Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 12:29   #81
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ni meni to nije jasno.
ja uvijek kupujem gojze broj koji uobičajeno nosim.
nikakvih 2,3 ili pet čarapa.
onda slabo hodaš. Ja imam prilično debele čarape i dva broja veće gojze i mislim da bi bilo bolje da sam stavio još jedne čarape jer evo sad sam se vratio s lipe s ogromnim žuljem na palcu lijeve noge
A što se tiče gojzerica samo da pohvalim garmontice: ipak nisu toliko loše. Uspješno prošle gaženje kroz potok u gornjem čučerju gdje još uvijek nema mostića prek potoka. Zagazio skoro do vrha gojzerice u vodu i nisu ni na jeziku propustile A ja sam mislio- sad kad budem imao pune čarape vode...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:49   #82
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
onda slabo hodaš. Ja imam prilično debele čarape i dva broja veće gojze i mislim da bi bilo bolje da sam stavio još jedne čarape jer evo sad sam se vratio s lipe s ogromnim žuljem na palcu lijeve noge
nažalost, krivo.
moja godišnja satnica hoda je sigurno puno veća od bilo koga ovdje.
imam lagane gojze za ljeto i ove koje sam kupila nedavno (alpina tibet) koristim, tj. koristit ću u kad je lošije i hladnije vrijeme, mokro i kad ima snijega.
ako oblačim dvoje čarape (nikad nisam nosila troje) meni je u gojzama vruće, a znalo mi se i dešavat da mi se zbog nabora na čarapama stvore žuljevi.

ja bi nekome tko se tek počinje baviti planinarenjem preporučila nek si uzme neke lakše bakse za jedne čarape, za početak. pa ak se nastavi baviti planinarenjem vidjet će što ga u planinarstvu privlači pa će shodno tome i navabljati opremu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 16:09   #83
gojeze i trekerice se kupuju MALO veće.
odnosno, duže.

naime šta!?
kod dugačkih nizbrdica u slučaju da je cipela na knap, prsti počnu lupat u prednji dio što za posljedicu obično ima gubitak nokta na palcu (najčešće).
nošenjem pola ili 3/4 broja većih cipela to onemogućuje.

nošenje prevelikih gojzi ili trekerica je isto jako loše.
prevelike gojze ne dopuštaju da se gležanj fiksira u cipeli onako kako je to zamislio proizvođač pa stopalo pleše i obično su posljedica žuljevi.
osim toga, u prevelikoj obući se jako gubi na stabilnosti stopala kod teških i teh. zahtjevnijih terena.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 16:12   #84
e da... ovo sa nošenjem 2, 3, 17 pari čarapa je davno prevaziđena fora starih planinara.
novi materijali čarapa i nove generacije gojzi tako nešto već odavno ne zahtjevaju. čak dapače, preporučuju isključivo jedne tehničke čarape (debljine ovisno o sezoni) napravljene od coolmaxa ili vune.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:15   #85
a jebiga, ne znam otkud mi onda žulj. Cipele su mi 45,5 a gojze 46,5 jer 46 nije bilo. A od čarapa nosim polzelu od cca 40-ak kn, jebiga jednostavno mi se ne daje 200 kn za jedan par čarapa, to mi je prilično perverzno i bezveze kao i štapovi koje praktički mogu bacit jer mi ne trebaju, bar za sljeme ne.
A kad smo kod marki i tipa gojzerica sad mi je krivo da nisam uzel npr millet bouthan gtx ili la sportivu crest. Opet ću to osjetit kad napada 60 cm snijega a nekako imam dojam da bi moglo zapast još jednom ove sezone
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:32   #86
ne budi tvrdoglav.
ne kažem da moraš potrošit 200+ kuna na jedne čarape jer se može nać dobrih čarapa i za puno manje love.
kod čarapa zaista nije bitna marka (ne toliko) već materijal od kojeg su napravljene.
u intersportu, turbo sportu i sličnim shopovima ćeš nać dobre trek čarape već za 80+ kuna.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:34   #87
e da...
a što se polzele tiče... oni imaju genijalnih čarapa. genijalnih!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 18:07   #88
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
e da...
a što se polzele tiče... oni imaju genijalnih čarapa. genijalnih!
je. najbolje su mi one ženske čipkaste
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 19:22   #89
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
e da...
a što se polzele tiče... oni imaju genijalnih čarapa. genijalnih!
...ma su zakoooon čarape!
__________________
We are shaping the future!
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:12   #90
Quote:
A.L.Svindal kaže: Pogledaj post
Evo za Ruralnu jedne odlicne gojze za sto si rekla da ce ti u pocetku trebat

