Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 15:45   #21
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Možda se nismo dobro razumjeli. Plaćam sve na vrijeme, nikada bez kamata, opomena i slično, jedino jednom kada mi je račun kasnio više dana. Sada sam registrirana na AE -My Account pa mogu pratiti troškove. Plaćan točno na dan dospijeća. Taj put sam pomalo doznačivala na karticu jer sam imala iznenadnih troškova, pa je stanje bilo toliko. Inače je ne koristim često, a kao osnovni korisnik imam i Visu Splitske banke koju češće koristim i vezana mi je za tekući račun.
Dobro smo se razumjeli.

Dobro, znas najbolje, ali ja za sve, ali bas za sve koristim AMEX. Uvijek prvo pitam jel moze na AMEX.

Uslugu koju plaćam želim i u potpunosti koristiti. Kakva god bila kupnja. Do sada mi je najveći račun bio nešto preko 7000 kuna, ali u pravilu je to uvijek manje nego prihodi
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:16   #22
Imam ja jedno pitanje...
Ja imam onu zelenu studentsku AmEx karticu i sad bih trebao platiti jedan racun od 1500kn. Placa mi nece sjesti do Bozica (uvijek i svake godine mi redovito placa kasni od 9 mjeseca do pred sami Bozic), a onda ce mi sjesti sa zaostacima.
E sad, kako meni lova treba relativno hitno, mogu li to sad to sto imam za platiti (tih 1500kn) i platiti, i kakav je onda postupak, tj. sto bih onda sve mogao ocekivati do Bozica (od opomena, kazni itd.)?

E da, ne znam da li je to u ovom slucaju bitno, ali AmEx kartica mi je vezana za tekuci...


Unaprijed svima hvala na odgovorima!
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:34   #23
Što znači kada je ukinut limit na gotovinu? Moj otac ima limit podizanja gotovine 1500 HRK i 600 Eura vani. Sad mu je to ukinuto. Računi nisu redovno plaćeni.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 19:15   #24
Znači da do nekog određenog vremena ne može podizati gotovinu
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 19:23   #25
Quote:
nedamise kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje...
Ja imam onu zelenu studentsku AmEx karticu i sad bih trebao platiti jedan racun od 1500kn. Placa mi nece sjesti do Bozica (uvijek i svake godine mi redovito placa kasni od 9 mjeseca do pred sami Bozic), a onda ce mi sjesti sa zaostacima.
E sad, kako meni lova treba relativno hitno, mogu li to sad to sto imam za platiti (tih 1500kn) i platiti, i kakav je onda postupak, tj. sto bih onda sve mogao ocekivati do Bozica (od opomena, kazni itd.)?

E da, ne znam da li je to u ovom slucaju bitno, ali AmEx kartica mi je vezana za tekuci...


Unaprijed svima hvala na odgovorima!


A da li je taj račun od Amex kartice i da li je točno 1500 kn ili više?
I da li ti računi dolaze poštom ili ti skidaju sa tekućeg računa, jer ako ti skidaju sa tekućeg nećeš dobiti opomene od Amex-a nego od banke kod koje je otvoren tekući račun, a to je pretpostavljam PBZ ako na njemu neće biti dovoljno sredstava da se dugovanja podmire.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 22:20   #26
Ne, račun nije od AmEx-a, vec trebam platiti nesto u trgovini...
Lovu mi skidaju sa tekuceg na kojem vec imam minus od 900kn a limit mi je 1000. Pitam to jer jednom sam isto tako bio u minusu i nisu mi mogli skinuti iznos (bio sam u minusu 960kn a trebalo je skinuti 58kn) i onda mi je stiglo od AmEx-a pisamce u kojem se vise ne sjecam sto je bilo tocno pisalo, ali nesto u smislu da mi to nisu bili u mogucnosti skinuti doticni iznos sa racuna... Neka greska ili...? Jer meni bi i odgovaralo da mi tih 1500 skine sa tekuceg, jer tamo dalje znam kako ide kamata i na cemu sam...
I da... U PBZ-u sam...

Hvala!
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 00:49   #27
Ti znači želiš karticom (koja ima mjesečni limit 2000kn) platiti nešto u dućanu za 1500kn. I onda to platiš i račun za Amex ti za idući mjesec iznosi 1500kn. Na tekući s kojeg se Amex naplaćuje ti u međuvremenu ne sjeda nikakva lova i u minusu si 900kn od maximalnih 1000kn. Jesam dobro pohvatao?
Na datum dospjeća će ti skinuti s tekućeg preostali iznos minusa; dakle tih 100kn, a na 1400kn će ti obračunavati kamate i slati opomene (a pretpostavljam da i njih naplaćuju). Naravno, i na minus od 1000kn ti idu kamate.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 14:47   #28
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Što znači kada je ukinut limit na gotovinu? Moj otac ima limit podizanja gotovine 1500 HRK i 600 Eura vani. Sad mu je to ukinuto. Računi nisu redovno plaćeni.
mozes objasniti sto to znaci racuni nisu redovito placeni.
Naime i ja kasnim ali mi se nikad nije deseilo da mi se poklope dva neplacena racuna
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 23:47   #29
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ti znači želiš karticom (koja ima mjesečni limit 2000kn) platiti nešto u dućanu za 1500kn. I onda to platiš i račun za Amex ti za idući mjesec iznosi 1500kn. Na tekući s kojeg se Amex naplaćuje ti u međuvremenu ne sjeda nikakva lova i u minusu si 900kn od maximalnih 1000kn. Jesam dobro pohvatao?
Da, mokry...
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Na datum dospjeća će ti skinuti s tekućeg preostali iznos minusa; dakle tih 100kn, a na 1400kn će ti obračunavati kamate i slati opomene (a pretpostavljam da i njih naplaćuju). Naravno, i na minus od 1000kn ti idu kamate.
Raspolažeš li ti, ili netko drugi ovamo na forumu, informacijom koliko bi iznosila kamata mjesečno (ili se to izražava godišnje, a obračunava mjesečno) i koliko se naplaćuje opomena (ako se naplaćuje)...?

