Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 23:45   #1161
Vidim da mi se link nije iskopirao, a nemogu editirat poruku. Dakle, idemo ovdje -http://www.notabenerestaurant.com/
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 06.02.2011., 23:50   #1162
Steta sto sam ja tamo tek u onu drugu subotu. Valjda ce biti jos prilike
stoladin is offline  
Old 07.02.2011., 13:43   #1163
ajl bi der
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 10.02.2011., 21:47   #1164
Već sam pitao na jednoj temi, uputili su me ovdje...valjda netko može pomoći...

Dakle, zna tko od vas možda, ovaj program Work Holiday ili Work and Travel, kako već, preko kanadske ambasade, jel stopiran ili se može prijaviti?

Čiitao sam da je trenutno stopiran, zna li se iz kojih razloga i kad bi se mogle pustiti prijave?
amstel is online now  
Old 10.02.2011., 22:04   #1165
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Čiitao sam da je trenutno stopiran, zna li se iz kojih razloga i kad bi se mogle pustiti prijave?
po n-ti put na ovoj temi, program u biti nije jos ni aktiviran preko ambasede, nezna se zasto - al se slobodno mos prijavit - pa cemo skupa cekat

zasto je zajeb, nezna se - i niko nista detaljnije nece da rece - ja sam osobno zva i kontaktira veleposlanstvo u zg-u nekoliko puta....

sve mi se cini da je jedini nacin za doc u kanadu skupo platit BHV-u za njihove usluge
tipST is offline  
Old 11.02.2011., 10:06   #1166
tipST ti je sve lijepo objasnio.
ako se prijavis preko ambasade cekat ces - ne zna se do kad, a ako se prijavis preko BHV-a mozes dobiti pozivno pismo u roku 2 tjedna - ali je skuplje.
stoladin is offline  
Old 11.02.2011., 12:04   #1167
Traženje posla kao turista ???

Lijepi pozdrav svima !

Do sada sam pročitao na desetke stranica vezanih oko zaposlenja u Kanadi i ponešto sam saznao, no želio bi predstaviti svoju situaciju i postaviti nekoliko pitanja onima koji su možda prošli sličnu situaciju koja mene tek očekuje.

Naime, odlučio sam sa svojom obitelji preseliti u Kanadu, e sada na koji način.

U Calgary kao citizen živi moj otac,sestre, baka i tetka, te sam na osnovu toga htio tražiti Immigration visa po programu Family class, no međutim saznao sam kako to neće ići jer više nisam maloljetan, imam 30 godina, dakle to otpada.

Otac je bio na konzultacijama kod jedne imigracijske službenice u Calgaryu koja mu je preporučila da pokušamo sa Skilled work, po struci sam frizer i koliko sam vidio moja struka se nalazi na listi deficitarnih zanimanja u Alberti.

E sada da bih dobio Work premit, trebam imati job offer, a da bi dobio job offer najbolji način je da odem u Kanadu kao turista i od tamo tražim posao, a kada nađem znam da slijedi procedura odobravanja od strane HRDSC i LMO.

Kako dalje ne znam, za vrijeme boravka bih živio kod moga oca koji mi i šalje pozivno pismo za ulazak u zemlju i za dva tjedna dolazim u Calgary.


Zanima me dali prvo trebam dobiti Temporary work permit, pa onda tražiti Work premit ?

Koliko znam postupak za radnu dozvolu se može voditi jedino u Beču za Hrvatsku i ostale zemlje u regiji, sve potrebne papire dakle šaljem u Beč, no problem je ako ću morati iću u Beč na interview iz Kanade, zna li netko dali se to mora tako ili se možda ne mora ići u Beč ?
Preko neta sam ispunjavao Skilled work point calculator i rezultat je 70 bodova !
E sad da bi se potvrdila radna dozvola to se mora učiniti na ulasku u zemlju, a kako ću ja već biti u Kanadi, može li se bez vize preći granica U.S.A i onda opet ući u Kanadu ili postoje drugi naravno legalni načini ?

Želim napomenuti da sam poslao resume kod nekoliko poslodavaca i da kada stignem u Kanadu 01.03 moram otići kod njih pet koji su me već pozvali na Interview !

Zanima me koje je razlika između Temporary work permit i Work premit, dali mogu po dobivanju Temporary work permit početi raditi i na koliko dugo se ona odobrava ?

Kako ide procedura oko dolaska supruge i malog sina, da li oni mogu zamnom po defaultu ili ne ?

