Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 04:04   #121
da se nadovežem...
Vaga nije da minox ne djeluje duže od 48 tjedana nego nije rađena studija duža od toga. i dokazano je da dotad utječe na rast kose (baš kao povećanje broja vlasi po cm2) a nakon toga održava to stanje. pa ne može ti do neznam kad progušćivat kosu, kaj ne? obnovi se pa ju održava.
kad malo prosurfaš isto tako, vidjet ćeš koliko ljudi ga dugo koriste, pogotovo muškarci.
baš to kaj patientia kaže, u čemu je problem što to moraš ama baš svaki dan utrljavat? jer i pereš kosu i sušiš i šišaš i tonu drugih stvari redovito
kika_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 00:36   #122
DA li je moguce da kosa naraste na zaliscima?!
tek mi je pred 2 godine pocela opadati intenzivnije..
Tumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 22:54   #123
Pozdrav...

imam 23 god, i već godinu dana što redovito, a što ne, koristim Pilfud 5%. U početku sam primječivao da mi pomaže, ali sada mi na zaliscima (klasični poluotok na tjemenu) raste samo svijetla, gotovo nevidljiva dlaka. Inače, mislim da mi je od minoxidila kosa inače potamnila, ali zašto mi onda rastu ovako svijetle dlake tamo di nanosim minoxidil? Pomoć!
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:55   #124
Jel se može kod nas kupit pjena 5% kao onaj Rogaine? Ja sam koristio kratko Pilfud i to je koma koliko zamasti kosu.
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 17:51   #125
Jel može meni netko reči dali je napravljeno testiranje kako minoxidil utječe na zdravu kosu ?
Dali kosa postane ovisna Minoxidilu ?

Zanima me jer meni se samo porijedilo ali nije ispalo jako.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 20:23   #126
Minoxidil

Imam očajnu paperjastu kosu, samo tanke vlasi otkad sam smršavila pun kufer. Kome god se obratim... genetika bla bla, ali do 25. mi je bila pregusta, bila je debela vlas, no sve je opalo. Posebno sprijeda. Da probam s minoxidilom? U kojem slučaju trbam prestati s njim? Znači cijeli život! Nema problema! Je l se nekome totalno progustila kosa? Hvala!
vampir ernest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:28   #127
Quote:
kika_123 kaže: Pogledaj post
da se nadovežem...
Vaga nije da minox ne djeluje duže od 48 tjedana nego nije rađena studija duža od toga. i dokazano je da dotad utječe na rast kose (baš kao povećanje broja vlasi po cm2) a nakon toga održava to stanje. pa ne može ti do neznam kad progušćivat kosu, kaj ne? obnovi se pa ju održava.
kad malo prosurfaš isto tako, vidjet ćeš koliko ljudi ga dugo koriste, pogotovo muškarci.
baš to kaj patientia kaže, u čemu je problem što to moraš ama baš svaki dan utrljavat? jer i pereš kosu i sušiš i šišaš i tonu drugih stvari redovito
slazem se s tobom u potpunosti.... ionako se pere kosa netko svaki, a netko svaki drugi dan, ne?! )
pecy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:31   #128
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

imam 23 god, i već godinu dana što redovito, a što ne, koristim Pilfud 5%. U početku sam primječivao da mi pomaže, ali sada mi na zaliscima (klasični poluotok na tjemenu) raste samo svijetla, gotovo nevidljiva dlaka. Inače, mislim da mi je od minoxidila kosa inače potamnila, ali zašto mi onda rastu ovako svijetle dlake tamo di nanosim minoxidil? Pomoć!
Mislim da ti to nema vezu s vezom..tebi kosa blijedi zbog neceg drugog sto takoder koristis.. trebao bi utrljati minoxidil u cijelo vlasiste...
__________________
Mario.... :))) It's my life.. 'cause I was born this way.. ;))
pecy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 22:03   #129
Čitajući po forumima vidim da se najviše spominju dva proizvoda: Minoxidil i Alpecin? Što je bolje od toga?
toy22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 03:24   #130
trich i minoxidil

pozz

imam trichotilomanijo i iskopal/povuko sam si malo kose, sad za

1,5 mjeseca je narasla ali 40% folikula kose nema.


zanimam se za Minoxidil ili rogaine, da li to pomaže u folikula kose??

