Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 18:39   #1
2 skotne mice mole 400 kn za hitnu sterilizaciju

pošizit ću.
Odobrene su mi sterilizacije za nekoliko maca preko PŽ. Besplatne. Mislila sam da to mogu obaviti u nekom razumskom roku, nisam mogla odmah zbog pune kuće štićenika i nedostatka prostora, pa sam morala na selo i danas zovem i nema više love, propalo, a 2 mice su skotne.
jedna je već kod mene jer se neredovito pojavljuje pa sam rekla susjedu da ju ćopi čim ju vidi. Ima već poveći trbuh. A i za drugu veli da je skotna.
Sterilizaciju mogu dobiti za 200 kn jednu pa bih lijepo molila da se macama pomogne donacijama za sterilizacije. Inače, za te sam mace tek nedavno saznala, inače bi i njih već sredila, jako su mi blizu i iz tog dvorišta potječu i mace koje sam nadohranjivala iz ove teme.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=736442

U toj temi je i nakit i 2 pasje ogrlice na prodaju, novac ide za sterilizacije.


Mace su tu iz kvarta iz jednog dvorišta, 3 su tigraste i 2 sivo-bijele, sve
ženkice do 2 godine i mlađe.

Broj računa šaljem na pm i još jednom molim pomoć da ne moram više neprestano imati leglo za leglom doma.
Help za 5 ovih jadnih maca i za njihovo buduće nesretno potomstvo.

Evo slikice prve ljepotice, za drugu skotnu ću probati napraviti sutra vani.

Račune ću staviti svakako nakon obavljene sterilizacije.

[IMG=http://img543.imageshack.us/img543/9910/img1916i.jpg][/IMG]





Uploaded with ImageShack.us
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:11   #2
Opet ću pošizit. zvala sam ambulantu pa su me opet vratili na PŽ, a ne znam koliko moram čekati njihov odgovor i imaju li više love i za te povoljnije. pa ako netko zna neku sigurnu ambulantu i preko njega mogu dobiti popust, naljepše molim da mi pošalje pm.
baš mi je žao, ali nikako nisam mogla u radni plan utrpati još i njih pa su mi propale besplatne sterilizacije na koje sam računala.
nadam se da ću dobiti pomoć za ove 2 mace, a što ću sa još 3? Isto ću skupljati.
tip iz dvorišta ostavlja mačiće okolo. tako su valjda i k susjedu B. koji je otišao u dom dolazile, a taj tip je ostavio i mačiće iz linkane teme na stolu za ping pong. Premale. Veli da mu ih je netko bacio u dvorište, a ove ih nisu primile. Moš si mislit.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 20:14   #3
Joooj presretna sam. Ne samo da se Paša vratio, nego se i javio donator za ove mace koji će sutra uplatiti 400 kn za njihove sterilizacije. Još veli da se samo zbog ove teme logirao na forum. Neizmjerno sam mu zahvalna. Olakšao je život ovim macama, njihovom budućem nesretnom potomstvu i meni kod koje potomstva iz kvarta završavaju. Puno puno hvala dragom donatoru.