http://www.lasportiva.com/catalogue/...53&Language=IT

Je divne su, ali mi se isto čini malo pretjerano da kupujem nešto od tisuću i po kuna dok nemam blage veze o tome niti šta kupujem.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:27   #91
a jebiga, ovisi za kaj ti trebaju gojze. Ak misliš ić sad na velebit ili triglav onda su ove od soma i pol taman a ak ideš rekreativno onda uzmeš nešto jeftinije
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:46   #92
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Je divne su, ali mi se isto čini malo pretjerano da kupujem nešto od tisuću i po kuna dok nemam blage veze o tome niti šta kupujem.
Onda ti savjetujem neki od Alpina modela. Cijenom su prihvatljive a kvaliteta im je na zavidnoj razini, pogledaj na ovom forumu ranije ima objavljenih nekoliko modela koji ce ti se vjerovatno svidjet. Nije ovo kao kupnja stikli jelda.
A.L.Svindal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:57   #93
Quote:
A.L.Svindal kaže: Pogledaj post
Onda ti savjetujem neki od Alpina modela. Cijenom su prihvatljive a kvaliteta im je na zavidnoj razini, pogledaj na ovom forumu ranije ima objavljenih nekoliko modela koji ce ti se vjerovatno svidjet. Nije ovo kao kupnja stikli jelda.
A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti
Ove sa slike su mi stvarno lipe, ali ne znam, moram pogledat u Iglu sport.
E i nešto sam ih guglala, jel ova marka općenito svi modeli vrijede i za pentranje u njima? Ok, valjda je bolje da su više, da drže zglob, to mi je vrlo važno.

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:13   #94
[QUOTE=Ruralna;18719587]A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti
Ove sa slike su mi stvarno lipe, ali ne znam, moram pogledat u Iglu sport.
E i nešto sam ih guglala, jel ova marka općenito svi modeli vrijede i za pentranje u njima? Ok, valjda je bolje da su više, da drže zglob, to mi je vrlo važno.

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?[/QUOTE

Sad neznam na koje mislis La Sportivu ili Alpinu, za pentranje ti trebaju malo jace pa opet dolazimo do onog (1500 kn za nesto ...) ali ako hoćes nesto dobro onda ces to i platit. Na La Sportiva stranici su ti sve gojze podjeljene po kategorijama koje su za sto namjenjene npr. Montain za pentranje , Hiking za hodanje i td. Odes na njihovu stranicu pa malo pogledas, ali je La Sportiva opcenito skupa ali i dobra. Ajd laku noć.
A.L.Svindal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:31   #95
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A čuj, kada kupujem štikle onda znam jel vrijede 1500kn ili ne, jerbo imam iskustva pa znam procijeniti
Ove sa slike su mi stvarno lipe, ali ne znam, moram pogledat u Iglu sport.
E i nešto sam ih guglala, jel ova marka općenito svi modeli vrijede i za pentranje u njima? Ok, valjda je bolje da su više, da drže zglob, to mi je vrlo važno.