I općenito pitanje za one koji su prošli putem kojim ja namjeravam proći kakva su iskustva doći u Kanadu kao turista i naravno pri ulasku u zemlju obavezno naglašavm da idem isključivo u posjetu ocu i ostaloj rodbini, a onda u potragu za poslom i prolaženje dugotrajne i mukotrpne procedure preko radne dozvole + familja u Kanadi do Permanent resident ?

Isto tako bilo bi mi drago da mi se jave naši koji žive u Calgary i žele da se upoznamo, jer kako sam već napomenuo za dva tjedna dolazim u Calgary !

Izvinjavam se na opširnom postu, ali bih molio dobre ljude da mi pomognu informacijama koje sami posjeduju

Pozdrav

Miroslav
zicer is offline  
Old 11.02.2011., 13:05   #1168
provjeri kolliko imas bodova za SW program bez osiguranog posla...ak si prek praga, ne moras dolaziti u Kanadu, nego samo predaj molbu....

obitelj dobija vize na osnovu tvoje (ak ju dobijes), ne zaboravi na minimum love koja je potrebna za ulazak.
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 11.02.2011., 13:58   #1169
Hvala

Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
provjeri kolliko imas bodova za SW program bez osiguranog posla...ak si prek praga, ne moras dolaziti u Kanadu, nego samo predaj molbu....

obitelj dobija vize na osnovu tvoje (ak ju dobijes), ne zaboravi na minimum love koja je potrebna za ulazak.

Hvala na odgovoru

Naime, bez osiguranog posla imam samo 59 bodova tak da mislim da bez toga trenutno nema šanse

Znate li koliko minimum love je potrebno za ulazak i može li u tome dijelu participirati otac sa njegovim primanjima tamo kao njegovom garancijom o pokrivanju svih troškova za vrijeme mog boravka tamo ?

I još me zanima što se tiće medicinskog pregleda za radnu dozvolu, dali se to može obaviti i u Kanadi ili samo u Zagrebu ?
zicer is offline  
Old 11.02.2011., 14:12   #1170
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
tipST ti je sve lijepo objasnio.
ako se prijavis preko ambasade cekat ces - ne zna se do kad, a ako se prijavis preko BHV-a mozes dobiti pozivno pismo u roku 2 tjedna - ali je skuplje.
Hvala na odgovorima...

Koliko ukupno treba love za pokriti troškove BHV-a, vidim program je 698eur...viza se plaća dodatnih 150CAD...jel uz to ima još kakvih troškova ili ostaju samo još karta plus lova za početak(koja mora biti kolika, 2500CAD, jel?)...

Nemojte me gledati kao nekakvu konkurenciju, jer mi nije poanta otići gore, zaposliti se i probati uguziti da ostanem. Ovdje imam faks, posao koji sad radim i koji bi me čekao kad se vratim...
amstel is online now  
Old 11.02.2011., 15:01   #1171
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima...

Koliko ukupno treba love za pokriti troškove BHV-a, vidim program je 698eur...viza se plaća dodatnih 150CAD...jel uz to ima još kakvih troškova ili ostaju samo još karta plus lova za početak(koja mora biti kolika, 2500CAD, jel?)...

Nemojte me gledati kao nekakvu konkurenciju, jer mi nije poanta otići gore, zaposliti se i probati uguziti da ostanem. Ovdje imam faks, posao koji sad radim i koji bi me čekao kad se vratim...
A bas smo se pobojali da si nam konkurencija i da ces nam uzeti kruh iz usta. Hvala sto si tako dobar pa neces to uciniti, odmah cu mirnije spavati.
Imas li ti pojma koliko je Kanada velika i koliko poslova tu ima?

Ne trebas nista drugo osim imati cim vise love, jer je tu sve skuplje i neces naci posao odmah prvi tjedan, a lova ce se topiti na hranu, smjestaj, prijevoz...
facasplaca2 is offline  
Old 11.02.2011., 15:12   #1172
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Nemojte me gledati kao nekakvu konkurenciju, jer mi nije poanta otići gore, zaposliti se i probati uguziti da ostanem. Ovdje imam faks, posao koji sad radim i koji bi me čekao kad se vratim...
hahah, konkurencija, pa nebi da mi idemo gore za ministre...i sve nas lipo ceka rjeseno :-)))

ajde stoladin je svjeze kesnia lovu BHV-u, ajde navedi sve troskove sta si ima za otic u Kanadu....
tipST is offline  
Old 11.02.2011., 16:00   #1173
Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
A bas smo se pobojali da si nam konkurencija i da ces nam uzeti kruh iz usta. Hvala sto si tako dobar pa neces to uciniti, odmah cu mirnije spavati.
Imas li ti pojma koliko je Kanada velika i koliko poslova tu ima?
Hehe...nisam to napisao zbog veličine države i broja poslova u istoj, već iskreno zbog nadrkanih odgovora.