obavještavat ću o razvoju situacije. Danas se javio PŽ, odobrili su mi povoljnije, sad čekaju ponudu vetova, a ja daljnje obavijesti. Ako me budu odbili njihovi vetovi, jer im je prvisoka skotnost, što su već najavili, onda nek se netko javi za mace i mačiće, ja ih ne mogu više imati, nemam više za to love, sa zadnja 2 legla nisam dobro prošla s donacijama, a i dok sam tražila Pašu, vidjela sam leglo od 4 u jednij firmi. mamu im je zgazio auto, uz jaku prometnicu su. i oni trebaju pomoć i dobit će temu. Ako mi budu odbili sterilizirati, onda ću dr Ćiriću, on neće odbiti, vjerujem mu, sterilizirao je premu i Jantar u visokoj skotnosti, obje žive i sretne u novim domovima.
Također, ako bi netko želio prihvatiti koju od maca do udomljenja. Odraslih ili onih danas viđenih. Nadam se da nisu u visokoj skotnosti, u usporedbi s jantar, nisu jer kod dr Ćirića moram platiti 330 s popustom i odgodom plaćanja od mjesec dana, što preko PŽ nemam. Držite fige da sve ispadne dobro. Evo, prije par sati sam bila očajna i zbog ovih maca, u strahu da neću skupiti jer je postalo tako teško, očajna zbog Paše i u 5 minute se opet sve sredilo. A ja izgubila tonu živaca i sigurno još koju kilu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:49   #4
Sjela je uplata od 400 kn od jednog Varaždinca, ljubitelja maca. Još jednom mu puno hvala. Još čekam da mi se jave PŽ. Obavijestim čim dobijem novosti.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:41   #5
Hoćete ih sterilizirati nakon porođaja?
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:43   #6
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Hoćete ih sterilizirati nakon porođaja?
A kud sa 10ak okoćenih mačića? Da umru u mukama na ulici na ovoj hladnoći?
Nadam se da će PŽ što prije odobriti sterilizacije da se mace steriliziraju što prije, ovo je stvarno hitno.
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 21:06   #7
Dapače, gošća, kao što sam napisala u jednom od zadnjih postova. uzmi obje s malima k sebi, othrani ih i udomi, a ja ću ih onda sterilizirati. Pa da ne ide grijeh na moja leđa. ili, koliko si novaca mjesečno spremna izdvojiti za njihov smještaj, prehranu, liječenje, pijesak... ako ti već muž ne da da ih uzmeš. ili mama.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 18:07   #8
Pž-ovci mi se još ne javljaju. požurnicu sam poslala prekjučer, nema odgovora. Budući da trbuh ove mace kod mene raste, ja dogovorila kastraciju kod dr Ćirića za ponedjeljak. Zamolila sam 2 forumašice za pomoć za jeftinije, ali jedna je u ambulanti gdje se mačak od Floyd (zaboravila sam ime) zarazio panleukopenijom, pa tamo ne bih išla, a druga ponuda je van ZG, prekomplicirano. Javi li se PŽ danas ili sutra, mogu otkazati Vet point jer mi je 330 kn s popustom previše. Dogovorila sam za obje mace. U tom slučaju, Vetpoint, falit će još 200 kn pa ću i dalje skupljati.

Ako mi još netko može ponuditi jeftiniju kastraciju, u Zagrebu, u pouzdanoj ambulanti, budući da imam 5 maca za to, bila bih jako zahvalna i molim da se javi na PM.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 19:06   #9
lily0, bilo je to u ambulanti Ljubimac.
Znam da želiš i moraš paziti na trošak, ali ako nema druge, bolje ići na sigurno nego se poslije tući po glavi
Floyd1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 19:28   #10
Znam da je bio ljubimac, ali kak to ti nisi 1. put napisala u drekijevoj temi, iz poštovanja prema tebi nisam ni ja. ali jako mi je drago da si to napisala. ja već dugo ne idem u tu ambulantu i nekoliko puta sam iznijela javno o njoj jako loše mišljenje. a koliko je vlasnica nestručna, toliko je i bezobrazna. i tebi je bezobrazno odgovorila kad si ju obavijestila dase maca tamo zarazila. A čak i kod dr. Ćirića ću moliti da mace ostanu u mojim transporterima. Ova kod mene je u visokoj skotnosti, pa i dalje molim, ako netko ima provjerenog veta i jeftiniju opciju da se javi ma PM. pa makar za sljedeće 3. Naš kvart je pedantan, ima nas nekoliko koji se brinemo o tome da nema razmnožavanja. i Floyd je jedna od nas marljivih u kvartu. čak i bakica od 86 godina plati sterilizaciju ili se ja pobrinem za njene dvorištarce.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 19:36   #11
Kolko sad fali love za varijantu VetPoint?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 20:58   #12
Jedna u vetpointu je 330, imam 2, znači 660, a imam 400, znači 260 fali. Mislim da sam u predzadnjem postu drukčije izračunala. Koliko imam i koliko košta je točno. u Vetpointu imam i poček od 4 tjedna za plaćanje. jednu ću odmah platiti i staviti račun.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 23:01   #13
Tu nije dobro čekati predugo.
Ako ne nađeš ništa povoljnije u Zg, moja vetica u Karlovcu će ih isto sterilizirati po 200 kn (svaku) a vrhunski je vet. i rutinirana u mojim masovnim sterilizacijama.
Mislim da povratna karta vlakom iz Zg do Klc košta oko 60 kn.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 23:16   #14
Ma ove 2 bih sad u Vetpointu, a one 3 bih onda odjednom odvela autom u ka. Ne mogu se još sad razapeti da putujem vlakom, s 2 transportera, sory, ionako se previše trošim. Ako ih netko želi odvesti vlakom u karlovac ili svojim autom, nek se javi. Znam da Arvena ne bi predložila lošeg veta, iako ide u Ljubimac. Ovih dana sam imala previše uzbuđenja i nemam snage putovati vlakom s 2 transportera u karlovac. Pa to mi je poludnevni izlet s 2 transportera. Pa još tamo čekaj. pa i moje vrijeme i energija nisu beskrajni.