što mislite?

koliko uzmem 2 ili 5 % ?


zahvaljujem na odgovorima
user12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:24   #131
kada sam prije 2 godine primjetila da mi kosa mnogo ispada i potpuno se prorijedila, otisla sam do dermatologa koji mi nije dao nikakav konkretan odgovor, unatoc brojnim pretragama. pocela sam koristiti minoxidil (pilfud) medjutim ni nakon 3 mj koristenja nije bilo nikakvih rezultata, zatim sam presla na vichy ampule i sampon, no takodjer bez uspjeha, nakon toga preparate iz roug haira (tak nest)... jedino sto sam primjetila jest da mi kosa manje otpada, ali nova nikako da pocme rasti!!! prije sam nekako i uspijevala prekriti prorijedjenost koja je narocito vidljiva na prednjem dijelu vlasista, no sada vise ne uspijevam jer se prorijedilo toliko da sam potpuno shrvana i ocajna... a imam tek 18 godina ( napomena: baka mi takodjer ima takvu kosu, medjutim ona ju je pocela gubiti tek nakon rodjenja treceg dijeteta. Pa moze li mi netko reci ima li moje stanje mozda kakve veze s genetikom (bakinom), iako ni sama vise ne znam sto bih mislila. Razmisljala sam o transplataciji kose, ali to je preskupo. Imate li mozda kakav savjet? :/
spanjolka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 12:15   #132
Vidim da ova tema i nije trenutno baš aktivna, ali se ipak nadam da će netko pročitati.

Uglavnom pojačano mi ispada kosa već skoro 6. mjeseci, inače imam problema sa štitnjačom, i moja endokrinologinja je rekla da je sigurno to u pitanju no poslala me dermatologu.

Naravno prije toga sam radila kompletnu krvnu sliku i sve (osim tog famoznog željeza, koje moram sad napraviti po preporuci derematologinje, jer možda je u njemu isto kvaka, ali ja čisto sumnjam da mi ga fali )
... nego da se vratim na krvnu sliku, sve ali baš sve u normali, zdrava ko dren... haha...

I dermatologinja isto kaže sve vam je to od štitnjače, no prepisala mi terapiju: Minoxidilom 5%, 2x1, i kontrolu za 6. tjedana.

E sad, ja se uopće dvoumim da počnem to koristiti (btw pročitala sam cijelu temu) jer ako mi nakon nekog vremena se kosa zasiti toga i onda mi ponovo počne ispdati, bojim se da ću tek onda ući u začarani krug...

jer već sad imam na pola kose koliko sam imala, sva mi je tanka i jadna da se tak izrazim, a ne gusta i sjajna ko prije....

Jel bio tko u kakvoj sličnoj situaciji i jel mi može dati kakav savjet?

Znam da nitko ne može znati koliko i kak će to na koga djelovati... ali ono nemam iskustva sa tim Minoxidilom i svi savjeti su dobrodošli.

Što je ustvari taj Minoxidil po sastavu?
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:48   #133
Mene malo brinu side effecti http://www.minoxidilhair.org/side-effects/