Hvala!
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 08:30   #30
Zatezna kamata: 14% godišnje
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:35   #31
Kao što je get rekao, 14% godišnje za Amex, a mislim 12,98% godišnje za dozvoljeni minus. Znam da Diners jednu opomenu naplaćuje 30kn. Pretpostavljam da Amex nije jeftiniji.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:13   #32
Hvala!
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:41   #33
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kao što je get rekao, 14% godišnje za Amex, a mislim 12,98% godišnje za dozvoljeni minus. Znam da Diners jednu opomenu naplaćuje 30kn. Pretpostavljam da Amex nije jeftiniji.
Varaš se,Amex prvu opomenu uopće ne naplaćuje,već te upozori da će idućom opomenom ukoliko u međuvremenu ne platiš račun naplatiti s idućim mjesecom 25 kn,tj,u idućem mjesečnom računu.Živa istina meni se dogodilo bar 5 puta!!!
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:05   #34
No, kao što sam rekao, nije puno jeftiniji - 25kn za list papira, kovertu i pošt. marku.
Iako, drago mi je da to ne znam tj., da to nisam doživio.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:15   #35
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
No, kao što sam rekao, nije puno jeftiniji - 25kn za list papira, kovertu i pošt. marku.
Iako, drago mi je da to ne znam tj., da to nisam doživio.
Pa šta peglate ako ne možete platiti?Zadnju opomenu od nekog sam dobio ne pamtim kad...ako sam nešto potrošio moram i platiti makar posudio od nekoga...
Samo da znate imam prosijećnu plaću (do kad neznam)
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:37   #36
A zakaj quotaš mene? Pa nisam ja taj koji ne plaća i koji je dobio opomenu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 04:29   #37
Quote:
cvita 3 kaže: Pogledaj post
Varaš se,Amex prvu opomenu uopće ne naplaćuje,već te upozori da će idućom opomenom ukoliko u međuvremenu ne platiš račun naplatiti s idućim mjesecom 25 kn,tj,u idućem mjesečnom računu.Živa istina meni se dogodilo bar 5 puta!!!




@amerdin: a koliko to iznosi prosjecna placa? ja sam vidio razne tablice, i razne podatke, pa me zanima koliko je to po tebi...


ja sam placao upis na faks. stipendiju sam dobio, ali mi prva (sa zaostacima) treba stici tek u 12. mjesecu.. i sta ako nemam od koga posuditi??
ja mislim da ja jako dobro raspolazem novcima i da ih pravilno i racionalno rasporedujem...


p.s. a da mogu dici kredit (i k tome da mi moze biti odobren unutar tjedan dana), mozda bi onda bio i uzeo isti, a ne peglao karticu... (!)
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 09:42   #38
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Pa šta peglate ako ne možete platiti?Zadnju opomenu od nekog sam dobio ne pamtim kad...ako sam nešto potrošio moram i platiti makar posudio od nekoga...
Samo da znate imam prosijećnu plaću (do kad neznam)
a samo želim pomoći svojim iskustvom a ne slušati prodike,nisam kupovala dizajnersku odjeću i parfeme kad sam plaćala karticom već neke osnovne stvari jer imam obitelj a tada sam bila na bolovanju i porodiljnom,a muževa plaća je čista mizerija.Ma uostalom šta se ja kome opravdavam,znam ja kako mi je i da ne preza čovjek od nikakve opomene kad je u problemu!
cvita 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 17:09   #39
Quote:
nedamise kaže: Pogledaj post




@amerdin: a koliko to iznosi prosjecna placa? ja sam vidio razne tablice, i razne podatke, pa me zanima koliko je to po tebi...


ja sam placao upis na faks. stipendiju sam dobio, ali mi prva (sa zaostacima) treba stici tek u 12. mjesecu.. i sta ako nemam od koga posuditi??
ja mislim da ja jako dobro raspolazem novcima i da ih pravilno i racionalno rasporedujem...


p.s. a da mogu dici kredit (i k tome da mi moze biti odobren unutar tjedan dana), mozda bi onda bio i uzeo isti, a ne peglao karticu... (!)
Ako sam nekog uvrijedio ja se izvinjavam...
Prosječna plaća je valjda nekih 5500 kn....ja je imam ali uz 30 prekovremenih sati....ne dao Bog samo bolesti i da ne ukinu dozvoljene minuse jer onda tek čemo najeb..i
Kao što sam reko opomene nisam odavno dobio ali sam zato pretakao iz šuplje u prazno ...Tako radi i naša Država.....
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 19:19   #40
Sve 5...
Al' kad ti roditelji oboje zaraduju malo vise od pola tvoje prosjecne place zajedno (ne svaki tol'ko, nego zajedno, a o brojkama sada ne bih), a rade i Bozicem i nekad i do jutra do 3 u noci i do tri smjene, a ja imam tu stipendiju od 1000kn, zbilja, da nemam tih minusa sad bih se ceskao iza uha...
Svaka cast ak' imas takvu placu, volio bih i ja jednog dana vidjeti takav mjesecni dohodak na moj racun...
Da, NASA drzava...

OK, mislim da smo sada dosta oftopičarili, bio bi red da prepustimo ovaj dio foruma onima kojima je zbilja potreban...
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.