Čitam već duže vrijeme neke topice vezane za Kanadu i nemali broj puta su odgovori bili preko kurca, a između redova poanta "da kaj ti imaš tražiti u Kanadi, ostani tam gdje jesi".
Mislim ipak da nikog ne bi ubilo da lijepo odgovori...

Da, se ne bi osjetili vi prozvano, vama sam zahvalio na odgovorima, isto tako i ovaj put se zahvaljujem.

Upravo vodim raspravu sa frendom i tematika su te vize/radne dozvole. Dakle, da li tko od vas zna da li je moguće dobiti vizu/radnu dozvolu bez posredstva ovih agencija(u američkom slučaju radi se o J1 studentskoj vizi), za Kanadu neznam kako se ta zove?
amstel is online now  
Old 11.02.2011., 16:59   #1174
Quote:
zicer kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru

Naime, bez osiguranog posla imam samo 59 bodova tak da mislim da bez toga trenutno nema šanse

Znate li koliko minimum love je potrebno za ulazak i može li u tome dijelu participirati otac sa njegovim primanjima tamo kao njegovom garancijom o pokrivanju svih troškova za vrijeme mog boravka tamo ?

I još me zanima što se tiće medicinskog pregleda za radnu dozvolu, dali se to može obaviti i u Kanadi ili samo u Zagrebu ?
cash minimalni iznosi su ti na cic.gc.ca koje moras imati pri ulasku kad dobis stalne papire...

za medicinski ne znam...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 11.02.2011., 17:02   #1175
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
"da kaj ti imaš tražiti u Kanadi, ostani tam gdje jesi".
sumnjam da su to odgovori od nekog od nas ovdje (eventualno Nebesa?)...kaj se mene tice, ja mislim da bi svako ko ima imalo zelje, trebal probat
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 11.02.2011., 18:15   #1176
Dodji i probaj!
facasplaca2 is offline  
Old 11.02.2011., 18:17   #1177
Quote:
zicer kaže: Pogledaj post
Zanima me koje je razlika između Temporary work permit i Work premit, dali mogu po dobivanju Temporary work permit početi raditi i na koliko dugo se ona odobrava ?

Kako ide procedura oko dolaska supruge i malog sina, da li oni mogu zamnom po defaultu ili ne ?
Jesi li bio na www.cic.gc.ca i procitao sve o work permit?
Ako dolazis kao skilled worker, pri popunjavanju aplikacije navodis suprugu i sina, te jednom kad dobijes zeleno svjetlo, oni automatski dobivaju sve kao i ti, tako da nemas brige s time.

Sretno!
facasplaca2 is offline  
Old 11.02.2011., 18:48   #1178
link za potrebnu lovu pri imigriranju (ne ukljucuje pristojbe za procesiranje aplikacije za vizu)

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...funds.asp#tphp idtphp
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 11.02.2011., 20:38   #1179
Hvala

Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
link za potrebnu lovu pri imigriranju (ne ukljucuje pristojbe za procesiranje aplikacije za vizu)

http://www.cic.gc.ca/english/immigra...funds.asp#tphp idtphp
Hvala na odgovorima

Kako sam shvatio ova potrebna lova se odnosi na trenutak kada se dobiva permmanent resident, a ne za Temporary work permit.
Fino ja za nas troje trebam 17 000 dolara

Saznao sam, ako imam točnu informaciju, da više nije potreban medicinski pregled za work permit.

No još me jedna stvar muči, postoji li ijedan način da ne moram nazad u RH zbog radne dozvole, pa onda opet u Kanadu, u USA nemogu bez vize ?

Moram reći da imam realna očekivanja od moje ako bog da buduće zemlje, a ne kao neki koji misle da će im sve pasti s neba čim dođu tamo, takvo što još ne postoji na svijetu.
zicer is offline  
Old 11.02.2011., 20:49   #1180
Eligibility

Eligibility to apply from inside Canada

You can only apply for a work permit from inside Canada if: you have a valid study or work permit, or your spouse or parents have a study or work permit, you have a work permit for one job but want to apply for a work permit for a different job, you have a temporary resident permit that is valid for six months or more or you are in Canada because you have already applied for permanent residence from inside Canada. You will have to pass certain stages in the main application process before you can be eligible for a work permit.

To apply from inside Canada, you are required to submit the same documents as when applying for a temporary work permit from outside of Canada.

Ima li ovo veze sa mojim pitanjem o dobivanju radne dozvole bez da napustim Kanadu, kako sam napomenuo moj otac tamo živi i radi oko 15 godina ili sam pobrkao pojmove ?
zicer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.