 12:25   #74
prekrasnu tigricu koju spominjem u postu iznad, susjeda i ja u zadnje vrijeme viđamo svaki dan, i hranimo, naravno. maca je prekrasna, mazna, pitoma ima karakterno lice i jadna vani čeka zimu. očito je iskrcana. boravi na mjestu gdje neka kretenka ne da hraniti, tjera mace i baca zdjelica. tako je i jadni miško stradao jer se bio prisiljen preseliti u susjedno dvorište gdje su sve mace potrovali. uskoro ću ju kastrirati, samo da napokon kastriram mamicu malenih koje imam doma. i nju bih istovremeno, samo nemam 2 izolirana mjesta za oporavak. mamica ne može biti s 5 malih dok se oporavlja. bilo bi super da joj netko ponudi privremeni ili stalni dom. zaista je prekrasna i jadna vani. ima temu na udomljavanju s par lijepih fotki.





kad ona dođe na red, kasice će se isprazniti pa ću morati skupljati 200 kn za nju. o tom-potom.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 14:56   #75
maca oz gornjeg posta je ubrzo nakon fotkanja nestala s tog mjesta. sumnjjam da bi se preselila tako da ju više nitko nikad ne vidi. susjeda koja je znala sve o njoj i o okolnim macama ne zna što je bilo. nadam se da ju je netko uzeo i da je dobro. ali imam novo nalazište.

u jednoj firmi je 5-6 maca već 3 godine. radnici ih kao hrane, ali bile su jako gladne kad sam im istresla u 3 tanjura 1,5 kg hrane. pola je planulo odmah. ni vode nemaju, niti tragova da im se daje. za ovu macu bez nogice vele da se već porodila, a trobojna samo što nije. bijeli je dečko. trobojna je divlja i jako se boji ljudi, nema teorije da ju ulovim. ali ova bez nogice nije tako plaha, mislim da kad se upoznamo 2-3 put, da bih ju bez problema mogla ćopiti. ali ne zna se dal ima mačiće ili ih tek treba dobiti. bilo bi super kad bi netko od vještih došao uloviti trobojnu. za sterilizaciju bi se skupilo, kad-tad, naročito ako bi se uključila neka od udruga. ja sam im ostavila 3 kg hrane, dobila po 4 kn kg kod gavranovića. imam još, ali nisam htjela sve ostaviti. dala sam im vode i napunila zdjelice pa ću sad češće obilaziti. podijelite pliiiiz!

mislim da je trobojna skotna, bijeli je dečko.





crno-bijela nema pola prednje nogice. i ona mi izgleda skotno. za nju jedan radnik veli da se omacila, drugi ne znaju. male nitko nije vidio.





otišla sam poslije još jednom, nisam više mogla jer nisam bila u zg, i bio je još jedan ili jedna identiččna crno-bijela maca, s nogicom. nakon 2-3 dana i vode nije bilo. ja sam im oprala nekoliko jako prljavih zdjelica i ostavila sam dosta vode. očito su bile žedne jer vodu im ne daju niti namjeravaju. da nemaju oni vremena. hrane ih od gableca od čega su isto žedne od slanih suhomesnatih proizvoda.

maca bez nogice se jedina mazi, ona je najstarije i sutra planiram ići po nju za sterilizaciju koju bih obavila na dug dok se, nadam se, ne skupi 200 kn. pa ako možete pomoći s uplatama da se ta maca, i druge ženkice tamo, kastriraju, mace i ja bismo bile beskrajno zahvalne. svi smo svjesni važnosti da se mace na takvim mjestima kastriraju.

maca iz krapine je ok, na broju, nije stradala, pametnica. to je zadnja maca o kojoj se brinula moja mama. svi se za nju brinu, kako tko stigne, svi koji se brinu o tati, brinu se i o maci, ništa joj ne fali. jedino je gadno po zimi jer je čitav dan unutra po krevetima, a po noći mora van na zimu. u garaži neće biti s wc-om, a par put je ostala u svojoj sobi, ali je jako razbacala sve iz wc-a, što nitko osim mene nije spreman počistiti. kod mene u kupaonici nije to radila. teško bi ju bilo udomiti jer je i dalje munjara, nikad ne znaš kad će te najozbiljnije ugristi. budem stavila slike, imam jednu,. ali ne mogu ju naći.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.