Po pitanju izgleda đona sam i dalje zbunjena (primljeno na znanje da gledam jel ima vibram oznaku), ali ovo ostalo-jel bolje mekši, tvrđi, glatki, nazubljeni?
Da sto se đona tiče sto je tvrđi to je izdržljiviji ali je neudobniji pa ćes imat osjećaj kao da hodaš u drvenim čizmama Ali opet ovisi za što ti treba ako ćeš planinarit po Velebitu po kamenjaru onda je neophodan tvrd đon. Mekši je naravno udobniji i da pa obavezno mora bit nazubljen pa nećeš se valjda skijat na gojzama
A.L.Svindal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 20:48   #96
Quote:
A.L.Svindal kaže: Pogledaj post
Da sto se đona tiče sto je tvrđi to je izdržljiviji ali je neudobniji pa ćes imat osjećaj kao da hodaš u drvenim čizmama Ali opet ovisi za što ti treba ako ćeš planinarit po Velebitu po kamenjaru onda je neophodan tvrd đon. Mekši je naravno udobniji i da pa obavezno mora bit nazubljen pa nećeš se valjda skijat na gojzama
Ok, hvala što si mi pojasnio.
Polako kužim šta trebam tražiti
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:30   #97
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ok, hvala što si mi pojasnio.
Polako kužim šta trebam tražiti
kad kupis javi nam sto si kupila, gdje, koliko zelembaća...
A.L.Svindal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 14:36   #98
Di vi nađete gojze? Ja sam obišla desetak dućana i našla 6 pari gojza (nosim broj 37). Dvoje u Massu marke Nadir s popustima 600 i 340 kn, prve imaju vibram đon, udobne su i lijepe, a ove druge izgledaju vrlo plastično pa su ispale iz konkurencije. U Alpini 3 modela, ali su mi brate mili ružne i samo ove od 980kn imaju vibram đon. U Intersportu jedan par! McKinley crveno sive za 450 kn, imaju vibram.
Još mi preostaje sljedeći tjedan pregledati Turbosport, Hervis i Iglusport i odlučiti se za jedne jer mi trebaju do idućeg vikenda.
Za sada su mi nekako najdraže ove iz Intersporta, najbolji osjećaj na nogama mi je bio u njima. Nemojte me sad razočarat i reći da je McKinley kao k+ među gojzercama A vidim da je netko napisao na temi da ih ima i da je zadovljan.
Za rekerativca početnika hoće li poslužiti?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:20   #99
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Za sada su mi nekako najdraže ove iz Intersporta, najbolji osjećaj na nogama mi je bio u njima. Nemojte me sad razočarat i reći da je McKinley kao k+ među gojzercama A vidim da je netko napisao na temi da ih ima i da je zadovljan.
kupila sam mckinley prije dvije godine, možda i tri godine. bile su na sniženju 400kn. lijepo su ležale na nozi, bile mi udobne.
no da, trajale su godinu dana jer mi je većina onih kukica za žniravce otpala.
od ostalih prigovora tu su promočivost, i to vrlo brzo unatoč preporučljivoj zaštiti. potom, meni se u njima dosta klizalo iako su imale velike ripne.

ja sam u svom životu poderala nekih deset pari gojzi.
naučila sam da cijena raste s kvalitetom.
e sad, vrlo je važno za što ti gojze trebaju.
za nekog rekreativca dobre su i te mekinlijeve,
mene nisu zadovoljile.

baš sam danas prvi put prošetala svoje nove, alpina tibet, i oduševljena sam njima. imam samo jedan mali problemčić.
meni je u njima pretoplo, a imam samo jednu čarapu.
morat ću investirati u još jedan par nešto "lakših" gojzi, za ljetno vrijeme.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:50   #100
Vjerujem da s cijenom kvaliteta raste.
Ja sam trenutno u situaciji da moram nabaviti tonu stvari odjednom, a pošto se baš ne kužim u brendove, teško se snalazim po dućanima. Meni su i te Nadir super izgledale , ali pošto nisam po forumima vidjela da itko ima iskustva s njima,ne bi baš to testirala. A ništa,ostalo mi je još par dućana za obići, valjda ću naći nešto. Ponuda je jako slaba.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.