Burning, itching and skin rash of the scalp
Hair growth in the area of your face and swelling of the face
Excessive loss of hair
Redness of the skin
Hair root soreness
Face swelling
Dizziness and fatigue
Chest pains
Problems with vision
Headaches
Increased heart beat
Tingling and swelling of face, hands and feet
Sudden weight gaining
Difficulty breathing
Heart problems
bojanwish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 17:59   #134
Lijepi pozdrav svima...
Imam je jedno pitanje za sve one koji su ili još uvijek koriste minoxidil. Koristim minoxidil 5%, tj. Alomax jer mi je teta u ljekarni rekla da Pilfud više ne dobivaju. Kad ga nanesem na vlasište strašno mi zamasti kosu i izgleda prljavo, a inače nemam masnu kosu. Upije se preko noći, ali kako riješiti problem kad ga ujutro nanosim i moram van iz kuće. Izgleda još rijeđa i jadnija. Nanosim ga onim aplikatorom sa štrcaljkom iz pakiranja i trudim se nanijeti što bliže vlasištu, ali ipak dio završi na kosi. Da li je i vas mučio taj problem ili ne? Tek sam ga počela korisiti tako da ne znam u čemu je problem.
Zahvaljujem unaprijed...
__________________
Ne postoje glupa pitanja... Postoje samo glupi odgovori...
Mrvica-Pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:11   #135
Mrvica - ako si u Zagrebu, preporučam ti minoxidil od Gradske ljekarne. Nije ljepljiv, a i puno je jeftiniji od Alomaxa. Ja i moja mama ga koristimo već jedno 5-6 godina, obadvije smo zadovoljne. Meni osobno je to ujedno i jedini minoxidil od kojeg nisam dobila prhut. A fakat funkcionira. Manje opada kosa (kod mene je androgena alopecija, kod mame menopauza heh) a i brže raste, primjećujem po izrastu (farbam se inače).
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:52   #136
Pozdrav! Koristim minoxidil (2-postotni) već četiri godine, jer mi je, kao nuspojava korištenja psihotropnih lijekova počela ispadati kosa. I djeluje, ponovo imam gustu, nakon pranja i grivastu kosu. No, prije par dana sjetila sam se farmaceutkinju u ljekarni pitati koliko se dugo smije koristiti. Prenerazila se kad je čula da ga nanosim toliko dugo, i rekla da se već nakon mjesec dana treba napraviti pauza, te da on nije za dugotrajnu upotrebu. To su mi potvrdile još dvije farmaceutkinje na dvije različite lokacije u Zagrebu. Zbunjuje me što se ovdje, na forumu, kao i svagdje na internetu, tvrdi upravo suprotno, da se minoxidil mora nanositi praktički do kraja života, jer, u suprotnom, otpadnu sve vlasi koje su narasle nakon njegove intervencije (tako pišu i svjetski priznati stručnjaci i doktori, ako je suditi po netu). Komu/čemu vjerovati? Do sada nisam imala nuspojava, osim što sam se udebljala desetak kila, i više, i djelujem pomalo naotečeno, no mislim da to ipak imam zahvaliti psihofarmacima. Plaši me i to što piše da nakon dugotrajne upotrebe srce dolazi u opasnost, a i lijekovi koje jeduckam također slabe srce. Opća doktorica mi savjetuje da napravim pauzu od (čak!) pola godine. Što mi je činiti?
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:10   #137
Wink

Dobra vecer. Moze li mi neko reci dali stvarno taj monixidil djeluje?
Npr. Moj ujac je potpuno celav, bas potupno celav. Dali bi njemu s korostenjem ovog proizvoda ponovno narasla kosa?
Trener1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 09:40   #138
Sad vise ne. Djeluje dok ne odumru folikuli.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:35   #139
Wink

E hvala. Moze jos jedno pitanje. Imam 18 godina i u zadnje vrijeme primjetio sam da mi kosa pocinje opadati. Svi u obitelji su mi celavi tako da sam to ocekivao, ali ne bas ovako rano. poceo sam dosta kose gubiti pogotovo na zaliscima. Dali bi mi koristenje ovog minoxidila vratilo kosu i koliko bi ga treba koristit?
Trener1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:18   #140
Wink

E hvala. Moze jos jedno pitanje. Imam 18 godina i u zadnje vrijeme primjetio sam da mi kosa pocinje opadati. A genetski su mi svi celavi( otac,stric, djed)tako da sam to ocekivao, ali ne bas ovako rano. poceo sam dosta kose gubiti pogotovo na zaliscima. Dali bi mi koristenje ovog minoxidila vratilo kosu i koliko bi ga treba koristit?
Trener1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.