Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 18:44   #21
FićFirićFić, svaka ti čast.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 19:11   #22
Meni su slike OK nisu prevelike?
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 09:52   #23
kod mene je prevelika stranica, ne može se čitati tekst bez da se povlači lijevo-desno, a to je zbog prevelikih slika. ne znam kaj nam rade modovi. na poruke ne odgovaraju, ne mijenjaju naslov tema, izgleda da vrebaju samo što ću ja napisati pa da mogu samo meni podijeliti kazne i obrisati suvisli i logičan tekst koji zahtijeva da poštuju pravila foruma. moderiranje je šit. ajmo cure jeste tu?
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 10:08   #24
Kod mene je ok, ali imam malo veću rezoluciju monitora.
Možda kod laptopa sa nižim rezolucijama ekrana bude problema.

Sad sam pročitao pravila i stvarno je 480p pravilo, pa budem drugi put toliko odredio

Idem sad na ultrazvuk.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 11:41   #25
Evo nas nazad, veterinar Nenad je pogledao i ne može sa sigurnošću reći da li je ili nije skotna, vidi nekakve sitne kuglice, ali za sada još ništa ne može reći.
Rekao je da bi ponovio ultrazvuk za 2 tjedna, pa ćemo ići ponovo 15.7.
Platili nismo ništa, budemo taj drugi put prema dogovoru.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:10   #26
Meni su slike bile ok...

Hoces je zadrzati?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:19   #27
Teško.

Ona se toliko vezala da me prati iz sobe u sobu, ali valjda se može naviknuti ako se udomi kod novih ljudi, a i to je pitanje da li će se itko pronaći, pogotovo sad u ljeto.

Još niti jednom nije zalajala.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 00:05   #28
FicFiric, zalijepi plakatic da je pronadjena (tj zamoli ih da stave) u ambulantu Morna na D.Sveticama i ambulantu Perokovic malo istocnije na ulici Vukomerec. A na plac na Volovcici di si ju nasao isto stavi pokoji plakatic, imas par autobusnih stanica, moguce da ju netko prepozna. Nema bas puno cigica po kvartu vise, ali obzirom da je imala samo spagu - to je najvjerojatnija opcija.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 09:22   #29
Ma već taj prvi dan smo odlučili da se njima ne vraća.
Svaki odgovoran vlasnik bi čipirao psa ili barem stavio ogrlicu sa kontakt brojem za ovakve slučajeve.

Tko god da je vlasnik ne zaslužuje ovakvog dragog psića, spasila se na ovaj način.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 11:15   #30
Počnite razmišljati o sterilizaciji. Da budete mirni kod udomljavanja.

UZV za sada nije pokazao ništa, ako i jeste skotna, to će biti vrlo rano pa je sterilizacija sada optimalna.

Osim ako ne planirate dozvoliti okot.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 13:15   #31
Vidjet ćemo za 10 dana na ponovljenom ultrazvuku, pa odlučiti što dalje.
Ali mislim da bi sterilizacija trebala biti obavljena kad tad.

Samo ne znam kako bi to utjecalo na njezin karakter kasnije, jer ona kakva je sad je perfektan pas.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:51   #32
Sterilizacijom se ne mijenja karakter, barem mojoj ni jednoj životinjici nije..ja bih sterilizirala odmah pogotovo zato što se na uzv ne vidi ništa...

Sretno
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:58   #33
Sterilizacija ne utječe na karakter ( bar iz mog iskustva, od 2 kujice i 10-tak maca). Osim što se rješavate brige oko neželjene trudnoće , rješavate ju brige oko tjeranja ( kapljanje krvi, psi koji trče za njom za vrijeme šetnje i čekaju ispred kućnih vrata), osim toga spriječavaju se razne bolesti maternice i slično. Mislim da bi bilo pametnije dogovoriti sterilizaciju umjesto da trošite novce na još jedan ultra zvuk, ako je dovoljno stara . Što kaže veterinar o starosti???
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:05   #34
U subotu nismo platili ultrazvuk, ali idući put budemo i mislim da smo se usmeno dogovorili da je cijena 120 kn pošto nije mogao reći sa sigurnošću što vidi na monitoru.

Vet kaže da ima oko godinu dana.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:25   #35
Sterilizacija može eventualno utjecati pozitivno, u smislu da se opusti i riješi eventualnih strahova od drugih pasa ako su je napadali dok se tjerala.

Osobno ne vidim razloga za čekanje drugog UZV - on je po meni potpuno besmislen jer će se utvrditi:

a) da nije skotna - što je dobro jer je ionako treba sterilizirati pa se može napraviti samo ovariektomija, što je daleko manji zahvat

b) da je skotna, samo sada je 2 tjedna dulje skotna, pa je sterilizaija, koja je nužna, sada malo rizičnija i mora se raditi histerektomija.

Na prvom UZV se vidjelo sve što se trebalo vidjeti za donošenje daljnje odluke.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!

Zadnje uređivanje LinaLena : 05.07.2016. at 15:40.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:31   #36
Ok, što da onda napravimo, da li da idemo istom veterinaru i dogovorimo odmah sterilizaciju ili savjetujete nekog drugog...a ovima moramo svejedno platiti barem za prvi ultrazvuk tih 120 dogovorenih kuna.

I koje su cijene sterilizacije...mi smo za mačku platili 150 kn s popustom preko udruge, što očekivati za kujicu i da li ima veze veličina/težina?
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:39   #37
Veličina i težina kujice svakako ima veze zbog narkoze.

Cijena nikako ne može biti 150 kn - kod mog veta je ca. 400-500 kn, ali tada sam mirna jer znam da je u najboljim rukama, osim toga znam da neće raditi histerektomiju ako nije nužno a ipak se radi o mladom psu pa ne volim da se vadi sve bez potrebe.

Ne znam kakav je kirurg ovaj vet u Lučkom niti znam cijenu pa ne mogu prosuđivati.

Znam i da postoje neke akcije s popustima preko udruga, ali isto tako znam da su mi svaki put nakon takvog zahvata psi dolazili sprčkani i loše obrađeni i onda sam ih liječila dodatno kod svog veterinara koji ih je spašavao pa je zapravo koštalo duplo više.

Pas je kod tebe pa ti mogu samo dati savjet i pričati o svom iskustvu a ti odluči.

Ako želiš javi da ti dogovorim termin kod svog veta. Ako ne, raspitaj se dalje.

P.S. Ne vidim zbog čega bi trebali platiti nešto što vam je vet poklonio (UZV) - ali to je vaša odluka.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:47   #38
Onda ćemo kod Vašeg veterinara.
Pa ako ima termina još ovaj tjedan bilo bi super da to što prije obavimo prema svemu ovome što ste rekli.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:57   #39
Poslala sam ti pp - prvi termin je idući tjedan u utorak.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:03   #40
Dogovoreno, idemo u utorak na sterilizaciju.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.