Jel ima netko varijantu jeftiniju, za zagreb?

Sad sam ko Živ u temi s ovčarkom. Sory.

Najavljena je donacija od još 100 kn.

Zapravo se nadam da će se i PŽ javiti pa makar za sljedeće 3.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 23:48   #15
Ja bi ti rekla dođi u ST, trenutno imamo 10 slobodnih mjesta..ali predaleko ti je
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 00:17   #16
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
Znam da Arvena ne bi predložila lošeg veta, iako ide u Ljubimac.
U Ljubimac idem uvijek kada imam ozbiljne oftamološke probleme sa životinjama. Ali moje su životinje sve cijepljene i nisu u ugrozi od zaraza.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 02:06   #17
pa zar ti nebi u neri odobrili sterilizacije maca za 200kn preko pz? mozes steriliz. preko popusta obavit pa poslije kontaktirat pz, bar sam ja tako jednom kad je bilo hitno uspijela. i kod njih nema straha da kazu ne bez obzira na veliku skotnost a uvijek su strucni.(no comment za ljubimac )
steta da ukidaju besplatne sterilizacije bas najveca steta
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 04:53   #18
U Neri su mi rekli da predam zahtjev PŽ-ovcima za povoljniju kastraciju. Naravno da sam prvo zvala njih, jer je prije išlo kako ti Enchee veliš. Puno puta sam sterilizirala preko PŽ, a i u Neri, tako da ne trebam pomoć sa savjetima nego trebam jeftinijeg veta u Zagrebu i lovu.
Ljubimac je shit ambulanta za bilo što, pa i oftamologa. Tamo sam vodila svoju Malenu oftamologu zbog skleroze leće, rekli su mi da ima sklerpzu leće, a to sam ja prvo rekla njima. Nije im palo ni na kraj pameti, jer ju nemaju, da joj izmjere očni tlak i šećer. To valjda nisu uspjeli svladati u obaveznom gradivu. Kao ni odgovor na bilo koje pitanje, toga tamo nema jer se ne zna.
PŽ ne ukida besplatne sterilizacije nego je potrošena donacija koju su od grada dobili za to. Zvala sam prvo Dumovec, ali i oni su me vratili na PŽ, da to sad ide preko njih.

Zadnje uređivanje lily0 : 03.11.2012. at 04:59.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 18:39   #19
Danas sam napokon našla vremena da odem poslikati mace u tom dvorištu. nažalost, od onih što sam tamo našla i koje su uvijek tamo, nije bilo one navodno skotne. Ali svaki dan dolazi i sutra ujutro ću čovjeku dati transporter pa kad ju vidi da ju odmah ulovi. Iako i meni jedna od ovih djeluje skotno, ali čovjek veli da su uvijek tako debele. Hrani ih on i još jedna susjeda. Nitko ih nije potrovao jer je prije bilo puno štakora, a otkad su one, nema. Ima 3 odrasle ženke, jedna mama svima, jedan muški i prekrasna mala mlada crna maca, ona je dotepenka, muški i ta koje nije bilo. Treba ih sve srediti jer tip ostavlja mačiće okolo. Po onoj cijeni od 200 kad se pojavi ponuda od PŽ ili bilo koja u Zagrebu. Mala crna je prekrasna i vrlo udomljiva.
Ako ona skotna nije skotna, nisam ju vidjela, neće u ponedjeljak na skupu sterilizaciju.

Evo malo slika da vidite o čemu se radi i dal vama ona jedna izgleda skotno.





lijevo na ogradi je još jedna, mama.

[IMG=http://img515.imageshack.us/img515/5646/img2024gg.jpg][/IMG]

Ova mi je sumnjiva.







To je ona na ogradici lijevo od fotelje, mama.

Za onu malu crnu bi bilo super kad bi se netko javio za smještaj do udomljenja dok je još mala. Ja ju mogu uzeti kad udomim Mimi ili Angieja. A do tad svi mogu postativeliki.



Uploaded with ImageShack.us

ovo dvorište se mora posterilizirati. 4 odrasle nesterilizirane ulične mace, bomba!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 23:31   #20
Ova mala crna je predivna
Na žalost ti mogu poslati samo dobre vibre da uspiješ sve riješiti
Možda da probaš kod nekog (provjerenog) veta žicati popust na količinu? Meni je to jednom uspjelo za dvije, ne po 200 ali po 300 kn.
Pinlu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.