Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2010., 09:43   #1
Mjehurić iznad pupka

Pozdrav. Već neko vrijeme (cca. 3 godine) imam nekakav mjehuric pod kožom, tri prsta iznad pupka. Uglavnom mi ne smeta, ali kad vježbam osjetim zatezanje, ali ne bol. Kad pritisnem taj mjehurić, on se smanji i osjetim kako tekućina ili nešto ode nekamo (ali ne nestane do kraja ostane još mjehur, kojeg me strah stisnuti jače). E sad, bi li to mogao biti bruh ili neka cista? Unaprijed hvala
dado988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:23   #2
ovak na opis zvuči kao hernija/bruh/kila, ali nema niš bez pregleda. ajde
harambasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:36   #3
Vrlo vjerojatno je to bruh i to tzv. "mali bruh", koji se javlja u blizini pupka. Taj zna biti puno opasniji od onog "velikog" kod prepone, tako da odeš što prije doktoru, a vjerojatno će ti preporučiti operaciju i to što prije...
Drži se!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:32   #4
Znači, ne bi mi bilo pametno nastaviti sa teretanom dok to ne riješim? :-/
dado988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 15:23   #5
dado, dok to ne pogleda doktor, po mogućnosti kirurg, i procijeni veličinu hernije i mogućnost uklještenja tj. strangulacije; radije smanji naprezanje u teretani.
ja ne bi previše brinula oko uklještenja ak to imaš već 3 godine i vježbaš u teretani a nikad se nije ukliještilo.

općenito su te hernije iznad pupka najmanje opasne i najrjeđe se operiraju, za razliku od ingvinalnih i femoralnih. naravno sve ovisi o veličini i položaju.
ako budeš i morao na operaciju, nije strašna
harambasha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.